Zagłębie Lubin 3 - 4 Jagiellonia Białystok

Zagłębie Lubin

3

Jagiellonia Białystok

4

• Koniec spotkania. Po niesamowitym spotkaniu Jagiellonia wygrywa na wyjeździe 4-3 i umacnia swoją pozycję lidera.

• Jeszcze atakuje Zagłębie. Mazek pomknął skrzydłem i usiłował dograc piłkę pod bramkę. Wybita.

• GOL! Pierwsza bramka w Lotto Ekstraklasie Arvydasa Novikovasa.

• Efektowny strzał z dystansu Chomczenowskija. Obok bramki. Fajna akcja dwójki Cernych - Novikovas

• Rzut rożny Jagiellonii przyniósł ogromne zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Wszystko wyjaśnił Polacek

• Bardzo ładne uderzenie Chomczenowskiego i jeszcze lepsza interwencja Polacka. Wcześniej dobry rajd Cernycha

• Mazek wdarł się między defensorów Jagiellonii, ominął jednego, ominął drugiego i wbiegł w pole karne. Kelemen skutecznie złapał piłkę.

• Samą końcówkę spotkania na murawie spędzi jeszcze Adrian Rakowski. Zmienił Filipa Starzyńskiego

• Kolejne dośrodkowanie Mazka. Tym razem po podaniu Starzyńskiego. Piłkę wybili gospodarze. Po chwili próbował jeszcze Piątek. Wysoko nad poprzeczką.

• Mazek od razu popędził skrzydłem, wyminął Tomasika i zagrał do Starzyńskiego. Strzał obok bramki

• Na boisku pojawił się Kamil Mazek. Za Łukasza Janoszkę

• Sheridan zagrał z lewego skrzydła w pole karne, gdzie na piłkę czekał Chomczenowskij. Uprzedził go jednak Jończy

• Druga roszada w zespole Jagiellonii. Przemysław Frankowski zastąpiony przez Arvydasa Novikovasa

• Kolejne dośrodkowanie z rogu. Tym razem najlepiej w polu karnym Zagłebia odnalazł się Nespor, który wybił piłkę. Doszedł do niej jeszcze Chomczenowskij. Nic groźnego

• Rzut rożny Jagiellonii. Piłka wleciała w pole karne. W starciu powietrznym z Romanchukiem wygrał Guldan i wybił za linię końcową.

• Piłka wdarła się w pole karne. Polacek interweniując zderzył się z Gutim. Wykorzystał to Runje, który wpakował piłkę do siatki

• GOL! Ogromny chaos w polu karnym Zagłębia i z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Ivan Runje

• Spore zamieszanie pod bramką Polacka. Trzech na trzech. Góra z tego pojedynku wyszli jednak gospodarze

• GOL! Fantastyczne dośrodkowanie Starzyńskiego wykorzystuje Łukasz Janoszka. Zbyt pochopnie z bramki wyszedł Kelemen

• Guti z żółtą kartką. Wyklucza go ona z meczu w przyszły weekend

• Cernych urwał sie na skrzydle i zagrał pod bramkę. Nic z tego - dobra postawa defensorów Zagłębia

• Guldan był w dobrym miejscu i w dobrym czasie. Pewnie wybił piłkę z własnego pola karnego.

• Dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego dotarło do Sheridana. Irlandczyk nienajlepiej trafił w piłkę. Strzał głową niecelny

• Przerwa w grze spowodowana urazem Tosika. Zawodnik Zagłębia potrzebował pomocy medyków.

• Strzał Woźniaka nie mógł zagrozić bramce Jagiellonii. Tomasik przypilnował, żeby piłka wyleciała za linię końcową.

• Dmytro Chomczenowsky zmienił Damiana Szymańskiego.

• Faul w ataku Janoszki. Arbiter przerwał kolejny atak Zagłębia. Gospodarze dobrze czują się w tym fragmencie gry

• Starzyński miał okazję wykonywac rzut wolny. Próbował dośrodkować do Nespora, ale piłce na drodze stanął Sheridan.

• GOL! Martin Nespor w pierwszym kontakcie z piłką wbiega pod linię końcową i oddaje strzał. Zablokowany i piłka wpadła prosto pod nogi Łukasza Piątka. Celna dobitka. W Lubinie 2-2

• Zmiana w zespole Zagłębia. Martin Nespor za Krzysztofa Janusa

• Zaskoczony Frankowski pozwolił Cotrze dojść do piłki po podaniu Woźniaka. Strzał przed siebie wybity przez Kelemena.

• Janoszka zagrał pod pole karne. Zza linii przewrotką uderzał Woźniak. Kelemen wybił piłkę na rzut rożny

• Zagłębie rozpoczęło drugą część gry. Czy zdoła odwrócić losy spotkania?

• Koniec pierwszej połowy. W Lubinie 2-1 dla Jagiellonii

• A Aleksandar Todorovski zobaczył żółta kartkę za dyskusje z sędzią

• Rzut rożny przyniósł szybki kontratak Zagłębia. W polu karnym po starciu z Kelemenem padł Janoszka. Arbiter nie wskazał jednak na wapno

• Sheridan zszedł na prawe skrzydło. Dośrodkował w pole karne. Wybicie Polacka i będzie rzut rożny dla Jagiellonii

• Strzał Woźniaka po dośrodkowaniu Todorovskiego. Kelemen poradził sobie w tej trudnej sytuacji

• Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii zbyt mocne. Piłka przeleciała nad Tosikiem i Janusem.

• Korner nie przyniósł strzału na bramkę Zagłębia. Piłką w polu karnym zaopiekował się Polacek.

• Guldan zahamował rajd Frankowskiego na prawym skrzydle, lecz akcja Jagiellonii nie zakończyła się na tym. Do piłki doszedł Romanchuk i razem z Sheridanem wywalczył korner

• Janoszka od razu po wznowieniu gry ruszył do przodu. Strzał po jego samotnej akcji wyłapał Kelemen,

• GOL! Cillian Sheridan pewnie wykorzystał jedenastkę.

• Martin Polacek ukarany za to żółtą kartką

• Frankowski staranowany w polu karnym Zagłębia. Najpierw białostoczana zahamować próbował Guldan, a później wpadł w niego Polacek. Bedzie rzut karny

• Starzyński wykonywał rzut wolny dla lubinian. Mocne uderzenie prosto w mur.

• Janoszka wymienił podania z Woźniakiem na polowie przeciwnika. Nie zdołali stworzyć groźniejszej sytuacji

• Lekka próba Tosika. Strzał bardziej do statystyk niż mający zagrozić Jagiellonii

• Piątek otrzymał piłkę pod polem karnym Jagiellonii. Mocny wysoki strzał na bramkę Kelemena. Skutecznie golkiper gości

• Romanchuk próbował urwać się obrońcom. Guldan pobiegł za nim i w polu karnym odebrał mu już piłkę.

• Filip Starzyński obejrzał zółtą kartkę za faul na Jacku Góralskim w środku boiska

• Strzał Gutiego zza linii pola karnego. Niecelnie.

• To spotkanie jest nadzwyczaj wyrównane. Sporo gry w środku pola, a właściwie jedyne dwie groźniejsze akcje zakończyły się bramkami.

• Prostopadłe zagranie Cernycha. Partnerzy nie zrozumieli jego intencji i piłkę przejął Polacek.

• Po stałym fragmencie gry piłka krążyła chwilę w polu karnym Zagłębia. Wybita do stojącego trochę dalej Irlandczyka. Sheridan uderzył na bramkę.

• GOL! Cillian Sheridan zdobywa drugie trafienie w drugim meczu z rzędu

• Cernych po podaniu Tomasika zawalczył na lewej stronie. Próbował podawac do Sheridana, lecz piłkę zablokowali rywale

• Wysoka wrzutka Janusa pod pole karne. Do piłki dobiegł Woźniak, zmylił rywal i uderzył na dłuższy słupek.

• GOL! Pierwszy strzał Zagłębia i jest bramka. Wynik w Lubinie otworzył Arkadiusz Woźniak.

• Romanchuk złapany na pozycji spalonej po zagraniu Tomasika z lewej strony.

• Na razie tempo spotkania w lubinie nie porywa. Piłka powoli przetacza się środkiem pola. Wciąz bez groźniejszych strzalów.

• Cernych przebił się skrzydłem po czym zagrał pod bramkę w stronę Sheridana. Irlandczyka uprzedził Guldan.

• Sporo gry w środku pola jak na razie przynosi nam to spotkanie. Mecz jest niezwykle wyrównany i żadna ze stron nie zdołała sobie stworzyć jeszcze groźniejszej sytuacji.

• Janus dostał mocną piłkę pod pole karne Jagiellonii. Nie zdołał sobie jej przyjąć

• Frankowski przeciął akcję Zagłębia i uderzył z dystansu. Daleko od bramki

• Guldan pomknął do przodu. W ofensywie zahamowany przez Runjego.

• Podanie z lewej strony w pole karne w stronę Romanchuka. Oddał strzał głową, lecz okazał się on niegroźny.

• I RUSZYLI! Od środka mecz rozpoczęli goście.

• Za nami przywitanie kapitanów Rafała Grzyba oraz Lubomira Guldana a także losowanie stron.

• Arbiter główny tego spotkania Paweł Raczkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Mimo deszczu na murawie pojawiło się sporo osób.

• Od pierwszej minuty w kadrze Zagłębia po raz pierwszy wystąpi młody Dominik Jończy. To debiut 19-latka na boiskach Lotto Ekstraklasy. Czy podoła gorącej atmosferze piątkowego hitu?

• Zagłębie Lubin w zeszła niedzielę stanęło natomiast do boju w dalekim Gdańsku. Po wyrównanym spotkaniu, przy tłumnie zapełnionych trybunach ulegli tam z Lechią 0-1.

• Ubiegły weekend w dobrych humorach będą wspominać tylko dzisiejsi gospodarze. Jagiellonia skromnie bo skromnie, ale pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę. Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Cillian Sheridan.

• Już za nieco mniej niż pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Lubinie. Lokalne Zagłębie podejmie tutaj aktualnego lidera Lotto Ekstraklasy Jagiellonię Białystok. Spotkanie zapowiada się wyśmienicie, bowiem oba zespoły mają o co walczyć. Gospodarze chcą pozostać w grupie mistrzowskiej, natomiast białostoczanie zrobia wszystko, aby pozostać w fotelu lidera jeszcze chociaż tydzień.