Zagłębie Lubin

1

Cracovia

1

• KONIEC MECZU! 1:1. Chyba nikt nie jest zadowolony z takiego rezultatu. Pierwsza połowa na piątkę z plusem, druga na trójkę i obie drużyny muszą podzielić się punktami.

• Głową uderza Covilo, ale nad bramką szybuje piłka.

• Dośrodkowanie Wójcickiego, ale obrońcy Zagłebia wybijają na róg.

• Budziński strzela, ale kompletnie zepsute to zagranie.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Rożny dla Zagłębia, dośrodkowanie, ale obrońcy gości wybijają piłkę.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Schodzi Krzysztof Piątek, wchodzi Tomas Vestenicky.

• Wdowiak ładnie zagrał do Jendriska, ten oddaje strzał ale nad bramką szybuje piłka!

• Budziński strzela mocno zza pola karnego, ale blokują go zawodnicy Zagłębia.

• Budziński zagrywa prostopadłe podanie do Piątka, ale ten nie przedziera się przez obronę Miedziowych.

• Wójcicki posyła wysoką piłkę na pole karne Zagłębia, ale łapie piłkę bramkarz gospodarzy.

• Roszada też w Cracovii. Wejdzie Wdowiak za Cetnarskiego.

• Zmiana w ekipie Zagłębia. Zejdzie Janus, a wejdzie Buksa.

• Na szczęście bez urazu Polczak. A przed momentem Tosik oddał groźny strzał z pola karnego, ale obok bramki i wznowi Sandomierski.

• Interweniował przed polem karnym Polczak i teraz leży na murawie. Gra przerwana.

• Jagiełło ładnie zagrywał na pole karne, ale czujny był Polczak i wybija piłkę obrońca Cracovii.

• Cetnarski zagrywa przed pole karne do Jendriska, ten strzela, ale niecelnie i obok bramki.

• Posiadanie piłki 56 - 44 % na korzyść Pasów.

• Janus zagrywa w okolice bramki Cracovii, ale Janoszka nie zamyka tego podania i piłka dla Cracovii.

• Zmiana w Zagłębiu Lubin. Z boiska zejdzie Nespor, a w jego miejsce pojawi się Jagiełło.

• Budziński strzela raz, poprawia drugi, ale ostatecznie piłkę łapie Polacek.

• Cetnarski dośrodkowuje, ale bezskutecznie i wybijają obrońcy Miedziowych.

• Zmiana w Cracovii. Zejdzie Szczepaniak, wejdzie Jendrisek.

• Zmiana w Zagłębiu. Zejdzie Papadopulos, a za niego wejdzie Woźniak.

• Janus teraz próbował podania z bocznej strefy, ale obrońcy Cracowi wybijają.

• Dośrodkowanie Cracovii, ale nic groźnego z tego nie wynikło.

• Dośrodkowanie na pole karne Zagłębia, strzela jeden z zawodników Pasów, ale wybija Polacek i jest korner.

• Żółta kartka dla Tosika za faul.

• Jak na razie bardzo obiecująco rozpoczęła się ta połowa. Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz Zagłębie, raz Cracovia. Kto postawi kropkę nad "i"?

• Teraz z kolei Nespor szukał swojej szansy do wychodzącej piłki, ale mocne to podanie i łapie Sandomierski.

• Piątek nieźle zagrywał do Budzińskiego, ale temu zabrakło szybkości i piłka ląduje w rękach Polacka.

• Zagłębie widocznie polepszyło swoją grę, coraz bardziej aktywnie w ofensywie.

• Dośrodkowanie na pole karne Cracovii, ale Sandomierski na posterunku.

• POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY. Ze środka rozpoczęli goście.

• Sędzia Marciniak kończy pierwszą połowę. 1:1 i czekamy na drugie - podobne lub lepsze - 45 minut.

• Obie drużyny lekko zwolniły, chyba już mentalnie szykują się do drugiej połowy

• Janus dośrodkowuje i z kłopotami piłkę łapie Sandomierski.

• Dobre podanie otrzymał Cetnarski na wolne pole, ale zbyt wolno pobiegł na bramkę i był zmuszony do oddania strzału, jednak niecelnie i od bramki Polacek.

• Niebezpieczna kontra Zagłębia, ale ostatecznie eliminują zagrożenie piłkarze Cracovii.

• Jak na razie bardzo dynamiczny mecz. Ataki z obu stron, bramki, zwroty akcji - wszystko czego oczekują kibice.

• GOL! ALEŻ BRAMKA! Budziński pięknie posłał piłkę podkręconą w samo okienko po wystawieniu Dąbrowskiego!

• Cracovia próbuje strzałów z dystansu. Najpierw Wójcicki, później Dąbrowski i ostatecznie rzut rożny.

• Cracovia w bardzo krótkim czasie opadła z sił. Znowu błędy w obronie. Pasy za łatwo dają przechodzić rywalom w okolice własnego pola karnego.

• GOL! 1:0 Janoszka otrzymał podanie i z okolicy pola karnego pakuje gola przy słupku.

• Nespor strzela z bliskiej odległości po błędzie Polczaka, ale nad bramką!

• Pierwsze co rzuca się w oczy po pierwszych 20 minutach to dużo lepsza gra defensywna Cracovii w przeciwieństwie do poprzednich meczów.

• K. Piątek nieźle zagrał ze skrzydła do Szczepaniaka na głowę, ale ten jakby zbyt lekko uderzył piłkę.

• Budziński uderza mocno z dystansu, ale niecelnie i piłka opuszcza boisku daleko od bramki.

• Cracovia coraz śmielej atakuje. Szczepaniak strzela i trafia w poprzeczkę!

• Cetnarski zmarnował pierwszą poważną sytuację do otworzenia wyniku. Wychodził prawie sam na sam z bramkarzem, z okolicy 11 metra nie przyłożył się do strzału i bez problemu obronił Polacek.

• Dąbrowski oddał strzał z dystansu, ale chyba trochę nieczysto trafił w piłkę i ta ląduje poza za linią.

• Może się podobać gra Cracovii jak na razie, szybkie podania i wreszcie wygląda to w miarę dynamicznie.

• Wójcicki dośrodkowywał na pole karne, lekkie problemy miał Polacek, ale oddalone zagrożenie.

• Cracovia lekko się ocknęła po pierwszych minutach, atakuje odważniej, ale w dalszym ciągu niedokładnie i nieskutecznie.

• Groźnie było przez moment po dośrodkowaniu w polu karnym Zagłębia, ale nic nie wynikło z tego zagrania.

• Teraz Cracovia przeprowadzała akcję skrzydłem. Szczepaniak próbował dośrodkowania, ale zablokowany i korner dla gości.

• Zagłębie od początku ostro ofensywnie, jak nie z jednego to z drugiego skrzydła posyłają piłkarze Miedziowych podania.

• Pierwsze zagrożenie pod bramką Cracovii. Janus świetnie dośrodkował i lekkie kłopoty miał Sandomierski, ale w ostatecznie zagrożenie zostało oddalone. Mocno zaczęli piłkarze Zagłębia.

• POCZĄTEK MECZU. Od środka zaczęli piłkarze Zagłębia!

• Niespełna 5 minut do rozpoczęcia spotkania. Piłkarze wychodzą na murawę, jeszcze tylko hymn Zagłębia, przedstawienie składów i arbiter Szymon Marciniak rozpocznie ten mecz.

• Ławki rezerwowych

Zagłębie: Hładun, Madera, Dziwniel, Jagiełło, Vlasko, Woźniak, Buksa.

Cracovia: Endrisek, Steblecki, Stępniowski, Vestenicky, Wdowiak, Wołąkiewicz, Deleu.

• Zapraszamy na relację z ostatniego sobotniego meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zagłębie Lubin gości na własnym stadionie pogrążoną w kryzysie Cracovię. Jak będzie wyglądało to spotkanie? Tego dowiemy się już niebawem. Początek meczu o godzinie 20:30.