Wigry Suwałki

1

GKS Jastrzębie

1

• Koniec spotkania! Wigry Suwałki w półfinale Pucharu Polski. Trzecioligowiec z Jastrzębia walczył dzielnie, ale nie zdołał zdobyć drugiej bramki, która oznaczałaby dogrywkę.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Adamek schodzi. Za niego Kuku.

• Więcej walki niż piłki w ostatnich minutach. Niewiele się dzieje.

• Dym z odpalonych rac nieco przeszkadza w widoczności.

• Kopacz dostał kartkę za faul na Jarzębowskim.

• Adamek gra dzisiaj słabo. Teraz nie opanował piłki. Ma do siebie pretensje. Zresztą co chwilę się wścieka.

• Ostatnie minuty nadziei dla Jastrzębia.

• I Dzida w miejsce Jadacha. Goście wykorzystali trzy zmiany.

• Kozak za Wrońskiego.

• Od razu przenosimy się pod drugie pole karne, bo tam szaleje Kądzior. Jeden zamach, drugi, w końcu strzał i piłka minimalnie obok prawego słupka.

• GKS Jastrzębie! Uderzenie z dystansu, Zoch klatką wybija przed siebie i tylko interwencja Jarzębowskiego ustrzegła Wigry przed utratą drugiego gola.

• Wichtowski kopnął wysoko nad bramką po stałym fragmencie. Pretensje miał do niego Adamek, sugerując, że trzeba było zostawić piłkę, skoro był lepiej ustawiony. Nerwy. nerwy i jeszcze raz nerwy po stronie Wigier.

• Adamek schowany, dobrze pilnuje go Pacholski.

• Caniboł za Musioła. Goście stawiają wszystko na jedną kartę.

• Gospodarze uspokoili sytuację. Znowu są stroną przeważającą. Wynik wcale nie jest jednak dla nich bezpieczny. Jedna bramka i gramy o 30 minut dłużej.

• A teraz blisko Wigry! Kądzior minimalnie obok słupka.

• Kopacz za Zajączkowskiego.

• Trzecioligowiec gra w tej połowie bardzo dobrze.

• Jęk zawodu na ławce przyjezdnych! Szczepan kolanem tuż przy prawym słupku. Ale mało brakowało!

• TRONT! Wyczuł, że dziś może wejść wszystko. Znowu próba z dystansu! Zoch przenosi piłkę nad poprzeczką. Trudny strzał do obrony.

• GKS nie odpuszcza. Piłkarze oddają serce. I zdrowie. Właśnie ucierpiał jeden z pomocników.

• Wigry próbują szybko się odegrać. Mają rzut rożny.

• Fantastyczny gol, fantastyczny! A strzelcem Tront. Dostał piłkę i od razu zrobił z niej użytek. Strzelił mocno z bardzo daleka. Tor lotu był przedziwny. To zmyliło bramkarza, który stał jak wryty.

• GOOOOOOOOL! ALEŻ KAPITALNA BRAMKA. 1:1!!!

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka goście. Nie mają nic do stracenia. Napisali już piękną kartę w historii swojego klubu.

• Za moment rozpoczęcie drugiej odsłony. GKS w kiepskiej sytuacji. Musiałby strzelić dwa gole, aby w ogóle myśleć o dogrywce.

• Arbiter Łukasz Bednarek zakończył pierwszą połowę. Gospodarze prowadzą 1:0, a w dwumeczu 3:1.

• Uderzał Damian Kądzior, ale został zablokowany przez obrońcę gości.

• Po rzucie rożnym piłkę uderzył Tomasz Jarzębowski. Bez problemów złapał ją Grzegorz Drazik.

• Wrzutka Damiana Tronta. Ostatecznie piłka trafiła do Daniela Szczepana, który uderzył z półobrotu. Futbolówka minęła jednak bramkę Wigier.

• Damian Tront kopnięty przez Macieja Wichtowskiego. Rzut wolny dla Wigier.

• Trochę chaosu w polu karnym Wigier. Damian Tront pada w polu karnym, ale arbiter pokazał piłkarzowi trzecioligowca żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Łukasz Wroński wpadł w pole karne z lewej strony i zdecydował się na indywidualne wykończenie akcji. Strzał Wrońskiego po długim rogu zaskoczył bramkarza Jastrzębia. 1:0 dla gospodarzy!

• GOOOOOL! ŁUKASZ WROŃSKI! 1:0 DLA WIGIER!

• Janusz Bucholc faulem przerwał akcję jastrzębian.

• Damian Kądzior otrzymał piłkę już w polu karnym i zszedł trochę za bardzo na prawą stronę. Uderzenie gracza Wigier zostało zablokowane przez Daniela Szczepana.

• Niepilnowany Dawid Weis uderzał tuż zza pola karnego, ale nieczysto trafił piłkę. Nie było zagrożenia dla bramki Hieronima Zocha.

• Próbowali rozegrać piłkę na połowie Wigier goście. Błąd techniczny Damiana Zajączkowskiego zakończył akcję jastrzębian.

• Łukasz Wroński szarżował lewą stroną, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i akcję zakończył kompletnie nieudanym strzałem.

• Żółtą kartkę zobaczył Damian Zajączkowski. Piłkarz gości z impetem zaatakował nogi zawodnika gospodarzy.

• Tym razem akcja prawą stroną zakończona dośrodkowaniem Rafała Augustyniaka. Futbolówka w rękach bramkarza gości.

• Gospodarze konsekwentnie próbują budować ataki przez lewą stronę boiska, ale przyjezdni skuteczni je powstrzymują.

• Ostro wszedł w nogi Hieronima Zocha Daniel Szczepan. Zawodnik gości ukarany żółtą kartką.

• Składna akcja gospodarzy, ale Frank Adu Kwame na lewej stronie nie przypilnował linii spalonego. Ofsajd.

• Zbyt wysoko uniesiona noga Damiana Tronta. Od stałego fragmentu gry rozpoczną gospodarze.

• Akcja gości. Pomknął lewą stroną na bramkę Wigier Dominik Szczęch, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

• Janusz Bucholc na prawej stronie chciał podać piłkę Damianowi Kądziorowi. Zagranie zbyt mocne. Od bramki rozpoczął bramkarz Jastrzębia.

• Pressing gospodarzy i jastrzębianie mają problem, aby wyjść z własnej połowy.

• Piłka w rękach golkipera Jastrzębia po dośrodkowaniu z lewej flanki.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne jastrzębian.

• Przekroczył przepisy Damian Tront. Faulowany 30 metrów od bramki był zawodnik Wigier.

• Spokojny początek spotkania. Niemal cały czas przy piłce utrzymują się zawodnicy Wigier.

• Gramy! Rozpoczęli od środka boiska piłkarze Wigier Suwałki!

• Minuta ciszy ku czci ofiar katastrofy lotniczej w Kolumbii, w której zginęli piłkarze Chapecoense oraz wypadku w kopalni Rudna w Polkowicach.

• Przywitanie piłkarzy obu zespołów. Przed nami tradycyjne losowanie i zaczynamy rewanżowy ćwierćfinał.

• Rezerwowi GKS 1962 Jastrzębie: Świerczek, Kawula, Trąd, Dzida, Kopacz, Caniboł

• Rezerwowi Wigry Suwałki: Salik, Remisz, Cverna, Kozak, Rusiak, Mamadou Kuku, Bartkowski

• Piłkarze z Jastrzębia, którzy wcześniej odprawiali z kwitkiem w Pucharze Polski Górnika Łęczna, Radomiaka Radom i Olimpię Grudziądz, byli prawdziwą rewelacją tych rozgrywek. - Proszę nas jeszcze nie skreślać - twierdzi trener Jastrzębia Jarosław Skrobacz i dodaje, że na mecz rewanżowy do Suwałk jego zespół jedzie z nadzieją odrobienia strat z własnego boiska.

• W pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane ponad miesiąc temu Wigry Suwałki zwyciężyły 2:1. Rewelacja rozgrywek z Jastrzębia-Zdroju marzy o powtórzeniu wyniku sprzed 40 lat. Jastrzębianie dotarli wówczas do półfinału Pucharu Polski. Po drodze eliminowali wtedy takie zespoły jak Wisła Kraków czy Legia Warszawa i odpadli dopiero po porażce 2:3 z naszpikowaną gwiazdami Stalą Mielec.

• Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego spotkania 1/4 finału Pucharu Polski, w którym pierwszoligowe Wigry Suwałki zmierzą się z trzecioligowym GKS-em 1962 Jastrzębie.