Wisła Kraków

1

Górnik Zabrze

3

• Koniec meczu. Po ciekawym spotkaniu Górnik pokonał Wisłę 3:1. Brawa należą się obu zespołom, ale to zabrzanie byli dzisiaj o dwa gole lepsi. Takich meczów w Ekstraklasie chcemy oglądać więcej!

• Jeszcze wrzutka w pole karne, ale Sikorski zagrał ręką.

• Z dystansu uderzył Szewczyk, Skorupski sparował piłkę, ta trafiła do Sikorskiego który dobił ją do bramki, ale był na spalonym. Gol nie może być uznany.

• Zmiana w Górniku. Za Nakoulmę wchodzi Konrad Nowak.

• Nakoulma w pojedynku szybkościowym z Chavezem, faulował obrońcę Wisły. Co ciekawe, Chavez nie odstawał szybkościowo.

• Cztery minuty doliczone.

• Wisła atakuje do końca, ale tym razem Melikson, po ładnym rozegraniu piłki z Chrapkiem, złapany na spalonym.

• Garguła krótko rozegrał rzut wolny przed polem karnym Górnika, zagrał do Meliksona, który uderzył z dystansu, ale tuż obok słupka bramki Skorupskiego.

• Wisła próbuje wykorzystać grę w przewadze. Chrapek przedarł się prawą stroną i wrzucił w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę.

• No i Milik pokazał, że to nie jego dzień. Od tyłu skosił Szewczyka i obejrzał czerwoną kartkę.

• Kolejna akcja Górnika, ale Chavez powstrzymał tym razem Nakoulma.

• Po kolejnym kontrataku Milik zaplątał się z piłką i ją stracił. Gdyby nie zdobyty gol, nie mógłby zaliczyć swojego występu do udanych.

• Melikson z prawej strony wrzucał piłkę w rzutu wolnego, ale zrobił to za słabo, by stworzyć zagrożenie.

• Wisła jeszcze próbuje! Teraz bohaterem Górnika Skoruspki, który dwoił się i troił, ale zatrzymał atak gospodarzy.

• Zmiana w WIśle. Szewczyk za Jaliensa.

• Jak można nie trafić takiej piłki? Nakoulma idealnie wyłożył piłkę Milikowi, który uderzył obok bramki w idealnej, 200% sytuacji. Młody zawodnik Górnika wyraźnie nie wytrzymał presji.

• Górnik ciągle w ataku, ale tym razem defensywa Wisły wyszła obronną ręką z opresji.

• Zmiana w Wiśle, Chrapek za Sobolewskiego.

• Zółta kartka dla Burligi, który nie zagra w kolejnym meczu.

• Akcję zaczął Nakoulma, który mógł odgrywać do Milika, jednak za długo zwlekał i musiał inaczej rozegrać akcję. Piłka trafiła do Magiery, który z lewej strony wyszedł naprzeciw Pareiki i zagrał podcinką. Piłki nie tknął Nakoulma, ale Milik na długim słupku ślizgiem zamknął akcję.

• Dobra odpowiedź Górnika! Akcję gości zamyka ślizgiem Milik!

• Kontaktowa bramka dla Wisły! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Chaveza, który dostawił nogę na linii bramkowej i wpakował piłkę do bramki

• Z rzutu rożnego dośrodkował Magiera, piłkę trącił Milik, ale minęła bramkę.

• Na strzał zdecydował się Nakoulma, ale niecelnie.

• No i nie będzie miał kolejnej okazji Boguski, w jego miejsce Quioto

• Nie ma dzisiaj szczęścia Boguski! Melikson dobrze dograł do kolegi z zespołu, ale jego strzał na raty wybronił Skorupski. Brawa dla bramkarza Górnika.

• Defensywna zmiana w Górniku. Łukasiewicz w miejsce Oziębały. Trener Nawałka woli zagrać nieco asekuracyjnie, ale trudno mu się dziwić.

• Żółta kartka dla Nakoulmy.

• Trzy z rzędu rzuty rożne dla Górnika i do trzech razy sztuka! Nakoulma dostał piłkę w narożniku, wszedł w pole karne mijając dwóch Wiślaków, wyłożył idealnie Mączyńskiemu, a ten uderzył na bramkę i wpakował piłkę do siatki! 2:0 dla Górnika!

• Olkowski wywalczył rzut rożny dla Górnika, dośrodkowując z prawej strony w pole karne.

• Ależ okazja Wisły! Garguła pognał prawą stroną i w polu karnym wyłożył piłkę idealnie Boguskiemu. Niestety ten uderzył po ziemi prosto w środek bramki, gdzie złapał piłkę Skorupski.

• Żółta kartka dla Przybylskiego.

• Początek drugiej połowy.

• W przerwie zmiana w Górniku. Iwana zmienia Milik.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie Górnik prowadzi 1:0. Na pewno nie była to nudna połowa. Wisła stara się odrobić straty i w drugiej połowie może być ciekawie. Pozytywem jest występ Daniela Sikorskiego, który dzisiaj rozgrywa chyba najlepszy mecz w tym sezonie.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Jaliens faulował wychodzącego z kontrą Przybylskiego i ukarany żółtą kartką. To jego czwarta, więc dla niego to ostatni mecz tej rudny.

• Garguła wrzucił w pole karne z kornera, ale pewnie wypiąstkował Skorupski.

• Melikson technicznie z rzutu wolnego, obił mur i rzut rożny.

• Żółta kartka dla Iwana za faul na Sobolewskim tuż przed polem karnym, na wprost bramki. Dobra okazja dla Wisły.

• Wisła jest dzisiaj zdecydowanie stroną przeważającą, ale Górnik broni się po szybko objętym prowadzeniu. Wydaje się, że gdyby wynik był bezbramkowy, mecz były bardziej wyrównany.

• Ależ okazję zmarnowała Wisła! Sobolewski ładnie wymanewrował obrońców przed polem karnym i zamiast uderzać, odegrał do Boguskiego! Ten w dogodnej sytuacji uderzył po ziemi, ale obronił Skorupski. Wydaje się jednak, że Wiślak był na spalonym, chociaż sędzia tego nie odgwizdał.

• Wilk zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Wilk dograł piłkę w pole karne do Sikorskiego, ten obrócił się w miejscu i od razu uderzył, ale prosto w środek bramki, gdzie był Skorupski!

• Próba ataku Górnika, ale Oziębała złapany na spalonym.

• Bunoza ładnie się przedostał pod pole karne i wrzucił górną piłkę, ale Sikorski do niej nie sięgnął.

• Kolejna akcja Wisły, tym razem Boguski prawą stroną wrzucał piłkę, ale wybronili tę sytuację piłkarze gości.

• Rzut wolny dla Górnika i teraz Wisła miała trochę szczęścia. Piłkę z pola karnego wykopał Bunoza. Mecz może się podobać.

• Mecz toczy się w szybkim tempie. Wisła próbuje stwarzać kolejne okazje, ale to Górnik ma więcej szczęścia i udaje mu się wyjść cało z opresji.

• Trochę chaosu przed polem karnym Górnika. Piłkarze Wisły szukali sobie miejsca do oddania strzału, ale każda próba była blokowana.

• Atakuje Wisła, najpierw nikt nie zamknął strzałem dośrodkowania Garguły, po chwili wrzucał w pole karne Boguski, ale wyłapał piłkę Skorupski.

• Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego bez problemu chwyta piłkę Pareiko.

• Przed chwilą groźnie atakował Sikorski. Nielubiany przez kibiców w Krakowie piłkarz dzisiaj prezentuje się całkiem dobrze.

• W ataku od kilku ładnych minut Wiślacy. Na razie jednak bez efektu

• Garguła huknął ze stałego fragmentu, ale prosto w mur Górnika.

• Mączyński sfaulował Boguskiego przed polem karnym, Okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

• Skorupski sparował nieprzyjemny strzał Meliksona na rzut rożny. Po kornerze bramkarz Górnika był faulowany i sędzia przerwał grę.

• Z czwartego już kornera dla Górnika tym razem nic nie wyszło.

• Rzut rożny po akcji Gancarczyka lewą stroną.

• Boguski próbował górną piłką zagrać w pole karne, ale wysoki Szeweluchin zatrzymał jego podanie.

• Magiera krótko rozegrał rzut rożny z Gancarczykiem, wbiegł w pole karne, ale przekombinował i nie zdołał oddać strzału ani dośrodkować.

• Melikson wypuścił długą piłką Gargułę lewą stroną, ale takimi zagraniami nic nie wskórają.

• Górnik od początku stara się atakować i kontrolować grę. Wisła miała swoje próby, ale Sikorski przegrał pojedynek ze Skorupskim, tuż przed bramką dla Górnika.

• Po rzucie rożnym Pareiko ręką przerzucił piłkę wzdłuż bramki, wprost pod nogi obrońcy Górnika, który nie miał problemu z wpakowaniem jej do bramki!

• Rzut rożny dla Górnika, błąd Pareiki i gol Dancha!

• Zamieszanie w polu karnym Wisły, nieporozumienie między Pareiko a Burligą, jednak bez konsekwencji.

• Pierwsza akcja dla Wisły. Daniel Sikorski ładnym zwodem minął obrońce, ale zagrał niecelnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka. Zaczyna Wisła.

• Piłkarze Wisły i Górnika wychodzą z tunelu na murawę w eskorcie dzieci ubranych w czapki Mikołaja. Kibice z szalikami w górze dumnie odśpiewują hymn "Białej Gwiazdy".

• Zawodnicy udali się kilka chwil temu do szatni na ostatnie wskazówki od trenerów. Za kilka minut początek spotkania.

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak z Płocka. Na linii asystują mu Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman.

• Na trybunie E na dzisiejszym meczu pojawiło się sporo dzieci z różnych rejonów Polski. Na Reymonta goszczą dzieci między innymi ze Starego Sącza, Tylmanowej, Tarnowa, Rzeszowa.

• W związku z zapowiadanym protestem stadion świeci pustkami. Większość kibiców zamiast na trybuny, zjawiło się przed stadionem, aby wspólnie oglądnąć spotkanie na telebimie.

• Piłkarze obydwu drużyn są już na murawie. Trwa rozgrzewka. Za niespełna 30 minut pierwszy gwizdek sędziego Marcniaka.

• Rezerwowi Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, K.Nowak, Wodecki, Łuczak, Milik

• Rezerwowi Wisły: Miśkiewicz, Chrapek, Jovanović, Quioto, Czekaj, Szewczyk, Frederiksen

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. Już za niecałą godzinę pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka.