Walia

2

Słowacja

1

• Na razie to tyle, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam już za godzinę relację z meczu Anglia - Rosja!

• Druga połowa była naprawdę interesująca, Walijczycy stracili gola za sprawą Ondreja Dudy, ale zdołali odpowiedzieć golem Hala Robsona-Kanu.

• KONIEC! WALIA WYGRYWA ZE SŁOWACJĄ 2:1, W KOŃCÓWCE ŚWIETNE WIDOWISKO!

• Rozpoczęła się już ostatnia minuta gry.

• Martin Skrtel ukarany kartką za dyskusje z sędzią.

• Trwa już doliczony czas gry, jest go aż cztery minuty.

• Zmiana w ekipie Walii. Aaron Ramsey opuszcza boisko, za niego Jazz Richards.

• Adam Nemec główkuje w słupek, co za emocje w końcówce!

• Wreszcie jest moment, aby opisać, jak padł gol! Piłka po wielkim zamieszaniu przed szesnastką trafia do rezerwowego wyspiarzy, który pokonuje płaskim strzałem bramkarza.

• Za Vladimira Weissa na boisku melduje się Miroslav Stoch.

• Za faul w środku pola kartką ukarany Juraj Kucka.

• GOOOOL!!! WALIA ZNOWU NA PROWADZENIU! HAL ROBSON-KANU!

• Ukarany jeszcze Vladimir Weiss.

• Kartką ukarany Robert Mak.

• Sędzia uznał, że Ondrej Duda nieprzepisowo zatrzymał Ashleya Williamsa, wydaje się, że to raczej zawodnik Swansea wskoczył mu na plecy...

• W odpowiedzi za dużo siły w podaniu do Joe Ledleya. Piłka w rękawicach Kozacika.

• Za mocne podanie na lewą flankę do Vladimira Weissa.

• ...a Jonathan Williams ustępuje miejsca Halowi Robsonowi-Kanu.

• Kolejne zmiany. Dave Edwards zmieniony przez Joe Ledleya...

• Walijczycy na chwilę obecną są bezradni! Słowacja wreszcie gra, jakby zależało im na trzech punktach!

• Ależ napierają Słowacy! Nie wychodzimy z pola karnego Walii!

• Co za wejście na murawę zawodnika Legii Warszawa! Dostał podanie na linii pola karnego i pokonał bramkarza strzałem z lewej nogi w prawy róg bramki!

• GOOOOOOL!!! ONDREJ DUDA POKONUJE WARDA!!!

• ...a Ondrej Duda pojawia się na boisku za Patrika Hrosovsky'ego.

• Dwie zmiany. Michal Duris zmieniony przez Adama Nemeca...

• Mocne dośrodkowanie na głowę Garetha Bale'a, z najwyższym trudem broni Kozacik!

• Świetne prostopadłe podanie do Roberta Maka z drugiej linii, napastnik zepchnięty do boku uderza tuż obok spojenia!

• Kolejna nieśmiała próba Walijczyków, ale ponownie od bramki rozpocznie Kozacik.

• Nic z tego, faulowany bramkarz reprezentacji Słowacji.

• Rzut rożny dla wyspiarzy.

• Aaron Ramsey stracił piłkę, próbował ratować się wślizgiem, który został uznany przez sędziego za nieprzepisowy.

• Słowacy, podobnie jak Walijczycy w pierwszej połowie, przejęli piłkę i starają się powoli konstruować akcję.

• Gwizdek sędziego i mecz wznowiony, od środka reprezentacja Walii!

• Zawodnicy wychodzą już z tunelu na murawę.

• Już za moment wracamy do gry.

• Walijczycy objęli prowadzenie po uderzeniu Garetha Bale'a z rzutu wolnego, ale to Słowacy potrafili przycisnąć ich w końcówce i poważnie zagrozić bramce. Czekamy na emocje po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy, Walia prowadzi ze Słowacją 1:0.

• Nieszablonowe, niesygnalizowane zagranie Marka Hamsika i Martin Skrtel niepilnowany w polu karnym o centymetry mija się z piłką!

• Dusan Svento próbował dryblingu w polu karnym, ale posłał piłkę w rękawice Danny'ego Warda!

• Wreszcie budzą się Słowacy! Zamknęli na dobre kilkadziesiąt sekund rywali w polu karnym, próbowali dośrodkowań, ostatecznie po rykoszecie piłka wylatuje poza szesnastkę!

• Powoli, ale skutecznie rozgrywała akcję Walia, piłka trafia do Aarona Ramseya na prawe skrzydło, ale piłkarz Arsenalu dośrodkował zdecydowanie za mocno.

• Kolejny faul w ataku i kolejne spięcie Michala Duricia z Ashleyem Williamsem.

• Świetne croosowe podanie do Chrisa Guntera, który dośrodkował z prawego skrzydła, była to zdecydowanie zbyt mocna wrzutka.

• Gwizdek sędziego i faul w ataku Walii, popełnił go Dave Edwards.

• Żółta kartką ukarany Patrik Hrosovsky, który popełnił faul w ataku, bardzo ostre wejście i kara indywidualna.

• Po trzydziestu minutach gry możemy pokusić się o pierwsze podsumowanie. Walia prowadzi grę, ale nie jest to wielka dominacja. Słowacy atakują bardzo apatycznie.

• Neil Taylor kopie piłkę bardzo mocno, trafia w nogę Marka Hamsika, który pada na murawę. Za chwilę powinien jednak wrócić do gry.

• Sporo fauli w tej fazie meczu. Ashley Williams nieprzepisowo potraktował ruszającego z kontrą Marka Hamsika przy linii środkowej.

• Aaron Ramsey próbował dryblingu przy linii końcowej, piłka opuściła plac gry.

• Marek Hamsik faulowany przez Joe Allena, duża odległość od bramki. Mocne uderzenie przelatuje ponad poprzeczką.

• Vladimir Weiss uderza z około trzydziestu metrów, piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• Niesportowe zachowanie Michala Durisa na połowie Walii, widowisko zaatakował przeciwnika przy linii bocznej.

• Słowacy próbują uspokoić grę i przejąć kontrolę nad meczem. Przed chwilą interweniować przed polem karnym był zmuszony Danny Ward.

• Nasi południowi sąsiedzi mają olbrzymie problemy. Walia świetnie rozgrywa piłkę na ich połowie, widać, że Wyspiarzom bardzo podoba się taka gra.

• Słowacy rzucają się do ataku, ale piłkę przed polem karnym wybija Ashley Williams.

• Bale uderzył mocno, ale w zasięgu bramkarza. Ten popełnił fatalny błąd, był źle ustawiony i przepuścił to uderzenie.

• GOOOOOOL!!! GARETH BALE!!! BŁĄD BRAMKARZA I 1:0 DLA WALII!!!

• Gorąco przed szesnastką Słowacji, Patrik Hrosovsky fauluje Aarona Ramseya.

• Wielkie zamieszanie w szesnastce Słowacji, piłkę na rzut rożny wybija Juraj Kucka!

• Czysty wślizg Martina Skrtela na prawym skrzydle, obrońca Liverpoolu podręcznikowo wybił piłkę poza linię boczną.

• To powinno być 1:0! Niesamowity rajd Marka Hamsika, piłkarz Napoli minął całą obronę i trafi w stojącego w bramce defensora Walii!

• Przerwana pierwsza akcja Słowaków, podanie do Roberta Maka przechwytują obrońcy.

• Walijczycy szybko przejęli piłkę i podają ją na własnej połowie.

• Mecz rozpoczęty, od środka Słowacja!

• Jeszcze zdjęcia grupowe, losowanie stron i zaczynamy!

• Piłkarze już na murawie, czas na hymny narodowe!

• Na ławce Walii usiądzie Andy King - mistrz Anglii w barwach Leicester City z tego sezonu. Ma sporego pecha, bo na jego pozycji występują Joe Allen i Aaron Ramsey.

• W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że rezerwowy bramkarz Liverpoolu Danny Ward zadebiutuje dziś między słupkami reprezentacji swojego kraju.

• W Bordeaux stadion już prawie wypełniony!

• Oba zespoły liczą na awans do 1/8 finału, nikt nie pogardzi trzecim miejscem w grupie, a bardzo ważne będą punkty zdobyte w tym spotkaniu.

• Na ławce naszych południowych sąsiadów zasiądą dziś Ondrej Duda i Jan Mucha, piłkarze związani z Legią Warszawa. Ten pierwszy zapewne pojawi się na boisku w roli zmiennika.

• Rezerwowi reprezentacji Słowacji: Jan Mucha, Jan Novota, Norbert Gyomber, Milan Skriniar, Tomas Hubocan, Kornel Salata, Jan Gregus, Ondrej Duda, Viktor Pecovsky, Stanislav Sestak, Miroslav Stoch i Adam Nemec.

• Rezerwowi reprezentacji Walii: Simon Church, James Collins, David Cotterill, Wayne Hennesey, Andy King, Joe Ledley, Jazz Richards, Hal Robson-Kanu, David Vaughan, Sam Vokes, George Williams i Owain Williams.

• Do meczu pozostało około trzydziestu minut, zapoznajmy się więc także z ławkami rezerwowych obu reprezentacji...

• Obejrzymy spotkanie debiutantów na poziomie turnieju finałowego mistrzostw kontynentu. Zdaje się, że nie ma tu faworyta.

• Są już składy obu drużyn, znaleźć je można w panelu po prawej stronie.

• Za parę minut powinniśmy poznać składy obu drużyn.

• Zakończył się mecz w Lens. Szwajcaria pokonała Albanię 1:0, mimo przewagi jednego zawodnika Helweci mieli ogromne problemy w utrzymaniem prowadzenia, które jednak udało im się utrzymać.

• Witam serdecznie, już za około 75 minut w Bordeaux pierwszy mecz grupy B mistrzostw Europy. Walia podejmie Słowację, a na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, dzień dobry!