Widzew Łódź

1

Piast Gliwice

1

• Koniec spotkania. Bramki oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie. Widzew zremisował z Piastem 1:1.

• Trzy minuty doliczone.

• Widzew szuka szans podbramkowych, ale chyba brakuje już trochę sił, ale przede wszystkim dokładności. Szkoda, bo gospodarze zasługują na zwycięstwo. Są lepszą drużyną od Piasta.

• Widzew przebywa na połowie Piasta, ale nie było sytuacji w polu karnym w ostatnich minutach.

• Bartłomiej Kasprzak za Kaczmarka. To ostatnia zmiana w meczu.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Kaczmarka. Widzew stara się zdobyć decydującą bramkę.

• Raz jeszcze świetnie broni Trela! Tym razem Rybicki próbował płaskiego uderzenia z dystansu.

• Fantastyczne uderzenie Pawłowskiego z 20 metrów z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w lewy róg bramki i tylko interwencja Treli uratowała Piasta od straty bramki.

• Rudolf Urban zastępuje Murawskiego.

• Nie patyczkował się Lazdins i będzie korner dla miejscowych.

• Nieco desperackie wstrzelenie piłki przez Rybickiego, wybijają defensorzy Piasta.

• Nie najlepiej gra Piast. Choć stara się kontrować, tak naprawdę nie wypracował sobie ani jednej klarownej sytuacji.

• Szeliga ogląda żółtą kartkę.

• Ostatni kwadrans przed nami. Czy któryś z zespołów zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• W miejsce Jonczyka do gry wchodzi Mariusz Rybicki.

• Nie pograł sobie wprowadzony przed chwilą Jonczyk. Zawodnik Widzewa nabawił się kontuzji.

• Uderzenie Lazdinsa z dystansu przechodzi nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Na stadionie Widzewa od dłuższego czasu nie mogą przebywać kibice przyjezdnych. Tymczasem na sektorze C2 przed chwilą pojawili się sympatycy Piasta.

• Zmiana także w Widzewie, Jonczyk za Dudka.

• Schodzi również Ruben Jurado, w jego miejsce Lazdins

• Szeliga zmienił Izvolta

• Mocny strzał Jurado powędrował nad poprzeczką.

• Żółtą kartką ukarany Radosław Murawski.

• Bardzo żywy mecz. Dużo akcji, tylko mało klarownych sytuacji.

• Koncertowe spotkanie rozgrywa Okachi. Wygrywa pojedynki nawet z wyższymi od siebie rywalami.

• Płaskie zagranie Kaczmarka z prawej strony, fatalna próba wybicia Klepczyńskiego i Nowak doskoczył do piłki w górze - uderzył w trybuny.

• Z prawej strony z rzutu wolnego wrzucał Kaczmarek, Trela spokojnie złapał piłkę.

• Kaczmarek przerzucił piłkę nad obrońcami do Stępińskiego. "Widzewski Mario" pogubił się.

• Fenomenalna szarża Mariusza Stępińskiego. Wyprzedził obrońców, stanął sam na sam z Trelę, który wygrał ten pojedynek i przejął piłkę.

• Stępiński przymierzył z prawej strony wysoko nad bramkę Treli.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy.

• Widzew miał świetną szansę na wyrównanie. W ostatniej chwili składającemu się do strzału Dudkowi piłkę wygarnął Matras.

• Piast doprowadza do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zupełnie niepilnowany Marcin Robak skacze do główki i pokonuje Mielcarza. Tak to jest jak się popełnia tak proste błędy.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Gorąco pod bramką Widzewa. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, nieczysta główka jednego z zawodników Piasta wywołała sporo zamieszania. Główkę Izvolta fenomenalnie obronił Mielcarz!

• Fantastyczne dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego z lewej strony na głowę nieupilnowanego Stępińskiego. Młody napastnik upadł w wyniku powietrznego starcia z Trelą, który wygrał ten pojedynek.

• Obok nas siedzi skaut z Borussi Moechengdlach. Przez chwilę rozmawialiśmy o Bartłomieju Pawłowskim, którym najwyraźniej jest zainteresowany.

• Niewiele dzieje się na murawie w ostatnich minutach. Piast ciągle w ten sam sposób stara się wykreować sytuacje, ale Widzew dobrze zna te sztuczki.

• Przepraszamy to był Krystian Nowak :)

• Ależ szansa Widzewa! Jak można było tego nie wykorzystać?! Kaczmarek jednym dotknięciem wypuścił sam na sam na skrzydle Stępiński. Młody snajper tuż przed bramką zaplątał się, ale szybko się połapał i zdołał oddać strzał prosto w słupek!

• Groźne uderzenie Podgórskiego z rzutu wolnego z 16.metrów. Mielcarz odbija piłkę na rzut rożny.

• Faul Płotki tuż przed polem karnym.

• Po płaskim zagraniu z prawej strony, na strzał dystansu z 16.metrów zdecydował się Podgórski. To nie mogło zagrozić bramce Mielcarza, aczkolwiek decyzja dobra.

• Prosty i czytelny strzał Nowaka z dystansu. Bez problemów piłkę łapie Trela.

• Płotka próbował dogrywać wzdłuż bramki. Tym razem Trela nie zaspał.

• Klepczyński przewrócił w środku pola Dudka. Zasłużona kara od Marcina Borskiego.

• Ależ fatalny strzał Murawskiego. Tego nawet kiksem nie można nazwać

• Matras próbował zaskoczyć Mielcarza z ostrego kąta w polu karnym. Widzewski bramkarz jak zawsze czujny zdołał zatrzymać uderzenie.

• Piast stara się odgryźć, bezskutecznie. Widzew mądrze poczyna w defensywie.

• GOOOOL!!!! Widzew obejmuje prowadzenie w dosyć dziwnych okolicznościach. Fatalne zachowanie obrony Piasta. Płaskie, nie prorokujące zagrożenia płaskie zagranie Płotki z prawej strony przeleciało przez całe pole karne. Wydawało się, że piłka wyjdzie poza plac gry, toteż Trela dał sobie spokój i nie poszedł do piłki. Tymczasem stało się inaczej. Do futbolówki dopadł Pawłowski i w sytuacji sam na sam błyskawicznie strzelił obok golkipera przeciwnikó.

• Rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki w powietrzu dopada Zbozień, uderza głową obok prawego słupka bramki Mielcarza.

• Piast od początku gra wysokim pressingiem. Gdy tylko jest przy piłce, stara się ją szybko rozegrać. Widzewiakom trochę brakuje pewności w poczynaniach.

• Komiczna próba wrzutki Kaczmarka. Pozostawmy to bez komentarza.

• "Serce Łodzi bije właśnie tu" - śpiewają kibice Widzewa. "Układ zamknięty, Platforma układ zamknięty"- rozbrzmiewa po chwili.

• Z pięciominutowym opóźnieniem rozpoczęło się pierwsze spotkanie 23.kolejki Ekstraklasy. Od środka zaczął Piast.

• Dopiero teraz piłkarze Widzewa wychodzą na murawę. Za nimi kibice. Piękny gest podopiecznych Radosława Mroczkowskiego!

• -Widzewiacy wyjdą jak im wybudują stadion?- zażartował jeden z dziennikarzy.

• Widzew wyjdzie na murawę z kilkuminutowym opóźnieniem. Razem z kibicami.

• -Piłkarze solidaryzują się z kibicami. Razem walczą o stadion dla Widzewa- poinformował nas Łukasz Kaczyński z Biura Prasowego Widzewa Łódź.

• Co się dzieje na stadionie przy Alei Piłsudskiego? Na meczu wyszła tylko jedenastka Piasta Gliwice!! Gdzie są piłkarze Widzewa? Protestują razem z kibicami?

• "Gdzie jest Widzew? Czeka na swój stadion" - głosi transparent na sektorze B.

• Piłkarze Widzewa zeszli właśnie z rozgrzewki, kibice za nimi opuszczają trybuny. Rozpoczyna się protest przeciwko braku decyzji w sprawie budowy nowego stadionu dla Widzewa.

• Marcin Robak otrzymał pamiątkową koszulkę od Widzewa. Kibice powitali go bardzo ciepło.

• Marcin Brosz uwierzył w widzewskie doświadczenie Marcina Robaka i jego znajomość z Maciejem Mielcarzem. Dzisiaj doświadczony napastnik- po raz pierwszy w nowym zespole- gra od pierwszych minut.

• Widzew przystępuje do dzisiejszego spotkania bardziej osłabiony niż zapowiadano. Do kontuzjowanych Bartoszewicza i Abbesa dołączyli Broź i Kramar. W ich miejsce zagrają Płotka i Bartkowski.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Jan Buryan, Artis Lazdins, Bartosz Szeliga, Adrian Sikora, Tomas Docekal, Rudolf Urban

• Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Mariusz Rybicki, Veljko Batrović, Bartłomiej Kasprzak, Michał Jonczyk, Patryk Stępiński, Emerson Carvalho

• Witamy ze stadionu im. Ludwika Sobolewskiego w Łodzi. Dzisiaj miejscowy Widzew podejmuje Piasta Gliwice.