3

Portugalia

3

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

• Szalony mecz, ostatecznie i Portugalia i Islandia wychodzą z grupy, ale sensacyjnym liderem Węgry! Austria poza turniejem już po fazie grupowej! Portugalia na trzecim miejscu, co oznacza, że prawdopodobnie zagra z Chorwacją w 1/8!

• Islandia strzela gola na 2:1!

• Koniec spotkania w Lyonie!!! 3:3, co za szalony mecz, to chyba było najlepsze spotkanie fazy grupowej Euro 2016!

• Węgrzy w tym momencie grają... tiki-takę na własnej połowie, piłka krąży w trójkącie, ale nikt ich nie atakuje. Tu już nic zapewne się nie wydarzy.

• Węgrzy rozgrywają powoli piłkę na swojej połowie. Taki rezultat całkowicie ich zadowala.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

• Cristiano Ronaldo posyła piłkę nad bramką!

• Kończy się już powoli regulaminowy czas gry, tymczasem Portugalia ma rzut wolny.

• Danilo Pereira niepotrzebnie podniósł futbolówkę na głowę Renato Sanchesa, który nie dał rady jej celnie odegrać ani oddać strzału.

• Portugalczycy długo konstruują akcję, Węgrzy praktycznie tylko się bronią. Czeka nas fascynująca końcówka!

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu, Gergo Lovrencsics zastąpiony przez Zoltana Stiebera. Przyzwoite zawody byłego piłkarza Lecha Poznań.

• Danilo Pereira zastępuje na boisku Naniego.

• Renato Sanches prostopadłym podaniem uruchomił Cristiano Ronaldo, sędzia zadecydował, że napastnik był na spalonym.

• Ricardo Quaresma dośrodkowuje raz jeszcze, piłka szerokim łukiem przekracza linię końcową, po czym... wraca na boisko. Od bramki rozpocznie Gabor Kiraly.

• Barnabas Bese złapany przez sędziego na pozycji spalonej. Tak czy inaczej, świetnie zatrzymał go Pepe.

• Odpowiedź Portugalczyków, piłka po raz kolejny na głowę Ronaldo, ten przenosi ją obok słupka!

• Dośrodkowanie Adama Langa pada łupem Rui Patricio.

• Zmiana w drużynie węgierskiej. Adam Szalai zmieniony przez Krisztiana Nemetha.

• W pole karne z impetem szarżuje Ricardo Quaresma, ale po interwencji obrońcy nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Słupek po uderzeniu Balazsa Dzsudzsaka! Ależ to mogła być odpowiedź!

• Krótko wykonany rzut rożny, na dośrodkowanie już po chwili zdecydował się nie kto inny jak właśnie Ricardo Quaresma. Wrzutka trafia dokładnie na głowę zawodnika Realu Madryt, który strzela swojego drugiego gola! Co tu się jeszcze może wydarzyć?

• CRISTIANOOOO RONALDOOOO!!! BRAK SŁÓW NA TO CO SIĘ DZIEJE W LYONIE!!! 3:3!!!

• Andre Gomes schodzi już z boiska, pojawia się na nim, co chyba logiczne, Ricardo Quaresma.

• Zdaje się, że strzelec gola ukarany został kartką za swoje zachowanie w trakcie celebracji.

• Kolejna bramka Balazsa Dzsudzsaka i kolejny rykoszet - tym razem od Naniego! Węgier uderza sprzed pola karnego, fenomenalny strzał, Rui Patricio ponownie bez szans!

• NIEPRAWDOPODOBNE!!! CO ZA HISTORIA, PONOWNIE BALAZS DZSUDZSAK!!! 3:2 DLA WĘGIER!!!

• Powinno być 3:2 dla Portugalii! Dośrodkowanie Ronaldo z prawej strony i Nani nie zdążył do piłki, Węgrzy mieli sporo szczęścia, zabrakło dosłownie centymetrów!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła pod nogi Cristiano Ronaldo, który strzałem piętą oszukuje Adama Langa i Gabora Kiralyego! Znowu mamy remis, co tu się dzieje?!

• NIESAMOWITE!!! CRISTIANO RONALDO NA REMIS!!!

• Balazs Dzsudzsak z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzył w głowę jednego z rywali, piłka wpadła do siatki obok bezradnego Rui Patricio!

• ...PADA GOL! BALAZS DZSUDZSAK PO RYKOSZECIE Z RZUTU WOLNEGO!!!

• ...a Barnabas Bese zmienia strzelca gola, Zoltana Gerę. TYMCZASEM...

• Renato Sanches zmienia Joao Moutinho...

• Gra wznowiona! Na boisku dwie zmiany...

• Piłkarze wracają już na murawę.

• Portugalia przycisnęła Węgrów, którzy jednak wyszli na prowadzenie. Długo się przy nim utrzymywali, ale w końcówce stracili wypracowaną przewagę. Węgry nie grają źle, tworzą sobie szanse po kontratakach. Czekamy na więcej goli w drugiej połowie!

• Koniec pierwszej połowy w Lyonie. Do przerwy Węgry remisują z Portugalią 1:1.

• Sędzia dolicza pierwszą połowę meczu o 60 sekund.

• Richard Guzmics zaspał i odpuścił krycie Naniego, który zdecydował się na błyskawiczny strzał. Uderzenie wpada do bramki tuż obok słupka!

• CO SIĘ STAŁO? NANI STRZELA I MAMY WYRÓWNANIE!!!

• Piłka w siatce po strzale Joao Mario, ale gol nie zostaje uznany. Asystent, Nani, był na pozycji spalonej.

• Aleksandar Dragović nie wykorzystuje rzutu karnego w meczu Islandia - Austria!

• Podręcznikowy wślizg Gergo Lovrencsicsa, który wrócił się pod własne pole karne i zatrzymał czysto Eliseu.

• Z kartką także Zoltan Gera, zawodnik węgierskiego Ferencvarosu niesportowo potraktował Andre Gomesa.

• Adam Szalai przepchnął się i wywalczył miejsce na prawym skrzydle, posłał piłkę górą w pole karne, gdzie Pepe z najwyższym trudem odegrał ją do Rui Patricio. To było zdecydowane zagranie, bramkarz odczytał zamiary kolegi w ostatniej chwili.

• Jeszcze jeden strzał CR7 - tym razem zmuszony do interwencji Gabor Kiraly, golkiper efektownie paruje piłkę do boku!

• Do notesu sędziego trafia Roland Juhasz, faulował Andre Gomesa.

• Za mocne bezpośrednie podanie Pepe do Cristiano Ronaldo. Obrońca wkłada w swoje przerzuty za dużo siły.

• Tymczasem Islandia wychodzi na prowadzenie w meczu z Austrią - co za sytuacja w grupie F!

• Portugalczycy szukają odpowiedzi za sprawą strzału Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego, ale napastnik Realu Madryt uderza tylko w mur.

• Najpierw rzut rożny wywalczyli Węgrzy po świetnym dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa, po którym interweniować musiał Pepe. Piłka trafiła przed pole karne, gdzie Zoltan Gera posłał piłkę mocno, ale po ziemi. Rui Patricio był zasłonięty i nie miał szans na skuteczną interwencję.

• GOOOOOL!!! ZOLTAN GERA SPRZED POLA KARNEGO, 1:0 DLA WĘGIER!!!

• Kilka z rzędu rzutów rożnych dla Portugalii, ale ostatecznie po za mocnym podaniu Naniego i niecelnym strzale Andre Gomesa grę wznowi Gabor Kiraly.

• Niecelna długa próba podania prostopadłego od Pepe w stronę Naniego, grę wznowią Węgrzy.

• Richard Guzmics z pierwszą żółtą kartką w tym meczu za faul na szarżującym Nanim.

• Balazs Dzsudzsak faulowany przez Joao Mario na lewej flance, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne.

• Po dziesięciu minutach gry na Stade des Lumieres w Lyonie wciąż bez bramek, ale lepsze wrażenie optyczne sprawia Portugalia. Węgrzy swoją grę opierają na kontratakach.

• Świetna kombinacyjna akcja Węgrów, dośrodkowanie Balazsa Dzudzsaka z lewego skrzydła w ostatniej chwili wybite przez obrońców!

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne i dobitka Joao Mario sprzed szesnastki, wysoko nad bramką.

• Roland Juhasz nieprzepisowo zatrzymuje rozpędzającego się na skrzydle Cristiano Ronaldo. Rzut wolny dla Selecao.

• Wrzut z autu w kierunku Joao Mario nieudany, piłka odbija się od Portugalczyka i wychodzi poza linię końcową.

• Cudowne podanie ze środka pola w kierunku Naniego, obrońcy nie upilnowali napastnika, którego jednak ubiegł Gabor Kiraly! Przytomne wyjście z bramki doświadczonego golkipera.

• Pierwsza interwencja Rolanda Juhasza i rzut rożny dla Portugalii.

• Pierwszy gwizdek Martina Atkinsona, od środka mecz rozpoczęła reprezentacja Portugalii!

• Czas na losowanie stron, za chwilę zaczynamy!

• Zawodnicy reprezentacji Węgier i Portugalii wychodzą już na murawę stadionu w Lyonie!

• Bohaterowie dzisiejszego widowiska już ustawieni w tunelu!

• W składzie reprezentacji Węgier zabrakło dziś miejsca dla Richarda Guzmicsa z Wisły Kraków i Tamasa Kadara z Lecha Poznań, od pierwszych minut gra za to Gergo Lovrencsics, znany z występów w Kolejorzu.

• Zdecydowanym faworytem tego meczu jest Portugalia, ale... tak przecież było w każdym dotychczasowym ich meczu w fazie grupowej, a ekipa Cristiano Ronaldo nie zdołała wygrać nawet raz.

• Ławka rezerwowych Portugalii: Bruno Alves, Anthony Lopes, Eder, Jose Fonte, Raphael Guerreiro, Danilo Pereira, Ricardo Quaresma, Renato Sanches, Adrien Silva, Rafa Silva, Cedric Soares i Eduardo.

• Ławka rezerwowych Węgier: Barnabas Bese, Daniel Bode, Denes Dibusz, Atilla Fiola, Peter Gulacsi, Tamas Kadar, Laszlo Kleinheisler, Adam Nagy, Krisztian Nemeth, Nemanja Nikolić, Tamas Priskin i Zoltan Stieber.

• Do meczu coraz mniej czasu, oto rezerwowi obu drużyn...

• A co się stanie w wypadku danego rezultatu? Oto analiza przygotowana przez Pawła Mogielnickiego.

• Znamy już obie jedenastki! Węgry i Portugalia zmierzą się ze sobą w swoich najmocniejszych zestawieniach!

• Czekamy jeszcze na składy obu drużyn, tymczasem zapoznajmy się z sytuacją w tabeli. Portugalia wygrywając z Węgrami zapewni sobie awans, prawdopodobnie z pierwszego miejsca. Węgrzy natomiast awans z grupy mają już pewny, dzisiejsze mecze odpowiedzą na pytanie - z którego miejsca.

• Dzień dobry, już za niecałą godzinę zaczyna się mecz decydujący o ostatecznym kształcie grupy F! Węgry zmierzą się z Portugalią, a relację na żywo prowadzić będzie dla Państwa Piotr Bernaciak.