2

FSV Mainz

3

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Mainz dość szczęśliwie, ale zasłużenie wywozi trzy punkty z Darmstadt. Gospodarze mieli wyśmienitą okazję, aby uratować punkt, lecz Sandro Wagner zmarnował rzut karny. To był niezły mecz, ze sporą dawka emocji. Przez zdecydowaną większość czasu obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Dodajmy, ze Darmstadt przegrywało już 0:2, ale potrafiło wyrównać. Jednak ostatnie słowo tego dnia należało do Mainz, które wyszło na prowadzenie 3:2 i nie oddało go do końca, choć spora w tym zasługa Sandro Wagnera.

• Koniec meczu! Darmstadt - Mainz 2:3!

• Coś niesamowitego. Sandro Wagner przestrzelił rzut karny! Piłka poszybowała nad poprzeczką! Darmstadt zaprzepaściło szanse na uratowanie punktu!

• Rzut karny dla Darmstadt!

• Ostatnia zmiana w meczu. Moritz zastępuje Malliego.

• Solowa akcja Malliego, który wręcz ośmieszył kilku zawodników Darmstadt mijając icc bez problemu. W polu karnym chciał zagrywać do Niederlechnera, ale zrobił to niedokładnie i gospodarze przejęli piłkę.

• Szukał miejsca w polu karnym Mainz Wagner, ale nie miał szans, aby oddać strzał

• Arbiter doliczył cztery dodatkowe minuty do podstawowego czasu gry.

• Druga zmiana w Mainz. Schodzi de Blasis, a w jego miejsce Niederlechner.

• Heller próbował wymusić rzut karny, ale gwizdek sędziego milczał.

• Mainz utrzymuje się teraz przy piłce na połowie Darmstadt.

• Próba Malliego z okolic "szesnastki" została zablokowana.

• Niezły strzał Sampeiro, ale trafił prosto w Kariusa, który złapał bez większych problemów piłkę.

• Pierwsza zmiana w Mainz. Balogun zastąpił Muto. Tą roszadą trener drużyny z Moguncji daje do zrozumienia, że chce skupić się już tylko na obronie korzystnego rezultatu.

• Opuścił plac gry Rausch,a w jego miejsce Stroh-Engel. To była trzecia i ostatnia zmiana w Darmstadt.

• Dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego Rausch, z główki uderzył Diaz i piłka poszybowała niewiele nad poprzeczką.

• Oba zespoły w dzisiejszym spotkaniu przebiegły po sto kilometrów.

• Rausch krótko zagrał z rzutu wolnego do Wagnera, ten uderzył i trafił w mur, po czym futbolówka wypadła na rzut rożny, z którego nic groźnego nie wynikło.

• Za wysokie zagranie nogą jednego z zawodników Mainz i rzut wolny dla Darmstadt tuż sprzed pola karnego.

• Na trybunach stadionu w Darmstadt zasiadło dzisiaj siedemnaście tysięcy widzów.

• Niemeyer opuszcza plac gry, a zastąpi go Vrancić.

• Wagner główkował w polu karnym Mainz, ale to był bardziej zgranie piłki, niż strzał i Karius spokojnie złapał futbolówkę

• Sampeiro z prawej flanki wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie przeciął jej toru lotu i opuściła ona pole karne.

• Karius ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

• Malli huknął jak z armaty z kilkunastu metrów, a Mathenia z najwyższym trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

• Muto ładnie przedarł się między obrońcami Darmstadt i uderzył, ale jego próbę obronił wychodzący Mathenia, ale przy poprawce de Blasisa był już bezradny!

• GOL! 3:2 dla Mainz, a do siatki trafił de Blasis!

• Zakotłowało się teraz w polu karnym Darmstadt po centrze z rzutu wolnego. Zamykający akcję Malli za mocno zagrał piłkę wzdłuż bramki i wypadła ona poza obręb "szesnastki".

• Rausch świetnie zagrał piłkę wzdłuż pola karnego z lewego skrzydła, doszedł do niej Sailer i wpakował ją do siatki!

• GOL! Mamy wyrównanie! Sailer autorem bramki!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Latzy, zakotłowało się pod bramką Darmstadt i Bell był bliski skierowania jej do siatki, ale sędzia przewał grę, dopatrując się faulu.

• Caldirola faulował Muto i za to przewinienie obejrzał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Mainz z niezłej pozycji, aby dośrodkować.

• Niemeyer uderzył z pierwszej piłki, tuż sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Sailer uderzył anemicznie zza pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Rosenthal opuścił plac gry przed drugą połową, a w jego miejsce Sailer.

• Zespoły Darmstadt i Mainz toczyły w pierwszych 45 minutach wyrównany pojedynek. Pierwszy kwadrans był bardzo niemrawy w wykonaniu obu ekip, ale później gole, które padły pomiędzy 15, a 27 minutą, spowodowały, że ten mecz nabrał rumieńców.

• Koniec pierwszej połowy! Mainz prowadzi z Darmstadt 2:1..

• Długie podanie Baumgartlingera do Brosinskiego, ale szybszy Mathenia.

• Malli zatańczył z piłką w polu karnym, następnie nie porozumiał się z de Blasisem i Darmstadt wybiciem piłki zażegnało niebezpieczeństwo.

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Malli podał ładnie piłkę do de Blasisa w pole karne, ten zagrał wzdłuż bramki i Sampeiro był o włos od skierowania jej do siatki! Zabrakło centymetrów! Groźna akcja Mainz!

• Teraz Mainz przycisnęło Darmstadt. Wywalczyło dwa rzuty rożne w krótkim odstępie czasu, ale nie stworzyło po nich groźnych sytuacji podbramkowych.

• W strzałach sześć do trzech na korzyść Mainz.

• Długie podanie ze skrzydła na wolne pole do Wagnera. Jednak to zagranie główką przeciął Bell i piłka znalazła się w rękach Kariusa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rosenthala, główkował Wagner, ale piłka po jego strzale trafiła prosto w ręce Kariusa.

• Wagner ładnie uderzył tuż zza pola karnego i piłka przeszła obok słupka!

• Gondorf zagrał piłkę głową do Hellera, ten obrócił się z nią tuz przed polem karnym, przepięknie przymierzył w okienko i futbolówka zatrzepotała w siatce!

• GOL! Bramka kontaktowa! Zdobywa ją Marcel Heller!

• Muto odegrał piłkę do Malliego, ten na "szesnastce" zamarkował strzał prawą nogą, następnie przełożył futbolówkę na lewą i uderzył w kierunku długiego słupka, nie do obrony dla Mathenii! Ładny gol!

• GOL!!!! 2:0 dla Mianz, strzelcem Malli!

• Sampeiro po rajdzie prawym skrzydłem wywalczył rzut rożny.

• Latza ukarany żółtą kartką za faul na Gondorfie.

• Uderzenia najpierw Sampeiro, a potem de Blasisa zza pola karnego zostały zablokowane.

• Muto próbował przedzierać się z piłką w pole karne Darmstadt, ale jego solowa akcja została przerwana.

• Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Latzy, Bell uderzył z główki i pokonał Mathenię!

• GOL! 1:0 dla Mainz. Bell pokonał Mathenię!

• Malli szukał podaniem w polu karnym Muto, ale to zagranie zostało w porę przecięte przez defensywę Darmstadt.

• Po długim podaniu nie opanował piłki na lewej flance Rausch i aut dla Mainz.

• Na razie mamy wyrównany mecz. Ani jedni, ani drudzy nie stworzyli póki co groźnej sytuacji podbramkowej.

• Latza uderzył zza pola karnego, ale piłkę spokojnie łapie Mathenia!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracza Darmstadt, Mainz błyskawicznie wybiło futbolówkę poza własne pole karne.

• Imamy pierwsze przewinienie w meczu. Bell faulował na prawym skrzydle rywala.

• Obie drużyny już gotowe do meczu i ruszamy! Od środka rozpoczęli goście z Moguncji!

• Florian Meyer będzie rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu.

• Już niebawem początek meczu!

• Po siedmiu kolejkach drużyna z Moguncji jest dwunasta w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Z kolei Darmstadt jest dziewiąte z punktem więcej na koncie.

• FSV Mainz - ławka rezerwowych: Balogun, Moritz, Curci, Bussmann, Clemens, Niederlechner, Klement.

• SV Darmstadt - ławka rezerwowych: Vrancić, Sailer, Stroh-Engel, Kempe, Jungwirth, Holland, Załuska.

• Wyjściowe składy obu drużyn są widoczne po lewej stronie naszej relacji. W pierwszej jedenastce gospodarzy znalazł się były piłkarz Wisły Karków Junior Diaz. Z kolei polski bramkarz Łukasz Załuska rozpocznie zawody na ławce rezerwowych gospodarzy.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową w meczu otwierającego ósmą kolejkę Bundesligi. Na Merck-Stadion am Böllenfalltor beniaminek SV Darmstadt podejmie FSV Mainz. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!