1

Arka Gdynia

0

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Oglądaliśmy mecz toczony w powolnym tempie, Zagłębie zwycięstwo dowiozło najmniejszym nakładem sił. Gra Arki przez większość meczu wyglądała dramatycznie.

• Koniec, Zagłębie wygrywa z Arką 1:0!

• Mecz potrwa o trzy minuty dłużej.

• Świetna okazja Arki! Dariusz Formella przyjął piłkę przed polem karnym, mógł obsłużyć kolegów dobrym podaniem, zdecydował się na strzał, który mija bramkę o metr!

• Sypią się kartki w końcówce - teraz za faul na Lubomirze Guldanie ukarany Przemysław Trytko.

• Przemysław Stolc wyciął równo z trawą Arkadiusza Woźniaka, za co ogląda żółtą kartkę.

• Jakub Tosik zmienia Filipa Starzyńskiego na ostatnie minuty gry.

• Bardzo dobry kontratak Arki, piłkę odebrał Przemysław Trytko, oddał ją do Mateusza Szwocha, ten oddał kąśliwy strzał, ale w zasięgu bramkarza.

• W końcowych minutach meczu rośnie napór Arki Gdynia, która wydaje się być coraz groźniejsza.

• Tym razem Aleksandar Todorovski pewnie i w zgodzie z przepisami zatrzymuje rozpędzonego na lewym skrzydle Mateusza Szwocha.

• Aleksandar Todorovski fauluje Przemysława Stolca i otrzymuje żółtą kartkę, czwartą w tym sezonie, co oznacza, że zabraknie go w następnym ligowym meczu Miedziowych.

• Dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka w pełnym biegu wybija Przemysław Stolc.

• Na boisku obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Zagłębie oddało pole Arce, mimo wszystko wygląda to jakby Miedziowi wciąż mieli pełną kontrolę nad spotkaniem - goście nie mogą zrobić pożytku z posiadania piłki.

• Ostatnia zmiana w Arce - Josip Barisić zastąpiony przez Przemysława Trytko

• Adrian Rakowski zastępuje Filipa Jagiełłę.

• Wrzutka Adama Marciniaka z lewej strony boiska pada łupem Martina Polacka.

• ...natomiast Michał Nalepa zmienił Antoniego Łukasiewicza.

• Dariusz Formella zastępuje Miroslava Bożoka...

• Słabe wykonanie rzutu rożnego przez Filipa Starzyńskiego, piłka po chwili trafiła do... Martina Polacka.

• Świetne podanie Dorde Cotry do Arkadiusza Woźniaka, w sytuacji sam na sam zatrzymuje go Konrad Jałocha. Zagłębie prowadzi oblężenie bramki Arki.

• Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Yannick Kakoko, jednak piłka odkręciła się od bramki i minęła słupek.

• Jeszcze przed wykorzystaniem jedenastki przez Zagłębie kartką za dyskusje z sędzią technicznym ukarany został... Dariusz Formalla, rezerwowy Arki.

• Reprezentant Polski posłał piłkę w prawy róg bramki, wyczuł go Konrad Jałocha, bramkarzowi zabrakło dosłownie paru centymetrów.

• Filip Starzyński - 1:0 prowadzi Zagłębie Lubin! Pewny strzał pomocnika Miedziowych!

• Rzut karny dla Zagłębia! Ciężko jednak ocenić za co - chyba chodzi o lekkie popchnięcie Martina Nespora w polu karnym.

• Wrzutka Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego spod linii bocznej, piłka tylko odbija się od głowy Arkadiusza Woźniaka.

• Świetne, mocne uderzenie Mateusza Szwocha, piękną paradą popisuje się Martin Polacek!

• Josip Barisić faulowany 25 metrów od bramki Zagłębia - okazja do strzału dla gości.

• Gra wznowiona bez zmian w składach - jedną roszadę obejrzeliśmy natomiast w pierwszej połowie, kiedy Adama Buksę zmienił Martin Nespor.

• Gramy, przy piłce Arka Gdynia!

• Piłkarze już na murawie.

• Już za moment wracamy z drugą połową spotkania!

• Do tej pory wyglądało to słabo. Wciąż czekamy nie tylko na gole, ale choćby na pierwszy celny strzał.

• Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Yannick Sambea ukarany żółtą kartką za faul na Dorde Cotrze przy linii bocznej.

• Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez Josipa Barisicia, powtórka nie dała Zagłębiu korzyści - strzał niecelny oddaje Lubomir Guldan.

• Bardzo słaba próba dośrodkowania w wykonaniu Dorde Cotry - obrońca trafił wprost w rywala.

• Zmiana dochodzi do skutku jeszcze w pierwszej połowie.

• Zanosi się na zmianę, Adam Buksa kolejny raz leży na murawie, za moment prawdopodobnie zastąpi go Martin Nespor.

• Ciężko póki co doszukiwać się dobrych sytuacji bramkowych. Delikatnie przeważają gospodarze, ale wszystko odbywa się zbyt wolno.

• Krótka przerwa w grze spowodowana lekkim urazem Adama Buksy, pomocnik Miedziowych wrócił już do gry.

• Mateusz Szwoch spóźniony o ułamki sekund, piłkę spod jego nóg wygarnął Martin Polacek. Dobrze dośrodkowywał Marcus Vinicius.

• Filip Jagiełło wywalczył rzut rożny z prawego narożnika boiska, piłkę udanie piąstkuje bramkarz Arki Gdynia.

• Ciekawa próba Łukasza Janoszki, napastnik próbował przelobować bramkarza technicznym strzałem, Konrad Jałocha nie dał się zaskoczyć.

• Zagłębie miało dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego, do piłki podszedł Filip Starzyński, ale futbolówka ponownie mija bramkę. Wciąż czekamy na celny strzał.

• Ekwilibrystyczna próba strzału głową w wykonaniu Adama Buksy, piłka przelatuje obok bramki.

• Łukasz Janoszka szukał dośrodkowania spod linii końcowej, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku - Konrad Jałocha tylko odprowadził ją wzrokiem.

• Yannick Kakoko próbuje uruchomić uciekającego na wolne pole Josipa Barisicia, ale od napastnika szybszy był Lubomir Guldan.

• Stały fragment gry rozegrany krótko, ale gospodarze tracą szansę na gola - na spalonym złapany Filip Starzyński.

• Rzut rożny dla Miedziowych po akcji duetu Dorde Cotra - Filip Jagiełło.

• Adam Buksa był pociągany za koszulkę tuż przed polem karnym, sędzia nie zdecydował się jednak na odgwizdanie rzutu wolnego.

• Mierzone podanie na prawe skrzydło w kierunku Tadeusza Sochy, ale zawodnikowi Żółto-niebieskich nie udało się przyjąć piłki.

• Serb szybko pozbierał się i wrócił do gry, decydując się na płaskie dośrodkowanie w pole karne, które padło łupem Konrada Jałochy.

• Dorde Cotra ostro faulowany przy linii bocznej przez Marcusa Viniciusa.

• Pierwszy groźny strzał w tym meczu oddaje Filip Starzyński, reprezentant Polski uderza zza pola karnego, piłka przelatuje mniej więcej metr nad poprzeczką.

• Póki co obserwujemy sporo niedokładności w grze, drużyny wzajemnie się badają.

• Sędzią spotkania jest pan Bartosz Frankowski z Torunia.

• Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

• Bohaterowie dzisiejszego spotkania pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Za moment przywitanie i zaczynamy.

• Wszystko w Lubinie już gotowe - czekamy tylko na piłkarzy!

• Rezerwowi Arka: Steinbors, Błąd, Formella, Nalepa, Sołdecki, Trytko, Zbozień.

• Rezerwowi Zagłębie: Hładun, Janus, Madera, Nespor, Rakowski, Tosik, Vlasko.

• Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego drugi mecz z rzędu trafiają na rywala ze ścisłej czołówki, brązowego medalistę poprzednich rozgrywek, reprezentującego jesienią nasz kraj w europejskich pucharach. Wówczas Zagłębiu udało się wyeliminować silnego Partizana Belgrad. „Miedziowi”, choć mają obecnie rozegrane nawet dwa mecze mniej od niektórych rywali, zajmują wysokie, szóste miejsce w tabeli.

• Jest to spotkanie niezwykle istotne z punktu widzenia gdynian. Arka po porażce z Legią Warszawa wypadła z pierwszej ósemki ligowej tabeli i straciła lokatę, gwarantującą utrzymanie na zakończenie rundy zasadniczej. Żółto-niebiescy chcą ją jak najszybciej odzyskać, jednak aby do tego doszło, w Lubinie nie mogą przegrać.

• Dla Zagłębia będzie to pierwszy mecz po przerwie zimowej, bowiem w ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Piotra Stokowca zaliczyli przymusową pauzę. Mieli zaplanowane spotkanie przeciwko Górnikowi Łęczna na stadionie w Lublinie, jednak starcie to trzeba było przełożyć. Na skutek silnych mrozów murawa w stolicy Lubelszczyzny nie nadawała się do gry. Nie jest więc do końca jasne, w jakiej formie znajdują się obecnie brązowi medaliści mistrzostw Polski.

• Witamy z Lubina! To tutaj meczem miejscowego Zagłębia z Arką Gdynia zakończymy 22. kolejkę Ekstraklasy. Zapraszamy na relację na żywo.