Mecz Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków ONLINE. Gdzie...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 24. kolejka
2017-04-01 18:00

Zagłębie Sosnowiec

0

Znicz Pruszków

3

• Za uwagę dziękuję Państwu Jakub Waliczek i życzę udanego wieczoru!

• Zagłębie przeważało w pierwszej połowie, jednak po przerwie było zdecydowanie słabsze i uległo teoretycznie słabszemu rywalowi, który pokazał w dzisiejszym spotkaniu klasę.

• Kończy spotkanie Paweł Pskit!

• Świetna kontra zawodników Znicza, wszystko rozpoczęło się od obrońców, którzy wybili piłkę, tą opanował Paluchowski, który podał do Kubickiego, a ten oddał piłkę do Jagiełły, który uderzył na pustą bramkę zdobywając bramkę.

• Kolejna bramka dla Znicza staje się faktem!

• W ostatnich 10 minutach Zagłębie ma problem ze skonstruowaniem groźnej akcji, natomiast Znicz wygląda po przerwie zdecydowanie lepiej.

• Druga zmiana w zespole Znicza Pruszków, boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Przemysław Kita, a w jego miejsce pojawia się Adrian Paluchowski.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, piłkę wybił niefortunnie Fabisiak, a Kita tylko dołożył nogę i ustrzelił dublet.

• Znicz podwyższa prowadzenie!

• Kolejna groźna sytuacja ze strony Zagłębia, jednak strzał z dystansu ląduje prosto w ręce Misztala

• Żółta kartka dla zawodnika gości, a upomniany zostaje Aleksander Jagiełło.

• Ostatnią zmianę przeprowadza Dariusz Banasik, boisko opuszcza Martin Pribula, a w jego miejsce pojawia się Dawid Ryndak.

• Akcja Zagłębiaków, którzy oddają pierwszy celny strzał w drugiej połowie, a jego autorem był Fidziukiewicz, jednak uderzenie nie zagroziło bramce Misztala.

• Groźna akcja zespołu gości, jednak strzał oddany przez Kitę uderzył w zawodnika gospodarzy.

• Drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu pokazuje sędzia Paweł Pskit, znowu napomniany piłkarz Zagłębia, tym razem Łukasz Bogusławski.

• Świetny rajd Patryka Kubickiego, który dośrodkował piłkę do Kity, a ten wykorzystał nieporadność obrońców i wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że Fabisiak był bliski obronienia strzału, ale piłka odbiła się od słupka i trafiła bramkarza w głowę przez co wpadła do siatki.

• I mamy bramkę dla drużyny Znicza Pruszków!

• Zmianę przeprowadza także Dariusz Kubicki, boisko opuszcza Radosław Bartoszewicz, a w jego miejsce pojawia się Maksymilian Banszewski.

• Kolejna zmiana w zespole Zagłębia, na boisku melduje się Tomasz Nowak, w miejsce Wojciecha Łuczaka.

• Wraz z rozpoczęciem pierwszej połowy trener Banasik przeprowadza pierwszą zmianę, w miejsce Konrada Budka wchodzi Konrad Michalak.

• Sędzi Paweł Pskit rozpoczyna drugą połowę, od środka zespół z Pruszkowa.

• Po pierwszej połowie to Zagłębie zdecydowanie przeważa, jednak Znicz też potrafi wyprowadzić groźne ataki, które przysparzają kibiców Zagłębia o zawał serca. Zagłębie mogło objąć prowadzenie, ale po dwóch strzałach Fidziukiewicza piłka dwa razy lądowała na obramowaniu bramki.

• Kończy pierwszą część spotkania sędzi Paweł Pskit!

• Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 2 minuty!

• Kontra w wykonaniu piłkarzy Zagłębia, Pribula dograł do Udovicića, który podał w pole karne do Fidziukiewicza, a ten uderzył w poprzeczkę.

• Kolejny atak piłkarzy z Sosnowca, po dośrodkowaniu z lewej strony piłka wylądowała pod nogami Fidziukiewicza, ale jego strzał był łagodnie mówiąc nieudany

• Kolejna świetna akcja Zagłębia, Udovicić popędził lewą stroną i dośrodkował piłkę w pole karne do Matusiaka, jednak jego strzał obronił Misztal popisując się świetnym refleksem.

• Kontratak Zagłębia, dobrą piłkę posłał Łuczak do Pribuli, który zderzył się z bramkarzem gości i ucierpiał w tej akcji Misztal.

• Ależ okazja dla Znicza, pomylił się Matusiak i piłka znalazła się pod nogami Kubickiego, ale jego strzał poleciał minimalnie nad poprzeczką.

• Świetna akcja Fidziukiewicza, który ograł Rackiewicza i oddał potężny strzał, który wylądował na słupku.

• Uspokoiło się spotkanie na Ludowym, lecz to Znicz zaczyna dochodzić do głosu w tym meczu.

• Groźna akcja zespołu z Pruszkowa, po dośrodkowaniu Jagiełły Fabisiak musiał się nieźle natrudzić z wybronieniem strzału głową zawodnika Znicza.

• Pierwsza żółta kartka w spotkaniu dla piłkarza Zagłębia, a ukarany został Łukasz Matusiak.

• Po pierwszym kwadransie gry śmiało można stwierdzić, że to Zagłębie sprawia większe zagrożenie, jednak Znicz też ma swoje sytuacje

• Chwile grozy w polu karnym Zagłębia, zawodnik Znicza dośrodkował piłkę w 11-nastkę i milimetry dzieliły gości od prowadzenia.

• Kolejne genialne podanie, tym razem autorstwa Matusiaka, opanował piłkę Bartczak, który próbował przelobować bramkarza, ale obronił ten strzał Misztal.

• Kolejna akcja Zagłębia, świetną piłkę posłał Dudek do Fidziukiewicza, ale omijając bramkarza nie dał rady skończyć tej akcji.

• Tym razem groźna akcja w polu karnym Zniczu, z lewej strony dośrodkował Udovicić, strącił piłkę Łuczak i uderzał Robert Bartczak, ale złapał piłkę Misztal.

• Pierwszą akcją meczu popisali się piłkarze z Pruszkowa, na bramkę uderzał Kita, ale wybronił to uderzenie Fabisiak.

• Od środka zaczęli piłkarze Zagłębia!

• Zawodnicy już na murawie stadionu ludowego!

• Kibice gromadzą się na stadionie ludowym, a zawodnicy rozgrzewają się w rytm remixu piosenki Dire Straits "Money for Nothing". Także pogoda dopisała, jest ok. 20 stopni, a słońce świeci, także doskonałe warunki do grania w piłkę.

• Można powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie jest w pewnym sensie emocjonalnym powrotem dla Dariusza Banasika, ponieważ to on prowadząc Znicz awansował z nimi do I ligi.

• W rundzie wiosennej gra Zagłębia wygląda dosyć nierówno, ponieważ raz przegrywają z Sandecją aż 5-0, żeby później ograć na własnym stadionie GKS Katowice. Jeżeli chodzi natomiast o ekipę z Pruszkowa to nie wygrali oni w tym roku żadnego oficjalnego spotkania.

• Rezerwowi Zniczu: Michał Olczak, Mateusz Długołęcki, Maciej Machalski, Krzysztof Kopcińśki, Maksymilian Banaszewski, Karol Podliński, Adrian Paluchowski

• Rezerwowi Zagłębia: Wojciech Skiba, Kamil Wiktorski, Tomasz Nowak, Marcin Sierczyński, Konrad Michalak, Dawid Ryndak, Arkadiusz Najemski

• Znamy składy obu drużyn!

• Witam Państwa bardzo serdecznie, już za pół godziny rozpoczęcie spotkania. Relacje poprowadzi Jakub Waliczek!

Bartosz Głąb

©Arkadiusz Gola

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków ONLINE. W sobotnim spotkaniu 24. kolejki Nice 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec będące ostatnio w nie najlepszej formie podejmie na własnym stadionie Znicz Pruszków, który nie wygrał w tym roku jeszcze oficjalnego spotkania.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków ONLINE

Wicelider tabeli Nice 1. Ligi, czyli Zagłębie Sosnowiec zawdzięcza swoją pozycję tylko słabości przeciwników, bo sosnowiczanie na osiem ostatnich spotkań ligowych wygrali zaledwie dwa. O ogromnym wyrównaniu sił w tym sezonie może świadczyć fakt, że między drugim Zagłębiem a dziewiątą Pogonią Siedlce są zaledwie cztery punkty różnicy, a liderująca Chojniczanka sześć ostatnich spotkań ligowych kończyła remisami i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Chojniczanka i GKS Katowice wciąż czekają na swoje pierwsze wiosenne zwycięstwa, a w piątkowy wieczór ci drudzy przegrali u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1-2). Dzięki temu grające ostatnio w kratkę Zagłębie ma szansę, by odskoczyć katowiczanom i znów zakręcić się wokół pierwszego miejsca w tabeli.

Znicz nie dostosował się do równej dyspozycji zespołów Nice 1. Ligi i nieco odstaje. Zespół z Pruszkowa zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli i do miejsca gwarantującego utrzymanie traci już pięć punktów. W zeszły weekend od Znicza delikatnie odskoczył GKS Tychy, który wygrał skromnie z Drutex-Bytovią 1:0 i nieco zbliżył się do pozycji dającej utrzymanie.

Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków: Kto wygra mecz 1 ligi?

Dzisiejsze spotkanie będzie swego rodzaju powrotem sentymentalnym dla szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec, Dariusza Banasika. Niedawno zatrudniony trener sosnowiczan jeszcze nie tak dawno pracował w Zniczu Pruszków, z którym to właśnie udało mu się awansować do Nice 1. Ligi i dojść nawet do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski.

W jesiennym meczu pomiędzy oboma zespołami na początku września ubiegłego roku Zagłębie Sosnowiec jeszcze wtedy pod wodzą Jacka Magiery wygrało w Pruszkowie ze Zniczem 4:1. Bramki dla Zagłębia zdobywali wtedy Tin Matić, Tomasz Nowak, Sebastian Dudek i Wojciech Łuczak. Dla Znicza jedyną bramkę przy stanie 0:4 zdobył Adrian Paluchowski.

NIE ZAGRAJĄ

Zagłębie Sosnowiec: Terence Makengo (kontuzja)

Znicz Pruszków:

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić - Sebastian Milewski, Łukasz Matusiak - Konrad Michalak, Tomasz Nowak, Robert Bartczak - Michał Fidziukiwicz.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Michał Kucharski - Aleksander Jagiełło, Krzysztof Kopciński, Andrzej Niewulis, Maksymilian Banaszewski, Patryk Kubicki - Adrian Paluchowski.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 1:2 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0 (Nice 1. Liga)
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (Nice 1. Liga)
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 1:1 (Nice 1. Liga)

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 5:1 (Nice 1. Liga)
Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:0 (Nice 1. Liga)
Znicz Pruszków - Chojniczanka Chojnice 3:3 (Nice 1. Liga)
Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 1:1 (Nice 1. Liga)

SĘDZIA

Paweł Pskit (Łódź) – etatowy pierwszoligowy arbiter. W tym sezonie jeszcze nie sędziował meczu Zagłębia Sosnowiec, natomiast Zniczowi gwizdał raz, w rundzie wstępnej Pucharu Polski, w której to zespół z Pruszkowa przegrał na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2.