VfB Stuttgart

1

Bayern Monachium

3

• Koniec meczu. Dobre spotkanie w Stuttgarcie zakończyło się pewnym zwycięstwem lidera tabeli. Bayern bez problemów poradził sobie z VfB, które jednak nie poddało się bez walki. Robert Lewandowski gola nie zdobył, ale zapisał na swoim koncie asystę. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Robert Lewandowski zagrał piłkę do Douglasa, który zbiegł z nią do środka pola i oddał mocny strzał z dystansu. Przemysław Tytoń próbował interweniować, jednak futbolówka przełamała mu palce i wpadła do bramki.

• DOUGLAS! 3:0!

• Skiksował Muller, który przypadkowo wybił piłkę poza linię boczną boiska.

• Strzał Mullera zablokowany, będzie korner dla Bawarczyków.

• Niezbyt udany przerzut piłki na drugą stronę boiska. Douglas Costa musiał się cofnąć, żeby opanować futbolówkę.

• Zamieszanie przy linii bocznej boiska, faulował jeden z zawodników Stuttgartu.

• Werner uwolnił się spod opieki rywala, wpadł w pole karne i zagrał do kolegów z zespołu, ale szybszy od nich okazał się Martinez.

• Douglas Costa ruszył z kontra, jednak faulował Niedermeiera.

• Starcie Tytonia z Lewandowskim, chwila przerwy w grze.

• Tytoń!!! Polak sparował piłkę na poprzeczkę po strzale Thiago Alcantary!

• Rzut wolny dla gości w środkowej strefie boiska, jednak Bayern nie śpieszy się i krótko rozgrywa stały fragment gry.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Kimmich schodzi z boiska, w jego miejsce pojawi się Douglas Costa.

• Lukas Rupp schodzi z boiska, w jego miejsce Borys Tashchy.

• Strzał Thiago z dystansu, znów pewnie broni Tytoń.

• Zablokowane dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego.

• Kimmich skutecznie przerwał akcję rywali.

• Thiago Alcantara pojawia się na boisku w miejsce Mario Goetze.

• Lewandowski przepchnął Schwaaba, jednak akcja mocno zwolniła. Chwilę później strzał z dystansu oddał Goetze. Bez problemu broni Tytoń.

• Alaba! Znakomita interwencja Austriaka, który strącił piłkę dośrodkowaną przez Kostica idealnie na nogę Kravetsa. Gdyby nie szybki powrót obrońcy Bayernu mecz mógłby zacząć się od nowa.

• Kolejna kuriozalna bramka w dzisiejszym spotkaniu. Dośrodkowanie w pole karne, nieudany strzał Daniela Didaviego - ta akcja powinna skończyć się w tym momencie. Robert Lewandowski zdecydował jednak zabrać się z piłką i stracił ją jednocześnie wystawiając na strzał Didaviemu. Leżący piłkarz Stuttgartu zdołał podciąć futbolówkę i trafił... w okienko!

• Didavi trafia do siatki... leżąc!

• Kimmich brzydko faulował rywala w środkowej strefie boiska, ale sędzia nie sięgnął po kartkę.

• Rzut rożny dla zawodników VfB, piłkę pewnie chwyta Neuer, jednak wcześniej jeden z piłkarzy Bayernu był faulowany we własnym polu karnym.

• Alaba ukarany żółtą kartką.

• Schwaab zatrzymał Mullera, który próbował obrócić się z piłką w polu karnym.

• Goście rozgrywają piłkę w środku pola, gospodarze próbują im w tym przeszkadzać wysokim pressingiem.

• Dobre wejście Kleina powstrzymuje Ribery'emu.

• Świetne podanie do Alaby w pole karne. Austriak przyjął piłkę i uderzył z woleja z bliskiej odległości pewnie pokonując Tytonia. Bramka kuriozalna dlatego, że żaden z obrońców nie kwapił się do pomocy Sunjicowi. Piłkarze VfB dosłownie przyglądali się jak Alaba strzela bramkę.

• ALABA!!! Dość kuriozalna bramka Austriaka...

• Świetnie urwał się Kostić, który wyprzedził Martineza, jednak nikt nie pomógł mu w tej akcji.

• Ribery "zatańczył" z obrońcami, jednak nie zdołał celnie dograć piłki do kolegów z zespołu.

• Coraz mocniej naciskają przyjezdni, znów jednak Muller zaprzepaścił okazję do strzelenia bramki źle przyjmując piłkę.

• Zagapił się trochę Muller, który nie wykorzystał podania, a raczej strącenia piłki tuż pod nogę w polu karnym.

• Spokojny początek drugiej części meczu, przy piłce dłużej utrzymują się piłkarze Bayernu.

• Bez zmian w obydwu zespołach.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania, grę wznawiają goście.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy 1:0 dla gości po samobójczym trafieniu Niedermeiera.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania. W tym samym momencie sporo działo się na boisku: najpierw Kravets został powstrzymany przez obrońców po odzyskaniu futbolówki na połowie rywala, a po chwili Didavi został ukarany żółtą kartką za faul na Rafinii.

• Świetny kontratak gospodarzy, doskonałe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Wernera, który jednak źle przyjął piłkę co skończyło się skuteczną interwencją Alaby.

• Jeszcze jeden korner dla Bayernu, Ribery świetnym podaniem uruchomił Bernata, którego z kolei zatrzymał Sunjić.

• Jeszcze jedna okazja dla Bayernu, tym razem niepotrzebnie "wtrącił się" Muller, który zgarnął piłkę lepiej ustawionemu Ribery'emu.

• Bardzo dobra akcja Bayernu, Lewandowski został zatrzymany przez rywala, ale po chwili zdołał jeszcze dograć piłkę w pole karne. Tam jednak lepsi byli obrońcy Stuttgartu, tylko rzut rożny dla gości.

• Jeszcze jeden korner dla VfB, tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Kostica.

• Zablokowane dośrodkowanie Insuy, rzut rożny dla gospodarzy.

• Kontratak VfB przerwany faulem Xabiego Alonso, który podłożył nogę wybiegającemu na czystą pozycję rywalowi.

• Dobre podanie w kierunku Roberta Lewandowskiego, który złożył się do strzału z powietrza, ale nie trafił w światło bramki.

• Bayern kontroluje przebieg spotkania. Goście konstruują atak pozycyjny.

• Obrońca VfB wpakował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Ribery'ego. Francuz minął Kleina, zagrał płasko w kierunku Lewandowskiego, którego uprzedził obrońca. Ten był jednak bardzo nieostrożny i jego interwencja zakończyła się "swojakiem".

• Tytoń pokonany przez własnego zawodnika. Nieszczęśnikiem okazał się Niedermeier.

• Tym razem długa piłka do Mullera, który zgrał ją do Goetzego. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę, pewna interwencja Tytonia kończy akcję gości.

• Długie podanie w kierunku napastnika zostało przecięte przez obrońców Bayernu.

• Vidal jest wyraźnie niezadowolony z tak szybkiej zmiany, ale decyzja Pepa Guardioli jest w pełni zrozumiała. Krewkiego Chilijczyka zastąpił Thomas Muller.

• Zaostrzyła nam się gra. Kolejna nieczysta interwencja, tym razem faulowany był Lewandowski.

• Tym razem faul gospodarzy. Kimmich leży na murawie po walce z dwoma rywalami.

• Kolejny brzydki faul Vidala, reprezentant Chile powinien bardziej uważać, bo za moment może zostać wyrzucony z boiska.

• Przewaga Bayernu jest bardzo widoczna, jednak Arturo Vidal nie radzi sobie z przeciwnikami. Trzeci faul byłego piłkarza Juventusu i w konsekwencji żółta kartka.

• Faul Bernata na połowie rywala. Grę dalekim wykopem wznawia Tytoń.

• Wspomniana na początku spotkania sytuacja duetu Goetze - Ribery uchwycona na zdjęciu.

• Strzał Kleina lepiej pozostawić bez komentarza. Fatalne uderzenie.

• Kimmich powstrzymał Kostica, który po chwili odzyskał piłkę. Wówczas do akcji wkroczył Vidal, który bezpardonowo powalił zawodnika Stuttgartu.

• Kolejny faul piłkarzy Bayernu. Martinez powalił rywala, będzie kolejna okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

• Goście dominują w środku pola, po chwili ruszyli do przodu szukając okazji do dośrodkowania. Akcję zwieńczył nieudany strzał Vidala z dystansu.

• Goście odpowiadają szybkim kontratakiem. Ribery ruszył z piłką po podaniu Lewandowskiego, ale świetnie zachował się Insua, który wrócił do obrony i powstrzymał Francuza.

• NEUER! Dośrodkowanie z rzutu wolnego przedłużone przez jednego z piłkarzy Stuttgartu zakończył strzałem Didavi. Manuel Neuer popisał się świetnym refleksem i zapobiegł utracie gola.

• Świetnie przeczytał grę jeden z zawodników Stuttgartu, bodajże Schwaab, jednak kontratak gospodarzy został szybko powstrzymany.

• Kravets zagrał piłkę po ziemi w pole karne, ale nie było tam nikogo, kto wykończyłby tę akcję.

• Robert Lewandowski złapany na spalonym.

• VfB wysokim pressingiem naciska na Bayern. Piłkarze z Monachium próbowali długim podaniem uruchomić kolejny atak, grę wznowi jednak Przemysław Tytoń.

• Cofnięty zespół Stuttgartu nie pozwala rywalom podejść bliżej własnej szesnastki.

• Bayern, dziś w ciemnych, granatowych strojach, utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

• Pierwsza groźna akcja Bayernu! Goetze uwolnił się spod opieki rywala, wpadł w pole karne i podał do Ribery'ego, który jednak zbyt lekko kopnął piłkę. Obrońcy pomogli Tytoniowi, który po chwili wznowił grę.

• Przyjezdni bez problemów poradzili sobie w obronie i oddalili zagrożenie po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

• Zablokowane dośrodkowanie Kostica, jednak gospodarze utrzymali się przy piłce i wywalczyli rzut wolny w bocznej strefie boiska.

• Zaczynamy! Ze środka gospodarze, którzy grają dziś w białych strojach z poziomym czerwonym pasem na koszulce.

• Piękna kartoniada wita piłkarzy, którzy przed chwilą pojawili się na boisku.

• Już za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Bastiana Dankerta.

• Warto odnotować, że w wyjściowym składzie gości znalazło się miejsce dla Mario Goetze. Dla Niemca będzie to dopiero dziesiąty występ ligowy w tym sezonie i szósty, w którym wybiegnie na murawę w podstawowej jedenastce.

• Który z tych Panów okaże się dziś lepszy? Przemysław Tytoń będzie miał okazję wykazać się w starciu z kolegą ze zgrupowań reprezentacji. W listopadzie ubiegłego roku Bayern pokonał Stuttgart 4:0, a "Lewy" zapisał na swoim koncie jedną bramkę. Czas na rewanż!

• Ławka rezerwowych Bayernu:

Ulreich, Lahm, Alcantara, Muller, Douglas Costa, Rode, Tasci.

• Ławka rezerwowych Stuttgartu:

Barba, Baumgartl, Heise, Kliment, Langerak, Tashchy.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 29. kolejki Bundesligi. Zmierzający po mistrzostwo kraju Bayern podejmie dziś dwunasty w tabeli Stuttgart. Czy Robert Lewandowski i spółka uczynią dziś kolejny krok ku potwierdzeniu swojej dominacji w Bundeslidze?