Wisła Kraków

1

Śląsk Wrocław

5

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje już Piotr Bernaciak, to był ciekawy piątek - w dwóch meczach padło aż dziewięć goli, czyli o jeden mniej, niż w całej poprzedniej kolejce. Dobrej nocy!

• Śląsk Wrocław nie grał wyśmienitego spotkania, ale umiejętnie wypunktował beznadziejną dzisiaj Wisłę Kraków i zasłużenie wywozi trzy punkty ze stolicy Małopolski.

• ...i sędzia kończy mecz! Śląsk Wrocław wygrywa z Wisłą Kraków aż 5:1!

• Mariusz Idzik zmienia jeszcze Filipe Goncalvesa...

• Kamil Dankowski zmienia Kamila Bilińskiego...

• Trzy zmiany w Śląsku. Łukasz Madej zmieniony przez Bence Mervo...

• Ostoja Stjepanović nie cieszy się ze swojego gola - 5:1 dla Śląska Wrocław!

• Jeszcze jedna jedenastka dla Śląska! Słaba interwencja Bobana Jovicia, zagranie ręką, ale sędzia popełnił błąd - przewinienie nie miało miejsca w polu karnym!

• Paweł Brożek miał do przejścia tylko Piotra Celebana i stanąłby oko w oko z Mariuszem Pawełkiem, obrońca Śląska jednak ośmieszył doświadczonego snajpera Wisły.

• Ostoja Stjepanović trafia w mur, będzie za to rzut rożny.

• Śląsk robi już na połowie Wisły co chce. Sytuację ostrym faulem kończy Richard Guzmics, będzie rzut wolny dla gości, dogodna pozycja do strzału.

• Świetny kontratak. Lasza Dwali dośrodkowuje piłkę z lewej strony w pole karne, trąca ją Kamil Biliński, a do siatki obok bezradnego Michała Miśkiewicza posyła ją Ryota Morioka. Japończyk był w tym meczu naprawdę niewidoczny, ale ma dwa gole na swoim koncie.

• JESZCZE JEDNA BRAMKA, STRZELA JĄ RYOTA MORIOKA, 4:1 PROWADZI ŚLĄSK WROCŁAW!

• Niecelnie grę wznowił Mariusz Pawełek, ponownie przy piłce zawodnicy Białej Gwiazdy. Prowadzenie Śląska w dalszym ciągu wydaje się niezagrożone.

• Wiślacy dążą do zdobycia gola kontaktowego, ale wciąż dobrze spisuje się wrocławska obrona. Wciąż wygląda to źle dla drużyny z Krakowa.

• Ostatnia zmiana w Wiśle, Alan Uryga zastąpiony przez Petara Brleka. Goście zaś wciąż bez ani jednej roszady w zespole.

• Na strzał z ostrego kąta decyduje się Patryk Małecki, uderzenie mija słupek bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka w niewielkiej odległości!

• Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Ostoji Stjepanovicia trafia na głowę Portugalczyka, który główkuje nie do obrony, w boczną siatkę bramki Wisły, teraz goście są bardzo blisko trzech punktów!

• I już 1:3! Filipe Goncalves, śliczna główka, Śląsk podwyższa prowadzenie!

• Kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Kamila Bilińskiego tuż przed polem karnym otrzymuje Arkadiusz Głowacki.

• Ogromna nieporadność gospodarzy w defensywie. Dośrodkowania Łukasza Madeja z najbliższej odległości nie zdołał wykończyć Kamil Biliński, ale piłka trafia pod nogi niewidocznego dotąd Japończyka, który nie myli się z dwóch metrów i trafia do siatki!

• GOOOOOOL!!! ŚLĄSK ZNOWU NA PROWADZENIU, RYOTA MORIOKA!!!

• Felipe Goncalves fauluje Pawła Brożka, typowy faul taktyczny na przerwanie akcji, ale sędzia postanowił oszczędzić Portugalczyka.

• Arkadiusz Głowacki póki co schodzi z boiska, kapitan Wisły długo nie podnosił się z murawy. Wyglądało to na poważny uraz, ale prawdopodobnie doświadczony stoper wróci do gry.

• Co ciekawe, ten gol sprawił, że w dwóch pierwszych meczach dobiliśmy do połowy dorobku strzeleckiego z poprzedniej kolejki. Gol Mójty był piątym golem tej kolejki, w poprzedniej serii spotkań padło ich tylko dziesięć!

• Adam Kokoszka z żółtą kartką, faulował Krzysztofa Drzazgę w środku pola.

• Świetnie wykonana jedenastka, obrońca uderzył nie do obrony, po czym... poślizgnął się i upadł na murawie. Dobrze, że obyło się bez kontuzji ;-)

• Adam Mójta perfekcyjnie egzekwuje jedenastkę! Remis w Krakowie!

• Ręka w polu karnym Śląska, rzut karny dla Wisły! Przewinił Piotr Celeban!

• Krzysztof Drzazga zastępuje kompletnie niewidocznego Mateusza Zacharę.

• Centrostrzał Ostoji Stjepanovicia z boku pola karnego omal nie zaskoczył Michała Miśkiewicza, golkiper Wisły z trudem wybija dośrodkowanie byłego piłkarza klubu z Krakowa!

• Mecz z trybun ogląda 13 607 kibiców.

• Baaardzo niecelne uderzenie Adam Mójty z narożnika pola karnego, Mariusz Pawełek odprowadza piłkę wzrokiem, ta szybuje ponad poprzeczką.

• Aut dla Wisły przy linii końcowej po interwencji Laszy Dwalego. Wrzutka gospodarzy z łatwością wybita przez gości.

• Śląsk miał szansę do wyprowadzenia skutecznej kontry, ale Alvarinho zatrzymany przez Richarda Guzmicsa. Piłkarz Śląska odczuł skutki starcia z obrońcą Wisły i reprezentacji Węgier.

• Pierwsze dośrodkowanie byłego obrońcy Podbeskidzia wybija poza linię boczną Mariusz Pawelec.

• Adam Mójta zmienia Macieja Sadloka.

• Druga połowa rozpoczyna się, przy piłce Śląsk Wrocław! W przerwie zmiana...

• Wisła Kraków ma duży problem. Gospodarzom gra nie układa się, po prostu brakuje jakości w rozegraniu akcji. Nie stworzyli oni ani jednej groźnej sytuacji strzeleckiej. Śląsk miał takich kilka, jedną wykorzystał i dzięki temu do przerwy to goście prowadzą. Czekamy na emocje po kwadransie przerwy!

• To już koniec pierwszej połowy. Do przerwy: Wisła Kraków 0 - 1 Śląsk Wrocław.

• Śląsk próbuje iść za ciosem i utrzymuje się przy piłce. Gospodarze nie mają w tej chwili za dużo do powiedzenia.

• Sędzia doliczył aż cztery minuty do pierwszej połowy, co spowodowane jest przymusową przerwą przez wrzucenie rac na boisko przez kibiców Śląska.

• Alvarinho posyła górną piłkę do Kamila Bilińskiego, ten mija obrońców Wisły i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Miśkiewicza. Śląsk zasłużenie obejmuje prowadzenie.

• GOOOOL!!! OSTATNIA MINUTA PIERWSZEJ POŁOWY, KAMIL BILIŃSKI NA 1:0!

• Strata Alana Urygi mogła być bardzo groźna w skutkach, ale Kamil Biliński zdecydował się oddać piłkę Michałowi Miśkiewiczowi bez podjęcia walki.

• Świetne uderzenie Łukasza Madeja z woleja, strzał pod poprzeczkę z najwyższym trudem na rzut rożny paruje Michał Miśkiewicz!

• Strzałem z dystansu odpowiada Maciej Sadlok, ale to było bardzo niecelne uderzenie lewego defensora Wisły Kraków.

• Alvarinho zdecydował się na indywidualną akcję, długi rajd od własnej połowy do linii pola karnego i niecelny strzał, ale to było dobre uderzenie byłego piłkarza Zawiszy Bydgoszcz!

• Patryk Małecki stanął oko w oko z Mariuszem Pawełkiem, ale arbiter uznał, że "Mały" był na spalonym! Podawał mu Rafał Boguski.

• Zdecydowanie za mocne podanie do Patryka Małeckiego na lewe skrzydło, zawodnik Wisły nie miał szans zdążyć do tej piłki.

• Alan Uryga z żółtą kartką za faul na Alvarinho.

• Słaba akcja Ryoty Morioki, który nie zdołał celnie podać piłki do Łukasza Madeja. To póki co nie jest dobry mecz Japończyka.

• Boban Jović dostał piłkę 30 metrów od bramki, zdecydował się na przedziwne dośrodkowanie, którym zdołał tylko... nabić Mateusza Zacharę. Od bramki grę wznowił Pawełek.

• Alvarinho cudownie podał do świetnie ustawionego Kamila Bilińskiego, napastnik przegrał pojedynek z Michałem Miśkiewiczem, ale i tak był spalony.

• Niektóre z rac wylądowały także na murawie, wrzucili je kibice drużyny przyjezdnej. Zachowanie godne nagany. Tymczasem na boisku dośrodkowanie Bobana Jovicia łapie Mariusz Pawełek.

• Krótka przerwa spowodowana urazem dobiegła końca, Stjepanović dołączył do swoich kolegów na murawie.

• Na boisku z bólu zwija się Ostoja Stjepanović. Tymczasem kibice Śląska prezentują oprawę z użyciem rac!

• Wisła odebrała piłkę na połowie przeciwnika, ale nie dała rady jej utrzymać, niecelnie podanie Alana Urygi do Pawła Brożka. Dość głupia, niepotrzebna strata.

• Kamil Biliński przedarł się w pole karne, ale podręcznikowo zatrzymał go Maciej Sadlok.

• Łukasz Madej przetrzymał piłkę, minął kilku rywali po czym oddał strzał, ale było to uderzenie za słabe, aby pokonać Michała Miśkiewicza - golkiper tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• Bardzo słabe zgranie Ostoji Stjepanovicia, który słabym przyjęciem po aucie oddał wiślakom piłkę właściwie za darmo.

• Przez pierwsze dziesięć minut spotkania zdecydowanie przeważali gospodarze. Śląsk wciąż bez składnej akcji.

• Rafał Boguski dobrym prostopadłym podaniem uruchamia Pawła Brożka, doświadczony snajper za mocno wypuścił sobie piłkę i padła ona łupem Mariusza Pawełka!

• Patryk Małecki dostaje podanie z prawego skrzydła od Bobana Jovicia, ale skrzydłowy grający z numerem 88 uderza obok bramki. Pierwsza dobra akcja Wisły.

• Łukasz Madej złapany na spalonym na prawej stronie boiska, po chwili w podobnej sytuacji Paweł Brożek.

• Dobre zagranie Alana Urygi do Patryka Małeckiego, doświadczony zawodnik Białej Gwiazdy starał się uciec z piłką, ale skutecznie nabił go Mariusz Pawelec.

• Pierwszą swoją akcję próbował wyprowadzić Śląsk Wrocław, ale futbolówka nie dotarła do stojącego przed szesnastką Ryoty Morioki.

• Piłka trafia do Macieja Sadloka, ten nie trafił czysto w piłkę - to było niezłe wykorzystanie rzutu wolnego, ostatecznie z piłką mija się Arkadiusz Głowacki!

• Pierwsza akcja spotkania, Patryk Małecki faulowany przy linii bocznej.

• Mecz rozpoczyna się, przy piłce piłkarze Wisły Kraków!

• Losowanie za nami, mecz rozpoczną gospodarze.

• Oto oni - bohaterowie dzisiejszego widowiska pojawiają się na murawie stadionu przy ulicy Reymonta!

• Wisła mecz powinna rozpocząć w formacji 4-4-2, Śląsk ustawiony będzie za to w 4-5-1.

• Piłkarze już ustawieni w tunelu, do meczu pozostały tylko minuty.

• Mecz już za kilkanaście minut, kto dziś wygra?

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Lubos Kamenar, Kamil Dankowski, Paweł Zieliński, Łukasz Wiech, Mariusz Idzik i Bence Mervo.

• Rezerwowi Wisły Kraków: Mateusz Zając, Rafał Pietrzak, Denis Popović, Krzysztof Drzazga, Adam Mójta, Tomasz Cywka i Petar Brlek.

• Zapoznajmy się także z rezerwowymi obu zespołów.

• Znamy już składy na ten mecz, można się z nimi zapoznać w panelu po prawej stronie serwisu.

• Kto mógł się spodziewać przed sezonem, że do tego spotkania Wisła będzie przystępować jako czerwona latarnia ligi? Wygląda na to, że sytuacja we władzach klubu już się nieco uspokoiła, miejmy nadzieję, że tak samo będzie z grą krakowskiego zespołu, w końcu Wisła nie była ostatnio drużyną, którą oglądało się z przyjemnością.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację LIVE z drugiego piątkowego meczu Lotto Ekstraklasy. W Krakowie Wisła podejmie Śląsk Wrocław, oby to było dobre spotkanie!