0

Hamburger SV

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc! Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net!

• HSV dopiero w końcówce zapewniło sobie zwycięstwo nad Hoffenheim, po dość wyrównanym spotkaniu. Zadanie hamburczykom ułatwił nieco 68 minucie Bicakcić, który otrzymał wówczas dwie żółte kartki i przed czasem udał się do szatni.

• Koniec meczu! HSV wygrywa z Hoffenheim 1:0!

• Po zagraniu Lassogi, Holtby mógł definitywnie rozstrzygnąć losy meczu, ale w dogodnej sytuacji trafił prosto w Baumanna.

• Była szansa na drugiego gola dla HSV, ale strzał Gregoritscha zablokowany.

• Arbiter doliczył cztery minuty.

• HSV rozklepało obronę Hoffenheim. Już w jej finalnej fazie, na piątym metrze Schipplock zagrał piłkę wzdłuż bramki do Lassogi, a ten dopełnił formalności!

• GOL! 1:0 dla HSV! Lassoga!

• Toljan stanął oko w oko z Baumannem po indywidualnym rajdzie, ale trafił prosto w niego. Znakomita okazja dla Hoffenheim!

• Mueller opuszcza plac gry, a w jego miejsce Stieber.

• Schipplock ukarany żółtą kartką.

• Holtby postanowił uderzyć z dwudziestu metrów, ale jego próba była niecelna.

• Amiri zagrał do wchodzącego w pole karne Uth, ten uderzył w kierunku długiego słupka i Baumann musnął piłkę palcami, ale sędzia uznał, że nie ma rzutu rożnego. Było groźnie.

• Żółtą kartką napomniany Eugen Polanski.

• Ostatnia zmiana w Hoffenheim i w całym meczu. Schodzi Szalai, a w jego miejsce melduje się na boisku Amiri.

• Zapowiada się nerwowa końcówka na Rhein-Neckar-Arena. W ostatnich minutach HSV dwukrotnie domagało się rzutu karnego, a Hoffenheim raz. Jednak za każdym razem gwizdek sędziego milczał.

• Strzał z dwudziestu metrów Clebera zablokowany przez Strobla.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Gregoritsch i piłka poszybowała obok słupka.

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Schaer zmienia Schweglera.

• Diaz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i trafił w boczną siatkę!

• Bicakcic faulował na pograniczu pola karnego rywala. Został ukarany żółtą kartką, która była jego drugą i przed czasem udał się do szatni. Hoffenheim będzie grało w osłabieniu!

• Spore zamieszanie w polu karnym HSV po zagraniu Utha. Baumann nie złapał piłki, wypuścił ją przed siebie, gospodarze próbowali dobijać, Szalai nawet trefił w słupek, ale golkiper HSV był wcześniej faulowany.

• Zmiana także w Hoffenheim. Uth zastępuje na placu gry Schmida.

• ...i Diaz za Ilicevicia.

• I mamy podwójną zmianę w HSV. Schipplock za Ekdala...

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Holtby'ego, ale nikt nie przeciął toru lotu futbolówki.

• Gregoritsch otrzymał podanie z głębi na wolne pole. Gdy miał już oddawać strzał z kilkunastu metrów, piłkę wślizgiem wybił mu Toljan. Dobra interwencja obrońcy Hoffenheim.

• Ostrzolek otrzymał żółtą kartką.

• Volland otrzymał podanie od Toljana tuż przed "szesnastkę" i uderzył, ale futbolówka przeszła obok słupka.

• Zakotłowało się teraz pod bramką Hoffenheim. Jednak gospodarze z opresji wyszli obronną ręką.

• Po dośrodkowaniu Holtby'ego z rzutu wolnego, Gregoritsch główkował tuż obok słupka! Najlepsza okazja z dotychczasowych dla HSV.

• Zamieszanie w polu karnym HSV po centrze Strobla ze skrzydła, ale piłka ostatecznie w rękach Baumanna.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka zaczęli piłkarze Hoffenheim!

• Za chwilę początek drugiej połowy. Piłkarze HSV już na boisku, czekamy na gospodarzy.

• W pierwszej połowie Hoffenheim i HSV stworzyły dobre widowisko. Zabrakło jedynie goli, choć zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje. Miejmy nadzieję, że bramki po zmianie stron już padną.

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie na Rhein-Neckar-Arena mamy bezbramkowy remis.

• Arbiter doliczył dwie minuty.

• Mamy przerwę w grze po zderzeniu się Lassogi ze Schweglerem.

• Kolejna centra z prawego skrzydła w pole karne HSV. Dośrodkowywał Strobl, ale czujny Djourou błyskawicznie wykopał futbolówkę z dala od własnej bramki.

• Schmid dośrodkowywał piłkę w pole karne HSBV z prawej strony, ale nikt nie doszedł do jego zagrania.

• Futbolówka po wrzutce Holtby'ego z rzutu wolnego, szybko została wybita przez zawodników Hoffenheim poza pole karne.

• Uderzenie Schweglera blokuje w polu karnym Djourou.

• Po centrze z rzutu wolnego Schmida w pole karne, goście szybko wybili piłkę z dala od własnej bramki.

• Po ładnej akcji lewym skrzydłem Hoffenheim, Toljan został sfaulowany przez Djourou i rzut wolny dla gospodarzy, niemalże z narożnika boiska.

• Po centrze z rzutu wolnego, Szalai minimalni3 główkował obok bramki HSV! Pierwsza naprawdę groźna sytuacja stworzona przez Hoffenheim tym meczu.

• Schmid uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i futbolówka przeszła obok słupka. Po drodze piłka zaliczyła rykoszet i rzut rożny dla Hoffenheim, z którego ostatecznie nic nie wynikło.

• Faul Djourou trzydzieści metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla Hoffenheim.

• Żółty kartonik dla Holtby'ego za nierozważny atak na nogi przeciwnika wślizgiem.

• HSV napiera! Najpierw mocny strzał Muellera broni w fantastycznym stylu Baumann, a następnie złapał piłkę po dobitce z główki Lassogi.

• Gregoritsch zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów, ale trafił w mur.

• Po dośrodkowaniu Lassogi, piłka minimalnie minęła słupek bramki Baumanna. Tor lotu futbolówki po drodze próbował jeszcze przeciąć Ilicevic, ale trochę mu zabrakło.

• Po centrze Diekmeiera z prawego skrzydła, Gregoritsch główkował minimalnie nad poprzeczką! Znów groźnie pod bramką Hoffenheim.

• Ilicevic uderzył po ziemi z kilku metrów na bramkę Hoffenheim, ale Baumann broni jego strzał na raty. Gdyby lepiej przymierzył, mogło być zdecydowanie groźniej.

• Kontra w wykonaniu Hoffenheim. Piłkę w polu karnym na wolne pole otrzymał Szalai, ale został z nią wypchnięty poza pole gry przez Djourou i od bramki zaczął Adler.

• Żółta kartka dla Bicakcicia za faul.

• Ładna, ciekawie zapowiadająca się akcja zawodników HSV środkiem, ale została ona przerwana na szesnastym metrze przed bramką Hoffenheim.

• Schmid dośrodkował z lewej flanki w pole karne HSV, ale piłkę przechwytuje Adler.

• Po tych pierwszych minutach można wywnioskować, że to może być otwarty mecz.

• Schwegler oddał plasowany strzał z pierwszej piłki z około dwudziestu metrów, ale jego próbę pewnie broni Adler.

• Gregoritsch wykończył indywidualną akcję strzałem po ziemi tuż za "szesnastki", ale jego uderzenie było niecelne.

• Polański zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale był daleki od celu. Postraszył jedynie gołębie na Rhein-Neckar-Arena.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Lassoga uderzył po ziemi zza pola karnego, ale piłka przeszła kilka metrów obok bramki.

• Daniel Siebert dał sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka zawodnicy HSV!

• Już po przywitaniu, losowaniu i lada moment zaczynamy!

• Oba zespoły już na murawie Rhein-Neckar-Arena.

• Sędzią meczu na Rhein-Neckar-Arena będzie Daniel Siebert.

• Hoffenheim po raz ostatni wygrało na własnym stadionie 23 maja 2015 roku z Herthą Berlin, a było to na zakończenie poprzedniego sezonu Bundesligi.

• Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą w połowie marca bieżącego roku. Wówczas Hoffenheim pokonało HSV 3:0.

• HSV Hamburg - ławka rezerwowych: Arslan, Diaz, Drobny, Jung, Sakai, Stieber, Schipplock.

• Oto wyjściowy skład HSV Hamburg.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład i ławka rezerwowych Hoffenheim na dzisiejszy mecz.

• Hoffenheim po dziewięciu kolejkach plasuje się na siedemnastym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Natomiast HSV jest dwunaste z jedenastoma punktami.

• Witamy! Dziś na Rhein-Neckar Arena zostanie zainaugurowana 10.kolejka Bundesligi. Miejscowe Hoffenheim podejmie HSV Hamburg. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania!