Wisła Płock

2

Pogoń Szczecin

0

• Koniec meczu! Wisła Płock wygrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:0! Strzelcem obu goli 25-letni Jose Kante.

• Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

• Spas Delew wywalczył rzut rożny dla "Portowców".

• No i chyba zaczął!

• 25-latek przejął piłkę na połowie gości, zagrał na jeden kontakt z Ilievem i mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał golkipera Pogoni. Jose Kante bohaterem Wisły Płock!

• GOOOOOOOL! Jose Kante po raz drugi! Wisła prowadzi z Pogonią 2:0!

• Zmiana również w zespole Wisły. Z boiska zszedł Merebaszwili, a na placu gry zameldował się Piotr Wlazło.

• Ostatnia zmiana w zespole prowadzonym przez Kazimierza Moskala. Jakuba Piotrowskiego zastępuje Dawid Kort.

• Jose Kante strzela drugą bramkę w sezonie! Dominik Furman przebiegł spory dystans z piłką przy nodze, były zawodnik Legii dograł futbolówkę do Hiszpana, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera Pogoni Szczecin! Wisła Płock na prowadzeniu!

• GOOOOOOL! Jose Kante strzela na 1:0, asysta Dominika Furmana!

• Dośrodkowanie Adama Frączczaka w pole karne Wisły i niecelnie główkował Łukasz Zwoliński.

• Wrzutka z lewego skrzydła Nunesa, główkował Delew, ale piłka poszybowała obok bramki Wisły Płock.

• Kolejne dośrodkowanie Furmana, tym razem z rzutu wolnego. Piłkę wybili defensorzy "Portowców".

• Zbyt mocne dośrodkowanie Dominika Furmana z lewego skrzydła. Wykopem od bramki rozpocznie Adrian Henger.

• Plac gry opuścił również Arkadiusz Reca, a w jego miejsce wszedł Dimitar Iliev.

• Zmiana w zespole Wisły Płock. Z boiska zszedł Siergiej Kriwiec, a w jego miejsce wchodzi Witalij Hemeha.

• Furman podał do Stefańczyka, a ten oddał bardzo niecelny strzał z kilkunastu metrów. Od bramki rozpocznie Adrian Henger.

• Cezary Stefańczyk wywalczył rzut rożny dla Wisły Płock. Do piłki podbiega Dominik Furman.

• Słabe uderzenie z dystansu Rafała Murawskiego.

• Mocne starcie Ricardo Nunesa z Siergiejem Kriwcem. Zawodnik Wisły Płock potrzebuje pomocy medycznej.

• W pierwszej połowie bardzo dobrze w bramce Pogoni spisywał się Adrian Henger, natomiast w drugiej części spotkania swoje bramkarskie umiejętności prezentuje Seweryn Kiełpin.

• Kolejna świetna interwencja Kiełpina! Dośrodkowanie Gyurcso w pole karne, Kamil Drygas oddaje strzał z kilku metrów i piłkę nad poprzeczkę wybija bramkarz Wisły Płock!

• Gyurcso zostawił piłkę nabiegającemu Murawskiemu, ten oddał mocny strzał, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się 28-letni Seweryn Kiełpin.

• Nieudany drybling Frączczaka, piłkę przejął Stępiński, ale po chwili płocczanie stracili futbolówkę.

• Rzut wolny dla Wisły Płock. Dominik Furman dograł piłkę po ziemi do Merebaszwiliego, jednak dobrze spisali się defensorzy Pogoni, którzy przejęli futbolówkę.

• Faul 30-letniego Nunesa na Merebaszwilim.

• Niecelne uderzenie Ricardo Nunesa z rzutu wolnego.

• Faulowany Adam Frączczak przez Recę. Rzut wolny dla "Portowców".

• Niemrawy początek drugiej części spotkania.

• Natomiast za Kitano wszedł Łukasz Zwoliński.

• Dwie zmiany w zespole Kazimierza Moskala. Mateusza Lewandowskiego zastępuje Ricardo Nunes.

• Gwizdek Mariusza Złotka i wracamy do gry! Przy piłce podopieczni Marcina Kaczmarka.

• Mamy nadzieję, że w drugiej części spotkania zawodnicy obu drużyn popiszą się zdecydowanie wyższą skutecznością.

• Obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe, jednak jak na razie dobrze spisują się obaj bramkarze. Na szczególną pochwałę zasługuje debiutujący w bramce Pogoni, 20-letni Adrian Henger.

• Koniec pierwszej części spotkania. Wisła Płock do przerwy bezbramkowo remisuje na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.

• Jose Kante wywalczył wyrzut z autu. To zdecydowanie najlepszy fragment spotkania w wykonaniu napastnika Wisły Płock...

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Murawski podawał do Kitano, ale ostatecznie piłka ląduje w rękawicach Seweryna Kiełpina.

• Rzut rożny dla Pogoni Szczecin. Do narożnika boiska podchodzi Adam Gyurcso.

• Kamil Drygas sfaulowany przez Dominika Furmana na połowie Pogoni. Rzut wolny dla gości.

• Adam Frączczak pudłuje w dogodnej sytuacji! Zawodnik Pogoni oddawał strzał z około siedmiu metrów, ale piłka przelatuje obok bramki Wisły. Chwilę wcześniej faulowany był Drygas, jednak Mariusz Złotek puścił grę.

• Dośrodkowanie Dominika Furmana w pole karne Pogoni, niezły strzał głową oddał Bożić, jednak piłkę zablokował Rafał Murawski.

• Kriwiec sfaulowany przez Mateusza Lewandowskiego. Żółta kartka dla defensora Pogoni.

• Fatalne dośrodkowanie Recy... A może był to strzał? W takim razie fatalny strzał Arkadiusza Recy!

• Spas Delew wbiegł w pole karne Wisły, oddał mocny strzał lewą nogą, jednak piłkę na rzut rożny sparował Kiełpin.

• Kolejna ofensywna akcja Patryka Stępińskiego, jednak obrońca Wisły zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni i kolejna bardzo dobra interwencja Adriana Hengera. Na razie dobry występ 20-letniego bramkarza "Portowców".

• Arkadiusz Reca dograł do wchodzącego w pole karne Patryka Stępińskiego. Obrońca Wisły oddał strzał z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Pogoni. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Bardzo niecelny strzał Adama Gyurcso z rzutu wolnego. Wykopem od bramki rozpocznie golkiper Wisły.

• Żółta kartka dla Cezarego Stefańczyka za faul na Delewie.

• Kontra szczecinian, jednak Seweryn Kiełpin wyszedł z bramki i ubiegł nadbiegającego Adama Gyurcso.

• Patryk Stępiński wywalczył kolejny rzut rożny dla Wisły Płock. Do piłki podchodzi Dominik Furman.

• Spas Delew próbował dograć piłkę po ziemi do Adama Gyurcso, jednak górą defensorzy beniaminka.

• Na trybunach w Płocku obecny nowy piłkarz Wisły, Ivica Vrdoljak.

• Wrzutka Furmana, Siergiej Kriwiec oddaje strzał, ale piłka odbija się od obrońców i płocczanie będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• Giorgi Merebaszwili ominął Lewandowskiego, dograł futbolówkę w pole karne, ale Jarosław Fojut wybił piłkę na rzut rożny.

• Główka Kriwca z kilku metrów i instynktowna interwencja debiutującego w bramce Pogoni Adriana Hengera!

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dwukrotnie w pole karne gości dośrodkowywał Dominik Furman, jednak dobrze w defensywie spisali się zawodnicy Pogoni.

• Adrian Henger łapie piłkę, którą z lewego skrzydła dośrodkowywał Kriwiec. Po chwili z akcją popędził Adam Gyurcso, ale Węgier zbyt mocno wrzucał piłkę w pole karne Wisły.

• Giorgi Merebaszwili sfaulował Mateusza Lewandowskiego. Rzut wolny dla "Portowców".

• Nerwowy początek w wykonaniu obu zespołów. Piłkarze notują sporo strat.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka rozpoczęli podopieczni Kazimierza Moskala.

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą już na plac gry. Za chwilę początek spotkania.

• Obecnie Wisła Płock plasuje się na 7. pozycji w tabeli z dorobkiem 11 punktów, natomiast Pogoń Szczecin ma na swoim koncie 9 "oczek".

• Arbitrem głównym dzisiejszego pojedynku będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało 15 minut.

• Natomiast Pogoń przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3. Bramkę dla szczecinian w 7. minucie spotkania zdobył Łukasz Zwoliński.

• W poprzedniej kolejce Wisła Płock wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:1. Bramki dla beniaminka strzelili Giorgi Merebaszwili i Dominik Kun.

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Dawid Kudła, Mateusz Matras, Robert Obst, Cornel Rapa, Ricardo Nunes, Dawid Kort, Łukasz Zwoliński

• Rezerwowi Wisły Płock: Bartosz Kaniecki, Bartłomiej Sielewski, Witalij Hemeha, Kamil Sylwestrzak, Dimitar Iliev, Emil Drozdowicz, Piotr Wlazło

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. W bramce "Portowców" debiut zanotuje dziś 20-letni Adrian Henger.

• Zapraszamy na relację tekstową ze spotkania 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wisła Płock podejmie na własnym obiekcie szczecińską Pogoń. Początek spotkania o 18:00!