0

0 2 połowa

7 karne

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• Ruch po bezbramkowym remisie pokonuje Stomil Olsztyn w serii rzutów karnych 7:6.

• Biedrzycki nie trafia! Ruch Chorzów awansuje do kolejnej rundy.

• Moneta nie myli się i jeżeli teraz Stomil nie trafi, Ruch wyjedzie z awansem.

• Ratajczak trafia też.

• Bargiel trafia.

• Kun i gol! Dalej mamy remis.

• Cichocki także się nie myli.

• Wełnicki trafia.

• Mariusz Stępiński pokonuje Michała Leszczyńskiego.

• Paweł Głowacki także się nie myli.

• Michał Walski umieszcza piłkę w siatce. Bramkarz rzucił się w drugi narożnik bramki.

• Kamil Lech broni uderzenie Arkadiusza Czarneckiego. Nadal mamy 2:2.

• Koniec! Przed nami rzuty karne!

• Leszczyński kapitalnie interweniuje na drugim metrze, gdzie próbował zaskoczyć go Michał Koj. Rozpoczyna się ostatnia minuta tego spotkania!

• Ostatnie minuty należą do przyjezdnych. Czy Ruch zdąży?

• Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Próbowali Kun i Jegliński, lecz chorzowska defensywa wyszła z tego cało.

• Faul przed polem karnym Stomilu na Pawle Głowackim. Stomil zyskuje cenny czas, aby dotrwać do rzutów karnych.

• Po dośrodkowaniu Kuna piłka bezpiecznie ląduje w "koszyczku" Lecha.

• Żółta kartka za faul dla Marcina Kowalczyka.

• Konczkowski spróbował oddać strzał z ostrego kąta, jednakże dobrą interwencją atak zażegnał Leszczyński.

• Rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu piłkę przejął olsztyński golkiper.

• Wracamy do gry. Chorzowianie wznawiają pojedynek ze środka boiska.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. W dalszym ciągu na olsztyńskim stadionie mamy bezbramkowy remis. Czy powtórzy się sytuacja z 2010 roku i znowu o zwycięzcy zadecyduje seria jedenastek?

• Ostatnia szansa Ruchu w pierwszej połowy dogrywki także kończy się niepowodzeniem. Stępińskiemu odskoczyła piłka w polu karnym gospodarzy i w ostatnim momencie przejął ją Leszczyński.

• Trwa walka. Obie drużyny bardziej skupione na obronie niż konstruowaniu ataku.

• Igor Biedrzycki prawie... pokonał swojego bramkarza. Na jego szczęście Leszczyński popisał się skuteczną interwencją i sparował piłkę na rzut rożny.

• Bartosz Nowak uderzył metr nad bramką Stomilu. Gospodarze rozpoczną od bramki.

• Faul Suchockiego w ataku spowodował, że arbiter musiał podyktować rzut wolny dla zespołu gości. Z własnej połowy rozpoczną podopieczni Waldemara Fornalika.

• Zabrakło kilku centymetrów Kamilowi Mazkowi, aby czubkiem buta umieścić piłkę w bramce Leszczyńskiego.

• Stępiński minimalnie mija się z piłką po dośrodkowaniu Monety. Z rzutu rożnego rozpoczną chorzowianie.

• Rozpoczynamy dogrywkę. Ruch przy piłce.

• Dośrodkowanie rozpaczy ze strony Stomilu kończy spotkanie. Oczywiście to nie koniec! Przed nami 30 minut dogrywki. Jeżeli ona nie rozstrzygnie zwycięzcy, odbędzie się seria rzutów karnych. Wracamy po krótkiej przerwie!

• Arbiter dolicza 3 minuty do tego spotkania.

• To powinien być decydujący cios Stomilu! Suchocki wygrał walkę z ostatnim obrońcą Ruchu, lecz nieco zdezorientowany na linii pola karnego nie potrafił pokonać Kamila Lecha.

• Jesteśmy świadkami wysokiego pressingu chorzowian, jednak po wydarzeniach mających miejsce na boisku w ostatnim kwadransie możemy spodziewać się kolejnych 30 minut doliczonych do tego spotkania.

• Mariusz Stępiński nie dosięgnął centry od swojego kolegi i z wyrzutu z autu rozpoczną biało-niebiescy.

• Próby dośrodkowań i strzałów ze strony Stomilu, jednak wszystkie zagrania bardzo dalekie od ideału. Coraz bliżej dogrywki...

• Adam Łopatko także decyduje się wykorzystać ostatnią zmianę. Jarosław Ratajczak zagra za Wojciecha Dziemidowicza.

• Ostatnia zmiana w śląskim zespole. Za Jakuba Araka na placu gry melduje się Mariusz Stępiński.

• Nieudana próba dośrodkowania przez Mazka. Od bramki rozpocznie Leszczyński.

• Mamy zmianę w Stomilu. Za Japończyka Tsubasę Nishiego wchodzi Bartosz Bartkowski.

• Stomil został zamknięty w obrębie własnego pola karnego. Na przodzie na kontratak czeka wyłącznie świeżo wprowadzony Łukasz Suchocki.

• Pierwsza zmiana w szeregach Stomilu Olsztyn. Za Tomasza Zahorskiego wejdzie Łukasz Suchocki.

• Groźna sytuacja chorzowian. W ostatniej chwili Leszczyński wybija piłkę na rzut rożny.

• Na drugą zmianę zdecydował się Waldemar Fornalik. Za Łukasza Hanzela pojawił się Przemysław Bargiel.

• Stomil nie rzuca rękawic i także szuka swoich szans! Niekryty Kujawa na prawym skrzydle zerwał się do rajdu. Zbiegł do linii pola karnego, gdzie minął dwóch chorzowskich defensorów i spróbował uderzać po długim słupku. Niestety dla Stomilu bez problemów z tym strzałem poradził sobie Kamil Lech.

• Kolejna wrzutka Niebieskich. Leszczyński musiał popisać się kapitalną akrobacją, aby nie dać sobie wrzucić piłki za kołnierz.

• Mazek trafia w słupek! Chorzowianie nie chcą już czekać i ruszyli z atakiem od samego początku drugiej partii.

• Ruch zaliczył mocne wejście w drugą odsłonę. Łukasz Moneta był bliski zdobycia gola po uderzeniu piłki głową, lecz poszybowała zbyt wysoko, aby mogła wpaść do sieci Leszczyńskiego.

• Arbiter wznawia grę po przerwie. Rozpoczynają gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje bezbramkowo z Ruchem Chorzów. Spotkanie bez znacznych sytuacji podbramkowych mógł wprawić zgromadzonych kibiców na trybunach w senność. Wracamy po przerwie.

• Arbiter dolicza 2 minuty do pierwszej części spotkania.

• Po zamieszaniu w szesnastce gości piłka trafia przed polem karnym do Mazka. Zawodnik zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, które poszybowała wysoko nad bramkę.

• Bezpardonowe wejście Czarneckiego w Araka, jednak arbiter nie decyduje się na ukaranie stopera kartką.

• Zryw gości w ostatnich minutach, lecz Kamil Mazek traci piłkę w polu karnym Stomilu i od bramki rozpocznie bramkarz olsztynian.

• Pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu. Za faul taktyczny żółtą kartką został upomniany Łukasz Hanzel.

• Z ostrego kąta na prawym skrzydle swojej szansy szukał Patryk Kun. Futbolówka poszybowała jednak nad bramkę Kamila Lecha. Od bramki rozpocznie bramkarz Ruchu.

• Mamy nieoczekiwaną zmianę w chorzowskim zespole. Urazu doznał Miłosz Przybecki, zatem na wprowadzenie Marcina Kowalczyka zdecydował się trener Fornalik.

• Piłkarski ping pong na środku placu gry. Dzisiejsi bohaterowie nie ułatwiają w komentowaniu tego pojedynku.

• Strzał Bartosza Nowaka przed linią pola karnego został skutecznie zablokowany przez olsztyńską defensywę. Przed nami ostatni kwadrans pierwszej połowy.

• Po chwili nudnej gry obu ekip w końcu poderwali się gospodarze. Stomil będzie miał rzut rożny.

• Faul Zahorskiego w ataku. Były reprezentant kraju otrzymał słowną reprymendę od sędziego głównego.

• Z prawej flanki dośrodkowywał Bartosz Nowak, jednak piłka nie znalazła adresata i opuściła plac gry.

• Ruch stanął przed szansą objęcia prowadzenia. Po świetnym wyprowadzeniu piłki ze środka pola znakomicie uwolnił się spod krycia Jakub Arak. Na nieszczęście chorzowskiej drużyny jego uderzenie było katastrofalnie niecelne, przez co od bramki rozpocznie Leszczyński.

• Piłkarze Stomilu próbowali wyprowadzić kontrę, lecz piłka posłana przez Głowackiego była zbyt niedokładnie podana.

• Biało-niebiescy zamknięci na własnej połowie przez chorzowian. Przyjezdni wychodzą co raz wyżej do rywali.

• Stomil bezpiecznie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Przewinienie Jakuba Araka na środku boiska. Ze stałego fragmentu rozpocznie Stomil.

• Po strzale głową przez Igora Biedrzyckiego piłka minimalnie mija lewy słupek Lecha. Było groźnie!

• Po świetnie zapowiadającej się akcji Zahorskiego z Dziemidowiczem Stomil tylko z rzutem rożnym.

• Pierwsza ofensywna sytuacja przyjezdnych. Z lewego skrzydła poszło dośrodkowanie do wbiegającego w szesnastkę gospodarzy Araka, lecz futbolówkę przechwycił Leszczyński.

• Maskotka Stomilu psoci na obrzeżach boiska. W ciągu pierwszych minut meczu zdążył już podkraść nosze służbom medycznym klubu z Olsztyna! :)

• Sfaulowany na prawej stronie boiska został Łukasz Hanzel. Służby medyczne zostały wezwane na plac boiska. Gra została wstrzymana.

• Głowacki próbował wyprowadzić piłkę dla wybiegającego na lewym skrzydle Dziemidowicza, jednak posłane podanie było zbyt mocne. Futbolówkę przejął zespół z Chorzowa.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego i mecz rozpoczynają chorzowianie!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Dominik Sulikowski z Pomorskiego ZPN. Asystować mu będą Bartosz Heinig oraz Maciej Cebulski.

• Obie ekipy wychodzą już na murawę. Gospodarze ubrani dzisiaj są w granatowym trykocie, natomiast zespół gości na biało.

• Stomil zaprezentował swoją maskotkę. Powitajcie... Kormorana! Oczywiście maskotka nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. W najbliższym czasie wybiorą ją kibice. Kormoran

• 15 minut do pierwszego gwizdka arbitra. Stomil właśnie zakończył rozgrzewkę. 15 minut do pierwszego gwizdka arbitra. Stomil właśnie zakończył rozgrzewkę.

• Jedenastka Ruchu: Lech, Konczkowski, Koj, Cichocki, Moneta, Hanzel, Przybecki, Nowak, Walski, Mazek, Arak. Rezerwowi: Skaba, Bargiel, Ćwielong, Komarnicki, Stępiński, Urbańczyk, Kowalczyk.

• Jedenastka Stomilu: Leszczyński, I. Biedrzycki, Czarnecki, Wełnicki, Dziemidowicz, Kun, Głowacki, Jegliński, Nishi, Zahorski, Kujawa. Rezerwowi: Skiba, Ziemann, Bartkowski, Trzeciakiewicz, Lech, Ratajczak, Suchocki.

• Witamy Państwa prosto z zachmurzonego dzisiaj Olsztyna, gdzie w ramach Pucharu Polski odbędzie się pojedynek pomiędzy miejscowym Stomilem a chorzowskim Ruchem. Po raz ostatni oba zespoły spotkały się również w walce o ten sam tytuł w 2010 roku. W poprzednim starciu po bezbramkowym remisie w serii rzutów karnych lepsi okazali się podopieczni Waldemara Fornalika. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do śledzenia relacji, którą poprowadzi dla Was Bartosz Urban. Już za moment podamy wyjściowe składy.