Zagłębie Lubin

2

Piast Gliwice

1

• Czas szybko zleci i niebawem znowu będą piłkarskie emocje w naszej ukochanej lidze. A za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje w GOL24!

• Atak Zagłębia lewą stroną został zastopowany. Z kontrą wychodzili goście, ale na linii podania stanął Bartosz Frankowski, który... kończy ostatni mecz w Ekstraklasie! Zagłębie Lubin, po dwóch golach Arkadiusza Woźniaka, pokonuje Piasta Gliwice. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Maciej Jankowski.

• Żółta kartka dla Alekandara Todorovskiego za faul taktyczny.

• Gerard Badia nieczysto trafia w piłkę wolejem po wrzutce Sasy Zivca.

• Kontra Zagłębia, w której Michal Papadopoulos jedynie musnął piłkę czupryną po centrze z lewej strony.

• Sasa Zivec zablokowany przez 2-3 lubinian na linii 16. metra.

• Adrian Rakowski nie mógł poradzić sobie z supłem w sznurówkach. Z pomocą "pospieszył" Sebastian Madera.

• Bartosz Frankowski dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

• Na ostatnie minuty wchodzi Michal Papadopoulos za Łukasza Janoszkę.

• Dobre crossowe zagranie na prawą stronę do Martina Bukaty. Jego dośrodkowanie na bliższy słupek wybija Sebastian Madera.

• W odpowiedzi zagranie Macieja Jankowskiego przecina wślizgiem Lubomir Guldan.
    Poszła kontra Zagłębia, która mogła przynieść trzecią bramkę! Dobrivoj Rusov wychodzi obronną ręką po uderzeniu z bliska Martina Nepora!

• Uros Korun zażegnał niebezpieczeństwu przed własną bramką, uprzedzając Łukasza Janoszkę.

• Dobre dośrodkowanie Aleksandara Todorovskiego w bliższy narożnika pola bramkowego, skąd Arkadiusz Woźniak na wślizgu strzela obok bramki.

• Żółtą kartką za powalenie Pawła Moskwika zostanie upomniany Arkadiusz Woźniak.

• Martin Polacek łapie piłkę po strzale Radosława Murawskiego z dystansu. Nie dał się zaskoczyć nawet po rykoszecie.

• Kontry nie będzie po strzale Adriana Rakowskiego z ok. 25 metrów. Dobrivoj Rusov z "piątki".

• Za Michała Masłowskiego na niespełna kwadrans wchodzi Sasa Zivec.

• A stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Zagłębia.

• Były piłkarz Piasta melduje się na boisku w barwach gospodarzy - Martin Nespor zmienia Adama Buksę.

• Dobre i pewne wyjście Martina Polacka przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Piasta. Gerard Badia z lewego narożnika...

• 4 121 widzów przyszło na ostatni mecz Ekstraklasy.

• Od kilku minut inicjatywa jest po stronie gości. Uderzenie Martina Bukaty blokuje dwóch lubinian.

• Po chwili Hiszpan traci piłkę przed linią 16. metra. Jego zdaniem niezgodnie z przepisami. Bartosz Frankowski puścił jednak grę.

• Gerard Badia zwlekał ze finalizacją akcji. Kiedy w końcu podjął decyzją o strzale, to w wyniku pressingu Sebastiana Madery posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Uderzenie z dystansu Adama Buksy mija bramkę Dobrivoja Rusova w bezpiecznej odległości.

• Hebert upomniany "żółtkiem" za faul.

• ... a w Zagłębiu za kontuzjowanego Jarosława Jacha na plac gry wbiega Sebastian Madera.

• Za Tomasza Mokwę wchodzi Bartosz Szeliga...

• Tomasz Mokwa "łamie" akcję z prawej strony do środka. Strzela z ponad 25 metrów daleko od bramki Martina Polacka.

• Arkadiusz Woźniak w (nominalnej) roli prawoskrzydłowego centruje na 5. metr... do nikogo. Piłka przechodzi przez całe pole karne.

• Jarosław Jach wybija piłkę z własnego pola karnego na uwolnienie po stracie Michała Masłowskiego.

• Martin Bukata melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Aleksandar Sedlar.

• Naciskany Aleksandar Sedlar strzela z dystansu wysoko nad bramkę.

• Adam Buksa chciał wślizgiem wygarnąć piłkę spod nóg Aleksandara Sedlara. Tylko poskrobał stopy obrońcy Piasta.

• Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. W starciu z Gerardem Badią ucierpiał Jarosław Jach. Sztab medyczny "Miedziowych" jest już przy obrońcy.

• Sędzia puścił grę, mimo że faulowany był zawodnik gospodarzy. Arkadiusz Woźniak wyskakuje najwyżej do centry z lewej strony i uderza głową w stronę dalszego słupka!

• GOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!!!

• Bramkarz Zagłębia paruje uderzenie Aleksandara Sedlara z prawego narożnika "szesnastki", a po chwili uderzenie Michała Masłowskiego z 20 metrów wychodzi- po rykoszecie - poza linię końcową. Bez zagrożenia.

• To powinna być bramka dla Piasta! Broni w sytuacji sam na sam z Gerardem Badią! Tylko korner dla gości.

• Przebojowa akcja Aleksandara Sedlara po skosie. Stracił piłkę na połowie Zagłębia i musiał ratować się faulem taktycznym. Na szczęście bez konsekwencji kartkowej, ale w następnej sytuacji to może się nie powtórzyć.

• Aż można się wzruszyć

• Zmarnowana dobrze zapowiadająca się kontra gospodarzy przez Adama Buksę na lewej stronie. Tak chciał "zakiwać" Marcina Pietrowskiego, że piłka uciekła mu poza linię boczną

• Rzut wolny dla gości z ok. 30 metrów. Dobre dośrodkowanie Gerarda Badii w pole karne, ale w sytuacji nie zorientował się Maciej Jankowski po rykoszecie od "Miedizowych".

• Piast zaczyna drugą połowę! Bez zmian w obu "jedenastkach".

• Wracamy do Lubina na ostatnie w tym roku trzy kwadranse z Ekstraklasą. Do przerwy Zagłębie remisuje z Piastem.

• O samej grze niewiele można powiedzieć, bo mgła skutecznie utrudniała nie tylko obserwacje, ale także i same boiskowe wydarzenia. Niemniej obie drużyny zdołały wykorzystać po jednej z okazji bramkowych, choć warunki atmosferyczne bardziej "pomogły" przy trafieniu Macieja Jankowskiego z dystansu. "Gol do szatni" Arkadiusza Woźniaka wyrównał straty.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Zagłębie zdobywając gola do szatni remisuje z Piastem w ostatnim meczu Ekstraklasy w 20. kolejce i tym roku.

• Świetne uderzenie kapitana z Zagłębia - piłka poszybowała nad murem i zatrzymała się dopiero w siatce! Dobrivoj Rusov stał jak wryty i obserwował jej lot!

• ARKADIUSZ WOŹNIAK TRAFIA Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Aleksandar Sedlar kosi Adama Buksę ok. 20 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Dobry strzał Łukasza Janoszki z 18 metrów, ale w sam środek bramki - Dobrivoj Rusov pewnie broni.

• Lubomir Guldan przecina półgórne podanie Michała Masłowskiego do Macieja Jankowskiego. Gdyby nie ta interwencja, to napastnik Piasta miałby okazję do podwyższenia prowadzenia.

• Uderzenie Gerarda Badii zza pola karnego mija bramkę Martina Polacka w bezpiecznej odległości.

• 4/1 Strzały/strzały celne 1/1

• Marcin Pietrowski znalazł się w środku pola i chciał błyskawicznie zagrać do Macieja Jankowskiego. Sędzia przerywa jednak akcję - zawodnik Piasta pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• Dobrivoj Rusov nie zdążył złapać piłkę przed linią końcową. Zagłębie wybija rzut rożny, po nim jeszcze jeden. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Radosław Murawski ruszył w stronę bramki Zagłębia środkiem, ale został powalony przez Jakuba Tosika. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki.

• Piast wyjaśnia sytuację sprzed własnej "szesnastki" wybiciem na uwolnienie.

• Zagłębie próbuje wyjść z kontrą w postaci "lagi" do przodu. Arkadiusz Woźniak nie zdołał opanować piłki.

• Uaktywnił się w ostatnich minutach Jakub Tosik. Dostaje piłkę tuż przy linii końcowej od Łukasza Janoszki i centruje w "szesnastkę". Adam Buksa przegrywa pojedynek główkowy z Hebertem.

• W odpowiedzi na rajd zdecydował się Gerard Badia, lecz nie poradził sobie z Jakubem Tosikiem. Ten spokojnie zagrywa do własnego bramkarza. Tym razem widział piłkę.

• Dobrze zapowiadała się solowa akcja Jakuba Tosika. "Złamał" akcję na drugą nogę jak Arjen Robben, ale - tu podobieństwo się kończy - uderzył na wiwat.

• Może nie z połowy, ale z dystansu? Czemu nie

• Maciej Jankowski przejął piłkę ok. 25 metrów od bramki Zagłębia i zdecydował się na strzał. Piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA PIASTA! MACIEJ JANKOWSKI!!!

• Atak Piasta prawą stroną został powstrzymany przez zawodników Zagłębia.

• Adrian Rakowski upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Adam Buksa w roli lewoskrzydłowego przegrywa pojedynek z Aleksandrem Sedlarem w taki sposób, że wyrzuca piłkę z autu.

Zagłębie przejęło jednak piłkę; po centrze łapie ją Dobrivoj Rusov.

• Michałowi Masłowskiemu wymsknęła się pika spod kontroli za linię boczną. Zagłębie szybko wznowiło grę i zmieniła stronę, skąd wrzutka Jakuba Tosika zostaje wybita z pola karnego przez Heberta.

• Dobre prostopadłe podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Adama Buksy, ale ten był na spalonym.

• Paweł Mokswik szczęśliwie przedarł się lewą stroną, ale uderzenie Macieja Jankowskiego mija bramkę Zagłębia w bezpiecznej odległości.

• Zupełnie nieudany strzał Łukasza Janoszki z dystansu. Dobrivoj Rusov z "piątki".

• .... gdzie Aleksandar Sedlar wybija spod nóg Adama Buksy.

• Pewne piąstkowanie słowackiego bramkarza poza "szesnastkę". Zagłębie szybko odzyskali piłkę...

• Adam Buksa ruszył do prostopadłego podania, ale ciut szybszy od niego był wybijający Dobrivoj Rusov. Po chwili Hebert kieruje piłkę na rzut rożny.

• Akcja Arkadiusza Woźniaka skrzydłem został przerwany przez Pawła Moskwika. Gospodarze zaczną jednak z autu.

• Atak pozycyjny Piasta na środku boiska. Wysoki pressing Zagłębia pozwala na moment odzyskać piłkę. Goście jednak wycofali piłkę do Dobrivoja Rusova.

• Nie wyszło lewą, to goście zaatakowali drugą flanką. Z tym samym efektem...

• Atak Piasta lewą flanką nie przyniósł nawet strzału. Martin Polacek wznawia grę z "piątki".

• Łukasz Janoszka próbował przedrzeć się lewą stroną, ale na wysokości narożnika pola karnego powstrzymał go Marcin Pietrowski.

• Udany powrót Michała Masłowskiego, który asekurując kolegów z obrony, zagrywa do własnego bramkarza.

• Gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego i ostatni mecz w Ekstraklasie zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Kapitanami są Arkadiusz Woźniak i Radosław Murawski.

• Przenosimy się do Lubina na mecz Zagłębie - Piast! To ostatni mecz Ekstraklasy w tym roku. Liczmy więc na to, że dostarczy wielu emocji i bramek.

• Gospodarze dzisiejszego meczu, którzy uzbierali 28 punktów, plasują się na szóstej pozycji w tabeli. W przypadku zwycięstwa umocnią się na tej lokacie, ale zmniejszą dystans do piątego Lecha na zaledwie "oczko".

Sześć punktów mniej od lubinian ma Piast, który jest trzynasty. Komplet punktów da możliwość skoku na jedenaste miejsce.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Daniel Dziwniel, Sebastian Madera, Krzysztof Janus, Filip Starzyński, Michal Papadopoulos, Martin Nespor.

• Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn, więc zerknijmy, kogo Piotr Stokowiec i Radoslav Latal mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Piasta Gliwice: Jakub Freitag - Martin Bukata, Marcin Flisk, Igor Sapała, Bartosz Szeliga, Sasa Zivec, Denis Gojko.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Bartosza Frankowskiego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Kai Krasnodębskiej:

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zapraszam ja, czyli Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko

• "Ten ostatni poniedziałek, jutro się rozstaniemy" - można zanucić z łezką na zakończenie Ekstraklasy w tym roku kalendarzowym. Ostatnią niewiadomą pozostaje wynik starcia w Lubinie, gdzie Zagłębie zmierzy się z Zagłębiem Lubin w 20. kolejce!