Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

• Koniec spotkania w Płocku! Wisła gromi Cracovię 4:1!

• Za Dominika Kuna wchodzi na ostatnie minuty Bartłomiej Sielewski.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Ciekawie zapowiadała się akcja "Pasów" prawą stroną. Jednak po centrze Dominik Furman spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Zamieszanie w polu karnym gości. Ostatecznie wiślacy mają rzut z autu na wysokości "szesnastki".

• Jakub Cunta zmienia Tomasa Vestenicky'ego.

• Za Giorgiego Merebaszwiliego pojawia się Damian Piotrowski.

• 8/5 Strzały/strzały celne 10/6

• Dimitar Iliev zmienia Siergieja Kriwca.

• Dominik Kun radzi sobie na lewej stornie z obrońcą Cracovii i centruje w pole karne. Tam po koźle główkuje Mateusz Piątkowski, a Grzegorz Sandomierski nie miał szans na skuteczną interwencję

• DUBLER MATEUSZA PIĄTKOWSKIEGO!!!

• Kolejna akcja tych dwóch zawodników. Sirgiej Kriwiec nie sięga jednak piłki po centrze z lewej strony.

• Dominik Kun ruszył z kontrą środkiem pola. Podaje na prawą stronę do Siergieja Kriwca, lecz jego centra została zablokowana.

• "Pasy" radzą sobie z dośrodkowaniem Dominika Furmana z prawego narożnika.

• Ciężar gry przenosi się szybko pod drugą bramkę. Mateusz Piątkowski wywalczył rzut rożny.

• Tomas Vestenicky pada w "szesnastce" Wisły po starciu z Cezarym Stefańczykiem, chcąc wymusić rzut karny. Bezskutecznie, a sędzia mógł upomnieć skrzydłowego gości kartką za "padolino".

• Przerwa w grze. Hubert Wołąkiewicz ucierpiał w starciu z Mateuszem Piątkowskim. Wydaje się, że z obrońcą Cracovii jest wszystko w porządku, ale odczuł to starcie na własnej... szczęce.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia ze strony "Pasów".

• Mogło być 1:4 lub po chwili... 2:3! Uderzenie głowa Radosława Kanacha paruje nad poprzeczką Seweryn Kełpin!

• Mateusz Szczepaniak zmienia Erika Jendraska.

• Nie ma czwartego gola dla Wisły! Dominik Furman odbiera świetne podanie od Siergieja Kriwaca, po czym lobuje daleko wysuniętego Grzegorza Sandomierskiego. Piłka minęła prawy słupek nie od tej strony, od której by chciał!

• Bartłomiej Kanach podaje nie w tempo do Tomasa Vestenicky'ego. Seweryn Kiełpin z "piątki".

• Zablokowane uderzenie Jaroslava Mihalika zapoczątkowało kontrę płocczan. Ta została przerwana jeszcze przed linią środkową.

• Tomas Vestenicky na lewej stronie wrzuca w pole karne. Do nikogo, więc akcja spaliła na panewce.

• 8 129 widzów na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

• Krótkie rozegranie Dominika Furmana z Gruzinem, który nie zdołał opanować piłki na boisku. Goście od bramki.

• Korner dla Wisły po interwencji Huberta Wołąkiewicza.

• Akcja Giorgiego Merebaszwiliego przynosi rzut rożny. Centra Dominika Furmana na bliższy słupek została wybita.

Po chwil będący na spalonym Mateusz Piątkowski strzela głową wyżej niż dalej. Grzegorz Sandomierski chwyta piłkę.

• Seweryn Kiełpin broni strzał Damiana Dąbrowskiego z dystansu.

• Gruzin pognał prawą stroną w stronę bramki Cracovii. Podanie do Mateusza Piątkowskiego było ciut za lekkie.

• Kibice Wisły już świętują zwycięstwo.

Nie za wcześnie?

• Dominik Furman spokojnie radzi sobie ze Sebastianem Stebleckim. Chciał prostopadłym podaniem uruchomić Giorgiego Merebaszwiliego, ale podanie przeciął Tomasz Brzyski.

• Dominik Kun urwał się skrzydłem. "Szukał" wzrokiem kolegów w polu karnym, a jego podanie zostało zablokowane.

• Tomasz Brzyski w roli lewoskrzydłowego został zablokowany Dominika Furmana.

• Druga odsłona rozpoczęta.

• Zmiana w Cracovii od początku drugiej połowy. Jaroslav Mihalik będzie grać za Mateusza Cetnarskiego.

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła Płock - Cracovia. Beniaminek Ekstraklasy prowadzi 3:1. Jak będzie po zmianie stron?

• Bez doliczenia ani sekundy, Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę. Wisła Płock prowadzi z Cracovią 3:1!

• Anemiczne uderzenie Giorgiego Merebaszwiliego nie sprawiło problemów Grzegorzowi Sandomierskiemu.

• Damian Dąbrowski skosił Piotra Wlazło w środku pola. Tomasz Kwiatkowski nie sięga do kieszonki, choć mógł.

• Erik Jendrisek nie może pogodzić się z decyzją sędziego, który odgwizdał pozycję spaloną.

• Seweryn Kiełpin broni strzał głową Sebastiana Stebleckiego.

• Miękką wrzutkę Sebastiana Stebleckiego wybijają obrońcy Wisły. Aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy.

• Mateusz Cetnarski na prawej stronie pada na murawę po starciu z Patrykiem Stępińskim. Sędzia nie dyktuje rzutu wolnego, a "piątkę" dla Wisły.

• Giorgi Merebaszwili chciał zagraniem piątką "uruchomić" Mateusza Piątkowskiego. Trfił jednak w Piotra Polczaka.

• Grzegorz Sandomierski interweniuje dość chaotycznie, ale skutecznie, poza polem karnym. Wybija piłkę na aut przed szarżującym Dominikiem Kunem.

• Już niektórzy widzieli piłkę w siatce po strzale Tomasa Vestenicky'ego. Nieczysto trafił w piłkę, która trafiła w boczną siatkę!

• Gdyby to wlazło... Siergiejowi Kriwicowi! Huknął z dystansu w poprzeczkę! Niewiele brakowało do dubletu

• Dominik Kun na luzie ogrywa Deleu na lewej stronie i zagrywa w pole karne do Mateusza Piątkowskiego. Ten odpowiednio dokłada stopę, przez co wpisuje się na listę strzelców!

• GOL! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!!!

• Gospodarze zamknięci ok. 30 metrów od własnej bramki. Poradzili sobie w tej opresji. Kontra jednak została przerwana tuż za linią środkową.

• Mała kontrowersja - jeżeli był faul Deleu na Patrykie Kunie, to na pewno przed linią pola karnego. Poczekajmy jednak do analizy w "Bezbłędnej tabeli", która pojawi się w GOL24 po weekendzie

Wisła Płock - Cracovia

• Tomasz Brzyski zagrywa w pole karne do Erika Jendriska. Na linii podania znalazł się niespodziewanie Damian Byrtek, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję ""Pasów".

• Gospodarze idą za ciosem. Giorgi Merebaszwili przedarł się prawą stroną. Powstrzymał go bramkarz Cracovii skutecznie "skracając kąt"

• PEWNA "JEDENASTKA" PIOTRA WLAZŁO!!! Uderza płasko przy prawym słupku, Grzegorz Sandomierski rzucił się w stronę lewego

• Tomasz Kwiatkowski nie ma wątpliwości - Deleu fauluje Patryka Kuna. Rzut karny dla Wisły!

• Piłkarze Marcina Kaczmarka próbują szybko znowu wyjść na prowadzenie. Wywalczyli rzut wolny, po którym - po wrzutce Dominika Furmana - na spalonym było dwóch-trzech płocczan.

• Skrzydłowy Cracovii dostał piłkę na lewej stronie. Mimo że mamy już wiosnę, to posłał "spadającego liścia" w samo okienko bramki gospodarzy! Bramkarz Wisły wzrokiem odprowadził piłkę!

• CO ZA GOL SEBASTIANA STEBLECKEGO!!! REMIS W PŁOCKU!!!

• Erik Jendrisek w roli prawoskrzydłowego przegrywa pojedynek z Damianem Byrtkiem. Będący obok niego Tomas Vestenicky dostaje piłkę, ale centruje nieudanie.

• Piłka po dośrodkowaniu Deleu spada idealnie.... w rękawice Seweryna Kiełpina.

• Debiutujący w Ekstraklasie Radosław Kanach zostaje upomniany żółtą kartką za faul na Piotrze Wlazło. Przewinienie przerwał kontrę Wisły.

• Tomasz Brzyski strzela bezpośrednio, ale piłka trafia w poprzeczkę!

• Podrażniona Cracovia rzuciła się do odrobienia strat. Wywalczyła rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Seweryna Kiełpina.

• Niefortunna interwencja Piotra Polczaka, który wybijając piłkę trafił w Mateusza Piątkowskiego. Ta spadła pod nogi Ukraińca, który płaskim uderzeniem przy lewym słupku bardzo otwiera otwiera wynik spotkania!

• GOL DLA WISŁY! SIERGIEJ KRIWIEC!!!

• Patryk Stępiński zdołał przejąć piłkę tuż przy linii końcowej. Centruje w "szesnastkę" ciut za mocno i wysoko do wbiegającego Mateusza Piątkowskiego.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają gospodarze! Od razu dalekie zagranie spaliło na panewce. Grzegorz Sandomierski z "piątki".

• Cracovia w tym sezonie gra znacznie poniżej oczekiwań, nie tylko kibiców, ale i Janusza Filipiaka. Miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach z zeszłego sezonu mocno rozbudziło przy Kałuży wyobraźnię. Trener Zieliński nauczył swoich piłkarzy gry kombinacyjnej, przyjemnej dla oka, a co ważniejsze szalenie skutecznej. Po odejściu Bartosza Kapustki w ofensywie brakuje jednak polotu, ale to nie tylko wina odejścia reprezentanta Polski do Premier League. Zawodzą też pozostali, chociażby Mateusz Cetnarski czy Eric Jendrisek.

• Po ostatnim spotkaniu w Krakowie z Wisłą trener Kaczmarek mówił, że jest zadowolony z postawy swoich graczy na trudnym terenie przy Reymonta, natomiast żałował zmarnowanej szansy na zwycięstwo. Zwłaszcza teraz punkty Nafciarzom by się przydały, bo pojawiły się duże szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Do będącej na ósmym miejscu Korony drużyna z Płocka traci zaledwie trzy punkty. Zwycięstwo nad przedostatnią w tabeli drużyną Cracovii przybliżyłoby płocczan do tego celu.

• Witamy! Wisła Płock w ostatnim czasie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Trener Marcin Kaczmarek poukładał zespół i wierzy w awans do grupy mistrzowskiej. Dzisiaj na boiska beniaminka przyjechała mocno osłabiona Cracovia, która z kolei spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i znajduje się na przedostatnim miejscu. Zapraszamy na relację na żywo!

Kuba Treć

Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Wisła Płock w ostatnim czasie prezentuje się całkiem przyzwoicie. Trener Marcin Kaczmarek poukładał zespół i wierzy w awans do grupy mistrzowskiej. W sobotę na boisko beniaminka przyjedzie mocno osłabiona Cracovia, która z kolei spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i znajduje się na przedostatnim miejscu. Po tym spotkaniu może na nim pozostać, bowiem to Wisła jest faworytem. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE

Jakiś czas temu media obiegła informacja, że do Wisły przyjechał Harmeet Singh, były zawodnik Valerengi Oslo, a później m.in. Molde czy Feyenoordu Rotterdam. Norweg podpisał umowę z nafciarzami na 1,5 roku. Całkiem możliwe, że Marcin Kaczmarek da mu szansę debiutu już w meczu z Cracovią. Po ostatnim spotkaniu w Krakowie z Wisłą trener Kaczmarek mówił, że jest zadowolony z postawy swoich graczy na trudnym terenie przy Reymonta, natomiast żałował zmarnowanej szansy na zwycięstwo. Zwłaszcza teraz punkty Nafciarzom by się przydały, bo pojawiły się duże szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Do będącej na ósmym miejscu Korony drużyna z Płocka traci zaledwie trzy punkty. Zwycięstwo nad przedostatnią w tabeli drużyną Cracovii przybliżyłoby płocczan do tego celu.

Cracovia w tym sezonie gra znacznie poniżej oczekiwań, nie tylko kibiców, ale i Janusza Filipaka. Miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach z zeszłego sezonu mocno rozbudziło przy Kałuży wyobraźnię. Trener Zieliński nauczył swoich piłkarzy gry kombinacyjnej, przyjemnej dla oka, a co ważniejsze szalenie skutecznej. Po odejściu Bartosza Kapustki w ofensywie brakuje jednak polotu, ale to nie tylko wina odejścia reprezentanta Polski do Premier League. Zawodzą też pozostali, chociażby Mateusz Cetnarski czy Eric Jendrisek.

- Sytuacja jest trudna. Musimy zacząć robić punkty, żeby do fazy finałowej nie przystępować z niekorzystnej pozycji, ale wierzę w to, że i dla nas zaświeci słońce. Jesteśmy w trudnym położeniu, ale takie sytuacje mocno mobilizują - tłumaczy trener Zieliński.

Wisła Płock - Cracovia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Zamiast walczyć o górną ósemkę, Cracovia musi grać o utrzymanie, a terminarz wcale nie działa na korzyść Pasów. Przed nimi jeszcze mecze z Jagiellonią i z Legią, w których trudno będzie o punkty. W gorszym położeniu oczywiście jest Górnik Łęczna, ale zdaniem wielu miejsce Cracovii jest w czołówce tabeli. Tak niskie miejsce w tabeli, to przede wszystkim efekt 12 remisów, tyle samo ma Pogoń Szczecin, obydwa zespoły najczęściej remisują z całej stawki. Bardziej wstydliwą statystyką jest liczba zwycięstw Cracovii, podobnie jak Górnik Łęczna krakowianie wygrali tylko pięć razy, a to za mało, aby walczyć o coś więcej niż utrzymanie.

W pierwszym meczu lepsza okazała się Cracovia, która wygrała przy Kałuży 1:0. Teraz będzie trudniej, bo nie zagra Marcin Budziński, Jakub Wójcicki czy Piotr Malarczyk. Ponadto od dłuższego czasu brakuje w kadrze Miroslava Covilo.

Wisła Płock ma w swoich szeregach kreatywnych zawodników, jak Kriwiec czy Merebaszwili. Gruzinowi wielu ekspertów zarzuca brak skuteczności albo gorszą grę lewą nogą. Oczywiście to są fakty, ale gdyby Merebaszwili oprócz świetnego wyszkolenia technicznego, łatwości dryblingu dorzucił jeszcze skuteczność, to z pewnością nie grałby w Wiśle Płock, tylko w dobrym zachodnim klubie. Trener Kaczmarek musi sobie radzić z tymi zawodnikami, których ma i trzeba przyznać, że jak na beniaminka jego zespół prezentuje się dobrze. W dzisiejszym spotkaniu jest faworytem, ale czy to wystarczy? Początek spotkania o godzinie 18:00.

Przewidywane składy:

Wisła Płock: Kiełpin- Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak- Wlazło, Rogalski, Furman, Merebaszwili, Kriwiec- Piątkowski
Cracovia: Sandomierski- Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski- Mihalik, Dąbrowski, Dimun, Vestenicky, Cetnarski- Piątek

Nie zagrają:

Wisła: Kante (kontuzja)
Cracovia: Budziński, Wójcicki (kartki), Covilo, Jaroszyński, Malarczyk (kontuzje)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Mecz Wisła Płock - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Wisła Płock - Cracovia przeprowadzi CANAL+. Spotkanie skomentują Adam Marchliński i Wojciech Jagoda. W rolę reporterów wcielą się Paulina Bojarska oraz Piotr Laboga.