Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec ONLINE. Trzy niedziele...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec ONLINE. Trzy niedziele od Ekstraklasy

1

Stal Mielec

1

• Za uwagę dziękuję Państwu Jakub Waliczek i życzę udanej nocy!

• Zagłębie na własne życzenie remisuję z drużyną Stali, słaba gra w pierwszej połowie dała o sobie znać utratą bramki w 30 minucie, później Zagłębie wzięło się w garść i odrobiło stratę za sprawą Pribuli. W drugiej połowie Zagłębie grało o wiele lepiej, jednak nie udało im się zdobyć 3 punktów.

• Kończy spotkanie Tomasz Kwiatkowski!

• Arbiter dolicza 3 minuty do końca spotkania!

• Zawodnicy gospodarzy czują presję czasu, lecz nie umieją skonstruować żadnej składnej akcji

• Kolejne dośrodkowanie Łuczaka, ale tym razem bramkarz gości łapie piłkę.

• Rzut wolny w wykonaniu Łuczaka, jednak po jego dośrodkowaniu oddalił zagrożenie Libera

• Ostatnią zmianę przeprowadzają także gospodarze, opuszcza boisko Robert Bartczak, a w jego miejsce pojawia się Dawid Ryndak

• Ostatnią zmianę przeprowadza Zbigniew Smółka, opuszcza boisko Piotr Marciniec, a zastępuje go Dorian Buczek.

• Zagłębie przejęło inicjatywę w spotkaniu, jednak Stali radzi sobie z kolejnymi atakami gospodarzy.

• Dobra okazja Stali, ładną piłkę zagrał Marciniec, jednak faulował w ofensywie Sobczak i sędzia odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy, boisko opuszcza strzelec gola Martin Pribula, a zastępuje go Konrad Michalak.

• Kolejna zmiana w ekipie gości, boisko opuszcza strzelec bramki Aleksandyr Kolew, a pojawia się Kamil Radulj

• Dokonuję zmiany także Dariusz Banasik, schodzi z boiska Sebastian Milewski, a wchodzi napastnik Michał Fidziukiewicz.

• Pierwsza zmiana w ekipie przyjezdnych, opuszcza boisko Przemysław Lech, a zastępuje go Krzysztof Drzazga.

• Drugą żółtą kartkę oglądają zawodnicy gości, tym razem ukarany Piotr Marciniec

• Groźna akcja gospodarzy, świetnym podaniem do Pribuli popisuję się Matusiak, Słowak ogrywa trzech obrońców, jednak uderza niecelnie

• Pierwszą żółtą kartkę pokazuje sędzia w dzisiejszym meczu, a ukarany zostaje zawodnik gości Przemysław Lech

• Pierwsza akcja w drugiej połowie w wykonaniu Stali, jednak po dośrodkowaniu z prawej strony kiksuje Sobczak

• Zaczyna się druga część spotkania, od środka goście!

• Zapraszam Państwa po przerwie na drugą część spotkania!

• Gospodarze grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, piłkarze wyglądają jakby mieli już pewny awans i nie muszą się starać, natomiast Stal sprawia dużo kłopotów defensywie Zagłębia, lecz pod koniec połowy oddała inicjatywę gospodarzom

• Zagłębie remisuje po pierwszej połowie ze Stalą Mielec, wynik spotkania otworzyła drużyna gości za sprawą Kolewa, który trafił do siatki z rzutu karnego, natomiast Zagłębie wyrównało w 34 minucie dzięki bramce Martina Pribuli.

• Kończy pierwszą połowę Tomasz Kwiatkowski!

• Akcja Stali, Panajotow przerzucił piłkę do Sadzawickiego, jednak jego dośrodkowanie łapie Szumski.

• Zagłębie obudziło się po zdobytej bramce i w końcu zaczyna grać tak jak tego oczekiwali

• Z dystansu uderzał Tomasz Nowak, jednak wprost w Martina Pribule, który zmienił tor lotu piłki i zaskoczył Liberę.

• I mamy wyrównanie!

• Dostał w pole karne piłkę Sobczak, ograł Budka, a obrońca gospodarzy podciął zawodnika Stali i sędzia nie miał wyboru i musiał wskazać na wapno.

• Z zimną krwią egzekwuję karnego Aleksander Kolew

• Rzut karny dla ekipy Stali Mielec!

• Kolejny atak Stali, ale dobrze we własnym polu karnym zachował się Budek i oddalił zagrożenie.

• Stal zaczęła dochodzić do głosu i stwarza sobie kolejną sytuację, jednak nie strzela bramki Bułgar Kolew.

• Rzut wolny wykonany przez Łuczaka, ale po dośrodkowaniu nikt nie zamknął akcji i piłkę łapie Libera

• Pierwszy strzał notuje zespół Zagłębia, z 30 metrów uderzał Matusiak, jednak bez problemu łapie piłkę Libera

• Po pierwszych 10 minutach żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji, jednak to Zagłębie kontroluje grę.

• Pierwsza sytuacja Stali, z dystansu uderzył Kolew, lecz obronił strzał Szumski, dobijał jeszcze Sobczak, ale znowu lepszy okazała się Sosnowiecki bramkarz.

• Świetna atmosfera na Ludowym, kibice z całych sił dopingują swoich podopiecznych.

• Spokojnie rozgrywają na własnej połowie piłkarze Zagłębia.

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski po raz pierwszy gwiżdżę w dzisiejszym spotkaniu, rozpoczęli gospodarze.

• Drużyna prowadzona przez Dariusza Banasika radzi sobie wyśmienicie w ostatnich spotkaniach notując kolejne zwycięstwa, trochę słabiej radzą sobie goście, ale na pewno nie oddadzą tego meczu bez walki.

• Czeka nas ciekawy mecz, ponieważ obie ekipy mają o co grać. Zagłębie cały czas walczy o awans do ekstraklasy, natomiast Stal teoretycznie zapewniła sobie utrzymanie, jednak cały czas są matematyczne szanse, że spadną do niższej dywizji.

• Rezerwowi Zagłębia: Fidziukiewicz, Ryndak, Wiktorski, Skaba, Sierczyński, Michalak

• Rezerwowi Stali: Kozioł, Zalepa, Głowacki, Drzazga, Buczek, Misztal, Radulj

• Znamy składy obu drużyn!

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relację z dzisiejszego meczu poprowadzi Jakub Waliczek!

Łukasz Zub

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec ONLINE

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec ONLINE ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec ONLINE. Zagłębie Sosnowiec na swojej drodze do Lotto Ekstraklasy napotyka zespół z Mielca, który zapewnił sobie utrzymanie w Nice 1. Lidze. Czy sosnowiczanie postawią kolejny ważny krok do postawionego celu?

Autostrada do Lotto Ekstraklasy

Trwa 32. kolejka Nice 1. ligi, zajmujące drugą pozycję Zagłębie Sosnowiec przed rozpoczęciem swojego spotkania wie, że ubył im kolejny kandydat do pozycji dającej awans do ekstraklasy.
GKS Katowice pożegnał się z marzeniami i uszczuplił grono drużyn walczących o awans. Sosnowiczanie po zwycięstwie w Suwałkach i dobrze układających się pozostałych wynikach, ma los w swoich rękach. Wystarczy zdobyć siedem punktów w trzech ostatnich spotkaniach.

Trener Banasik po spotkaniu w Suwałkach powiedział: -Trzeba grać i wygrywać. Wszystko zależy od nas. Jeśli wszystko do końca wygramy, to będziemy się cieszyć. Czekają nas trudne mecze. Czy Zagłębie postawi pierwszy pewny krok w drodze do Lotto Ekstraklasy?

Łatwa przeprawa, czy nieprzyjemny rywal?

Podopieczni trenera Dariusza Banasika, w rundzie jesiennej ulegli Stali Mielec 2:0 po bramkach Jakuba Żubrowskiego i Doriana Buczka. Było to pierwsze zwycięstwo, które zanotował na swoim koncie jako trener Zbigniew Smółka. Mecz może się znacząco różnić od tego rozgrywanego jesienią. Zagłębie walczy o awans, natomiast Stal jest już pewna utrzymania, ale jak zapewnia trener Stali nie wpłynie to na ich nastawienie do meczu.

Atut kibice?

Trzy kolejki do końca. Zagłębie dwie rozegra na własnym obiekcie. Jednym z tych meczów będzie niedzielny pojedynek ze Stalą. Kibice z Sosnowca nie zawsze wspierali dopingiem przez 90. minut swoich ulubieńców. Tym razem ma być inaczej. Trwa mobilizacja kibiców z Zagłębia Dąbrowskiego na najbliższe spotkanie. Czy kibice Zagłębia będą dodatkowym atutem?

Na wszystkie pytania odpowiedź uzyskamy w niedzielę od 20:30 w relacji LIVE na Gol24.pl!