West Ham United

1

Chelsea Londyn

2

• Mecz chociaż momentami nie rozpieszczał kibiców zgromadzonych na stadionie West Hamu to jednak było to ciekawe spotkanie. To już wszystko! Dziękuje wszystkim uwagę!

• Chelsea wygrywa po raz 21 w tym sezonie. Ekipa Antonio Conte ma już 10 punktów przewagi nad drugim Tottenhamem i ciężko będzie wydrzeć im mistrza z rąk.

• No i koniec meczu! Pierwsza połowa zapowiadała wyrównany mecz jednak dwie kontry Chelsea wyjaśniły to spotkanie. Nawet gol w końcówce nie pomógł ekipie Bilicia wywalczyć chociaż punktu.

• Dobra akcja gospodarzy, Andre Ayew zagrał piłkę do Manuel Lanziniego a Argentyńczyk pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości!

• No i kibice West Hamu doczekali się trafienia swoich ulubieńców!

• Robert Snodgrass w końcówce wykrzesał jeszcze z siebie ostatki sił jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Mecz przedłużony co najmniej o 3 minuty.

• Dobre dośrodkowanie Andre Ayew lecz Andy Carroll nie zdążył nawet musnąć piłki.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez ekipę ze Stamford Bridge jednak obrona West Hamu szybko wyjaśnia sytuację.

• Gospodarze nie mają żadnego pomysłu na zdemontowanie defensywy gości. Ciężko wierzyć jeszcze w remis.

• Świetne zagranie Davida Luiza do Diego Costy. Hiszpan wygrał główkę z Kouyate, jednak strzał z dystansu, do piłki doszedł Nemanja Matić jednak strzał z dystansu Serba minał poprzeczkę o dobre kilkadziesiąt centymetrów.

• West Ham próbuje jeszcze odrabiać straty jednak świetnie radzą sobie goście.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje także Slaven Bilić. Marka Nobla zmienia Edimilson Fernandes

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Victora Mosesa zmienia Kurt Zouma.

• Zmiana w Chelsea. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Eden Hazard a pojawia się na nim Brazylijczyk Willian.

• Obie drużyny zaczęły grać bardzo spokojnie. Ani z jeden ani z drugiej strony od paru minut nie dzieje się nic ciekawego.

• Bardzo ładna akcja Chelsea. Eden Hazard zagrał do Diego Costy, który balansem ciała ograł Kouyate lecz świetnie broni Randolph.

• Zmiana także w ekipe Chelsea. Zmęczonego Pedro zmienia Nemanja Matić

• Od razu druga zmiana w ekipie Młotów. Narzekający na uraz Reid schodzi z boiska, za niego wchodzi Sam Byram

• Boisko opuszcza Soifane Feghouli a na boisku melduje sie Andre Ayew.

• Snodgrass jest dzisiaj nie do zatrzymania. Wywalczył rzut rożny, po którym wiele działo się w polu karnym gości. Wiele strzałów, które jednak cały czas blokowali defensorzy Chelsea.

• Kolejne świetne dośrodkowanie Roberta Snodgrassa jednak piłkę kontrolował bramkarz Chelsea.

• W drugiej połowie inicjatywę przejęła Chelsea. To oni częściej utrzymują się przy piłce i spokojnie kontrolują spotkanie.

• Dwie kontrowersyjne sytuacje. Najpierw po akcji Marcosa Alonso wydawało się, że jeden z zawodników Młotów zagrał piłkę ręką w polu karnym. Później podobna sytuacja kiedy to delikatnie ręką w polu karnym zagrał Cesc Fabregas.

• Strzał z dystansu Andy'ego Carrolla, jednak piłka minęła cel.

• Jeżeli West Ham nie umie wykorzystać swoich sytuacji ze stałych fragmentów gry to zrobili to podopieczni Antonio Conte! Piłka z narożnika spadła prosto pod nogi Diego Costy a ten tylko dopełnił formalności

• Kolejny gol Chelsea! Przyjezdni wykorzystują rzut rożny!

• Błąd w defensywie Chelsea, atak lewym skrzydłem boiska i mamy rzut rożny dla West Hamu, jednak znowu świetnie radzi sobie obrona The Blues.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Czy świetne kontry The Blues przekują się na kolejne gole?

• Koniec pierwszej połowy. West Ham dzisiaj wygląda lepiej od Chelsea. Jednak znakomita kontra liderów Premier League dała im prowadzenie. Antonio Conte ma nad czym myśleć w przerwie.

• Cesc Fabregas nie przepisowo zatrzymuje rajd Aarona Cresswella i mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu.

• 4 minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

• Aaron Cresswell ucierpiał przy akcji Chelsea. Jednak szybko powrócił na boisko!

• Cóż za akcja gości! Świetne podanie Cahilla do Edena Hazard. Belg dośrodkował w pole karne jednak Diego Costa minął się z piłką. Jeszcze dwa razy strzałami próbowali zdobyć gola zawodnicy Chelsea, jednak za każdym razem dobrze zachowali się defensywni gracze Młotów!

• W końcu dobra akcja West Hamu. Mocny strzał Lanziniego jednak wysoko ponad bramką.

• Po strzelonym golu Chelsea próbuje uspokoić grę. Grają piłką na własnej połowie boiska.

• Andy Carroll znowu opatrywany przez sztab medyczny Młotów. Cały czas jego rana na nosie krwawi.

• Zdecydowanie trzeba pochwalić Roberta Snodgrassa. Cały czas próbuje on różnymi zagraniami zaskoczyć bramkarza Chelsea. Drużyna Antonio Conte ma dzisiaj godnego przeciwnika.

• Gospodarze cały czas bombardują dośrodkowaniami pole karne Chelsea, jednak nie ma to przełożenia na konkrety.

• Po rzucie wolnym niewykorzystanym przez West Ham, obrońcy The Blues szybko przenieśli grę do ofensywy. Eden Hazard wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i strzelił na pustą bramkę! Chociaż wydawało się że to podopieczni Bilicia strzelą gola to jednak Chelsea wykorzystała kontrę!

• GOL! Lepiej grał West Ham jednak to Chelsea zadała pierwszy cios!

• Kolejny rzut wolny dla Młotów, tym razem zablokowany przez mur.

• Rzut wolny nie wykorzystany jednak przez zawodników West Hamu.

• Rzut wolny dla West Hamu. Andy Carroll faulowany przez Kante.

• W pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawia West Ham. Podopieczni Antonio Conte na razie gra bardzo zachowawczo.

• Dwa kornery z rzędu dla West Hamu jednak obrońcy Chelsea dobrze radzą sobie z wrzutkami z narożnika boiska.

• Diego Costa, ładnie zagrywa do Marcosa Alonso, Hiszpan jednak nie doszedł do piłki która wyszła na aut bramkowy.

• Strata Eden Hazarda, która próbował wykorzystać Robert Snodgrass, jednak dobry powrót Cesca Fabregasa uniemożliwił dośrodkowanie w pole karne gości.

• West Ham dobrze atakuje, starają się przeciwstawić liderom Premier League, jednak defensywa The Blues dobrze sobie radzi z atakami młotów.

• Rzut rożny dla West Hamu jednak dobrze piąstkuje Thibault Courtois.

• Andy Carroll , zderzył się głową z Victorem Mosesem, rozcięty nos angielskiego napastnika.

• Rzut Wolny dla Chelsea, Eden Hazard faulowany przez Kouyate, jednak dośrodkowanie Fabregasa złapane przez bramkarza gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek Andre Marrinera! Diego Costa rozpoczyna widowisko!

• Obie drużyny już na murawie!

• - Wszyscy jesteśmy świadomi trudności, jakie niosą tego typu mecze. Trenujemy z dużym poświęceniem i w skupieniu, dokładnie tak jak powinniśmy. Jesteśmy gotowi na walkę i będziemy próbowali zagrać lepiej niż ostatnim razem. Pokonali nas w Pucharze Ligi Angielskiej, więc tym razem przygotowujemy się na różne scenariusze. Chcemy ograniczyć ich siłę, jednocześnie grając nasz futbol - mówił przed meczem z West Hamem szkoleniowiec The Blues Antonio Conte

• Rezerwowi Chelsea: Begovic, Terry, Zouma, Matic, Loftus-Cheek, Willian, Batshuayi.

• Rezerwowi West Hamu: Adrian, Collins, Masuaku, Byram, Fernandes, Calleri, Ayew.

• Antonio Conte jak zwykle nie zaskakuje składem. Włoch wystawił identyczną jedenastkę co w wygranym meczu przeciwko Swensea. Slaven Bilić natomiast nie mógł skorzystać z najlepszego strzelca West Hamu Michaila Antonio, który pauzuję za czerwoną kartkę z poprzedniego spotkania. Napastnika młotów zastąpił Andy Carroll .

• Czy liderująca Chelsea znowu zdobędzie 3 punkty? Czy może jednak atut własnego boiska wykorzysta ekipa młotów i sprawi nie lada niespodziankę pokonując drużynę ze Stamford Bridge? Tego dowiemy się już niebawem!

• Witam wszystkich Państwa! Już za niecałe 30 minut rozpoczną się derby Londynu pomiędzy West Ham United a Chelsea Londyn! Relację poprowadzi Bartłomiej Modzelewski.