Włochy

1

Szwecja

0

• To nie był porywający mecz, ale Włosi znów zapisują na swoje konto trzy punkty! Obie drużyny zagrały bardzo dobrze w obronie, ale w końcówce to piłkarze Antonio Conte mieli dwie okazje na gola. Jedną z nich zamienili na zwycięskie trafienie i są już w fazie pucharowej. Szwecja ma tylko jedno "oczko" i aby myśleć o awansie, musi wygrać z Belgią. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Jeden ze Szwedów przewraca się w polu karnym, ale nie ma jedenastki! Koniec meczu, Włosi wygrywają 1:0!

• Wcześniej ukarany także Olsson.

• Żółta kartka dla Buffona za opóźnianie gry.

• Sędzia uznał, że Granqvist faulował Chilliniego. Piłkarze protestują, kibice gwiżdzą, ale sędzia pozostaje niezruszony.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Długo trzymają piłkę w narożniku Włosi. Już trzeci krótko rozegrany rzut rożny.

• Candreva! Ależ końcówka - błyskawiczna kontra Włochów zakończona strzałem Candrevy. Broni Isaksson!

• Lindelof dośrodkowuje w pole karne, ale tam piłkę przejmuje Motta.

• Wrzut z autu Chielliniego, Zaza zgrywa piłkę do Edera, ten ogrywa Granqvista i Johanssona, po czym precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WŁOCHÓW! EDER!

• Ostatnia zmiana także w ekipie Szwecji - Berg za Guidettiego.

• Florenziego nie ma już na boisku, zmienił go Sturaro.

• Po dośrodkowaniu Kallstroma uderzał Granqvist, ale sędzia wcześniej dopatrzył się faulu.

• Akcja po drugiej stronie boiska, Ibrahimović wywalczył rzut rożny.

• Parolo! To mogła być decydująca akcja! Florenzi podaje do Giaccheriniego, ten świetnie dośrodkowuje w pole karne, a niepilnowany Parolo uderza głową. Poprzeczka ratuje Isakssona!

• Uderzenie Durmaza z dystansu było niecelne. Piłka daleko obok słupka.

• ... i Lewicki za Ekdala.

• Podwójna zmiana w zespole Szwecji. Durmaz za Forsberga...

• Ostre starcie Larssona z Cheillinim, nie podnosi się długo z boiska obrońca Juventusu.

• Druga zmiana we włoskim zespole - Motta za De Rossiego.

• Jak nie trafił tego Ibra! Znakomite dośrodkowanie w pole karne Olssona, nie trafia w piłkę Larsson, a Ibrahimović z bliska uderza nad poprzeczką! I tak był jednak spalony.

• Wejście nakładką De Rossiego i żółta kartka dla pomocnika Romy.

• Teraz Szwedzi dłużej utrzymują się przy piłce, ale wszystko dzieje się daleko od bramki Buffona.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Florenziego, lecz piłka trafiła do Candrevy. Ten zgrywał wzdłuż bramki, ale spokojnie interweniował Isaksson.

• Zaza zgrał piłkę do Parolo, ten podał do Giaccheriniego, ale ostatniego z Włochów znakomicie zablokował Kallstrom.

• Zmiana w Italii - Simone Zaza zastępuje Graziano Pelle.

• Przypadkowa akcja Włochów mogła skończyć się całkiem groźnie. Nie opanował jednak piłki Parolo.

• Dwa dośrodkowania Candrevy z prawej strony boiska. Dwukrotnie spokojnie złapał piłkę Isaksson.

• Niecelne dośrodkowanie Ekdala w kierunku Ibrahimovicia - Candreva zgrał piłkę głową do Buffona.

• Kompletnie nieudane zagranie Lindelofa. Od bramki zacznie Buffon.

• Seria rzutów rożnych dla podopiecznych Antonio Conte. Po jednym z trzech kornerów było groźnie, ale ostatecznie Isaksson pewnie złapał piłkę.

• Wreszcie mieliśmy ładną akcję Włochów. Prostopadłe podanie Giaccheriniego do Pelle, ten zgrywa piłkę do Edera, który uderza z pierwszej piłki, ale strzela nad bramką.

• Guidetti leży na boisku po starciu z Chiellinim. Szwed wpadł na włoskiego stopera i dostał barkiem w twarz.

• Od środka rozpoczęli Włosi. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Na razie spotkanie Włoch ze Szwecją rozczarowuje, szczególnie ze strony wicemistrzów Europy. Po zwycięstwie nad Belgią można było mieć nadzieję na kolejny dobry mecz Włochów, ale w pierwszej połowie kompletnie nie potrafili zagrozić bramce Isakssona. Szwedzi wyglądają tylko nieco lepiej, Buffon także nie miał za wiele roboty. Oby w drugiej połowie było lepiej!

• Koniec pierwszej połowy. Na razie w Tuluzie bez bramek!

• Mocniej przycisnęli teraz Szwedzi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Ibrahimović, lecz z ostrego kąta nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

• Guidetti uderza z pierwszej piłki, ale od celu było daleko.

• Mogło być groźnie pod szwedzką bramką, gdyby nie ofiarna i bardzo dobra interwencja Johanssona.

• Pelle próbował podawać z pierwszej piłki do Edera, ale to zagranie było zbyt mocne. Od bramki Isaksson.

• Zbyt mocne zagranie Giaccheriniego do Pelle, spokojnie łapie piłkę Isaksson.

• Próba prostopadłego zagrania De Rossiego do Florenziego, lecz szwedzcy obrońcy wyszli do przodu i sędzia odgwizdał spalonego.

• Kallstrom dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, tam niecelnie strzelał Ibrahimović, ale i tak był na spalonym.

• Forsberg faulował teraz Parolo. Brzydszy fragment meczu - dużo niedokładności i walki w środku pola.

• Pojedynek Ekdala z Chiellinim po prawej stronie boiska. Po interwencji obrońcy mamy rzut rożny dla Szwecji.

• Wpadł z piłką w pole karne Florenzi, ładnie minął rywala, ale zdążył z interwencją Johansson. Odważniej zaatakowali teraz Włosi.

• Kallstrom dośrodkowywał zza pola karnego, ale dobrze łapie piłkę Buffon. Wcześniej obrońcy Włoch zablokowali prostopadłe podanie Ibrahimovicia do Guidettiego.

• Starcie Barzagliego z Ibrahimoviciem w polu karnym Włoch. Sędzia uznał, że to Ibra zagrał niezgodnie z przepisami.

• Długie podanie Chielliniego do Parolo, lecz ten drugi przegrał pojedynek główkowy z Olssonem.

• Parolo ładnie dograł do będącego w polu karnym Florenziego, ten natychmiast oddał strzał, ale obrońcy zdołali zablokować to uderzenie i spokojnie złapał piłkę Isaksson.

• Ryzykowne zagranie Bonucciego omal nie skończyło się stratą, bo do piłki pędził Guidetti. Ostatecznie futbolówka wylądowała w rękach Buffona.

• Długa piłka De Rossiego w kierunku Pelle. Wyszedł jednak z bramki Isaksson i złapał piłkę.

• Odpowiedź Włochów. Popędził lewą stroną Eder, dobrze dośrodkował w pole karne, ale Olsson był czujny i spokojnie wybił piłkę.

• Aktywniejsi są na razie Szwedzi. Tym razem Bonucci przypadkowo zagrał ręką, będzie rzut wolny.

• Kolejne dośrodkowanie z lewej strony - Kallstrom zagrywał w kierunku Ibrahimovicia, ale ten w walce o pozycję faulował obrońcę.

• Akcja lewą stroną Olssona, poradzili sobie z tym dośrodkowaniem włoscy obrońcy.

• Od środka rozpoczęli grający w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach Szwedzi. Włosi na niebiesko-biało.

• Gramy!

• Hymny już za nami. Zaraz zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą na boisko. Czas na hymny narodowe!

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na stadionie w Tuluzie.

• Sędzią tego pojedynku będzie węgierski arbiter Viktor Kassai.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• Włochy: Marchetti (GK), Sirigu, Darmian, Sturaro, Ogbonna, Zaza, Motta, Insigne, Immobile, El Shaarawy, De Sciglio, Bernardeschi.
    • Szwecja: Olsen (GK), Carlgren (GK), Kujović, Augustinsson, Jansson, Lustig, Wernbloom, Lewicki, Durmaz, Hiljemark, Zengin, Berg.
  • Przy okazji warto dodać, że porażka żadnego z dzisiejszych rywali nie wyeliminuje go z dalszej walki o awans do najlepszej szesnastki turnieju i to bez względu na wynik jutrzejszego starcia Belgii z Irlandią.

• Z kolei Szwedzi chcą za wszelką cenę poprawić się względem ostatniego meczu z Irlandią. Choć reprezentanci Trzech Koron zremisowali 1:1, to nie oddali ani jednego celnego strzału, a gola zdobyli po samobójczym trafieniu Clarka. To Irlandia w tym spotkaniu była bliżej zwycięstwa i pewne jest, że tak grający Skandynawowie nie mają czego szukać na Euro 2016.

• Dzisiejsze spotkanie może już zapewnić Włochom awans do 1/8 finału Euro 2016. Aby tak się stało, po zaskakującej wygranej nad Belgią 2:0, podopieczni Antonio Conte muszą pokonać reprezentację Szwecji. Sześć punktów wówczas przesądzi o tym, że Squadra Azzurra awansuje do fazy pucharowej mistrzostw.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy E Euro 2016, w którym Włochy zmierzą się ze Szwecją!