Szachtar Donieck

2

AS Roma

1

• Koniec meczu! Po zmianie stron Szachtar Donieck zdołał odwrócić losy pierwszego spotkania w 1/8 finału Ligi Mistrzów i pokonuje Romę 2:1!

• Jak tego nie strzelił Facundo Ferreyra?! Z 4-5 metrów uderza wprost w wyciągniętą rękę Alissona, który leżał na murawie! To powinien być gol, który w perspektywie rewanżu w Rzymie byłby bezcenny!

• Na ostatnie chwile pojawia się Viktor Kovalenko za Bernarda.

• ... i Romy - Diego Perotti.

• Ostre starcie Taisona z Diego Perottim. Obaj panowie doskoczyli sobie do gardeł i sytuację musiał uspokajać sędzia. Kartkami dla pomocnika Szachtara...

• Strzał Taisona z pola karnego blokuje Kosas Manolas.

• Dalekie zagranie Jarosława Rakickiego na wolne pole do Facundo Ferreyry okazało się za mocne.

Po chwili strzela z dystansu Gerson. Piłkę zmierzającą do bramki przy prawym słupku łapie Andrij Piatow.

• To raczej nie jest wieczór Edina Dżeko. Multum niewykorzystanych sytuacji i kilka razy złapany w pułapkę ofsajdową. A teraz faulował Bohdana Butko ok. 20 metrów od bramki gospodarzy.

• Ismaily podłączył się do ofensywy. Wrzuca w pole karne, skąd Federico Fazio wybija piłkę głową poza "szesnastkę".

• Gregorie Defrel zastępuje Radję Nainggolana.

• Bernard wywalczył rzut rożny z lewej strony. Po krótkim rozegraniu piłkę w "szesnastkę" przejmuje Facundo Ferreyra. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Kostas Manolas.

• Żółta kartka dla Facundo Ferreyry za faul na rywalu od tyłu.

• Aleksandar Kolarov urwał się lewą flanką i centruje w pole karne Szachtara. Idealnie... do "koszyczka" Andrija Piatowa.

• Ostre przewinienie Freda w ataku. Ucierpiał Federico Fazio, ale ten może grać.

• Sporo kibiców na stadionie Mestalista w Charkowie

• I niemal od razu chciał Gerson swoją obecność na boisku. Jego strzał pod poprzeczkę broni Andrij Piatow.

• ... a za Cengiza Undera pojawia się Gerson.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Bruno Peres wchodzi za Alessandro Florenziego...

• Trochę przedłużało się wykonanie rzutu wolnego przez przesuwający się mur. William Collum musiał kilkakrotnie zwracać uwagę zawodnikom Romy. W końcu Fred uderzył i piłka po odbiciu wpada do siatki!

• FRED BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Bardzo ważna interwencja Alissona na 20. metrze. Uprzedza rozpędzonego Facundo Ferreyrę i główką wybija piłkę do boku. Piłkarzom Paulo Fonseki udał się szybko odzyskać piłkę i po faulu Kevina Strootmana mają rzut wolny z niecałych 25 metrów. Może być groźnie.

• Diego Perotti wywalczył rzut rożny. Strzał głową Federico Fazio chwyta bramkarz Szachtara.

• Dawno nie działo się pod drugą bramką. Do tej pory. Radja Nainggolan wyskakuje do główki, którą broni Andrij Piatow. Piłka leciała w środek bramki, przez co miał znacznie ułatwione zadanie.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Po nim Taison uderza z woleja wyżej niż dalej. A do bramki miał niespełna 20 metrów.

• Alisson! Pofrunął jak ptak w stronę prawego okienka, by sparować piłkę zmierzającą w samo okienko po strzale Taisona! Piłkarz Szachtara nie dowierza jak to nie wpadło!

• Centrostrzał Taisona z lewej flanki nie znajduje adresata w "szesnastce" Romy. Piłkę łapie Alisson.

• A teraz szczęścia w postaci strzału z dystansu szukał Fred. Posłał piłkę wysoko nad bramką gości.

• Edin Dżeko na spalonym.

• Po chwili bramkarz Romy broni anemiczny strzał zza linii 16. metra swojego rodaka, Taisona.

• Paulo Fonceski poczuli krew i rzucili się do ataku. Marlos dopada do piłki wrzuconej przez Bernarda z lewego narożnika, ale jego strzał broni Alisson!

• Zabójcza kontra gospodarzy w postaci "lagi" Jarosław Rakicki do Argentyńczyka. Ten poradził sobie z Kostasem Manolasem i w sytuacji sam na sam z Alissonem uderza technicznie nie do obrony!

• SZACHTAR WYRÓWNUJE! FACUNDO FERREYRA!!!

• Teraz (pierwszy) korner dla gospodarzy. Marlos posyła piłkę tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Dośrodkowanie Aleksandara Kolarova zostaje zblokowane. Bez zagrożenia pod bramką Andrija Piatowa.

• Strzał Facundo Ferreyry spokojnie broni Alisson.

• Druga połowa ruszyła!

• Wracamy do Charkowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Szachtar Donieck - AS Roma. Po pierwszej połowie prowadzą goście po bramce Cengiza Undera. w ostatnich tygodniach Turek jest w wybornej formie - w (niepełnych) czterech spotkaniach zanotował pięć goli i jedną asystę.

• Wracamy do Charkowa, gdzie w roli gospodarza swoje mecze rozgrywa Szachtar Donieck. Dzisiaj mierzy się z Romą i po pierwszej połowie nie ma powodów do optymizmu. Po pierwsze przegrywa po golu Cengiza Undera, a na dodatek poważnie wyglądającego urazu (prawdopodobnie skręcony staw skokowy) nabawił się Sergey Krivtsov.

Rzymianie stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, ale Edinowi Dżeko brakowało najczęściej precyzji. Stąd wcielił się w rolę asystenta i spisał się znakomicie.

Piłkarze Szachtara nie mieli do tej pory klarownej okazji. Alisson pewnie łapał piłki po wrzutkach.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej połowy. W pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Donieck przegrywa z Romą po trafieniu Cengiza Undera.

• +2' A nawet teraz. Sergey Krivtsov opuszcza plac gry na noszach, a w jego miejsce będzie grać Ivan Ordets.

• +1' Ukraiński stoper niefortunnie upadł na kolano po walce w powietrzu z Edinem Dżeko. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana w przerwie.

• William Collum dolicza minutę do pierwszej połowy. Zapewne będzie to więcej czasu, bowiem urazu nabawił się Sergey Krivtsov.

• Goście próbują iść za ciosem. Atak Diego Perottiego zostaje powstrzymany przez obrońców Szachtara.

• Składny atak rzymian lewą stroną i piłkę przed polem karnym dostaje Edin Dżeko. Ten zagrywa prostopadle do Turka, który po "urwaniu się" Ismaily'emu pokonuje Andrija Piatowa mimo jego ofiarnej interwencji!

• GOL DLA ROMY! CENGIZ UNDER!!!

• Kontra gospodarzy zamieniła się w atak pozycyjny ok. 25-30 metrów od bramki Alissona. Piłka szła jak po sznurku do Taisona, którego centrę w pole karne nie sięga Facundo Ferreyra, w przeciwieństwie do Alissona.

• Radja Nainggolan dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Strzał Freda z dystansu w znacznej odległości mija bramkę Alissona. Brazylijczyk nie był pocieszony po swoim uderzeniu.

• Przewinienie Edina Dżeko w środku pola na Taisonie. Bernard porozmawiał z arbitrem - zapewne domagał się kartki dla Bośniaka, ale zorientował się, że prędzej on zostanie upomniany. Szybko oddalił się od Williama Colluma.

• Ósmy korne dla Romy Po raz kolejny dośrodkowania Aleksandara Kolarova nie udało się spożytkować na zagrożenie pod bramką Andrija Piatowa.

• Bardzo ważny i - co ważne - skuteczny powrót Diego Perottiego do defensywy. Przerwał groźny atak Tarasa Stepanenki blisko swojego pola karnego.

• Jedna z pierwszych prób Bośniaka

• Facundo Ferreyra wystartował jak z procy do prostopadłego podania Bernarda. Nie zauważył, że był na blisko dwumetrowym spalonym.

• Cengiz Under nie poradził sobie z Isamilym na prawej stronie. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Edin Dżeko... Dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale chyba od rana nic nie jadł, bo uderza bardzo słabo. Płaską próbę z ok. 18 metrów łapie Andrij Piatow. Musiał trochę poczekać aż piłka doturla się do jego rękawic.

• Diego Perotti wdał się drybling z Bohdan Butko na lewej stronie i wbiegł z piłką w pole karne. Obrońca Szachtara zdołał wrócić za rywalem i zablokować jego centrę. Rzut rożny w wykonaniu Aleksandara Kolarova pada łupem Jarosław Rakicki. Ten na wszelki wypadek wybija piłkę poza linię końcową. Tym razem Kostas Manolas uderza głową z 6 metrów daleko od bramki Andrija Piatowa.

• Zimno w Charkowie (tego pana nikomu nie trzeba przedstawiać)

• Sergey Krivtsov ofiarnie przyjmuje piłkę na ciało po kopnięciu Diego Perottiego zza pola karnego.

• Isamily podłączył się do akcji ofensywnej. Ruszył w "uliczkę" po zagraniu Bartnarda, by dośrodkować w centralną część pola karnego Romy. Dobrze ustawiony Federico Fazio dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Marlos "zakręcił" Aleksandarem Kolarovem na prawej stornie pola karnego. Jego centrostrzał z ostrego kąta chwyta Alisson.

• Dośrodkowanie Cengiza Undera po indywidualnej akcji został posłane na bliższy słupek. Andrij Piatow uprzedza Diego Perottiego, łapiąc piłkę.

• Teraz spróbowali się odgryźć piłkarze Paulo Fonseki. Jednak rajd Bernarda lewą flanką zostaje powstrzymany przez Alessandro Florenziego.

• Było groźnie pod bramką "gospodarzy"! To była najlepsze okazja Edina Dżeko, którego strzał broni z trudem Andrij Piatow! Chwilę później uderzenie Federico Fazio zostaje w ostatniej chwili zablokowane!

• A teraz główkował Edin Dżeko. Pewnie interweniuje Andrij Piatow.

• "Żywy" początek w wykonaniu obu stron. Atak Cenguza Undera na prawej stronie został powstrzymany, ale Rzymianie mają rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką rywala po dośrodkowaniu Diego Perottiego

• W odpowiedzi solowy atak Freda. Jego anemiczne uderzenie z pola karnego nie sprawiło problemu Alissonowi.

• Wysoki pressing Edina Dżeko na bramkarzu Szachtara. Przyjezdnym udało się wywalczyć rzut rożny, który nie przynosi zagrożenia pod bramką Andrija Piatowa

• Gwizdek sędziego Williama Colluma i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie strony wychodzą na murawę! Kapitanami są Taison i De Rossi!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Charkowa!

• Jak już wspomniałem, sędzią głównym jest William Collum ze Szkocji. Na liniach będą mu pomagać David McGeachie oraz Frank Connor. Sędzią technicznym jest za to Dougie Potter.

• Rezerwowi Szachtara: Mykyta Shevchenko - Alan Patrick, Dentinho, Viktor Kovalenko, Ivan Ordets, Ivan Petriak, Oleksandr Zubkov.

• Rzymian czeka trudne spotkanie. Nie tylko wymagający rywal, lecz także pod kątem pogody. Zapowiadają co najmniej 9 stopni poniżej zera

• Rezerwowi Romy: Łukasz Skorupski - Gregorie Defrel, Juan Jesus, Lorenzo Pellegrini, Bruno Peres, Patrik Schick, Gerson.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Williama Colluma jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Środowy wieczór to oczywiście domena Ligi Mistrzów. Nie inaczej jest dzisiaj, gdzie za 25 minut Szachtar Donieck zmierzy się z Romą!