Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2017-02-11 18:00

Wisła Kraków

2

Korona Kielce

0

• Koniec spotkania w Krakowie! Wisła wygrywa 2:0 po bramkach Małeckiego i Brożka! Dziękujemy za śledzenie relacji!

• Koncert nieskuteczności piłkarzy Wisły Kraków! Teraz Semir Stilić nie trafił praktycznie na pustą bramkę!

• Sędzia dolicza trzy minuty do podstawowego czasu spotkania.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Semir Stilić pojawia się w miejsce Denisa Popovića.

• Paweł Brożek po raz drugi pudłuje w sytuacji sam na sam z Michalem Peskovićem!

• Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego za faul w środku pola.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Paweł Brożek nie wykorzystuje karnego, ale dobija swój własny strzał i jest już 2:0 dla "Białej Gwiazdy"!

• Rzut karny dla Wisły podyktowany po faulu na Rafale Boguskim!

• Teraz zmiana w Wiśle. Paul Llonch pojawia się w miejsce Mateusza Zachary.

• Zmiana w drużynie Korony. Schodzi Dani Abalo, a w jego miejsce pojawia się Serhij Pylypczuk

• Żółtą kartką ukarany Patryk Małecki za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Świetny kontratak Wisły, Patryk Małecki dograł piłkę do Pawła Brożka, a ten nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji!

• Zmiana w drużynie Wisły. Paweł Brożek pojawia się w miejsce Zdenka Ondraska.

• Tomasz Cywka świetnie poszedł prawą stroną boiska i podał płasko wzdłuż bramki Korony, ale żaden z graczy Wisły nie zdołał przeciąć tego dośrodkowania.

• Korona miała rzut wolny tuż przed polem karnym Wisły, ale Mateusz Możdżeń trafił wprost w mur.

• Ładne uderzenie Nabila Ankouara zza pola karnego Wisły, ale Łukasz Załuska popisał się ładną interwencją.

• Zaczynamy drugą część spotkania w Krakowie!

• Jakub Mrozik wchodzi za Vanję Markovicia.

• Koniec pierwszej części spotkania w Krakowie, na drugą odsłonę meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• W odpowiedzi ruszyła Korona. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły pojedynek przegrał jeden z graczy Korony, a chwilę później po rzucie rożnym piłka zatańczyła na linii bramkowej, ale sędzia uznał, że piłka nie przekroczyła linii.

• Kolejna szansa Zdenka Ondraska. Napastnik Wisły wpadł z impetem w pole karne Korony i mocno kropnął w kierunku bramki, futbolówka jednak minęła okienko bramki Peskovića o centymetry.

• Mateusz Możdżeń zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Łukasz Załuska zdołał sparował piłkę do boku.

• Mateusz Zachara wyszedł sam na sam z bramkarzem Korony, wzniósł się tumult, ale całą zabawę przerwał arbiter odgwizdując spalonego.

• Maciej Sadlok z rzutu wolnego trafia wprost w ręce Michala Peskovića.

• Cudowna, koronkowa akcja gości i w ostatniej chwili jeden z obrońców "Białej Gwiazdy" wybił futbolówkę, gdy ta już była wyłożona niemal jak na tacy.

• Świetne rozegranie piłki przez zawodników Wisły. Piłka trafiła do Mączyńskiego, ten zgrał klatką piersiową do Ondraska, ale strzał napastnika Wisły został zablokowany.

• Korona jednak nie wykorzystała swojej szansy.

• Zagranie ręką w identycznym miejscu, tyle że z drugiej strony boiska, czy będzie remis?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Ależ fantastyczne trafienie Patryka Małeckiego zza pola karnego w samo okienko bramki Korony!

• Zagranie ręką jednego z zawodników Korony tuż przy linii bocznej własnego pola karnego, może być ciekawie.

• Już teraz mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu, a ukarany nią za faul w środku pola kapitan Wisły, Arkadiusz Głowacki.

• Na razie spotkanie w Krakowie jest bardzo podobne jak dwa poprzednie tej kolejki, czyli na razie zawodnicy obu drużyn raczej nie rozgrzewają fanów zgromadzonych na trybunach, których dzisiaj jest dość mało.

• Początek meczu bardzo chaotyczny, żaden z zespołów nie potrafi się na dłużej utrzymać przy piłce.

• Pierwszy gwizdek sędziego w Krakowie, zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za nami tradycyjne powitanie kapitanów i losowanie. Za moment początek spotkania.

• - Mówiąc szczerze, nie za bardzo myślę o tym co dzieje się w Wiśle, interesuje mnie mój zespół. Chcemy zagrać w Krakowie dobre spotkanie i na pewno nas na to stać. Ciężko zakładać jak ten mecz będzie wyglądać. Zastanawiam się czy to będzie mecz na dobrym poziomie piłkarskim, czy to będzie walka o każdy centymetr, przebijanie piłki – mówił przed dzisiejszym spotkaniem Michał Bartoszek.

• Wisła straciła podczas okna transferowego dwóch defensorów - Richarda Guzmicsa i Bobana Jovicia w miejsce, których przyszli Jakub Bartkowski i Ivan Gonzalez. Jak to wpłynie na defensywę Białej Gwiazdy? Tego jeszcze nie wiadomo, ale niewątpliwie Wisła nieco się osłabiła przed drugą częścią sezonu, sprzedając swoich podstawowych obrońców, którzy w poprzedniej rundzie byli mocnymi punktami.

• - Cały nasz sztab wykonał wielką pracę i naprawdę sporo wiemy o rywalach. Oczywiście, że znam Palancę. Połączyło nas to samo miasto. To na pewno piłkarz, który ma duże możliwości - podkreślał przed meczem z Koroną Ramirez.

• Wisła Kraków po raz pierwszy zagra w oficjalnym meczu Wisłę pod kierunkiem nowego trenera Kiko Ramireza! Przeciwnikiem "Białej Gwiazdy" będzie kielecka Korona.

Marcin Chycki

Wisła Kraków - Korona LIVE! Hiszpański debiut i wielkie powrotys

Wisła Kraków - Korona LIVE! Hiszpański debiut i wielkie powrotys ©Sławomir Stachura

Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE. W sobotni wieczór na stadionie przy ulicy Reymonta Wisła Kraków będzie gościć Koronę Kielce. Dla gospodarzy będzie to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera. Kiko Ramirez zadebiutuje dzisiaj na ławce trenerskiej w rozgrywkach Ekstraklasy, stając się pierwszym hiszpańskim szkoleniowcem, który poprowadzi "Białą Gwiazdę". Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24

Wisła Kraków - Korona Kielce ONLINE

Przybycie Ramireza na Reymonta wywołało niemałą burzę w mediach, głównie z tego powodu, że Hiszpan do tej pory w swoim CV zapisał jedynie prowadzenie hiszpańskich drużyn z III i IV ligi. To nie wygląda zbyt imponująco, ale Manuel Junco (wiceprezes Wisły Kraków ds.
sportu, który polecił Ramireza) tłumaczył wybór trenera na prezentacji Ramireza w następujący sposób: - Drużyny, które prowadził, grały w podobnym stylu. Jedną z cech charakterystycznych jest to, że te zespoły były bardzo dobrze zorganizowane na boisku. To jest to, czego brakuje naszej drużynie. Potrzebujemy też poprawy gry defensywnej. Tracimy też za dużo bramek - średnio 1,7 na mecz, co oznacza, że sami musimy strzelić co najmniej dwa gole, by wygrać spotkanie. Nie ma w Europie wielu drużyn, które strzelają w każdym meczu dwa gole. Kiko to trener, którego drużyny potrafią bronić.

Korona podczas przygotowań do rundy wiosennej nie pokazała się z najlepszej strony, przegrywając większość meczów. Za to w lidze przed przerwą zanotowała niezły bilans i na 5 ostatnich meczów wygrała 3. Dwa razy przegrała. Co ciekawe, były to wyjazdowe mecze, co nie jest zbyt dobrym zwiastunem przed pojedynkiem przy Reymonta. Obecnie kielczanie są na 9. miejscu - oczko wyżej niż ich dzisiejszy rywal.

Szkoleniowiec Korony tak wypowiadał się o swojej drużynie przed spotkaniem z Wisłą: - Wiemy jak chcemy grać i jakim składem, ale to pozostawię dla siebie. Czy mogą być zmiany w stosunku do składu, jakim graliśmy jesienią? Oczywiście że tak, są przecież nowi zawodnicy. Mówiąc szczerze, nie za bardzo myślę o tym, co dzieje się w Wiśle, interesuje mnie mój zespół. Chcemy zagrać w Krakowie dobre spotkanie i na pewno nas na to stać - skwitował Bartoszek.

Oba zespoły podczas przerwy zimowej wzmocniły swoje szeregi dość istotnie. Do Krakowa po ponad roku wraca Semir Stilić, z kolei do Kielc, po 7 latach na boiskach Ekstraklasy, znów zagra Ilijan Micanski.

Wisła Kraków - Korona Kielce: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Kraków: brak kontuzji lub wykluczeń.
Korona Kielce: brak kontuzji lub wykluczeń.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Kraków: Załuska - Sadlok, Głowacki, Gonzalez, Bartkowski - Mączyński, Popović - Małecki, Stilić, Boguski - Brożek.
Korona Kielce: Pesković - Rymaniak, Diaw, Dejmek, Grzelak - Marković, Możdżeń - Dani Abalo, Aankour, Palanca - Micanski.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

• Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (04.02.2017/Sparing)
  • Wisła Kraków - Steaua Bukareszt 4:3 (31.01.2017/Sparing)
  • Wisła Kraków - MSK Żilina 2:1 (28.01.2017/Sparing)
  • Wisła Kraków - Paksi FC 1:2 (25.01.2017/Sparing)

• Korona Kielce - Partizan Belgrad 0:2 (02.02.2017/Sparing)
  • Korona Kielce - CFR Cluj 0:1 (27.01.2017/Sparing)
  • Korona Kielce - Stal Mielec 1:1 (21.01.2017/Sparing)
  • Korona Kielce - Chojniczanka Chojnice 2:3 (18.01.2017/Sparing)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA

• Korona Kielce - Wisła Kraków 1:0 (22.08.2016/Ekstraklasa)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (30.03.2016/Ekstraklasa)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 1:1 (08.04.2016/Ekstraklasa)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 0:0 (25.09.2015/Ekstraklasa)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0 (26.04.2015/Ekstraklasa)

SĘDZIA: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

W tym sezonie sędziował 17 meczów LOTTO Ekstraklasy, 1 mecz Pucharu Polski i 1 spotkanie w I lidze. We wszystkich pokazał 59 żółtych kartek, 1 czerwoną i podyktował 4 rzuty karne.

Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Wstęp od 17:40, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski. W rolę reporterów z murawy wcielą się Sonia Śledź oraz Michał Wodziński. Relacja LIVE w GOL24.pl