1 liga. Wigry tuż za podium po zwycięstwie z Podbeskidziem

Wigry Suwałki

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Koniec spotkania ! Wigry pokonują Podbeskidzie 2:0 i awansują tym samym na 4 miejsce w tabeli. Strzelcami dzisiejszego spotkania okazali się defensorzy. Cverna i świetny dziś Kwame . To wszystko z Suwałk, dziękuję Państwu Adrian Milewski. Spokojnego wieczoru !

• Hanzel ukarany żółtym kartonikiem

• 2 minuty doliczone do tego spotkania.

• Ostatnie minuty tego spotkania i zdaje się, że wynik już nie ulegnie zmianie..

• Ataki gości skutecznie powstrzymywane przez obrońców Wigier, Zoch nie miał dzisiaj wielu interwencji.

• Adamek opuszcza boisko a w jego miejsce Adam Ryczkowski.

• Gotowy do wejścia jest Ryczkowski, póki co nie ma czasu na zmianę, gdyż przy piłce utrzymują się goście szukając bramki kontaktowej .

• Zmiana również w drużynie gości : Janota opuszcza boisko a w jego miejsce Peter Sladek !

• Zmiana w drużynie Wigier: Za Gąskę - Dadok

• Kapitalny rajd Adu Kwame, miał troche miejsca na oddanie strzału no i huknął nie do obrony ! Kwame potwierdza swój bardzo dobry występ zdobyciem gola !

• GOOOOOOL !!!! ADU KWAME !!! Wigry - Podbeskidzie 2:0

• Ależ teraz zaprzepaścili sytuacje piłkarze Wigier, doskonała szansa na dwubramkowe prowadzenie. Kwame idealnie zagrał w pole karne do Kamila Adamka który sam na sam uderzył beznadziejnie i Leszczyński spokojnie to broni !

• Wroński opuszcza boisko a w jego miejsce gotowy do wejścia Miłosz Kozak !

• Kolejna wrzutka z rzutu wolnego przynosi sukces ! Piłka idealnie dograna na głowę Cverny, który nie dał szans Leszczyńskiemu !

• GOOOOOOOOOOOL !!! Wigry prowadzą 1:0 !!! Vaclav Cverna !

• Faulowany Kądzior będzie szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Haskić zastępuje Lewickiego.

• Ukarany żółtym kartonikiem Wroński

• Za faul żółtą kartką ukarany Karankiewicz, Chmiel długo nie podnosi się z murawy.

• Będzie pierwsza zmiana w drużynie gości. Do wejścia gotowy Haskić

• Kontra Wigier, Kądzior lekką podcinką idealnie podaje do wychodzącego Adamka interweniuje Leszczyński i rzut rożny !

• Dobra teraz składna akcja przyjezdnych, Chmiel próbował wrzucić w pole karne, skutecznie Kwame !

• Fantastyczna wrzutka Gąski po rzucie wolnym, Wichtowski w kapitalnej sytuacji huknął obok bramki !

• Dośrodkowanie Gumnego, Zoch wyłapuje górną piłkę.

• Fatalnie rozegrany ten rzut rożny, od bramki Zoch.

• Janota próbował dośrodkować piłkę w pole karne, Cverna wybija na rzut rożny

• Znowu od pierwszych minut przy piłce dłużej utrzymują się gospodarze.

• Na płycie boiska są już zawodnicy obu drużyn i czas zacząć drugą odsłonę tego spotkania !

• Mecz w Suwałkach nie zachwyca, sytuacji bramkowych jak na lekarstwo co dokładnie odzwierciedla wynik spotkania. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie wyglądało to znacznie lepiej i będziemy świadkami lepszego widowiska.

• Koniec pierwszej połowy !

• Gumny został sfaulowany przez Radeckiego i od bramki Leszczyński

• Rzut rożny dla Wigier, piłkę wrzuca Radecki.

• Ostatnie minuty tej pierwszej połowy, przy piłce wciąż utrzymują się gracze Wigier.

• Z rzutu wolnego ze środka boiska zacznie Hanzel.

• Groźnie teraz było pod bramką gości, Adamek skakał do górnej piłki został staranowany przez Leszczyńskiego, ale rzutu karnego nie ma !

• Strzał Kądziora z okolic 30 metra, również bardzo niecelny.

• Mocny strzał Sierpiny minimalnie mija bramkę Zocha ! Spotkanie zaczyna nam się rozkręcać.

• Kolejny raz urwał się lewą flanką Wroński, dośrodkował w pole karne, szukając Adamka jednak piłka wychodzi po za boisko minimalnie obok bramki !

• Szarżował Wroński lewą stroną boiska, skutecznie powstrzymany przez Gumnego.

• Uderzenie Karankiewicza z dalekiej odległości baaardzoo niecelny..

• Podgórski ostro wycięty przez Cvernę jednak skończyło się tylko na reprymendzie arbitra.

• Nie jest to jak póki co atrakcyjny mecz, mamy nadzieję, że za kilka minut otworzy nam się wynik tego spotkania i będzie się działo trochę więcej !

• Bardzo dobra wrzutka w polu karne Kądziora, do strzału głową doszedł Radecki, kapitalnie broni Leszczyński, ale ofsajd !

• 30 metrów od bramki rywala faulowany przez Chmiela Radecki i będzie rzut wolny dla Wigier !

• Janota chciał zagrać prostopadłą piłkę w pole karne, ale podał do Gąski i próba dalekiego podania Wigier również nie przyniosła zagrożenia.

• Goście starają się przeprowadzić atak pozycyjny jednak głównie odbywa się to w środku boiska .

• Od początku spotkania bardzo widoczny jest Kwame, który skutecznie wygrywa wszystkie pojedynki z rywalami.

• Doskonała wrzutka w pole karne, tam głową po koźle uderza Karankiewicz, Leszczyński na posterunku łapie piłkę.

• Faulowany Adamek przez Gumnego będzie rzut wolny dla Wigier a przy piłce Kądzior

• No i jest pierwszy groźny atak gości. Lewą stroną wyrwał się Sierpina, uderzył piłkę w polu karnym jednak skuteczny wślizg Wichtowskiego oddala zagrożenie.

• Wigry zdecydowanie częściej utrzymują się przy piłce, Podbeskidzie czeka na skuteczną kontrę.

• Lewicki próbował wyjść z kontrą jednak skutecznie powstrzymany przez Adu Kwame

• Przycisnęły Wigry, drużyna Podbeskidzia bez żadnego ataku jak do tej pory.

• Kolejna próba dalekiego zagrania do Adamka, piłka jednak opuściła boisko i od autu goście.

• Pozycyjny atak Wigier, długa piłka w kierunku Adamka jednak skutecznie powstrzymany .

• Teraz w środkowej części boiska do górnej piłki wyskoczyli Lewicki i Karankiewicz, doszło do zderzenia głowami, jednak wszystko już jest w porządku.

• Pierwszy rzut wolny w tym spotkaniu, w pole karne piłkę wrzucał Kądzior, obrońcy skutecznie wybijają, strzał Gąski bardzo niecelny.

• Od środka Wigry i zaczynamy ! NICE 1 LIGA W SUWAŁKACH ROZPOCZĘTA !

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę ! Gospodarze w białych strojach, goście - na niebiesko.

• W zespole gospodarzy brakuje dziś snajpera Kamila Zapolnika, który musi odcierpieć karę za zebrane żółte kartki. W porównaniu do składu z meczu pucharowego Wigry dokonały dwóch zmian. Pierwsza - Zoch zastąpił między słupkami Damiana Podleśnego, natomiast na ataku zagra Kamil Adamek !

• Wyjściowe składy już znamy. W zespole gości zagra Łukasz Hanzel, który jeszcze nie dawno prezentował barwy Wigier. Ławki rezerwowych wyglądają następująco:

Wigry: Podleśny, Baranowski, Remisz, Dadok, Kozak, Bogusz, Ryczkowski

Podbeskidzie: Busatto, Jaroch, Szymański, Haskić, Demjan, Malec, Sladek

• Już za chwilę przedstawię Państwu wyjściowe jedenastki obu drużyn oraz ławki rezerwowych !

• Witamy Państwa bardzo serdecznie, rozpoczynamy piłkarską wiosnę w Suwałkach ! NICE 1 LIGA na Zarzeczu. Dziś spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Podbeskidziem Bielsko Białą. Po tej stronie Adrian Milewski i zapraszam na śledzenie relacji z tego spotkania !

msz, Przemysław Drewniak

©Fot Arkadiusz Gola / Polska Press

1 liga. Wigry Suwałki pokonały Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 w ostatnim meczu 20. kolejki 1 ligi. Dzięki zwycięstwu zespół Dominika Nowaka wskoczył na 4. miejsce w tabeli i do miejsca premiowanego awansem traci zaledwie cztery punkty.

- Jeżeli na boisku pokażemy to, co pokazywaliśmy w czasie okresu przygotowawczego, to stać nas na przywiezienie trzech punktów. Jeżeli chcemy spełniać nasze marzenia to z całym szacunkiem, ale nie możemy obawiać się Wigier – mówił przed wyjazdem do Suwałk drugi trener Podbeskidzia, Dariusz Fornalak. Inauguracja wiosny pokazała, że póki co nie ma jednak meczów, do których "Górale" mogliby przystępować bez obaw. Bielszczanie zagrali w Suwałkach bardzo słabo i ponieśli zasłużoną porażkę.

Choć Jan Kocian miał w ostatnich tygodniach szansę na to, by zaszczepić swojej drużynie preferowany styl gry, to w meczu z Wigrami gra bielszczan różniła się niewiele od tego, co oglądaliśmy jesienią. Zamiast narzucić rywalom własne tempo i przeważać w posiadaniu piłki, w pierwszej połowie Podbeskidzie przebywało głównie na swojej połowie. Wigry zyskały przewagę, ale przed przerwą nie przekładało się to na sytuacje pod bramką Rafała Leszczyńskiego.

Zmieniło się to w drugiej części gry. Niespełna 10 minut po wznowieniu gry Podbeskidzie otrzymało pierwsze ostrzeżenie, gdy w dobrej sytuacji spudłował Maciej Wichtowski. Goście nie przebudzili się i w 69. minucie to podopieczni Dominika Nowaka wyszli na prowadzenie. Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego bramkę strzałem głową zdobył obrońca Wigier, Vaclav Cverna.

Podbeskidzie zrobiło niewiele, by odmienić losy meczu. Na boisku pojawili się zagraniczni debiutanci – Nermin Haskić i Peter Sladek, ale gdy ci na dobre zadomowili się na boisku, Wigry prowadziły już 2:0. "Górali" pogrążył ich były zawodnik, Frank Adu Kwame. Obrońca z Ghany był w niedzielę jednym z najlepszych na boisku – tak jakby chciał pokazać, że w Bielsku-Białej niesłusznie postawiono na nim krzyżyk. W 77. minucie obrońca przeprowadził rajd i huknął nie do obrony, pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

Dzięki wygranej Wigry awansowały na 4. miejsce w tabeli, zaś bielszczanie tracą do miejsc premiowanych awansem już 11 punktów. Kiedy na zapleczu Ekstraklasy ktoś odrobił taki dystans? Tego nie pamiętają już nawet najstarsi górale.