TSG 1899 Hoffenheim 1 - 1 Borussia Dortmund

1

Borussia Dortmund

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej nocy!

• Borussia Dortmund po raz pierwszy w tym sezonie nie inkasuje kompletu punktów i traci pozycję lidera. To nie była ta sama Borussia, którą oglądaliśmy w poprzednich meczach. Nic nie zmieniło nawet wejście z ławki Mkhitaryana i Gundogana. Hoffenheim rozegrało dobry mecz i zasłużyło na ten punkt. Ogólnie spotkanie stało na niezłym poziomie i mogło się podobać. Przez większość czasu oglądaliśmy wyrównany pojedynek, poza kilkoma momentami, kiedy to przewaga była po stronie Borussi. Jedni i drudzy mieli okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - skończyło się podziałem punktów.

• Koniec meczu - sensacja! Hoffenheim remisuje z Borussią Dortmund 1:1!

• Aubameyang wychodził jeden na jeden z Baumannem, ale był na pozycji spalonej.

• Ramos uderzył tuż zza pola karnego, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką!

• Tobias Welz doliczył 120 sekund do podstawowego czasu gry.

• Na ostatnie minuty wchodzi Kuranyi w miejsce Vargasa.

• Dobra, kombinacyjna akcja BVB. Mkhitaryan zagrał na piąty metr w kierunku bliższego słupka, czyhał tam Ramos, ale w idealnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i nie skierował futbolówki do siatki.

• Zuber chciał zaskoczyć strzałem zza pola karnego Burkiego, ale uderzył zbyt anemicznie i niecelnie.

• Volland sfaulował Hummelsa. Gracz Hoffenheim za to przewinienie został ukarany żółtą kartką.

• Wdarł się w pole karne gospodarzy z piłką Gundogan, ale w ogromnym zamieszaniu nie zdołał skierować futbolówki do bramki!

• Druga zmiana w Hoffenheim. Pojawi się na boisku Zuber, a swój występ kończy strzelec jedynego gola dla gospodarzy Rudy.

• Bicakcić miał teraz dobrą sytuację po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak po jego główce, piłka przeszła nieznacznie obok słupka!

• Ostatnia zmiana w Borussi. Ramos wchodzi na plac gry, a schodzi Castro.

• Długie piłka za plecy obrony BVB do Vargasa, ale sytuacje ratuje Sokratis. Vargas mógł stanąć oko w oko z Burkim, gdyby przejął piłkę.

• Ładnie chcieli rozegrać akcję na lewym skrzydle Mkhitaryan z Aubameyangiem, ale przeczytał ich zamiary defensor gospodarzy i wybił piłkę na rzut rożny, z którego później nic nie wynikło.

• Volland dobrze zagrał na wolne pole do Vargasa, ale ten nie doszedł do piłki, ponieważ Burki zdecydował się na odważną interwencję na 30 metrze od własnej bramki i wybił futbolówkę w trybuny.

• Mkhitaryan odsłużył dobrym podaniem Castro, który uderzył z kilkunastu metrów po ziemi, ale dobrą interwencją opisał się Baumann.

• Toljan znowu przedzierał się w polu karnym, ale nie zdołał oddać dobrego strzału i piłkę łapie Burki.

• Gundogan ukarany żółtą kartką za faul na Stroblu.

• Schmelzer zagrał z lewego skrzydła w pole karne, po ziemi, na siódmy metr do Kagawy, ale Japończyk w dobrej sytuacji przestrzelił i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Na Rhein-Neckar-Arena oglądamy wyrównany pojedynek. Nie widać przepaści jaka dzieli oba zespoły w tabeli..

• Rozpędził się teraz z piłką Aubameyang, urwał się Bicakciciowi, ale Gabończyka powstrzymał wślizgiem Sule na wysokości pola karnego.

• I mamy pierwszą zmianę w Hoffenheim. Nieoczekiwanie plac gry opuszcza Polanski, który rozgrywał dobre zawody. Zastępuje go Strobl.

• Teraz zawodnicy BVB dwukrotnie uderzali na bramkę Hoffenheim, ale w obu przypadkach te próby zostały zablokowane.

• Toljan przedzierał się lewą stroną pola karnego, ale przed zagraniem piłki przed bramkę powstrzymał go Weigl, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po centrze Castro, ale Hoffenheim wyszło z opresji bez szwanku.

• Teraz Baumann powstrzymał Aubameyanga.

• Hummels dośrodkował w pole karne, niepilnowany Castro zgrał futbolówkę klatką piersiową do Aubameyanga, a ten sfinalizował akcję, pokonując bezradnego Baumanna.

• GOL! 1:1! Wyrównuje Aubameyang!

• Druga zmiana w Borussi. Gundogan pojawi się na murawie, a zastąpi Reusa.

• Dośrodkowanie z prawej flanki Kaderabka w pole karne, ale piłkę łapie Burki.

• Trener Hoffenheim Markus Gisdol odesłany z ławki rezerwowych na trybuny za podważanie decyzji arbitra.

• Mogło być 2:0! Ginter zagrał za słabo do Burkiego. Piłkę przejął Vargas, zrobił kółeczko w polu karnym, uderzył technicznie na pustą bramkę i trafił w słupek!

• Vargas zagrywał z lewej strony pola karnego przed bramkę na piąty metr, ale przeciął to podanie Weigl, wybiciem piłki na rzut rożny.

• Reus znalazł się w polu karnym w niezłej sytuacji, uderzył mocno z kilku metrów w kierunku bliższego słupka, ale broni tą próbę Baumann!

• Rozpoczęła druga część gry od środka Borussia!

• Jednak póki co będziemy mieć tylko jedną zmianę w Borussi. Wejdzie na boisko Mkhitaryan, a w szatni został Hofmann.

• Do podwójnej zmiany dojdzie w Borussi, jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy. Wejdą Mkhitaryan i Januzaj.

• Nietęgą minę po pierwszych 45 minutach miał trener Borussi Dortmund Thomas Tuchel.

• Borussia Dortmund nie przypominała w pierwszej połowie drużyny z poprzednich meczów. Na boisku dominowała raptem kilka, kilkanaście minut. Poza tym przez większość czasu oglądaliśmy w miarę wyrównany pojedynek z sytuacjami podbramkowymi dla obu stron. Hoffenheim prowadzi od 43 minuty po trafieniu Sebastiana Rudego. Jak zareaguje faworyt z Dortmundu? Czy tak jak Bayern wczoraj po zmianie stron?

• Sędzia nie doliczył ani minuty i odgwizdał koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy niespodziankę - Hoffenheim prowadzi z Borussią Dortmund 1:0!

• Polanski obsłużył świetnym podaniem Rudego, który strzałem po ziemi, z okolic siódmego metra, po długim słupku, pokonał Burkiego!

• GOL! 1:0 dla Hoffenheim, a strzelcem bramki Rudy!

• Sokratis fatalnie stracił piłkę w środku pola na rzecz Vollanda, który ruszył z piłką w kierunku bramki, zagrał na wolne pole do Vargasa, ale szybko doskoczył do niego tuż przed polem karnym Hummels i zablokował jego próbę.

• Kagawa zagrał niecelnie w kierunku pola karnego Hoffenheim, piłka opuściła boisko i od bramki Baumann.

• Na mecz do Hoffenheim przyjechało 1765 kibiców Borussi.

• Szybka riposta BVB. Piłkę dostał Reus i uderzył tuż zza pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

• Groźna akcja Hoffenheim. Volland uderzył mocno z "szesnastki", a Burki łapie na raty piłkę.

• Polanski zagrał piętą do Toljana, który dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę na rzut rożny wybił głową Schmelzer. Po centrzez kornera, Burki pewnie przechwytuje futbolówkę.

• Gra się teraz trochę wyrównała po okresie wyraźnej przewagi Borussi.

• Dobre podanie z głębi pola do Reusa, ale na "szesnastce" rywale nie pozwolili mu opanować piłki i od bramki Baumann.

• Vargas uderzył zza pola karnego, ale trafił prosto w Burkiego.

• Reus sprytnie zagrał piłkę z rzutu wolnego w pole karne do wchodzącego Aubameyanga, a Gabończyk uderzył z główki nieznacznie nad poprzeczką!

• Dobra centra Schmida z rzutu wolnego na piąty metr, wyszedł do piłki Burki, który ją piąstkował, po drodze zderzył się z dwoma rywalami, a sędzia odgwizdał faul na bramkarzu BVB.

• Volland sfaulowany przez Sokratisa i rzut wolny dla Hoffenheim z niezłej pozycji.

• Volland wstrzelił piłkę w pole karne gości na piąty metr, Burki wyszedł do niej i ją złapał, a następnie wypuścił, doszedł do niej Vargas, ale nie wykorzystał błędu bramkarza BVB zawodnik Hoffenheim i nie skierował futbolówki do siatki.

• Schmelzer zagrał z lewego skrzydła w pole karne na bliższy słupek do wchodzącego Aubameyanga, ale w oddaniu strzału na bramkę przeszkodził mu Bicakcić i korner dla BVB.

• Aubameyang zdecydował się uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur.

• Polanski sfaulował Castro i rzut wolny dla Borussi z ok. 25 metrów od bramki.

• Rudy zagrywał do Vollanda, który mógł się znaleźć w niezłej sytuacji podbramkowej, ale piłka ostatecznie do niego nie dotarła, gdyż przeciął to podanie Sokratis.

• Niedokładna zagranie Weigla w pole karne Hoffenheim i od bramki zacznie Baumann.

• Długa piłka do Aubameyanga, ale szybszy Baumann.

• Po niezłym początku w wykonaniu Hoffenheim, zaczęła się uwidaczniać wyraźna przewaga Borussi. Gra od kilku minut toczy się głównie na połowie gospodarzy.

• Weigl zagrał do Gintera, ten opanował piłkę przy linii końcowej, zagrał przed bramkę, ale nie było tam żadnego z zawodników Borussi.

• Kolejny raz zacentrował z rzutu wolnego w pole karne Reus, ale i tym razem piłkarze Hoffenheim szybko wybili futbolówkę z dala od własnej bramki.

• Schwegler sfaulował na prawym skrzydle, tuż przy linii bocznej, Hofmanna i rzut wolny dla Borussi.

• Niezła centra Reusa z rzutu wolnego wywalczonego przez Aubameyanga, ale gospodarze błyskawicznie wybili piłkę z własnego pola karnego.

• Aubameyang zdecydował się na rajd lewym skrzydłem. Bicakcić nieprzepisowo go powstrzymywał i otrzymał żółtą kartkę.

• Aubameyang dostał wyśmienite podanie od Reusa z głębi pola i uderzył z kilkunastu metrów z lewej strony pola karnego, ale ten strzał broni Baumann.

• Bardzo odważnie rozpoczęło Hoffenheim.

• Dośrodkowanie gospodarzy z rzutu rożnego, ale Burki przechwytuje piłkę.

• Dobre podanie do Toljana na lewą stronę pola karnego, ale został zablokowany i rzut rożny dla Hoffenheim.

• Hofmann złapany na spalonym.

• Długie podanie za plecy obrońców Hoffenheim do Reusa, ale pomocnik Borussi nie opanował futbolówki.

• I mamy pierwszy strzał w meczu. Volland uderzył tuż zza pola karnego, ale to nie mogło zaskoczyć Burkiego i Szwajcar spokojnie łapie piłkę.

• Pierwszy gwizdek Tobiasa Welza i rozpoczęli gospodarze!

• Przywitanie obu ekip, za chwilę losowanie i zaczynamy!

• Zawodnicy Hoffenheim i Borussi wychodzą na murawę Rhein-Neckar-Arena!

• Zdjęcia z przedmeczowej rozgrzewki.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun będzie obserwował selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

• Kibice gospodarzy odśpiewują teraz hymn swojego klubu.

• Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany w maju bieżącego roku, zakończył się remisem 1:1.

• Rozjemcą w spotkaniu TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund będzie 38-letni Tobias Welz z Wiesbaden

• Jedną z niewielu rzeczy jaka zawodników i kibiców Hoffenheim może napawać optymizmem przed pojedynkiem z Borussią jest bilans dotychczasowych potyczek pomiędzy tymi ekipami. Co prawda jest on na korzyść BVB, ale tylko nieznacznie. Na czternaście meczów, pięć razy triumfowali dortmundczycy, tyle samo razy padał remis, a czterokrotnie górą było Hoffenheim. Bilans bramkowy 19:18 na korzyść Borussi.

• Niewiele wskazuje na to, aby świetna passa podopiecznych trenera Thomasa Tuchela miała dobiec końca właśnie dzisiaj. Hoffenheim zaliczyło fatalny start. W pięciu dotychczasowych ligowych potyczkach zdobyli tylko punkt za remis z beniaminkiem SV Darmstadt. W miniony piątek zespół Markusa Gisdola przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 1:3, choć to goście jako pierwsi strzelili bramkę. „Wieśniaki” z jednym „oczkiem” są na piętnastej lokacie. Przy niekorzystnych dla nich rezultatach w innych meczach, mogą wylądować dziś w strefie spadkowej.

• W tym sezonie BVB rozegrało na trzech frontach (Bundesliga, Puchar Niemiec, Liga Europy) w sumie jedenaście meczów i wszystkie wygrało. W minioną niedzielę kolejną ofiarą dortmundczyków stał się Bayer Leverkusen, który poległ na Signal Iduna Park 0:3. Dzięki tak fantastycznej postawie Borussia po pięciu kolejkach była liderem. Wczoraj Bawarczycy rozbili Vfl Wolfsburg i zepchnęli drużynę z Zagłębia Ruhry na drugie miejsce, ale już dziś może ona powrócić na pierwszą pozycję.

• Składy obu drużyn są także dostępne po lewej stronie w naszej relacji.

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych drużyny gospodarzy - TSG 1899 Hoffenheim. Od pierwszej minuty w szeregach "Wieśniaków" wystąpi Eugen Polanski.

• Oto zestawienie ławki rezerwowych BVB. Znalazł się na niej między innymi reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka zespołu gości - Borussi Dortmund. Thomas Tuchel dał dzisiaj odpocząć Henrikowi Mkhitaryanowi i Ilkayowi Gundoganowi, którzy rozpoczną dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. W ich miejsce w składzie znaleźli się odpowiednio Marco Reus i Gonzalo Castro.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu 6.kolejki Bundesligi pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i Borussią Dortmund! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:00!