Mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy LIVE!...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy LIVE! O rehabilitację i drugie miejsce w tabeli

Fortuna 1 Liga, 28. kolejka
2017-04-29 18:00

Zagłębie Sosnowiec

3

Wisła Puławy

1

• Koniec meczu. Zagłębie Sosnowiec zasłużenie wygrywa 3:1 z Wisłą Puławy i dalej walczy o awans do Lotto Ekstraklasy. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Krzykowski zmienia Milewskiego.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Łuczak ukarany żółtą kartką.

• Zamiana również w zespole gospodarzy. Ryndak zmienia Fidziukiewicza.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Pożak zmienia Smektałe.

• Fidziukiewicz indywidualnie, strzela i broni Penkovets.

• Smektała otrzymał dobrą prostopadłą piłkę, ale uderzył prosto w Fabisiaka.

• Matusiak uderza z ok. 20 metrów, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Michalak po podaniu Fidziukiewicza wyszedł sam na sam z Penkovetsem, ale uderzenie minęło słupek bramki.

• Kolejna okazja dla Zagłębia. Na lewej stronie ładnie z piłką poszedł Łuczak, który podał przed pole karne do Fidziukiewicza, ale jego strzał bardzo niecelny.

• Zmiana również w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Martin Pribula, a w jego miejsce pojawia się Matusiak.

• Druga zmiana w zespole gości. Nowak zmienia Szczotkę.

• Dobre długie podanie Budka do Michalaka, ale jeszcze lepiej z bramki wyszedł Penkovets, który przeciął podanie i wybił piłkę na aut.

• Zagłębie spokojnie rozgrywa piłkę nie pozwalając Wiśle na stwarzanie zagrożenia.

• Świetny kontratak gospodarzy. Łuczak popędził prawą stroną, faulowany przez obrońcę nie przewrócił się tylko zagrał do wbiegającego w pole karne Pribuli, który strzela swoją drugą bramkę. 3:1!

• GOOOOOOOOOOOL! MARTIN PRIBULA!

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Boisko opuścił Głaz, a w jego miejsce Kolehmainen.

• Dobre podanie prostopadłe Sierczyńskiego do Łuczaka, ale ten drugi znajdował się na pozycji spalonej.

• Milewski trafia w słupek z 20. metrów! Ależ szansa na podwyższenie wyniku, okazję na strzał po odbiciu piłki od słupka miał Michalak, ale uderzył wysoko ponad bramką.

• Rzut wolny dla Zagłębia z ok. 30 metrów. Krótko rozegrany przez Łuczaka i Nowaka, ale dośrodkowanie wybija obrońca na rzut rożny.

• Początek drugiej części spotkania nerwowy w wykonaniu obu zespołów.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Przy piłce gospodarze.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania.

• Okazja Patejuka, ale dobrze strzał broni Fabisiak.

• Ależ okazja Idzika na wyrównanie. Dośrodkowanie z prawej strony Smektały, w polu karnym niepilnowany Idzik uderza, ale wprost w Fabisiaka.

• Nowak uderza z ok. 19 metrów i z największym trudem broni Penkovets.

• Patejuk uderza z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie.

• Żółta kartka dla Budka za faul na Idziku.

• Idzik wykańcza dośrodkowanie w pole karne strzałem głową. 2:1!

• GOOOOOOOOOOL! MARIUSZ IDZIK!

• Kolejna świetna okazja dla Zagłębia. Kontratak, piłkę otrzymuje Fidziukiewicz, podaje do wychodzącego Michalaka, ten dostrzega Pribulę, który źle przyjmuje piłkę ale oddaje strzał niecelny.

• Widać spokój i opanowanie w szeregach gospodarzy po strzelonej drugiej bramce. Rozgrywają piłkę, wciągając na swoją połowę zawodników gości, a następnie grają długą piłką do dobrze wychodzących na pozycję skrzydłowych.

• Żółta kartka dla Litwniuka za faul na Michalaku.

• Żemło uderza z dystansu, dobrze broni Fabisiak.

• Długie podanie do Pribuli ten widzi wychodzącego bramkarza i posyła piłkę lobem do bramki. 2:0!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w kierunku Poznańskiego, ale dobrze w polu karnym interweniował Fidziukiewicz, który wyjaśnił całą sytuację.

• Jak na razie Wisłą trochę nieporadna w budowaniu ataku, za to Zagłębie to co należało na początku spotkania, udokumentowało swoją przewagę bramką na 1:0.

• Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Idzika wybijają obrońcy.

• Próba zagrania długiej piłki przez Smektałe, ale dobrze w powietrzu piłkę łapie Fabisiak.

• Piękny strzał z dystansu Nowaka, piłka jeszcze po rykoszecie wpada do bramki. 1:0!

• GOOOOOOOOOOOL! TOMASZ NOWAK!

• Dobra akcja gospodarzy. Przejęcie piłki przed polem karnym, odegranie na prawo do Michalaka, który uderzył na długi słupek, ale niecelnie.

• Niespodziewanie na murawie mamy Bartczaka, który zastąpił awizowanego Najemskiego. Prawdopodobnie brak zawodnika jest spowodowany jest urazem na rozgrzewce.

• Piłka ustawiona na środku boiska. Rozpoczynają goście.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się w asyście sędziego dzisiejszego spotkania Łukasza Szczecha na murawie.

• zagłębie-wisła puławy

• Na trybunach Ludowego zasiadł właśnie menadżer Roberta Lewandowskiego- Cezary Kucharski, który zapewne będzie obserwował dwóch swoich podopiecznych: Konrada Michalaka oraz Roberta Bartczaka.

• Obie drużyny jeszcze na murawie. Trwa rozgrzewka, a do rozpoczęcia spotkania jeszcze kwadrans.

• Rezerwowi Wisły Puławy:Andrzej Witan, Adrian Cierpka, Dawid Pożak, Konrad Nowak, Tomasz Sedlewski, Toni Kolehmainen, Adrian Popiołek.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Wojciech Skaba, Robert Bartczak, Dawid Ryndak, Dominik Boettcher, Igor Krzykowski, Łukasz Matusiak, Fabian Klama.

• Poznaliśmy składy obu zespołów. Czas na zawodników rezerwowych.

• Na stadionie Ludowym w Sosnowcu jak na razie niezbyt wielu kibiców. Pogoda w porównaniu z dniem wczorajszym dobra. Najważniejsze, że nie ma opadów deszczu, a murawa jest znakomicie przygotowana.

• Witamy w relacji LIVE z meczu Nice 1.Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Puławy.

Jakub Waliczek

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy LIVE! O rehabilitację

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy LIVE! O rehabilitację ©Arkadiusz Gola

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy ONLINE. Po ostatniej porażce w Grudziądzu, piłkarze z Sosnowca mają nadzieję na rehabilitację w meczu z Wisłą Puławy, która znajduję się na 15 miejscu w tabeli i ma tylko 3 punkty przewagi nad miejscem spadkowym. Czy Zagłębie łatwo zwycięży i zajmie fotel wicelidera? A może to Wisła wszystkich zaskoczy i pokona kandydatów do awansu. Przekonamy się o 18:00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Relacja LIVE w GOL24

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy ONLINE

Słabsza dyspozycja i bałagan w klubie to argumenty, które działają na niekorzyść klubu z Sosnowca. Atmosfera jest bardzo napięta, Zagłębie gra w kratkę i kibice nie wiedzą czego można się spodziewać po piłkarzach.
Pokazał to ostatni wyjazd do Grudziądza gdzie Zagłębie przegrało z Olimpią 3-1! Oczywiście Zagłębie nie było faworytem, ale nikt nie spodziewał się tak wysokiej porażki gości. Słabsza dyspozycja dała o sobie znać, pomimo tego, że Sosnowiczanie wygrali w Zabrzu z Górnikiem i zremisowali na własnym stadionie z Podbeskidziem to ich gra łagodnie mówiąc nie zachwyca. Zawodnicy wydają się ociężali i pokazują brak chęci do gry. Zresztą w obu tych spotkaniach podopieczni Banasika mieli wiele szczęścia, wykorzystali nieskuteczność Górnika w ataku strzelając zwycięską bramkę w końcowych minutach spotkania, a także mogą dziękować Fabisiakowi, który obronił rzut karny wykonywany przez Podbeskidzie w ostatnich sekundach.

W drużynie Zagłębia najpewniejszym punktem jest formacja defensywna. Mimo tego, że w meczu z Olimpią stracili 3 bramki, to defensywa Zagłębia prezentuje się zazwyczaj solidnie. Budek i Najemski dobrze ze sobą współpracują na środku obrony, a Udovicić i Bogusławski biorą udział zarówno w akcjach ofensywnych, ale też dobrze pracują w obronie. Warto też zwrócić uwagę na Michała Fidziukiewicza i Konrada Michalaka, którzy są w formie. Popularny "Fidziu" w końcu zaczął strzelać bramki, a akcje Michalaka napędzają ataki Zagłębia

W swoim pierwszym sezonie w Nice I lidze Wisła Puławy broni się przed spadkiem. Po 27 rozegranych meczach puławianie zajmują w tabeli piętnaste miejsce i jeżeli utrzymają się na tym miejscu do końca sezonu, to będą musieli rozegrać mecz barażowy z czwartym zespołem II ligi o utrzymanie. Wisła przyzwoicie radzi sobie w meczach wyjazdowych, w 13 meczach wyjazdowych wywalczyła 18 punktów, wygrywając m.in z Olimpią Grudziądz, z którą nie poradziło sobie Zagłębie. Warto dodać, że nowy trener Wisły- Adam Buczek jest szkoleniowcem puławian dopiero od rundy wiosennej.

Zdecydowanie najlepszym i najważniejszym Wisły jest Sylwester Patejuk, który zdołał strzelić 11 bramek w obecnym sezonie. Ustępuje tylko Karolowi Angielskiemu z Olimpii Grudziądz i Petteriemu Forsellowi z Miedzi Legnica. Także napastnik Mariusz Idzik może sporo namieszać w jutrzejszym spotkaniu. Warto też wspomnieć o skrzydłowym Konradzie Szczotka, który dysponuje dobrym przyspieszeniem i groźnym dryblingiem.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy: Kto wygra mecz 1. ligi?

Przewidywane składy:

Zagłębie: Fabisiak - Bogusławski, Budek, Najemski, Udovicić - Wiktorski, Nowak - Pribula, Łuczak, Michalak - Fidziukiewicz

Wisła: Penkovets - Lytwyniuk, Poznański, Zemlo, Hiszpański - Głaz, Maksymiuk - Patejuk, Smektała, Szczotka - Idzik

Nie zagrają:
Zagłębie: Wiktorski (kartki), Makengo (kontuzja)
Wisła: Pielach (kontuzja)

Sędzią spotkanie będzie Łukasz Szczech

Forma w ostatnich spotkaniach:

Górnik Zabrze 1:2 Zagłębie, Zagłębie 0:0 Podbeskidzie, Olimpia Grudziądz 3:1 Zagłębie
Wisła 0:3 GKS Katowice, Znicz Pruszków 0:3 Wisła, Wisła 0:1 Podbeskidzie

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Wisła Puławy TRANSMISJA TV

Polsat nie przeprowadzi transmisji na żywo. Tym bardziej zapraszamy więc na relację LIVE do GOL24.pl