Mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać...

Zagłębie Sosnowiec

3

Ruch Chorzów

0

• Dziękuje za uwagę, mecz dla Państwa relacjonował Jakub Waliczek, życzę dobrej nocy!

• Goście poza paroma zrywami nie pokazali nic ciekawego i opuszczają Sosnowiec bez żadnego punktu

• Zagłębie było w dzisiejszym meczu zdecydowanie lepsze od przyjezdnych mimo tego, że dwa razy obejmowali prowadzenie

• Arbiter kończy spotkanie!

• Żółty kartonik dla Miłosza Trojaka

• Kamil Słoma zastępuje na boisku Macieja Urbańczyka

• Arbiter dolicza 3 minuty do końca spotkania!

• Zmiana w zespole gospodarzy, boisko opuszcza Sanogo, a w jego miejsce pojawia się Łuczak

• Piękny strzał Walskiego, który ląduje na poprzeczce!

• Zmiana także w drużynie Zagłębia, na murawie pojawia się Wrzesiński w miejsce Banasiaka

• Zmiana w zespole gości, boisko opuszcza Posinković, a zastępuje go Bartosz Nowak

• Groźna sytuacja w polu karnym Ruchu, dośrodkowanie na strzał zamienił Sanogo, ale uderzył obok bramki

• Na trybunie pojawił się transparent BB97, który oznacza 20- lecie Barra Bravas

• Dobra akcja Zagłębia, główką uderzał Sanogo, ale wprost do koszyczka bramkarza

• Żółta kartka dla zawodnika gości, a ukarany został Przybecki

• Akcja z prawej strony boiska, piłkarz gości zagrywa piłkę, która przeszyła obronę gospodarzy, tam gola strzela Mello, która świetnie odnalazł się w polu karnym

• I mamy wyrównanie!

• Akcja na lewej stronie boiska, Udovicić poszedł do samego końca w pole karne, uderzył, ale bramkarz wybił jego strzał prosto pod nogi Nawotki, który trafił do pustej bramki

• I mamy bramkę dla gospodarzy!

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę, od środka goście!

• Piłkarze ponowie pojawiają się na murawie stadionu Ludowego!

• Zapraszamy za 15 minut na drugą połowę meczu!

• W dzisiejszym meczu to gospodarze stwarzają większe zagrożenie, ale goście skutecznie się bronią

• Arbiter kończy pierwszą połowę spotkania!

• Sędzia dolicza minute do końca pierwszej połowy!

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Matko Perdijić, Patryk Mularczyk, Igor Krzykowski, Nuno Malheiro, Konrad Wrzesiński, Wojciech Łuczak

• Będzie to pierwszy pojedynek obu zespołów od 23 lutego 2008 roku. Spotkanie zakończyło się wtedy bezbramkowym remisem, a na kolejną „Świętą Wojnę” kibice musieli czekać prawie 10 lat. Dzisiaj emocji z pewnością nie zabraknie szczególnie, że zarówno gospodarze, jak i goście z Chorzowa uporali się z problemami i zaczęli regularnie punktować.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Sosnowcu, w którym Zagłębie podejmie chorzowski Ruch.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów ONLINE. O godzinie 20:45 Zagłębie Sosnowiec podejmie na Stadionie Ludowym Ruch Chorzów. Będzie to pierwszy pojedynek obu zespołów od 23 lutego 2008 roku. Spotkanie zakończyło się wtedy bezbramkowym remisem, a na kolejną „Świętą Wojnę” kibice musieli czekać prawie 10 lat. Liczymy, że w ten piątkowy wieczór piłkarze nie zawiodą i dadzą z siebie wszystko. Transmisja w Polsacie Sport od godziny 20:30.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów ONLINE

To nie będzie tylko pojedynek 10. drużyny w tabeli z 18. To starcie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Chorzów, inaczej nazywane „Świętą Wojną”. Na ten mecz kibice obu zespołów czekali od dawna, a dokładnie od sezonu 2007/2008.
Dziś spotkają się ponownie, tym razem w Nice 1 Lidze. Emocji z pewnością nie zabraknie szczególnie, że zarówno gospodarze, jak i goście z Chorzowa uporali się z problemami i zaczęli regularnie punktować. Trudno wskazać faworyta, dlatego tym razem nie podejmiemy się tego. W prawdzie Zagłębie znajduje się wyżej w tabeli, ale to Ruch ma lepszy bilans w ostatnich kilku spotkaniach. Szanse rozkładają się po równo.

Szerokim echem odbiły się zwycięstwa obu drużyn w 14. kolejce. Sosnowiczanie wysoko pokonali Stomil Olsztyn (5:1) przed własną publicznością, a Ruch wrócił z tarczą z Katowic, gdzie mierzył się z GieKSą w derbach. Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna podopieczni Dariusza Dudka plasowali się w dole tabeli, tak więc zwycięstwo nad „Dumą Warmii” przyszło w dobrym momencie. Piłkarze argentyńskiego trenera Juana Ramona Rochy też nie mają powodów, by narzekać. Do 15. miejsca dającego baraże brakuje im już tylko trzech punktów. Możliwe, że jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej „Niebiescy” opuszczą strefę spadkową i spokojnie przystąpią do zimowego obozu przygotowawczego.

Sytuacja kadrowa w obu zespołach jest stabilna. W ekipie Zagłębia na pewno nie zobaczymy wypożyczonego z Legii Rafała Makowskiego, skarżącego się na problemy kardiologiczne. Nie zagra też Arkadiusz Najemski, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją. U „Niebieskich” gotowy wciąż nie jest golkiper Nikołaj Bankow. Bułgar nabawił się urazu stopy w derbach z GKS-em. Do kadry wrócił natomiast Michał Walski, który spotkanie z Odrą Opole musiał oglądać z trybun za nadmiar żółtych kartek.

Kogo powinni obawiać się obrońcy chorzowskiego Ruchu? Z pewnością Szymona Lewickiego, który z ośmioma bramkami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli króla strzelców Nice 1 Ligi. Zdecydowanie trudnej o takie wskazanie u rywali sosnowiczan. Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest Vilim Posinković, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i czterokrotnie asystował kolegom. Zaraz za nim plasuje się Miłosz Przybecki z dwoma bramkami i trzema asystami.

Bilans ostatnich spotkań:

Zagłębie Sosnowiec:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:0
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 (2x Szymon Lewicki, Adam Banasiak, Patryk Mularczyk, Vamara Sanogo)
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:1 (Szymon Lewicki, Wojciech Łuczak)
Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2x Szymon Lewicki)

Ruch Chorzów:

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1 (Marcin Kowalczyk, Bojan Marković, Bartosz Nowak)
GKS Katowice - Ruch Chorzów 1:2 (Vilim Posinković, Michał Walski)
Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:1 (Mello)
Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:0 (Bojan Marković)

Mecz poprowadzi Daniel Kruczyński z Żywca. W obecnym sezonie był rozjemcą w siedmiu spotkaniach, w których pokazał 36 żółtych kartek oraz dwie czerwone.

Kto wygra mecz 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów?

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów od godz. 20.30 w Polsacie Sport. Początek spotkania o godz. 20.45, transmisja również w Polsacie Sport. Mecz skomentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan (z Sosnowca).

20:45 mecz Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów