Zagłębie Lubin

2

Wisła Kraków

2

• Lubiński rollercoaster. Najpierw na piękną bramkę Petara Brlka dwukrotnie odpowiedział Arkadiusz Woźniak - raz głową tuż przed przerwą i kilka minut po zmianie stron. Piłkarzom Piotra Stokowaca nie udało się dotrzymać korzystnego wyniku do końca po katastrofalnym błędzie Martina Woźniaka, który przepuścił futbolówkę pod brzuchem po zagraniu Bobana Jovicia. Takiego prezentu nie mógł nie wykorzystać Bartosz Jaroch.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.

• Jakub Tosik przedarł się prawą stroną i zagrywa na wprost bramki... do nikogo. Chcąc odzyskać piłkę popełnił faul. Sędzia już nie pozwolił na wykonanie rzutu wolnego, kończąc mecz. Zagłębie remisuje z Wisłą Kraków 2:2 w ostatnim meczu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy

• Atak pozycyjny Zagłębia zakończył się fiaskiem. Ostatecznie Łukasz Załuska z "piątki".

• Wiem natomiast to, że Daniel Stefański dolicza dwie minuty.

• Zbliża się minuta Patryka Małeckiego

- powiedział współkomentujący mecz p. Andrzej Strejlau. Skrzydłowy Wisły lubi strzelać bramki w końcówce spotkań. Dzisiaj będzie tak samo?

• Lubomir Guldan podłączył się do akcji ofensywnej. Widząc przed sobą biały mur decyduje się na dośrodkowanie do Martina Nespora. Pojedynek o górną piłkę wygrywa z Czechem Alan Uryga.

• Nieudane wybicie Martina Polacka. Na jego szczęście Wiślacy nie zdołali tego wykorzystać.

• ... przeciągnął dośrodkowanie. Arkadiuszowi Woźniakowi nie udało się zgrać piłkę przed bramki. Łukasz Załuska z "piątki".

• Seria rzutów rożnych dla Zagłębia. Filip Starzyński w narożniku...

• Fantastyczna okazja Wisły zmarnowana przez Pawła Brożka. Dostał dobre podanie z prawej strony i chciał przelobować "zawieszonego" na 16. metrze Martina Polacka. Nieczysto trafił w piłkę, która poleciała po łuku, a nie po cięciwie.

• Tomasz Cywka za Denisa Popovicia.

• Łukasz Janoszka kończy występ w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Jakub Tosik.

• 6 281 widzów na stadionie .

• Ależ "wielbłąd" Martina Polacka. Przepuścił piłkę pod brzuchem (jak Jerzy Dudek w barwach Liverpoolu) po ostrym dośrodkowaniu Bobana Jovicia przy linii końcowej. Do pustej siatki futbolówkę skierował Jakub Bartosz!

• REMIS! JAKUB BARTOSZ!!!

• Dzieje się w Lubinie! Po dalekim wybiciu bramkarza główkowy pojedynek wygrywa Arkadiusz Woźniak. Piłka spada na woleja Martina Nespora i podbita piłką - w stylu "spadającego liścia" ląduje na górnej siatce bramki Wisły!

• W odpowiedzi rzut wolny gości! Na bezpośredni strzał z niespełna 30 metrów zdecydował się Maciej Sadlok. Martin Polacek paruje zmierzającą w okienko piłkę na rzut rożny!

• Piłka w siatce Wisły po celnym strzale głową Łukasza Janoszki! Jego radość nie trwała długo - w momencie dośrodkowania Filipa Starzyńskiego był na minimalnym spalonym!

• I Mateusz Zachara jest na murawie. Zastępuje Zdenka Ondraszka

• Jakub Bartosz zmienia Rafała Boguskiego.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie. Od bramki goście.

• Spóźniona reakcja Denisa Popovicia. Żółta kartka

• Po chwili rzut wolny dla Zagłębia. Goście wychodzą z opresji.

• Atak pozycyjny środkiem i przerzut Jarosława Kubickiego na prawą stronę do Aleksandara Todorovskiego okazał się ciut za mocny. Aut dla Wisły na wysokości własnego pola karnego.

• Filip Starzyński strzela ok. 2 metry obok lewego słupka.

• Alan Uryga nie widział innej możliwości na powstrzymanie Łukasza Janoszki, jak sfaulować go ok. 30 metrów od własnej bramki. Żółta kartka.

• Akcja zaczepna Wisły. Boban Jović zmienia ciężar akcji na lewą flankę do Patyka Małeckiego. Ten zgrywa na 17. metr do Zdenka Ondraszka. Jego strzał można przemilczeć.

• Paweł Brożek bliski gola... samobójczego! Nieczysto odbił piłkę prawym kolanem, a ta przeleciała tuż obok prawego słupka!

• Rośnie przewaga gospodarzy. Daniel Dziwniel szczęśliwie przedarł się lewą stroną. Zdecydował się na ostre wstrzelenie piłki, ale do nikogo.

• Arkadiusz Woźniak bliski trzeciego gola! Jego płaski strzał z centralnej części pola karnego broni wyciągnięty jak struna Łukasz Załuska!

• Kontra "Miedziowych" w postaci solowej akcji Martina Nespora nie przynosi powodzenia. Łukasz Załuska od bramki.

• W odpowiedzi optymistyczna akcja Patryka Małeckiego. Jego dośrodkowanie zablokował Aleksandar Todorovski, a Lubomir Guldan wybija na uwolnienie.

• Gospodarze idą za ciosem! Filip Starzyński zagrywa z lewej strony, z rzutu wolnego, przed "szesnastkę" do Jarosława Kubickiego. Ten strzela jednak na wiwat.

• Nonszalancka gra Wisły przed własnym polem karnym przyniosła opłakany skutek. Łukasz Piątek podaje na 20. metr do Arkadiusza Woźniaka, a ten strzela płasko - od lewego słupka - nie do obrony! To trzeci gol Woźniaka w tym sezonie

• GOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!!!

• Po chwili Arkadiusz Woźniak podaje nie w tempo do Martina Nespora.

• Daniel Dziwniel podaje w pole karne do Łukasza Piątka, którego płaskie uderzenie nie sprawiło problemu Łukaszowi Załusce.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Filip Starzyński zastępuje Krzysztofa Janusa...

• ... a za Filipa Jagiełłę będzie grać Jarosław Kubicki.

• Powracamy do Lubina na drugi trzy kwadranse meczu Zagłębie - Wisła. Do przerwy mamy 1:1. Gospodarze strzelili 13. gola (z 21) po stałym fragmencie gry.

• Pierwsza połowa może się podobać kibicom. Dużo walki, akcji podbramkowych... Co prawda strzałów celnych było jak na lekarstwo, ale obie strony postawiły na urodę. Goście mają 50% skuteczności po Petar(dzie) Brlek(a), a Zagłębie - 100% Jeden celny strzał tuż przed przerwą daje remis.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Tuż po tej bramce Daniel Stefański kończy pierwszą połowę. W Lubinie Zagłębie remisuje z Wisłą Kraków 1:1

• Bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego na 5. metr, gdzie Arkadiusz Woźniak uderza głową nie do obrony!

• GOL DO SZATNI! ARKADIUSZ WOŹNIAK!!!

• Zdaniem sędziego Patryk Małecki fauluje Arkadiusza Woźniaka przy bocznej linii pola karnego Wisły. Ostatnia akcja w meczu.

• Atak Zagłębia zastopowany na prawej stronie przez Rafała Pietrzaka. Zrobił to tak umiejętnie, że wznawia grę z autu.

• Przyklejony do Martina Nespora Maciej Sadlok najpierw nie pozwolił mu odwrócić się z piłką, powodując przewinienie. Po chwili nieprzepisowo blokuje wykonanie rzutu wolnego. Sędzia tylko nakazał gospodarzom wykonać aut.

• Martin Polacek odbija strzał Bobana Jovicia z ok. prawego narożnika "boksa"!

• Alan Uryga wygrywa pojedynek główkowy z Martinem Nesporem we własnej "szesnastce". Czech nie ma dzisiaj łatwego życia.

• Daniel Dziwniel posyła crossowe podanie wprost do... Łukasza Załuski. Bezsensownie oddana piłka.

• Boban Jović fauluje w ofensywie Daniela Dziwniela w polu karnym Zagłębia.

• 7/0 Strzały/strzały celne 6/1

• Maciej Sadlok wybija piłkę wślizgiem na aut, przecinając podanie do rozpędzonego Krzysztofa Janusa. Szybki wznowienie gry i zupełnie nieudane podanie Łukasza Piątka do Martina Nespora. Łukasz Załuska od bramki.

• Kontra Wisły. Paweł Brożek popędził co sił po skosie w stronę bramki Zagłębia. Chciał zagrać w "szesnastkę" do Patryka Małeckiego, lecz uprzedził go Jarosław Jach. Korner. Po interwencji Arkadiusza Woźniaka jeszcze jeden.

• Anemiczne podanie poprzeczna Denisa Popovicia mogło narazić Wisłę na kontrę. W ostatniej chwili Ala Uryga wybija piłkę wślizgiem spod nóg Łukasza Janoszki.

• Sztab medyczny Wisły jest przy Zdenku Ondraszku. Goście przez chwilę w "dziesiątkę".

• Aleksandar Todorvski chciał zagrać na wyprzedzenie, ale powalił Zdenka Ondraszka. Ten zwija się z bólu, a obrońca Zagłębia ogląda żółtą kartkę.

• Przechwyt Zagłębia w środku pola i podanie na prawą stronę do Łukasza Janoszki. Ten strzela z ok. 18 metrów obok dalszego, lewego słupka. Za słabo "dokręcił" piłkę.

• Krzysztof Janus sfaulowany w środku. Tym razem sędzia nie widział postaw do sięgania po kartkę.

• Chaotyczny atak Zagłębia powstrzymany ok. 25 metrów od bramki Łukasza Załuski.

• Po chwili na linii strzału Zdenka Ondraszka z 13 metrów stanął znowu Jarosław Jach. Zmierzającego do dobitki Patryka Małeckiego uprzedził Martin Polacek.

• Paweł Brożek odbiera dobre podanie w "szesnastce" gospodarzy. Jego strzał z prostego podbicia blokuje Jarosław Jach. Rzut rożny bez zagrożenia.

• Rafał Pietrzak fatalnie podaje do Zdenka Ondraszka. Ten spodziewał się podania do nogi, a dostał za plecy. Martin Polacek z "piątki".

• Jarosław Jach strzela z dystansu w najwyższe rzędy trybuny za... lewą chorągiewką. Lubinian trochę zamroczyła bramka gości.

• Piłkę po wybiciu bramkarza zgrał do Pawła Brożka Zdenek Ondraszek. Kapitan Wisły popędził w pole karne Zagłębia i wycofał do Petara Brleka. Ten huknął tak, że Martina Polacka zamurowało!

• GOL DLA WISŁY! PETAR BRLEK!!!

• Krzysztof Janus strzela głową wysoko nad bramką Wisły.

• Dobre dośrodkowanie Aleksandara Todorovskiego w pole karne. Piłki nie sięgnął Łukasz Janoszka, ale spadła pod nogi Martina Nespora. Jego uderzenie zablokował Boban Jović. Rzut rożny.

• Martinowi Nesporowi odskoczyła piłka na linii 16. metra. Udało się ją szybko odzyskać. Aleksandar Todorovski wywalczył aut na wysokości pola karnego gości.

• Faul Krzysztofa Janusa w środku pola. Zostaje upomniany żółtą kartką i nie zagra w następnej kolejce.

• Mądry przerzut Zdenka Ondraszka na prawe skrzydło do Patryka Małeckiego. Ten wbiegł w pole karne gospodarzy, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.

• Wysoki pressing Wisły na wysokości pola karnego Zagłębia. Lubomir Guldan dostaje piłkę od Aleksandara Todorovskiego. Popędził w jego stronę Paweł Brożek, ale zdołał wybić piłkę.

• Nieudany atak pozycyjny gospodarzy. Ostatecznie Łukasz Załuska wznawia grę z "piątki".

• Zamieszanie w "szesnastce" Zagłębia. Bliski strzału był Zdenek Ondraszek, ale piłka w ostatniej chwili została wybita na uwolnienie.

• Pierwszy rzut rożny dla Wisły po wybiciu Jarosława Jacha.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" już są na murawie! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Arkadiusz Wożniak i Paweł Brożek.

• Ostatni raz krakowianie wyjechali stąd z trzema "oczkami" niespełna rok temu, bo 6 listopada 2015 r. Bramki dla Wisły strzelili Rafał Boguski, Paweł Brożek i Wilde-Donald Guerrier. Honorowe trafienie dla grających od 44. minuty "Miedziowych" (czerwoną kartkę dostał bramkarz Konrad Forenc) zdobył Arkadiusz Woźniak.

Jak będzie dzisiaj?

• Z kolei Wisła z pięciu ligowych delegacji przywiozła 4 punkty. Po porażkach z Cracovią (1:2), Koroną (0:1) i Jagiellonią (1:2), udało się wygrać w Płocku (3:2) i podzielić się punktami z Lechem (1:1).

• Gospodarze dzisiejszego spotkania nie potrafią wygrać przed własną publicznością od pięciu spotkań, notując 3 remisy i 2 porażki. Ostatni komplet punktów piłkarze Piotra Stokowca zdobyli... 31 lipca br., kiedy pokonali 2:0 Bruk-Bet Termalikę.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Adam Buksa, Sebastian Madera, Michal Papadopoulos, Jarosław Kubicki oraz Filip Starzyński.

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Wisły Kraków: Michał Miśkiewicz - Piotr Żemło, Krzysztof Drzazga, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka, Mateusz Zachara i Krystian Kujawa.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Filipa Klibera:

• Na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• W ostatnim spotkaniu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy dojdzie do pojedynku drużyn z dwóch biegunów ligowej tabeli - czwarte Zagłębie (23 pkt.) zmierzy się z drugą od końca Wisłą Kraków. Jednak co ciekawe, obu drużyny dzieli zaledwie dziewięć punktów. Komplet punktów da "Miedziowym" najniższe miejsce na podium, spychając Bruk-Bet Termalikę (24 punkty). Krakowianie zaś mogą skoczyć nawet na 11. pozycję.

Jednak zwycięzcą może być tylko jedna drużyna. Kto nim będzie?