Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Kraków

1

Lech Poznań

3

• Nieudany strzał Radosława Majewskiego i gwizdek sędziego kończy mecz w Krakowie. Lech Poznań wywozi ze stadionu komplet punktów po hattricku Christiana Gytkjaera, który odpowiedział na trafienie Carlitosa. Dla Duńczyka to gole numer 15, 16 i 17 w tym sezonie.

• Kamil Jóźwiak zmienia debiutanta, Tymoteusza Klupsia.

• Jakub Moder na doliczony czas za Darko Jevticia.

• Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej odsłony. Mimo niekorzystnego wyniku kibice "Białej Gwiazdy" śpiewają klubowy hymn.

• Tymoteusz Klupś uderza z linii bocznej pola karnego. Brawa za dotychczasowy występ i w sumie za tę decyzję - strzał celny, ale pewnie broni Julian Cuesta.

• Tak też się dzieje: Oleksij Chobłenko melduje się na murawie w miejsce Christiana Gytkjaera.

• A powoli do wejścia szykuje się Oleksji Chobłenko - zapewne za Christiana Gytkjaera.

• Świetnie prawą stroną urwał się Tymoteusz Klupś, ale powalił go Maciej Sadlok. Sędzia puścił grę i jeden z lechitów centruje w pole karne do Duńczyka, a ten znowu jest górą w sytuacji sam na sam z Julianem Cuestą!

• HATTRICK CHRISTIANA GYTKJAERA!!!

• Żółta kartka dla Darko Jevticia. Nie zagra w następnej kolejce z Górnikiem Zabrze.

• Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca, to Lech wygra pierwszy mecz na wyjeździe od... 20 sierpnia 2017 r. z Bruk-Bet Termalicą (do tej pory 7 remisów i 4 porażki)

• Ta kontra gości mogła, a właściwie powinna, dać podwyższenie prowadzenia! Dwóch na dwóch wychodzili Darko Jevtić z Radosławem Majewskim. Ten ostatni z wymienionych uderza z linii 16. metra obok prawego słupka!

• .. a za Mateja Palcicia pojawia się Rafał Boguski.

• Podwójna zmiana w Wiśle: Petar Brlek wchodzi za Pola Lloncha...

• 20 053 widzów na stadionie. Zdania są podzielone co do poziomu "hitu".

• Rzut wolny dla gości z lewej strony nie przynosi tym razem zagrożenia.

• Co tu zrobił Christian Gytkjaer?! Najpier bardzo dobrze "zgasił" piłkę po ponad trzydziestometrowym podaniu Nikoli Vujadinoviciowi. W sytuacji sam na sam z Julianem Cuestą chciał "objechać" bramkarza "Białej Gwiazdy" jak w Turbokozaku, ale wtedy dogonili go dwaj obrońcy Wisły. Podaje do Darko Jevticia, lecz ten... nie trafia w piłkę.

• Dośrodkowanie Darko Jevticia dostałoby 3 razy "za". Sęk w tym, że było za niskie, za krótkie i za słabe. Matej Palcić wyjaśnia sytuację.

• Fran Velez nie patyczkował- wybija piłkę na aut przed rozpędzonym Piotrem Tomasikiem. Po chwili wzięty w kleszcze Radosław Majewski na lewej flance - blisko linii końcowej - wywalczył rzut rożny dla Lecha.

• Zdenek Ondrasek zastępuje Tibora Halilovicia.

• Strata Wisły w ofensywie zapoczątkowała groźną kontrę "Kolejorza"! Jednak została ona popsuta niedokładnym przerzutem Piotra Tomasika - zagrał idealnie do "koszyczka" bramkarza "Białej Gwiazdy".

• Julian Cuesta z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Christiana Gytkjaera z pola karnego! Duńczyk pognał z dobitką, ale nie miał ku temu okazji!

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Fran Velez został uderzony łokciem przez Christiana Gytkjaera w walce o górną piłkę. Padł jak rażony piorunem, by niemal po chwili wstać i wznowić grę.

• Po rzucie wolnym korner i zamieszanie - piłkarze Lecha domagali się "jedenastki" za zagranie ręką Mateja Palcicia. Sędzia Jarosław Przybył puścił grę.

• Bardzo dobry występ Tymoteusza Klupsia. Nie boi gry i dał się powalić Zoranowi Arseniciowi. Ten został upomniany żółtą kartką, i tym samym nie zagra w sobotę z Sandecją Nowy Sącz.

• 5/3 Strzały/strzały celne 6/4

• Carlitos znowu w roli głównej. Próbował przedrzeć się środkiem "szesnastki" i mijał rywali jak slalomowe tyczki. Za mocno wypuścił sobie piłkę na 7. metrze, co wykorzystał bramkarz gości.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Darko Jevtić. Został jednak zablokowany.

• Carlitos przedarł się w pole karne i przerzucił piłkę nad Nikolą Vujadinoviciem. Ten tym razem nie dał się ograć Hiszpanowi. Ostatecznie grę wznawia Matus Putnocky.

• Kosztowny błąd Mateja Palcicia. Jeszcze nie zablokował dośrodkowującego Darko Jevticia

• Ustawiony w ok. prawego narożnika pola karnego Jesus Imaz wybija piłkę po (słabym) dośrodkowaniu Darko Jevticia.

• Maciej Sadlok ostro potraktował Tymoteusza Klupsia - łokciem uderzył rywala w walce o górną piłkę Żółta kartka dla kapitana Wisły.

• Darko Jevticiowi udało się uciec na lewym skrzydle Matejowi Palciciowi i zagrywa w pole karne do Duńczyka. Ten wyprzedził Zorana Arsenicia, po czym posyła piłkę obok bezradnego Juliana Cuesty!

• DUBLET CHRISTIANA GYTKJAERA!!!

• W odpowiedzi składny atak gości. Christian Gytkjaer zgrywa piłkę przed bramkę do Darko Jevticia, ale szybszy od niego był Julian Cuesta. Szwajcar lekko ucierpiał, ale może grać dalej.

• Laga Mateja Palcicia na lewą stronę do Jesusa Imaza. Ten faulował Emira Dilavera w walce o górną piłkę.

• Piotr Tomasik pognał bokiem boiska. Kilka metrów za linią wskazującą podział na "połówki" został powstrzymany przez Mateja Palcicia.

• I tak też się dzieje. Ze środka zaczynają gospodarze. Bez zmian personalnych w obu ekipach

• Przy dźwiękach motywu przewodniego z "Piratów z Karaibów" obie drużyny wracają na murawę. Za moment rozpocznie się druga połowa hitu Wisła - Lech.

• Jeszcze kilka ujęć po golu Christiana Gytkjaera

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w szlagierze 29. kolejki Ekstraklasy. Wisła remisuje z Lechem po golach Carlitosa z rzutu wolnego i Christiana Gytkjaera z "jedenastki".

• Hit raczej nie zawodzi, choć szkoda, że najjaśniejszą jego postacią jest sędzia. Trudno wywnioskować, skąd sędzia widział faul Nikoli Vujadinovicia na Carlitosie w 28. minucie, który pewnie wykorzystał rzut wolny, a potem zagranie ręką Frana Veleza. "Duch gry" jest taki, że więcej będzie się mówić o tych dwóch akcjach, aniżeli o pierwszych trzech kwadransach.

Chyba że obie strony stworzą niezłe widowisko po zmianie stron. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się niebawem.

• +1' Niewiele wydarzyło się przez te 60 sekund i sędzia kończy pierwszą połowę. W hicie 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków remisuje z Lechem Poznań po golach Carlitosa i Christiana Gytkjaera z dyskusyjnych stałych fragmentów gry - rzutu wolnego oraz karnego.

• Jarosław Przybył dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• CHRISTIAN GYTKJAER NIE MYLI SIĘ!!!
    Duńczyk uderza mocno w lewy górny róg, lekko spóźniony Julian Cuesta nie sięga piłki!

• Piotr Tomasik podłączył się do akcji ofensywnej lewą flanką. Jego dośrodkowanie blokuje niemal na wślizgu Fran Velez - a dokładniej piłka trafia w rękę Hiszpana. Sędzia wskazuje na "wapno"!

• A teraz z kolei Nikola Mitrović zostaje upomniany żółtą kartką. Za wejście nakładką

• Przewinienie Łukasza Trałki na Nikoli Mitroviciu. Pomocnik Lecha otrzymuje żółtą kartkę

• Lechici próbują szybko odrobić stratę. Przyczajona Wisła nie pozwala rywalowi przekroczyć linii środkowej.

• Trochę to trwało, zanim sędzia nakaże wznowić grę od rzutu wolnego - musiał skorygować ustawienie muru gości.

A jak już Carlitos uderzył, to posłał piłkę w samo okienko. Matus Putnocky wzrokiem odprowadził futbolówkę!

• CARLITOS BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Teraz Carlitos poradził sobie z Emirem Dilvarem na lewej stronie i pognał w stronę bramki Lecha! Powstrzymał go Nikola Vujadinović - zdaniem sędziego - niezgodnie z przepisami. Żółta kartka. Dyskusyjna decyzja sędziego.

• Ciekawie zapowiadała się teraz akcja gospodarzy środkiem. Jednak prostopadłe podanie Jesusa Imaza nie znalazło adresata.

• Radosławowi Majewskiemu uciekła piłka, ale dobiegł do niej Maciej Gajos. Ten chciał si złożyć do strzału z woleja, lecz przestraszył się nadbiegającego Frana Veleza.

Po chwili piłkę po strzale Radosława Majewskiego z ok. 20 metrów pewnie łapie Julian Cuesta.

• Atak krakowian prawą stroną Wmieszał się Maciaj Gajos, który odzyskał piłkę. Szybki atak prawą flanką Tymoteusza Klupsia przynosi aut na wysokości "szesnastki"

• Ależ dogodną kontrę zmarnował Jesus Imaz! Wiślacy wyszli trzech na dwóch - na lewej stronie miał Tibora Halilovicia, a po prawej Carlitosa. Zamiast zagrać do któregoś z nich zdecydował się na strzał. Zblokowaną piłkę łapie bramkarz Lecha.

• Za mocne podanie Nikoli Mitrovicia do Carlitosa na wolne pole. Hiszpan był skutecznie blokowany przez obrońcę Lecha, a piłkę łapie Matus Putnocky.

• Wybiła 15. minuta i ryknęli kibice! Przeszły ciarki!

• Na trybunach

• Z dobrej strony pokazał się teraz Tymoteusz Klupś. "Szukał" podaniem w "szesnastce" duńskiego napastnika, ale ten został skutecznie zastopowany.

• Zoran Arsenić ratuje swój zespół przed utratą gola! Idealnym wślizgiem wygarnia piłkę przed rozpędzonym Christianem Gytkjaerem 2-3 metry od własnej bramki!

• Akcja Lecha lewą stroną przynosi rzut rożny. Obrona Wisły radzi sobie bez problemu wybiciem na uwolnienie.

• Nikola Mitrović chciał zagrać na lewej skrzydło do Jesusa Imaza. Zamiast podać po łuku, piłka poszła po cięciwie, czym ułatwił interwencję Emirowi Dilaverowi przed linią 16. metra.

• Akcja szybko przeniosła się pod drugą bramkę! Jesus Imaz upadł na murawę, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Seria stałych fragmentów gry dla piłkarzy Nenada Bjelicy. Najpierw aut na wysokości pola karnego, a teraz rzut rożny. Darko Jevtić krótko rozgrywa i po centrze pewnie piąstkuje Julian Cuesta.

• I teraz rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Carlitos centruje w "szesnastkę", skąd uderzenie głową jednego z jego kolegów broni Matus Putnocky.

• Ajjj. Strata gości w środku pola na rzecz Pola Lloncha. Ten od razu prostopadłym podaniem uruchomił Carlitosa, który w polu karnym Lecha traci piłkę na rzecz Nikoli Vujadinovicia.

• Mariusz Przybył gwiżdże i ze środka zaczyna Christian Gytkjaer!

• Mała ciekawostka: Wisła wygrała u siebie 7 z 14 spotkań. Z kolei co druga delegacja (7 z 14) kończyła się remisem dla Lecha.

• Kto zacznie? Czas na losowanie. Przy arbitrze Macieje - Sadlok i Gajos. Górą...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Będzie się działo!

• W rundzie jesiennej Lech i Wisła podzieliła się punktem po remisie (1:1). Na trafienie Carlitosa w doliczonym czasie gry odpowiedział Darko Jevtić.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Rafał Boguski, Zdenek Ondrasek, Petar Brlek, Marko Kolar, Marcin Wasilewski.

• Graficznie przedstawione ustawienie obu ekip

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punkty. Walka o "górną ósemkę" będzie trwała do ostatniej kolejki - ósme Zagłębie ma 42 punkty, a dziewiąta Arka uzbierała 40.

Z kolei poznaniacy mający 49 punktów są na najniższym stopniu podium. Do drugiej Legii traci dwa "oczka", a lidera z Białegostoku - pięć. Co ciekawe, obie te drużyny przegrały odpowiednio z Arką (0:1) i Zagłębiem Lubin (0:1).

• Rezerwowi Lecha Poznań: Bartosz Mrozek - Vernon De Marco, Jakub Serafin, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Nicklas Barkroth, Ołeksij Chobłenko.

• Bartosz Karcz i Maciej Lehman przygotowali obszerną zapowiedź tego starcia

• Hitem 29. kolejki jest bez wątpienia starcie w Krakowie, gdzie Wisła zmierzy się z Lechem Poznań! Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła już za 20 minut!

Bartosz Karcz, Maciej Lehmann

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Matusik

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań ONLINE. W poprzedniej kolejce Biała Gwiazda pokonała Legię Warszawa. W świąteczny poniedziałek wiślacy sprawdzą formę aspirującego do tytułu Kolejorza. Początek meczu o godz. 18. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań ONLINE

Dla Wisły sprawa jest jasna, jeśli naprawdę chce jeszcze włączyć się w tym sezonie w walkę o czołowe lokaty, musi ten mecz wygrać. Obecnie strata „Białej Gwiazdy” do Lecha wynosi w tabeli sześć punktów.
Jest więc wyjątkowa okazja, by zmniejszyć ten dystans do zaledwie trzech „oczek”. Zadanie łatwe jednak nie będzie, bo „Kolejorz”, mimo że na wyjazdach spisuje się w tym sezonie bardzo słabo (nie wygrał poza Poznaniem od sierpnia, przyp. red.), to przed przerwą na mecze reprezentacji zasygnalizował znaczący wzrost formy. W Poznaniu niewiele do powiedzenia miały najpierw Jagiellonia Białystok (5:1), a następnie Lechia Gdańsk (3:0).

O tym, że o meczu z Legią trzeba szybko zapomnieć, bo w poniedziałek czekać będzie wiślaków zupełnie nowy rozdział, przekonuje trener „Białej Gwiazdy” Joan Carrillo, który mówi: – Myślę, że to spotkanie będzie zupełnie inne, bo inny jest przeciwnik. Lech jest niebezpieczny szczególnie na skrzydłach. Poznaniacy dobrze radzą sobie w grze jeden na jeden. Dużo bramek strzelają po stałych fragmentach gry. Jest to zespół dobrze zorganizowany. Taki, który dobrze wie, co chce osiągnąć. Moglibyśmy omawiać poszczególnych zawodników, bo jest to ekipa, która ma piłkarzy o wysokich umiejętnościach technicznych. To do czego mam jednak największy szacunek, to do tego, jak Lech gra jako zespół. Przeanalizowaliśmy poszczególnych zawodników, ale większą wagę przywiązujemy do tego, jak Lech gra jako kolektyw.

Wisła też ma jednak swoje atuty. Przede wszystkim świetnego Carlosa Lopeza w ataku, którego rywalizacja z napastnikiem „Kolejorza” Christianem Gytkjaerem może być ozdobą tego spotkania. Co jednak najważniejsze, Carrillo ma dość komfortową sytuację kadrową przed meczem z Lechem. Kontuzjowani są co prawda Arkadiusz Głowacki, Kamil Wojtkowski i Ivan Gonzalez, ale ci piłkarze nie grali ostatnio w wyjściowym składzie.

Do treningów wrócili natomiast od początku tygodnia Rafał Boguski, Marcin Wasilewski i Vullnet Basha. Ten ostatni miał co prawda długą przerwę i akurat trudno przypuszczać, żeby Albańczyk zagrał w poniedziałkowym spotkaniu, ale pozostali dwaj mogą śmiało kandydować do pierwszego składu. Carrillo może mieć zresztą ból głowy, bo w meczu z Legią Boguskiego bardzo udanie zastąpił Tibor Halilović i trudno w takiej sytuacji znów sadzać Chorwata na ławkę.

– Faktycznie mam ból głowy – śmieje się hiszpański szkoleniowiec. – Zarówno Halilović jak i Boguski są w najlepszej dyspozycji. Jest też jednak Patryk Małecki. Każdy z nich wnosi do gry coś innego. Bardzo podoba mi się taki komfort, że mam zawodników, którzy są w formie i mam wybór. Wybierając piłkarzy na dany mecz bazuję na tym, kto może dać nam najwięcej.

– Wisła ma dużo talentu ofensywnego, dobrze się porusza na boisku, przebiegła w Warszawie 8 km więcej niż Legia, a to świadczy o tym, że jest bardzo dobrze przygotowana. Ale my też jesteśmy w formie. Mam nadzieję, ze będzie dobry mecz, mamy trochę problemów z kontuzjami, ale ta jedenastka która wyjdzie na pewno będzie prezentowała się bardzo dobrze - deklaruje trener Nenad Bjelica.

W Krakowie nie zagrają Robert Gumny, Wołodymyr Kostewycz, Maciej Makuszewski, Mario Situm. Młodzieżowy reprezentant Polski jest chory, Ukrainiec skręcił staw skokowy, Chorwat po urazie mięśniowym jeszcze trenuje indywidualnie. - Będziemy mieć na boisku dobrą drużynę, która będzie walczyć i jest w stanie wygrać mecz. Mam dobry skład, pracowaliśmy na dobrym poziomie i choć w Krakowie trudno się gra, będziemy walczyć o zwycięstwo. Nie możemy ani na moment odpuścić - zapewnia trener Lecha.

Nieobecni:

Wisła Kraków: Ivan Gonzalez (operacja), Arkadiusz Głowacki, Kamil Wojtkowski (urazy).
Lech Poznań: Wołodymyr Kostewycz, Maciej Makuszewski, Mihai Radut, Thomas Rogne, Elvir Koljić, Mario Situm (kontuzje), Robert Gumny (choroba)

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu od 17:30 w CANAL+ Sport. Początek transmisji na żywo od 17:55. Konfrontację Wisły z Lechem skomentują Adam Marchliński i Kazimierz Węgrzyn, a rozmowy z piłkarzami przeprowadzą Sonia Śledź i Filip Surma. W internecie spotkanie można obejrzeć na canalplussport.pl i na ncplusgo.pl. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.