Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. Oni jeszcze...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. Oni jeszcze wierzą

• Koniec meczu. Zagłębie wygrywa po golach Fidziukiewicza oraz Nowaka.

• Akcja Matusiaka z Fidziukiewiczem zapowiadała się bardzo obiecująco. Przed polem karnym zwolnili jednak, przez co nie zdołali zaskoczyć defensorów GKS-u

• Matusiak mocno z daleka. Zabrakło jedynie celności.

• Arbiter przedłużył to spotkanie o co najmniej trzy minuty.

• Ryndak szukał szczęscia strzałem z dystansu. Nie znalazł - skutecznie interweniowali goście.

• Bogusławski skutecznie wybił głową piłkę z własnego pola karnego, jednak nie przerwało to akcji tyszan. Jeszcze dogranie Radzewicza pod samą bramkę. Ponownie na posterunku defensorzy Zagłębia.

• Ostatnia roszada w tym spotkaniu. Łukasz Matusiak na ostatnie minuty zastąpi Sebastiana Milewskiego.

• Konrad Budek ukarany żółtą kartką za faul na połowie przeciwnika.

• Bartczak uciekł prawym skrzydłem Kowalskiemu po czym podał do nadbiegającego Fidziukiewicza. Strzał wybroniony przez golkipera

• Bartczak zakrecił się w środku pola, po czym zagrał na prawo. Arbiter odgwizdał spalonego. Akcja gospodarzy zahamowana w zalążku.

• Dobra interwencja Skaby po strzale po ziemi autorstwa Kowalskiego.

• Troszkę zamieszania w polu karnym Sosnowca. Piłka krążyła między nogami zawodników obydwu zespołów. Wszystko zakończył niecelny strzał Świerczoka głową.

• Kontratak Wiktorskiego środkiem boiska przerwany faulem przez Wojciecha Szumilasa. Żółta kartka.

• Strzał Kowalskiego zza pola karnego po podaniu Radzewicza wziął na klatę jeden z zawodników Zagłębia.

• Bardzo nieśmiała akcja GKS-u. Delikatne zagranie w pole karne i Skaba po prostu nie miał prawa mieć problemów z interwencją

• Tomasz Nowak podszedł do piłki i umieścił ją w siatce. Zagłębie na kwadrans przed końcem spotkania wychodzi na prowadzenie!

• Sosnowiczanie popędzili lewym skrzydłem. Szybko przenieśli piłkę w pole karne. Faul w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę!

• Bartczak podał do Fidziukiewicza na około jedenasty metr. Ten uderzył bez zwłoki. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Tyszanie długim podaniem nieśmiało próbowali zainaugurować akcję. Na to nie pozwolił im Wiktorski

• Nowak uderzył z lewej strony. Efektownie, lecz trafił prosto w poprzeczkę.

• Tempo w drugiej połowie jak na razie nie porywa. Sporo wymiany podań, dużo gry w środku pola. Zagłębie prezentuje się nieco aktywniej, lecz to wciąz za mało żeby zdobyć trzy punkty.

• Zmiana również po drugiej stronie barykady. Konrad Michalak opuścił boisko, a do boju ruszył Marcin Sierczyński.

• Jako ostatni po stronie tyszan na boisku pojawi się Jakub Kowalski. Zmienił Macieja Mańkę

• Dłuższa wymiana podań ze strony sosnowiczan na połowie gości nie przyniosła wymiernego efektu. Igaz nie był zmuszony nawet do interwencji.

• Druga roszada w zespole Jurija Szatałowa. Po raz ostatni boisko w barwach tyszan opuszcza wypożyczony z Łęcznej Radosław Pruchnik. Zastąpił go Mateusz Bukowiec.

• Goście wymieniali podania na połowie przeciwnika. Ostatnie z nich prostopadle leciało w pole karne. Dochodzący do piłki Świerzok uprzedzony przez Skabę.

• Próbę kontry ze strony tyszan zablokował Wiktorski, który głową podał piłkę do Skaby

• Spore zamieszanie pod bramką tyszan. Michalak zagrywał piłkę z lewej strony w kierunku czajacych się w polu karnym kolegów. Jego intencje odczytał jednak jeden z obrońców gości.

• Tomasz Nowak obejrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Pierwsza zmiana w GKSie Tychy. Wojciech Szumilas za Eugena Zasavitchi'ego.

• Bartczak z Ryndakiem próbowali rozegrać piłkę na skrzydle. Ten drugi nie odczytał jednak intencji pierwszego i futbolówkę przejęli goście.

• Nieporozumienie Tanżyny z Mańką, ale na szczęście dla obrońców GKS-u Michał Fidziukiewicz niecelnie uderzył z woleja.

• Kontuzjowanego Martina Pribulę zmienił Dawid Ryndak.

• Centymetrów zabrakło Świerczokowi do wykończenia dośrodkowania Radzewicza! Dobry fragment gry w wykonaniu gości!

• Kapitalna interwencja Skaby, który odważnym wyjściem z bramki uprzedził szarżującego Swierczoka!

• Dobra decyzja Radzewicza, który kropnął mocno z dystansu i do szczęścia zabrakło mu niewiele.

• Zabrakło precyzji Radzewiczowi przy próbie dośrodkowania.

• Sędzia rozpoczął drugą część spotkania!

• Piłkarze już na murawie!

• Widzimy się z Państwem już po przerwie!

• Aktualnie szanse Zagłębia na awans są nikłe, ponieważ wyniki pozostałych meczów nie są satysfakcjonujące. Sosnowiczanie muszą dać z siebie zdecydowanie więcej w drugie połowie i wygrać spotkanie. Natomiast wynik remisowy zapewnia gościom utrzymanie, więc przynajmniej o taki wynik będą starać się zawodnicy z Tych

• Zagłębie dobrze weszło w mecz, ale przez jeden błąd stracili gola po dobrym rajdzie Radzewicza, jednak już po 3 minutach gospodarze wyrównali za sprawą Fidziukiewicza.

• Sędzia Paweł Raczkowski kończy pierwszą część spotkania!

• Ależ akcja gospodarzy, świetny rajd Tomasza Nowaka, który szczęśliwie podał do Udovicića, ale jego strzał lepiej przemilczeć

• Bartczak podał do Michała Fidziukiewicza, który oddał świetny techniczny strzał w prawy róg i zapewnił Zagłębiu wyrównanie, Igaz był w tej sytuacji bez szans

• I mamy wyrównanie!

• Fatalny błąd popełnił jeden z graczy Zagłębia tracąc piłkę na środku boiska, Świerczok podał piłkę do Radzewicza, który ograł Budka i pokonał Skabe technicznym uderzeniem

• Groźny faul zawodnika gospodarzy, ale na szczęście dla piłkarza Zagłębia bez konsekwencji

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia spotkanie, zaczynają gospodarze!

• Zawodnicy wybiegają na murawę stadionu Ludowego w Sosnowcu!

• Goście natomiast grają o pewne utrzymanie w lidze, więc dla nich to spotkanie też ma wielkie znaczenie. W poprzedniej kolejce gospodarze przegrali w Głogowie 1-0 i mają trudną sytuację jeżeli chodzi o awans do wyższej dywizji. Goście ulegli Stali Mielec aż 1-4 i ich sytuacja też nie jest pewna.

• Już za 13 minut rozpocznie się ostatnia kolejka Nice I ligi! Wszystkie spotkania są rozgrywane o tej samej godzinie, więc emocji będzie wiele. Na awans do Ekstraklasy cały czas ma szansę aż 6 zespołów, jednym z nich jest właśnie Zagłębie, które musi dzisiejsze spotkanie wygrać

• Rezerwowi GKS-u: Florek, Błanik, Bukowiec, Kowalski, Mikołajewski, Szumilas, Wróblewski

• Rezerwowi Zagłębia: Fabisiak, Sierczyński, Kieca, Ryndak, Matusiak, Klama, Krzykowski

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relację z dzisiejszego spotkania poprowadzi Jakub Waliczek!

Joanna Sobczykiewicz

Zagłębie - GKS Tychy LIVE! Oni jeszcze wierzą

Zagłębie - GKS Tychy LIVE! Oni jeszcze wierzą ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE. W niedzielę o 12:30 rozegrana zostanie ostatnia kolejka w Nice 1 lidze w sezonie 2016/2017. Zagłębie Sosnowiec podejmie na Stadionie Ludowym GKS Tychy.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy ONLINE.

Sosnowiczanie znacznie skomplikowali sobie sytuację. Pomimo wciąż matematycznych szans na awans do II ligi, Zagłębie nie może liczyć tylko na siebie. Nawet zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu nie gwarantuje im gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Zespół Dariusza Banasika będzie musiał mieć na uwadze wynik w Puławach, do których przyjeżdża obecny wicelider, Górnik Zabrze.

Gdyby nie ostatnie potknięcia ze Stalą Mielec (remis 1:1) i Chrobrym Głogów (porażka 0:1) w niedzielne popołudnie to Zagłębie cieszyłoby się z upragnionego awansu. Wszystko potoczyło się jednak tak, byśmy dopiero w ostatniej kolejce Nice 1 ligi poznali drugi zespół, który zagra w LOTTO Ekstraklasie. Jak wiadomo, wcześniej pierwsze miejsce zajęła Sandecja i to ona na kilka kolejek przed końcem mogła być już spokojna o dalsze rezultaty. Gdy inni walczyli o drugą lokatę, oni spokojnie mogli myśleć o budowie zespołu na przyszły sezon.

Zagłębie jest w jeszcze gorszej sytuacji niż początkowo mogłoby się wydawać. W poprzednim spotkaniu czwarte żółte kartki w tym sezonie obejrzeli Arkadiusz Najemski oraz Wojciech Łuczak. Dariusz Banasik ma nie lada problem jak ich zastąpić. Na dodatek przed ostatnim meczem w Sosnowcu nie brak kontuzji. Bramkarz Jakub Szumski doznał kontuzji palca na jednym z treningów i z pewnością nie wystąpi przeciwko GKS-owi. Pod znakiem zapytania stoją występy Sebastiana Milewskiego, Kamila Wiktorskiego oraz Łukasza Bogusławskiego. Szkoleniowiec Zagłębia nie może także skorzystać z Terence Makengo oraz Jovana Ninkovicia, którzy leczą poważniejsze urazy.

Sonda

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy: Kto wygra mecz 1 ligi?

Zespół GKS-u nie zmaga się z podobnym problemem. Nikt nie pauzuje za kartki, a to bardzo dobra wiadomość dla Jurija Szatałowa. Decyzją sztabu medycznego do Sosnowca nie pojedzie kapitan Łukasz Grzeszczyk, który od dłuższego czasu zmaga się z urazem pachwiny.

Tyszanie tej rundy nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych. Obecnie zajmują 14. miejsce z dorobkiem 37. punktów. Z końcem jesieni sytuacja nie była tak dobra. Drużynie wróżono spadek, a seria meczów bez zwycięstwa wydłużała się z każdym, rozegranym spotkaniem. Po Kamilu Kieresiu stery objął Jurij Szatałow. Sukcesy nadeszły z czasem. Największym z nich było pokonanie Zagłębia Sosnowiec 23 listopada 2016 roku. Zwycięstwo 3:0 przełamało słabą passę GKS-u. Pomimo wahań formy, drużyna potrafiła podnieść się ze strefy spadkowej. W rundzie jesiennej pokonali międzyinnymi Chojniczankę Chojnice (4:1), Sandecję Nowy Sącz (2:1), czy Znicz Pruszków (4:1).

Jak będzie tym razem? Przy słabszej formie Zagłębia, problemach kadrowych i sytuacji w lidze ciężko wskazać faworyta. GKS Tychy w tym roku znalazł już patent na Sosnowiczan. Dlaczego nie miałoby być podobnie i dziś? Wszystko wyjaśni się około godz. 14:30, gdy zakończone zostaną wszystkie spotkania rozegrane w ramach ostatniej kolejki Nice 1 ligi.

Arbitrem w dzisiejszym meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. W tym roku nie prowadził on jeszcze żadnego meczu z udziałem GKS-u ani Zagłębia. Gwizdał głównie w LOTTO Ekstraklasie, a także w Lidze Europy. W 34. meczach pokazał 158 żółtych kartek, 9 czerwonych i podyktował 13 rzutów karnych.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy TRANSMISJA TV

Polsat Sport Extra przeprowadzi transmisję z tego spotkania. Komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan. My zapraszamy na relację tekstową do GOL24.pl. Początek o 12:30.