Wisła Kraków

2

Pogoń Szczecin

1

• Na początku drugiej połowy przewagę zyskała "Biała Gwiazda", ale w kolejnych minutach to Pogoń dominowała w tym spotkaniu. Szczecinianie nie potrafili udokumentować tego zdobyciem gola, a faul na Mateuszu Zacharze i piękne uderzenie Rafała Pietrzaka sprawiły, że trzy punkty zostają w Krakowie. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła wygrywa u siebie z Pogonią 2:1.

• Kitano uderzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Będzie rzut wolny dla Pogoni na 40. metrze. To chyba ostatnia okazja na doprowadzenie do remisu.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Bardzo złe uderzenie z dystansu Frączczaka. Od bramki zacznie Miśkiewicz.

• Uderzenie Korta zza pola karnego zablokowane prze Urygę. Będzie korner dla Pogoni.

• Na boisku pojawia się jeszcze Seiya Kitano. Młody Japończyk zmienia Mateusza Matrasa.

• Spokojnie rozgrywa teraz piłkę Wisła. Gospodarze chcą utrzymać korzystny wynik.

• Celny strzał Frączczaka sprzed pola karnego, ale znów było to uderzenie zbyt lekkie. Złapał piłkę Miśkiewicz.

• Zaskakująca decyzja Kazimierza Moskala, który na stratę bramki reaguje ściągnięciem środkowego napastnika. Zwolińskiego na boisku już nie ma, zmienił go Dawid Kort.

• Piękne uderzenie rezerwowego Wisły! Po strzale z rzutu wolnego piłka przeleciała nad murem i tuż przy słupku wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! PIETRZAK!

• Ondrasek zgrał piłkę do Zachary, a ten dał się sfaulować Czerwińskiemu. Żółta kartka dla drugiego ze stoperów Pogoni.

• Murawski otrzymał dobre prostopadłe podanie i próbował dograć w podobny sposób do Gyurcso. Czujni obrońcy Wisły - jeden z nich wybił piłkę.

• Frączczak zgrał piłkę do Zwolińskiego, ten natychmiast zdecydował się na strzał, lecz nie mógł on zaskoczyć Miśkiewicza.

• Patryk Małecki opuszcza boisko. Zmienia go Mateusz Zachara.

• Zwoliński! Fenomenalnie przyjął sobie piłkę napastnik Pogoni, dzięki czemu wyszedł sam na sam z Miśkiewiczem, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem!

• Uderzenie Gyurcso z rzutu wolnego trafia w głowę stojącego w murze Ondraska.

• Bardzo dobre podanie Drygasa do Murawskiego, kapitan Pogoni faulowany przez Urygę.

• Dobra indywidualna akcja Gyurcso. Węgier zszedł z piłką do środka boiska i oddał strzał zza pola karnego, ale Miśkiewicz znów był czujny.

• Delew! Świetne prostopadłe podanie Gyurcso i bułgarski skrzydłowy mógł zaliczyć znakomite wejście. Przegrał jednak pojedynek z Miśkiewiczem.

• Druga zmiana w Wiśle. Pietrzak zastępuje Mójtę.

• Faul Łukasza Zwolińskiego i żółta kartka dla napastnika Pogoni.

• Mamy zmianę w zespole Pogoni. Debiut w Ekstraklasie zalicza Spas Delew, który zmienia Mateusza Lewandowskiego.

• Dobre dośrodkowanie Nunesa w pole karne, lecz Zwoliński nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki.

• Słowik jest niepewny nie tylko przy wybiciu nogami, ale też przy piąstkowaniu. Jego zagranie było tak złe, że omal sam nie wpakował piłki do siatki.

• Mójta w pojedynku z Drygasem wywalczył rzut rożny. Po nim z dystansu uderzał Brlek, ale strzał został zablokowany.

• O ile w pierwszej połowie nieco groźniejsza była Pogoń, to po przerwie inicjatywa zdecydowanie należy do gości. Jak tak dalej pójdzie, to gol dla "Białej Gwiazdy" będzie tylko kwestią czasu.

• Brożek! Ależ zakotłowało się w polu karnym Pogoni! Brożek uderzał z ostrego kąta, Słowik odbił piłkę, ale futbolówka raz jeszcze odbiła się od kapitana Wisły i z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Frączczaka z prawej strony, ale nie zdołał przeciąć go żaden z "Portowców".

• Ależ niepewny jest dzisiaj Słowik! Kolejny raz zwleka z wybiciem piłki, to mogło skończyć się trzecią stratą. Tym razem bramkarz Pogoni zdołał się uratować.

• Dobra interwencja Frączczaka na prawej stronie obrony. Piłkarz Pogoni wybija piłkę na aut.

• Tym razem Lewandowski dobrze zachował się w defensywie i wybił piłkę po nodze Małeckiego.

• Ondrasek! Doskonały przerzut Sadloka na lewą stronę do Bartosza i równie dobre dośrodkowanie w pole karne. Tam głową uderzał Ondrasek, piłka przeleciała jednak tuż obok słupka.

• Murawski wykorzystał złą interwencję Urygi i zszedł z piłką do środka, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejne dobre dośrodkowaniu Mójty. Uryga mógł uderzać głową, lecz zrobił to bardzo nieudolnie.

• Brożek! Mójta znakomicie dograł do kapitana Wisły, ten znalazł się z piłką w polu karnym, ale w ostatniej chwili Fojut wybił ją na rzut rożny.

• Mamy zmianę w zespole Wisły. Na drugą część meczu nie wyszedł już Krzysztof Drzazga, którego zastąpił Rafał Boguski.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają właśnie na boisko. Niedługo druga połowa!

• Wisła znakomicie rozpoczęła ten mecz - już w trzeciej minucie wyszła na prowadzenie. Pogoń wyrównała głównie za sprawą błędu Michała Miśkiewicza, ale trzeba przyznać, że "Portowcy" zasłużyli na remis. Z pierwszej połowy zapamiętamy głównie pomyłki bramkarzy, bo Miśkiewicz zawalił gola, a Słowik dwukrotnie fatalnie się pomylił. Na drugą część gry zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła remisuje z Pogonią 1:1.

• Minutę doliczył do pierwszej połowy Paweł Gil.

• Uderzenie Drygasa zza pola karnego było zdecydowanie zbyt słabe. Bez problemów złapał piłkę Miśkiewicz.

• Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Bartosza z prawej strony, od bramki zacznie Słowik.

• Kolejny fatalny błąd Słowika, ale bramkarz Pogoni znów ma szczęście. Ondrasek był na spalonym.

• Dośrodkowanie Murawskiego z rzutu wolnego, Ondrasek wybija piłkę na rzut rożny.

• Prostopadłe podanie Lewandowskiego do Nunesa było zdecydowanie za mocny. Od bramki zacznie Miśkiewicz.

• Po starciu z Lewandowskim długo nie podnosi się z murawy Bartosz. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Gyurcso, Pogoń powinna prowadzić! Fatalny błąd Urygi, który stracił piłkę tuż przed polem karnym. Murawski dograł do Zwolińskiego, ten podał do Gyurcso, lecz Węgier przegrał pojedynek z Miśkiewiczem.

• Brlek trafia tylko w mur. Wisła rozpoczyna konstruowanie nowej akcji.

• Fojut fauluje Brożka na 30. metrze. Stoper Pogoni musi uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

• Fatalny błąd Miśkiewicza! Bramkarz nie sięgnął do końca piłki po wyjściu z bramki, Frączczak zgrał ją do środka, a Fojut nie miał problemu z trafieniem do praktycznie pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! FOJUT!

• Nieporozumienie Sadloka z Miśkiewiczem, będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Sporo niedokładności jest teraz w akcjach obu zespołów. Walka toczy się głównie w środku pola.

• Dośrodkowanie Lewandowskiego w pole karne z łatwością łapie Michał Miśkiewicz.

• Ondrasek faulował Słowika w walce o górną piłkę.

• Mójta z rzutu wolnego trafia w mur. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Fatalna strata Mateusza Lewandowskiego na rzecz Jakuba Bartosza. Kolegę musiał ratować Jarosław Fojut, który za faul został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna kontra Wisły - dwójkowa akcja Ondraska i Brożka. Czech niecelnie podawał do kolegi, choć i tak mielibyśmy spalonego.

• Nieporozumienie Mójty z Sadlokiem i niewiele brakowało, aby Gyurcso przejął piłkę w polu karnym. Wyratowali się obrońcy Wisły.

• Wcześniej Maciej Sadlok przewrócił się w polu karnym po starciu z Jarosławem Fojutem. Paweł Gil nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

• Dośrodkowanie Adama Mójty było zdecydowanie zbyt mocne. Od bramki zacznie Słowik.

• Fatalny błąd Słowika, Brożek nie trafia do pustej bramki! Golkiper Pogoni nie zdecydował się na wybicie piłki po podaniu i omal nie stracił jej na rzecz Małeckiego. Rozpaczliwe wybicie sprawiło, że futbolówka trafiła do Brożka, który przeniósł ją nad poprzeczką!

• Czerwiński fauluje Ondraska jeszcze na połowie Wisły. Pogoń nie chce popełnić błędu z początku meczu i pozwolić gospodarzom na kolejną kontrę.

• Ależ szansa dla Pogoni! Szybkie przejęcie Matrasa w środku pola, Murawski podaje do Zwolińskiego, który był w znakomitej sytuacji, ale znakomicie obronił Miśkiewicz!

• Tym razem Gyurcso dostał już piłkę na prawej stronie, próbował wejść z nią w pole karne, ale nie zdołał wygrać pojedynku z Maciejem Sadlokiem.

• Daleki przerzut Tomasza Cywki w kierunku Mójty. Frączczak znów wybija piłkę, tym razem na aut.

• Kontra Pogoni. Rafał Murawski mógł dogrywać na prawą stronę do niepilnowanego Adama Gyurcso, ale zdecydował się na uderzenie. To nie była dobra decyzja.

• Prostopadłe podanie Małecki to Mójty było zbyt mocne. Od bramki zacznie Słowik.

• Kolejna akcja Wisły lewą stroną. Tym razem Frączczak zdołał wybić piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Mójty.

• Ależ zaczyna się ten mecz dla Wisły! Z kontrą lewym skrzydłem popędził Małecki, przebiegł kilkadziesiąt metrów i dograł w pole karne. Tam Ondrasek zgrał piłkę do Brożka, który z bliska pokonał Słowika.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! BROŻEK!

• Po starciu z jednym z Wiślaków długo nie podnosił się z boiska Rafał Murawski. Wydaje się, że już wszystko w porządku.

• Mamy już pierwszy strzał w tym meczu. Z dystansu próbował Mateusz Matras, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Od środka rozpoczęła grająca w biało-granatowych strojach Pogoń. Wisła na czerwono-biało.

• Zaczynamy!

• Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy dla upamiętnienia ofiar zamachu w Nicei.

• Paweł Gil wyprowadza właśnie piłkarzy obu zespołów na boisko. Zaraz zaczynamy!

• W zeszłym sezonie Pogoń wygrała w Krakowie z Wisłą 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Rafał Murawski. Czy kapitan szczecinian dziś także wpisze się na listę strzelców?

• Faworytem dzisiejszego spotkania wydaje się Wisła, ale krakowianie muszą pamiętać, że Pogoń przez cztery ostatnie sezony wygrywała na inaugurację. O podtrzymanie tej serii z pewnością nie będzie "Portowcom" łatwo.

• Dzisiejszy mecz będzie szczególny dla obu trenerów. Kazimierz Moskal po raz pierwszy przyjeżdża na Reymonta w roli trenera gości, Dariusz Wdowczyk powrót do poważnego futbolu zaliczył właśnie w Pogoni. Który z nich pokona dziś swój były zespół?

• Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Sebastian Rudol, Robert Obst, Jakub Piotrowski, Seiya Kitano, Dawid Kort, Spas Delew

• Rezerwowi Wisły: Mateusz Zając, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Rafał Pietrzak, Piotr Żemło, Mateusz Zachara, Rafał Boguski

• Na pół godziny przed startem spotkania zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi. Znajdziecie ją pod TYM LINKIEM.

• Po prawej stronie widzicie już pierwsze jedenastki obu zespołów. W zespole Wisły brakuje między innymi Richarda Guzmicsa i Arkadiusza Głowackiego. W Pogoni nie ma większych zaskoczeń - z wyjątkiem Kamila Drygasa to skład, który często widywaliśmy w zeszłym sezonie.

• Już za 45 minut w drugim sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie na własnym boisku Pogoń Szczecin. Na relację live z tego spotkania zaprasza GOL24.pl!