Zagłębie Sosnowiec 2 - 0 Sandecja Nowy Sącz

Zagłębie Sosnowiec

2

Sandecja Nowy Sącz

0

• Sędzia kończy spotkanie. Zagłębie Sosnowiec zasłużenie wygrywa 2:0 z Sandecją i awansuje w ligowej tabeli na trzecie miejsce. Sosnowiczanie w nadchodzącym tygodniu rozegrają dwa ważne dla kibiców mecze z GKS-em Katowice i Górnikiem Zabrze.

• Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

• Rzut wolny dla Sandecji po faulu Konrada Budka. Piłka ustawiona przed polem karnym i Małkowski uderzył w mur. Gospodarze wyszli z kontratakiem piłkę wpadając w pole karne dostał Udovicić, ale świetnie wybronił jego strzał bramkarz gości.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Martin Pribula, a w jego miejsce pojawia się Sierczyński.

• Okazja dla gości. Małkowski posłał piłkę z lewej strony wzdłuż pola karnego, z piłką minął się interweniujący Markowski, ale Dudzic nie był w stanie wykończyć precyzyjnie podania kolegi z drużyny.

• Do końca spotkania pozostało ok. 10 min. Tempo słabe, Zagłębie zadowolone z wyniku, Sandecja chyba pogodzona z porażką.

• Kolejna sytuacja dla gospodarzy. Nowak wszedł z piłką w pole karne, dograł do Matića, który obracając się w kierunku braki zwiódł obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę minimalnie obok słupka.

• Akcja Sandecji prawą stroną. Dośrodkowanie w pole karne, ale świetnie wychodzi do piłki Szumski i piąstkuje po za pole karne.

• Ależ okazja na podwyższenie prowadzenia. Szybko z piłką popędził Nowak, dograł do biegnącego samotnie Udovicića, który oddał strzał wbiegając w pole karne, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Tempo spotkania znacznie spadło. Sandecja chyba już nie wierzy, że uda im się wywieźć choćby punkt z Sosnowca.

• Zmiana w Sandecji. Korzym opuszcza boisko, a w jego miejsce Wojciech Trochim.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Łuczak opuszcza boisko, a w jego miejsce Sebastian Dudek.

• Z rzutu wolnego uderzył Udovicić, ale minimalnie ponad bramką.

• Michal Piter-Bućko ukarany żółtą kartką po faulu na Bartczaku.

• Kolejna zmiana z zespole trenera Mroczkowskiego. Dudzic zmienia Piszczka.

• Rzut wolny dla Sandecji. Piłka ustawiona na 25. metrze, uderza Małkowski prosto w mur.

• Pierwsza zmiana w zespole Jacka Magiery. Sanogo opuszcza boisko, a w jego miejsce Tin Matić.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Do piłki podszedł Nowak, dośrodkował na głowę Wiktorskiego, który zgrał przed pole karne, a tam znalazł się Matusiak, który uderzył obok bramki.

• Ależ zamieszanie! Faulowany zawodnik gości przed polem karnym, sędzia pokazuje rzut karny. PO chwili zmienia decyzję i będzie rzut wolny przy linii końcowej. Dośrodkowanie w pole karne piłkę uderza Piter-Bučko, broni Szumski i za linię końcową wybija Bartczak.

• Sandecja próbuje atakować, ale angażuje za mało zawodników w akcje ofensywne.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole gości. Na boisko wszedł Kuźma w miejsce Gałeckiego.

• Sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Przy piłce gospodarze.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Zagłębie zasłużenie prowadzi 2:0 z Sandecją.

• Akcja Sandecji prawą stroną. Małkowski zbiega do środka pola karnego, dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze interweniuje Wiktorski.

• Sandecja nie potrafi stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Szumskiego.

• Bartków strzela z przed pola karnego i pewnie łapie piłkę Szumski.

• Szufryn ukarany żółtą kartką za faul na Łuczaku.

• PO szarży Udovicića lewą stroną Zagłębia ma rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, piłkę przed pole karne zgrywa Markowski, ale Łuczak uprzedzony przez defensywę Sandecji.

• Dośrodkowanie w pole karne Udovicića, piłka spada na głowę Sanogo, który uderza na bramkę, ale bez problemu interweniuje Radliński.

• Zawodnik Zagłębia wrócił już na boisko.

• Wiktorski leż w polu karnym gości. Gra przerwana.

• Bartków fauluje Pribule w środkowej części boiska.

• Korzym upada w polu karnym gospodarzy, ale sędzia pozostaje niewzruszony i nie używa gwizdka.

• Sanogo ukarany żółtą kartką za groźnie wyglądający faul na obrońcy zespołu gości.

• Na trybunach zasiedli dzisiaj trenerzy dwóch najbliższych rywali Zagłębia. Jerzy Brzęczek (GKS Katowice) oraz Marcin Brosz (Górnik Zabrze). Obserwując przebieg meczu mogą niepokoić się czy zdołają przeciwstawić się zespołowi Jacka Magiery.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Nowak zagrywa krótko do Matusiaka, a ten bez zastanowienia strzela wysoko ponad bramką.

• Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Zagłębia, które ma już okazałą zaliczkę. Czy Sandecja będzie w stanie odpowiedzieć choćby bramką kontaktową?

• Bartczak wpadł niepilnowany z prawego skrzydła w pole karne, uderzył mocno, pod poprzeczkę. Bramkarz Sandecji był bez szans.

• GOOOOOOL!!! ZNOWU BARTCZAK! 2:0!!!

• Dużą siłę fizyczną zdołał już zaprezentować nowo pozyskany Sanogo.

• Po stałym fragmencie najwyżej wyskoczył Michal Piter-Bućko, ale nie oddał celnego strzału na bramkę gospodarzy.

• Kosmiczny "wielbłąd" jednego z zawodników Sandecji, który zagrał piłkę w kierunku bramkarza, a tylko na to czekał Bartczak. Skrzydłowy sosnowiczan nawinął obrońcę i uderzył spokojnie obok golkipera.

• GOOOOOL!! ROBERT BARTCZAK NA 1:0 DLA ZAGŁĘBIA!!

• Niezła wrzutka Macieja Małkowskiego i główką interweniował we własnej szesnastce Vamara Sanogo.

• Bardzo ostro potraktowany na prawej flance Mateusz Bartków i Martin Pribula obejrzał kartonik. Musi teraz uważać.

• Próba dośrodkowania Żarko Udovicicia zablokowana i będzie pierwszy korner dla Zagłębia.

• Ciężko rozgrywa się futbolówkę na Ludowym. Na razie oglądamy sporo walki z obu stron.

• Boisko bardzo nasiąknięte wodą, ale teraz nie pada nad Sosnowcem.

• Od środka rozpoczęli goście. Gramy.

• Piłkarze są już na murawie, za moment zaczynamy.

• Rezerwowi Sandecja: Julian Grzegorczyk, Bartłomiej Dudzic, Adrian Danek, Sebastian Leszczak, Lukas Kuban, Szymon Kuźma, Wojciech Trochim.

• Rezerwowi Zagłębie: Wojciech Fabisiak, Marcin Sierczyński, Sebastian Dudek, Arkadiusz Najemski, Jakub Wilk, Konrad Handzlik, Tin Matić

• Sandecja również zgromadziła pięć "oczek" w trzech dotychczasowych spotkaniach ligowych. W 1. kolejce udało w Mielcu bezbramkowo zremisowała ze Stalą, która jest beniaminkiem 1. ligi. W następnej kolejce przyszedł drugi remis. Tym razem w Nowym Sączu Sandecja zremisowała z GKS-em Tychy 1:0. W poprzedniej kolejce Sandecja wreszcie zaznała smaku zwycięstwa, wygrywając w Siedlcach z Pogonią aż 3:0.

• Zagłębie Sosnowiec w tym sezonie po trzech spotkaniach ma na swoim koncie pięć punktów. Na inaugurację rozgrywek zespół Zagłębia zremisował w Chojnicach z Chojniczanką 2:2. Tydzień później w meczu na własnym stadionie udało się pokonać Pogoń Siedlce 1:0 po golu Łukasza Matusiaka w końcówce pierwszej części meczu. W tym spotkaniu drużyna Zagłębia powinna wygrać znacznie wyżej, ale zawodnicy razili nieskutecznością. W zeszły weekend zespół z Sosnowca zaliczył drugi remis, tym razem ze Stomilem.

• Witamy ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu! W Zagłębiu Dąbrowskim dzisiaj ciepło, chociaż jak przed południem zaczęło padać, tak pada nadal. Jak w takich warunkach poradzą sobie piłkarze gospodarzy i Sandecji Nowy Sącz? Początek meczu już o godzinie 18.