Szachtar Donieck 3 - 1 Feyenoord Rotterdam

Szachtar Donieck

3

Feyenoord Rotterdam

1

• Koniec meczu! Piłkarze Szachtara przegrywali w 12. minucie spotkania 0:1, ale kapitalna skuteczność Brazylijczyków sprawiła, że drużyna z Doniecka wyrasta na czarnego konia grupy F! Gole Ferreyry i Marlosa dały ukraińskiemu zespołowi trzy punkty. Szachtar jest w tej chwili wiceliderem i na dwa mecze przed końcem fazy grupowej ma sześć punktów przewagi nad Napoli.

• Ferreyra żegnany gorącymi brawami. W jego miejsce pojawił się Dentinho.

• Berghius! Zawodnik gości otrzymał świetne podanie w środku pola karnego i oddał mocny strzał, ale Pyatov przewidział ten ruch i w ostatniej chwili uchronił zespół od straty drugiego gola!

• Sam Larsson zastąpił Jorgensena.

• Kevin Diks w miejsce Tapii

• Alan Patrick pojawił się w miejsce Bernarda.

• Piłkarze Szachtara zaczęli w środku pola kombinacyjną akcję. Kilka podań z pierwszej piłki sprawiło, że defensywa Feyenoordu kompletnie się pogubiła. Tuż przed polem karnym Marlos zagrał do Ferreyry, a ten błyskawicznie zagrał prostopadłą piłkę tuż przed bramkę Jonesa. Zawodnik Szachtara wykończył akcję delikatną podcinką nad golkiperem gości!

• GOOOOOL! MARLOS PO RAZ DRUGI!

• Znów w akcji Ferreyra! Brazylijczyk strzelił na bramkę bez przyjęcia, ale zabrakło mu celności w tym uderzeniu.

• El Ahmadi popełnił faul taktyczny. Zatrzymał rozpędzonego rywala i w efekcie obejrzał kartkę.

• Steven Berghuis został ukarany żółtą kartką za ostry faul na przeciwniku.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła! Miejmy nadzieję, że w jej trakcie również nie zabraknie emocji!

• Koniec pierwszej połowy.

• Khocholava z żółtą kartką.

• Poprzeczka! Dośrodkowanie z rzutu rożnego padło łupem Ferreyry, który uderzył głową prosto w poprzeczkę! Cóż za sytuacja!

• Szachtar wyszedł na prowadzenie w następujący sposób: Isamily rozpoczął akcję od podania do Bernarda. Ten zagrał prostopadłą piłkę powrotną do lewego obrońcy, który wycofał górą na skraj pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od defensora Feyenoordu i padła łupem Marlosa. Ten z około 18 metrów w pięknym stylu pokonał Jonesa. Zabójcze siedem minut!

• Wyrównujące trafienie: Długa piłka w pole karne posłana z linii obrony. To, co wydarzyło się w "szesnastce" było niesamowite! Taison próbował uderzać w sytuacji sam na sam, jednak trafił prosto w bramkarza. Dopadł potem do piłki, by wycofać do Bernarda. Całej akcji przyglądał się Ferreyra, który doczekał się podania i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki!

• Tak dokładnie padł gol dla Holendrów

• Co tu się właśnie wydarzyło? Jak padł gol dla Feyenoordu? Amrabat wygrał pojedynek z dwoma rywalami na prawym skrzydle i posłał prostopadłą piłkę w stronę Berghiusa. Ten celnie dośrodkował na głowę Jorgensena, który dał swojej drużynie prowadzenie!

• GOOOOOOL! SZACHTAR ODRABIA STRATY I WYCHODZI NA PROWADZENIE! A TO WSZYSTKO W CIĄGU TRZECH MINUT!

• GOOOOOOL! FERREYRA!

• GOOOOOOOL! JORGENSEN!

• Taras Stepanenko prosi o pomoc medyczną.

• Jorgensen próbuje uderzyć zza pola karnego, ale trafia prosto w Stepanenkę!

• Ismaily miał dobrą okazję! Przejął dośrodkowanie tuż przed polem karnym, ale z jedenastu metrów nie trafił w bramkę! Piłka o kilka centymetrów minęła prawy słupek Jonesa.

• Zaczęli piłkarze Feyenoordu i od razu długą piłką próbują przenieść ciężar gry na połowę rywali.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę.

• Holenderska drużyna nie ma lekko: w trzech spotkaniach nie zdobyli żadnego punktu, a ich bilans bramkowy to 2:9. Dla nich to mecz ostatniej szansy.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Mykyta Shevchenko, Marcio Azevedo, Dentinho, Viktor Kovalenko, Alan Patrick, Ivan Petriak, Gustavo Blano Leschuk

• Ławka rezerwowych gości: Kenneth Vermeer, Bilal Baacikoglu, Kevin Diks, Michiel Kramer, Sam Larsson, Miquel Nelom, Jens Toornstra

• Ukraiński zespół niespodziewanie jest na 2. miejscu w tabeli grupy F. Drużyna prowadzona przez Paulo Foncescę wygrała w pierwszej kolejce z Napoli, jest więc przed włoską drużyną. Napoli podejmuje właśnie Manchester City.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Szachtar Donieck - Feyenoord Rotterdam!