1

Borussia Dortmund

3

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Miłego wieczoru!

• Borussia nie zachwyciła, ale wygrała z Werderem i zapisała kolejne 3 punkty na swoje konto. Podopieczni Tuchela tracą do liderującego Bayernu Monachium już tylko 5 punktów.

• Koniec meczu! Werder przegrał przed własną publicznością z Borussią Dortmund 1:3!

• Korner dla przyjezdnych.

• Do regulaminowego czasu gry doliczono 5 minut.

• Doszło również do zmiany... głównego arbitra.

• Łukasz Piszczek melduje się na placu gry! Reprezentant Polski zmienił Ilkaya Gundogana.

• Kolejna zmiana w ekipie Skrypnyka. Claudio Pizarro zastąpił Bartelsa.

• Zmiana w drużynie Werderu. Lukas Frode wszedł w miejsce Clemensa Frtiza.

• Zmiana również w ekipie gospodarzy. Floriana Grillitscha zmienił Melvyn Lorenzen.

• Druga zmiana w zespole Tuchela. Gonzalo Castro zastąpił Marco Reusa.

• Marcel Schmelzer wchodzi na plac gry za Park Joo-ho.

• Gol Marco Reusa na 3:1:

• Marco Reus otrzymał piłkę od Mkhitaryana i pewnym strzałem pokonał wychodzącego z bramki bramkarza Werderu. Chwilę wcześniej świetną sytuację zmarnował nieskuteczny dziś Pierre-Emerick Aubameyang.

• GOOOOOL! Marco Reus strzela na 3:1!

• Dośrodkowanie Reusa, do piłki skakał Hummels, ale piłkę odbił jeden z obrońców gospodarzy i Borussia będzie wykonywać rzut rożny.

• Faul Gebre Selassie na Reusie. Rzut wolny dla Borussii z narożnika pola karnego.

• Odgwizdany spalony Marco Reusa... ale spalonego raczej nie było.

• Alejandro Galvez ukarany żółtą kartką.

• Zlatko Junuzović założył trzy "siatki" Sokratisowi Papastathopoulosowi w jednej akcji. Austriak ostatecznie został sfaulowany.

• Ostre wejście Clemensa Fritza i zasłużona żółta kartka dla kapitana gospodarzy.

• Ilkay Gundogan zagrał na prawe skrzydło do Gintera. Dośrodkowanie ze skrzydła zostało zablokowane i goście będą wykonywać rzut rożny.

• Faul Janka Sternberga na Marco Reusie. Żółta kartka dla piłkarza Werderu.

• Gol Mkhitaryana:

• Aubameyang zmarnował świetną okazję! Gabończyk stał przed bramkarzem Werderu, ale strzelił obok bramki!

• Wyrównująca bramka Werderu:

• Gol Borussii:

• Gwizdek arbitra i rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Posiadanie piłki: Werder 34% - 66% Borussia

• Werder Brema przegrywa do przerwy z Borussią Dortmund 1:2. Szybko na prowadzenie wyszli goście, lecz później Werder doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że to gospodarze pójdą za ciosem, gola do szatni zdobyli podopieczni Tuchela. Zapowiada się emocjonująca druga część spotkania!

• Arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

• Piłka dograna na lewe skrzydło, tam znalazł się Matts Hummels, który dośrodkował w pole karne. Świetnie do piłki dopadł Henrik Mkhitaryan, który strzałem z główki pokonał bramkarza gospodarzy!

• GOOOOOOOOL! Borussia prowadzi 2:1, Henrik Mkhitaryan!

• Faulowany Matthias Ginter. Będzie niezła okazja dla gości na dośrodkowanie w pole karne Werderu.

• Piłka trafiła pod nogi Kagawy. Uderzenie Japończyka zostało zablokowane.

• Rzut z autu dla BVB na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Zlatko Junuzović z główki! Tuż obok słupka! Rozkręcili się podopieczni Viktora Skrypnyka.

• Świetna akcja gospodarzy! Kilka podań na połówce Borussii, pierwszy strzał został zablokowany, ale w idealnym miejscu odnalazł się Ujah, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOL! 1:1, oczywiście niezawodny Anthony Ujah!

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, szybko stracona piłka przez gości.

• Reus dograł w pole karne do Kagawy. Japończyk wywalczył rzut rożny.

• Kolejny piłkarz Borussii złapany na spalonym. Dobrze ustawiają się defensorzy Werderu.

• Rzut rożny dla gospodarzy.

• Zapowiadał się niezły kontratak Borussii, ale Marco Reus został złapany na spalonym.

• Podanie do Ujaha... Strzał Nigeryjczyka bardzo niecelny.

• Strzał Zlatko Junuzovicia z rzutu wolnego prosto w mur.

• Zagranie Mkhitaryana z prawego skrzydła, zła interwencja bramkarza gospodarzy i do piłki dobiega Marco Reus, który pewnie umieścił piłkę w bramce Werderu. Szybkie prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOL! Marco Reus strzela gola na 1:0 dla Borussii!

• Spokojny początek meczu. Obie drużyny grają zachowawczo.

• Dośrodkowanie Reusa i piłkę pewnie łapie Felix Wiedwald.

• Marco Reus wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Pierwszy gwizdek arbitra, rozpoczęli!

• Niestety dziś Łukasz Piszczek tylko na ławce rezerwowej Borussii Dortmund.

• W poprzedniej kolejce Werder wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 3:1 po dwóch golach Ujaha i jednym trafieniu Bartelsa. W tygodniu drużyna Viktora Skrypnyka wygrała w Pucharze Niemiec z FC Koeln 1:0. Gola na wagę awansu zdobył były piłkarz Kolonii, Anthony Ujah. To właśnie 25-letni Nigeryjczyk jest najlepszym strzelcem Werderu w lidze z dorobkiem 4 goli.

• Borussia w poprzedniej kolejce pokonała Augsburg 5:1, a w Pucharze Niemiec Dortmundczycy rozgromili drugoligowe Paderborn aż 7:1.

• Dortmundczycy mogą pochwalić się prawie najlepszą liczbą strzelonych goli (29). W tak dobrym wyniku spora zasługa Pierre-Emericka Aubameyanga, który strzelił już 13 goli. Lepsi pod względem strzelonych goli są jedynie piłkarze Bayernu, którzy zdobyli już 32 bramki.

• Werder Brema po 10 kolejkach zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. Borussia Dortmund w lidze prezentuje się o wiele lepiej. Podopieczni Tuchela są wiceliderem Bundesligi z dorobkiem 23 punktów. Obecnie BVB traci do liderującego Bayernu 8 punktów.

• Witamy z relacji tekstowej z meczu Werder Brema – Borussia Dortmund. Liczymy dziś na dobry pojedynek i sporą dawkę emocji!

• Werder - Borussia Dortmund LIVE!

ZAPOWIEDŹ: BVB zmniejszy stratę do Bayernu?

Dziś o 15:30 rozpocznie się spotkanie 11. kolejki Bundesligi pomiędzy Werderem Brema i Borussią Dortmund. Faworytem spotkania są dortmundczycy, którzy w przypadku zwycięstwa, zmniejszą stratę do liderującego Bayernu Monachium.

FSV Mainz - Borussia Dortmund 0:2