2

• Koniec meczu! Wisła Kraków przegrywa z Ruchem Chorzów 1:2!

• Jeszcze zmiana w Ruchu. Schodzi Stępiński, wchodzi Arak.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Po dośrodkowaniu Lipskiego piłkę skutecznie piąstkuje Miśkiewicz. Przerwa w grze, bo ucierpiał Grodzicki.

• Kontra Ruchu. Pojedynek biegowy Monety z Głowackim kończy się kornerem dla chorzowian.

• Rzut wolny dla Ruchu. Mocny centrostrzał Lipskiego, ale Miśkiewicz odbija piłkę!

• Kartka dla Grodzickiego.

• Mójta dośrodkowuje w pole karne, niepewna interwencja Lecha, ale Ondrasek fauluje Oleksego. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Indywidualna akcja Stępińskiego i uderzenie z 18 metrów ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Zamieszanie w polu karnym Ruchu kończy isę bardzo niecelnym strzałem Głowackiego.

• Błąd we własnym polu karnym Oleksego kosztuje Niebieskich rzut rożny.

• Żółta kartka dla Mączyńskiego za faul taktyczny.

• Rzut rożny dla Ruchu wybroniony przez defensywę Białej Gwiazdy. Niemniej jednak, obraz gry jest zaskakujący. To Niebiescy mają gola przewagi i prowadzą grę w Krakowie.

• Kolejne akcje Monety. Skrzydłowy Ruchu jest jednak powstrzymywany w polu karnym przez kolejnych obrońców Wisły.

• Ruch nie ustaje w swoich atakach. Piłka co chwila ląduje w polu karnym Wisły.

• Moneta zmienia w Ruchu Mazka.

• Słupek!!! Teraz po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry o krok od gola był Konczkowski!

• Brlek zmienia Popovicia.

• Rzut rożny dla Ruchu. Niezła centra Lipskiego, ale dobrze wybijają piłkę obrońcy gospodarzy.

• Akcja Ruchu kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Urbańczyka.

• Mójta zmienia w Wiśle Małeckiego.

• GOL dla Ruchu!!! Po rzucie rożnym dla Niebieskich Miśkiewicz broni dwa strzały rywali, ale przy dobitce Pawła Oleksego był już bezradny!

• Dobra akcja Wisły. Po wejściu Pietrzaka jego centra nie trafiła do żadnego z napastników, a chwilę później po dośrodkowaniu Popovicia niecelnie uderza głową Ondrasek.

• Rzut wolny dla Wisły. Bardzo mocno uderza z około 30 metrów Popović, ale Lech pewnie łapie piłkę.

• Dośrodkowanie Pietrzaka z lewego skrzydła tym razem było bardzo niedokładne.

• Ondrasek z dystansu strzela wyraźnie obok bramki rywala.

• Pierwsza akcja Ruchu! Po centrze Stępińskiego głową uderza Ćwielong, ale dobrze broni Miśkiewicz.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Zmiana w przerwie w Wiśle. Ondrasek za Drzazgę.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Wisła remisuje z Ruchem 1:1, ale oglądamy w Krakowie świetne widowisko!

• Jeszcze jeden korner dla Białej Gwiazdy nie przynosi zagrożenia dla bramki gości.

• Znowu słupek! Tym razem po drugiej stronie boiska! Dośrodkowywał Bartosz, strzelał głową Zachara i centymetrów zabrakło Wiśle do objęcia prowadzenia!

• Popović uderza bardzo niecelnie głową po dośrodkowaniu Pietrzaka z rzutu rożnego.

• Mocny, kąśliwy strzał z dystansu Drzazgi skutecznie odbija na rzut rożny Lech!

• Groźnie pod bramką Ruchu! Dobry strzał Mączyńskiego odbija Lech, a dobijający Drzazga nie tylko spudłował, ale też był na spalonym.

• Kartka dla Sadloka za faul na Stępińskim.

• Blisko gola dla Ruchu!!! Z kilkunastu metrów minimalnie obok bramki uderza Ćwielong!

• Stępiński! Po centrze Mazka napastnik reprezentacji Polski uderza głową obok bramki!

• Ależ okazja Bartosza! Po dośrodkowaniu Pietrzaka niepilnowany obrońca Wisły z kilku metrów uderza obok bramki!

• Wisła stara się odpowiedzieć. Na razie jednak najpierw Zachara, a następnie Drzazga zostali złapani na spalonym.

• Dobry okres Ruchu przynosi wyrównanie! Stępiński dostał piłkę w polu karnym i bez trudu pokonał Miśkiewicza!

• GOL dla Ruchu!!! Mariusz Stępiński!

• Dobry moment gry Ruchu. Niebiescy starają się doprowadzić do wyrównania.

• Odpowiedź Wisły, Pietrzak płasko zagrywa w pole karne, ale piłka nie znalazła adresata.

• Słupek! Piękny strzał z rzutu wolnego Patryka Lipskiego omal nie doprowadził do wyrównania!

• Rzut wolny dla Ruchu. Dośrodkowanie Lipskiego i wybicie piłki przez gospodarzy na aut.

• Raz jeszcze dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Ruchu. Tym razem pada ono łupem Kamila Lecha.

• Dobra centra w pole karne Pietrzaka, goście zmuszeni wybić na rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry Wiślacy nie zagrozili już bramce Ruchu.

• Dobra akcja prawą stroną Bartosza, dośrodkowanie w pole karne, z którym mija się Lech, ale uderzenie Boguskiego zostaje zablokowane.

• Wisła świetnie weszła w to spotkanie. Zobaczymy, jak zareaguje Ruch, który w tym momencie jest w strefie spadkowej. Na ostatnie miejsce w tabeli wraca z kolei Lech Poznań.

• Piękne prostopadłe podanie Boguskiego i Zachara w sytuacji sam na sam z Lechem płaskim strzałem z ostrego kąta otwiera wynik meczu! 1:0 dla Wisły!

• GOL dla Wisły! Mateusz Zachara!

• Pierwsze celne uderzenie w tym meczu. Płaską próbę z dystansu Mączyńskiego pewnie broni Lech.

• Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Czas na hymn narodowy, jak we wszystkich meczach w tej kolejce.

• Sędzią spotkania będzie wracający z urlopu Szymon Marciniak z Płocka.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Ławki rezerwowych:

• Wisła: Mateusz Zając, Piotr Żemło, Alan Uryga, Adam Mójta, Petar Brlek, Tomasz Cywka, Zdenek Ondrasek.
    • Ruch: Wojciech Skaba, Marcin Kowalczyk, Mateusz Cichocki, Michał Walski, Bartosz Nowak, Łukasz Moneta, Jakub Arak.
  • Sytuacja Ruchu nie jest o wiele lepsza. Niebiescy znajdują się na czternastej pozycji, zdobywając ledwie cztery punkty. Podopieczni Waldemara Fornalika również wygrali w pierwszej kolejce (z Górnikiem Łęczna), potem przegrali dwa spotkania, by przed tygodniem rzutem na taśmę, po rzucie karnym, zremisować u siebie z Wisłą Płock 2:2. Dzisiejsze spotkanie jest więc niezwykle ważne zarówno dla Wisły, jak i Ruchu.

• Chyba mało kto spodziewał się, że spotkanie Wisły z Ruchem w piątej kolejce będzie meczem o uniknięcie strefy spadkowej. Po wynikach piątkowych i sobotnich Wisła Kraków znalazła się nieoczekiwanie na ostatnim miejscu w tabeli. Podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali na inaugurację z Pogonią Szczecin 2:1, ale potem ponieśli trzy kolejne porażki.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Ruchem Chorzów.