• KONIEC! 1:1! Nie zabrakło emocji w dzisiejszym meczu!

• Tym razem Bajdur nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

• 1258 widzów ogląda mecz z wysokości trybun.

• Płonowski wchodzi za Popiołka.

• Tym razem strzelał Burkhardt. Ponownie na posterunku bramkarz gospodarzy.

• Golkiper Wisły zatrzymuje w sytuacji sam na sam Krawczyka!

• Do końca zawodów coraz bliżej. czy któraś z ekip zdoła choćby jeszcze raz wbić futbolówkę do siatki?

• Darmochwał melduje się w miejsce Smektały.

• Żemło ukarany kartką.

• Mocne uderzenie sprzed pola karnego Wisły ląduje w bramce strzeżonej przez Penkovca!

• REMIS!!!! 1:1!!!! DARIUSZ ZJAWIŃSKI!!!!

• Strzał Zjawińskiego zablokowany.

• W zespole gości brakuje dziś Tomasiewicza, który potrafił napędzać ataki Pogoni.

• Piotr Krawczyk zastępuje Janickiego.

• Pogoń stara się atakować, ale puławianie mądrze się bronią.

• Jeśli takim rezultatem zakończy się mecz w Puławach, to miejscowi wskoczą na 14. lokatę w tabeli Nice 1 ligi.

• Bajdur zmienia Świerblewskiego.

• Chyła dosłownie zrównał z ziemią Smektałę.

• Goście przycisnęli, ale miejscowi dobrze się bronią.

• Czy siedlczanie odpowiedzą skuteczną akcją?

• Tym razem Poznański z bliska nie potrafił dopaść do futbolówki.

• Poznański ukarany przez arbitra.

• Szybko próbował odpowiedzieć Zjawiński, ale oddał nieprecyzyjny strzał.

• Hiszpański zagrywa zrzutu wolnego, a w polu karnym Pogoni najlepiej odnajduje się Żemło, który pakuje futbolówkę do siatki rywali!

• GOOLLLL!!!! PUŁAWSKI STADION ODCZAROWANY!!! PIOTR ŻEMŁO!!!

• Szrek nieprzepisowo zatrzymywał Patejuka.

• Oba zespoły przystąpiły do gry bez zmian.

• Tym razem rozpoczynają siedlczanie! Gramy!

• KONIEC! DO PRZERWY 0:0. Nie brakuje akcji zaczepnych. Brakuje natomiast wykończenia i zimnej krwi pod polem karnym przeciwnika.

• Niecelne uderzenie Wrzesińskiego sprzed pola karnego. Zaraz gwizdek kończący pierwszą odsłonę.

• Kolejny róg dla gości. Wywalczony przez Wrzesińskiego.

• Może po zmianie stron piłkarze będą skuteczniejsi?

• Do końca pierwszej części zawodów. Czekamy nadal na bramki!

• Oba zespoły starają się atakować. Brakuje skuteczności i wykończenia. Tym razem Smektała uderzył niecelnie.

• Co ciekawe, miejscowi w 2017 roku jeszcze nie strzelili bramki na własnym stadionie.

• Mocny strzał Patejuka odbija Misztal!

• 0:0 - takim wynikiem kończyły się aż cztery spotkania w Puławach Wisły.

• Stałe fragmenty gry nie przynoszą zbyt wielkiego zagrożenia jak na razie.

• Pożak wywalczył rzut rożny dla puławian.

• Pogoń nie straciła bramki od 110 minut! Biorąc pod uwagę fatalna serię spotkań bez zwycięstwa, to ten wynik zaskakuje na plus.

• Były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-biała wraca do gry!

• Hiszpański trafiony łokciem. Defensor miejscowych cierpi. Potrzebna pomoc medyków.

• Gospodarze próbowali przedrzeć się środkiem, ale tuż przed polem karnym zostali zastopowani przez siedlecką defensywę.

• Misztal pewnie broni dosyć lekki strzał Patejuka.

• Kolejne dwa rzuty rożny dla siedlczan.

• Za nami pierwsze 10 minut. Jak na razie bez bramek i bez klarownych sytuacji bramkowych.

• Siedlczanie po efektownym zwycięstwie z Podbeskidziem jak na razie dużo lepiej sobie radzą na murawie od gospodarzy.

• Miejscowi czekają na domowe zwycięstwo od 22 października zeszłego roku. Dziś jest zatem przed ostatnia szansa, aby zdobyć komplet oczek na stadionie w Puławach.

• Kolejny korner dla przyjezdnych. Tym razem strzelał Świerblewski, a futbolówkę sparował poza linię końcową bramkarz gospodarzy.

• Chyła wywalczył pierwszy korner w meczu.

• Wisła występuje w swoich domowych biało-czerwono-niebieskich kompletach. Pogoń natomiast gra w jednolitych, czerwonych strojach.

• Rozjemca zawodów gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczynają gospodarze! Gramy, gramy!

• Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę!

• W jesiennym spotkaniu rozegranym w Siedlcach Pogoń pokonała Wisłę 2:1 po bramkach Chyły oraz Wrzesińskiego. Dla Dumy Powiśla trafił Patejuk.

• Zawody poprowadzi dziś 41-letni Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Duma powiśla z dorobkiem 31 oczek zajmuje 15. lokatę, która oznacza grę w barażu o utrzymanie. Siedlczanie natomiast zgromadzili 40 punktów, co daje 11 miejsce.

• Dziś w Puławach bardzo ciepło. Idealne warunki, aby przyjść na stadion i dopingować swoich ulubieńców.

• ławka rezerwowych Pogoni: Frąckowiak (GK), Bajdur, Bancessi, P. Krawczyk, Kurniel, Łydkowski, Paczkowski

• ławka rezerwowych Wisły: Witan (GK), Cierpka, Darmochwał, Głaz, Płonowski, Turzyniecki

• Znamy już wyjściowe zestawienia obydwu drużyn. Zaraz przedstawimy ławki rezerwowych.

• Witamy serdecznie! Już za godzinę rozpocznie się ostatni mecz 32. kolejki Nice 1 ligi, w którym to Wisła Puławy podejmie Pogoń Siedlce!

Sebastian Chmielak

©Daniel Jastrzębski

Poniedziałkowy wieczór zarezerwowany jest na ostatni mecz 32. kolejki Nice 1 Ligi, w którym to puławska Wisła podejmie Pogoń Siedlce. Oba zespoły współpracują ze sobą na tle kibicowskim i organizacyjnym, także śmiało można określić ten pojedynek mianem - meczu przyjaźni.

Beniaminek z Puław nie radzi sobie najgorzej na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. Dorobek 31 oczek daje na ten moment pozycję barażową o utrzymanie, natomiast puławianom pozostaje zaległy mecz do rozegrania z GKS Tychy. Pierwotnie zawody miały odbyć się w ubiegłą środę, jednak na skutek wymiany murawy na tyskim obiekcie mecz został przełożony na czwartek, co wywołało spore oburzenie wśród puławskich działaczy oraz kibiców.
Duma Powiśla jest zmuszona zatem rozegrać trzy mecze w ciągu siedmiu dni, co nie jest komfortową sytuacją, tym bardziej, że klub walczy o ligowy byt. Dzisiejszy mecz z Pogonią rozpoczyna puławski maraton w Nice 1 Lidze, a sympatycy Dumy powiśla wierzą, że finisz rozgrywek ich ulubieńców będzie udany.

Pogoń natomiast w środę przerwała passę siedmiu spotkań bez zwycięstwa. Przypomnijmy, na ten dorobek składało się sześć porażek i zaledwie jeden remis, w efekcie czego pożegnano się z trenerem Marcinem Broniszewskim. W poprzedniej kolejce siedlczanie gładko ograli Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Był to ostatni mecz w Siedlcach w kampanii 2016/17. Po fantastycznej jesieni (4. miejsce) w ekipie z Mazowsza liczono na więcej. Tak na dobrą sprawę, to biało-niebiescy nie zapewnili sobie jeszcze pewnego utrzymania w Nice 1 Lidze. Obecnie zespół zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 40 punktów.

Faworytem zawodów na puławskim obiekcie wydają się być goście, którzy są bardziej obyci na pierwszoligowych boiskach. Środowe zwycięstwo z Podbeskidziem na pewno dodało animuszu zespołowi trenera Bartosza Tarachulskiego. Tym bardziej za Pogonią przemawia fakt bezpośrednich spotkań. Siedlczanie wygrali cztery z pięciu poprzednich pojedynków z Dumą powiśla. jednak trzeba pamiętać, że każda statystyka kiedyś się kończy. Puławianie czekają na domowe zwycięstwo od 22 października! Dziś jest zatem przedostatnia szansa, aby w roli gospodarza zgarnąć komplet punktów.

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce: Kto wygra mecz 1. ligi?

RAPORT KARTKOWY:

Pauza: Tomasz Sedlewski (Wisła) – Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń)
Zagrożeni pauzą: Piotr Darmochwał, Sylwester Patejuk, Iwan Łytwyniuk (wszyscy Wisła) i Mateusz Żytko (Pogoń)

Znicz – Wisła 0:3 (2x Idzik, Smektała)

Pogoń – Podbeskidzie 3:0 (Żytko, Zjawiński, Tomasiewicz)
Znicz – Pogoń 2:1 (Wrzesiński)
Pogoń – GKS Katowice 0:1
Stomil – Pogoń 1:1 (Zjawiński)
Pogoń – Chojniczanka 1:2 (Bajdur)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

Nice 1. liga 16/17: Pogoń - Wisła 2:1 (Chyła, Wrzesiński - Patejuk)
2. liga 13/14: Wisła - Pogoń 0:1 (Demianiuk)
2. liga 13/14:Pogoń - Wisła 3:0 (K. Wójcik, Zaniewski, Dziubiński)
Puchar Polski 12/13: Wisła - Pogoń 1:3 (Nowak - 2x Steć, Kursa (sam.))
2. liga: Pogoń - Wisła 1:1 (Dziubiński - Nowak)

Bilans gier: 4 zwycięstwa Pogoni, 1 remis
Bilans bramkowy: 10-3 na korzyść Pogoni

ARBITER SPOTKANIA:
Zawody w Puławach poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. W obecnej kampanii sędziował on 32 spotkania, a w dużej mierze były to mecze w LOTTO Ekstraklasie. 41-letni arbiter w Nice 1 Lidze miał okazję być rozjemcą zawodów z udziałem Pogoni w jednym spotkaniu. Miało to miejsce w 4. kolejce, wówczas siedlczanie ulegli w Zabrzu Górnikowi 0:2. Dziś natomiast pierwszy raz będzie prowadził zawody z udziałem Dumy Powiśla.