Mecz Znicz Pruszków - Górnik Zabrze ONLINE. Zabrzanie wciąż...

Mecz Znicz Pruszków - Górnik Zabrze ONLINE. Zabrzanie wciąż liczą na awans

Znicz Pruszków

1

Górnik Zabrze

2

• Koniec meczu! Górnik pokonuje Znicz Pruszków i zachowuje szanse na awans do Ekstraklasyl Sytuacja pruszkowian na drugim biegunie Nice 1. ligi staje się coraz trudniejsza.

• Patryk Kubicki wyszedłby sam na sam z bramkarzem Górnika gdyby nie interwencja Szymona Żurkowskiego. W ostatniej chwil wybił piłkę z własnego pola karnego na aut.

• Pora na wymianę ciosów. Jednak ataki obu drużyn są przerywane przed polami karnymi.

• Mogło być pozamiatane! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na strzał głową zdecydował się Konrad Nowak. Piłkę zmierzająca pod poprzeczkę zdołał przerzucić Piotr Misztal!

• Adrian Paluchowski wyprzedza przed bramką Tomasza Loskę, ale piłka po podcince przelatuje tuż obok lewego słupka. Na domiar złego był na spalonym. A Daniel Stefański dolicza aż 7 minut do drugiej połowy.

• Tym razem piłkarze Marcina Brosza zaatakowali prawą flanką. Bezskutecznie, Piotr Misztal wznawia grę z "piątki".

• Anemiczne uderzenie Igora Angulo nie mogło zaskoczyć Piotra MIsztala. Kontra Znicza zakończyła się niedokładnym dośrodkowaniem Aleksandra Jagiełły. Tomasz Loska chwyta piłkę.

• Kontra Górnika lewą stroną zamieniła się w atak pozycyjny. I przyniósł on rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy

• Adam Wolniewicz z żółtą kartką.

• Andrzej Prawda stawia na atak. Maksymilian Banaszewski zmienia Tomasa Borka

• Patryk Kubicki zmienia Przemysława Kitę.

• Meik Karwot zmienia Bartłomieja Olszewskiego

• Po blisko dwóch minutach sędzia nakazuje grę gospodarzom ze środka. Musiał utemperować zachowanie na ławce trenerskiej Znicza.

• GOL DLA GÓRNIKA! SZYMON MATUSZEK!!!

• Ależ okazja Znicza! Mogło być 2:1

• Po krótkiej przerwie gra została wznowiona. Urazu nabawił się Mateusz Długołęcki. Po interwencji medycznej wraca do gry.

• Zmiana w Zniczu. Karol Podliński zastępuje Mateusza Stryjewskiego.

• Damian Jakubik z żółtą kartką za faul na Konradzie Nowaku. Pauzuje w meczu z MKS-em Kluczbork.

• Łukasza Wolsztyńskiego zmienia Konrad Nowak. Wcześniej fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów Przemysław Kita.

• Teraz groźnie było pod bramką Piotra Misztlaa. Ten z najwyższym trudem zdołał sparować strzał z dystansu!

• Jęk zawodu kibiców Znicza po tej kontrze. Przemysław Kita szarpnął prawą stroną i chciał zagrać na wprost bramki do Adriana Paluchowskiego. Widział jednak dalej ustawionego niepilnowanego Aleksandra Jagiełły, którego strzał broni Tomasz Loska!

• Marcin Urynowicz zmienia Davida Ledecky'ego.

• Żółta kartka dla Bartłomieja Olszewskiego za faul. Rzut wolny nie sprawił problemu gościom.

• Gospodarze w komplecie na murawie. Arak lewą stroną daje Zniczowi rzut rożny. Rozegranie pozostawiło wiele do życzenia.

• Klatka dla kibiców gości byłaby dla nich za mała...

• Przerwa w grze. Na murawie leży Mateusz Stryjewski. Potrzebna jest interwencja medyka.

• Igor Angulo popędził prawą stroną na bramkę Znicza. Nie dopadł jednak do za mocno zgranej piłki przed Piotrem Misztalem.

• Znicz powinien prowadzić! Strzał Adriana Paluchowskiego z kilku metrów w ostatniej chwili zablokował Bartosz Kopacz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wypadła z rąk Tomasza Loski, ale na jego szczęście nikt nie zdołał uderzyć na pustą bramkę!

• Przebojowa akcja Przemysława Kity prawą stroną przerwał zgodnie z przepisami Szymon Matuszek przed prawym narożnikiem pola karnego.

• Zabrzanie zaczynają ze środka! Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Pruszkowa na drugie trzy kwadranse meczu Znicz - Górnik Zabrze. Do przerwy mamy remis.

• Pierwsze minuty zupełnie nie zwiastowały taki obrót spraw. Chaotyczna gra w wykonaniu obu stron, gdzie przeważała gra na dwa kontakty - podanie i strata. Kiedy wydawało się, że piłkarze Andrzeja Prawdy wyjdą na prowadzenie, to nadziali się na kontrę Górnika. Dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu rożnego wykorzystał Dani Suarez. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać - Aleksander Jagiełło kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę porwał pruszkowskich kibiców.

Co będize po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po zupełnie nieudanym rzucie rożnym Znicza sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę w Pruszkowie. Znicz remisuje z Górnikiem Zabrze.

• Po takiej ripoście zapadła kurtyna

• Znicz mógł, a właściwie powinien, prowadzić! Adrian Paluchowski wyskoczył najwyżej do centry z lewej flanki. Uderzył głową tuż nad poprzeczką!

• Nie szło prawą, to Znicz zaatakował lewą flanką. Szczęśliwie przedarł się wzdłuż linii Michał Kucharski. Jego dośrodkowanie na bliski słupek było do nikogo.

• Aleksander Jagiełło ciut za bardzo przeciągnął dośrodkowanie z prawej flanki. Piłka przecięła pole karne i wyszła poza linię końcową.

• Prostopadłe podanie na wolne pola do Łukasza Wolszyńskirego łapie Piotr Misztal na 14. metre.

• Gospodarze chcieli pójść za ciosem. Jednak atak prawą stroną nie powiódł się. Tomasz Loska z "piątki".

• Szymon Matuszek upomniany żółta kartką za faul w kole środkowym.

• Niestety, nie mam gola dla gospodarzy. Za to tak strzelił Dani Suarez

• Mateusz Stryjewski prostopadłym podaniem uruchomił Aleksandra Jagiełłę, który strzałem z prawej strony pola karnego umieszcza piłkę w siatce przy dalszym słupku!

• REMIS W PRUSZKOWIE! ALEKSANDER JAGIEŁŁO!!!

• Za płotem znajduje się spora grupa kibiców Górnika.

• GOL DLA GÓRNIKA! DANI SUAREZ!!
    Sytuacja zemściła się w najgorszy sposób. Zabrzanie najpierw zyskali rzut rożny, a po centrze Rafała Kurzawy z bliskiej odległości do szatni kieruje ją Dani Suareza

• Kolejna okazja Znicza.Płaski strzał Aleksandra Jagiełły z trudem paruje Tomasz Loska Po rzucie rożnym z piłką minął się Maciej Mysiak!

• To mogło zaskoczyć Tomasza Loskę! Tor lotu piłki uderzonej zza pola karnego zmienił na kilka metrów przed bramką Przemysław Kita. Niewiele brakowało, by wpadła ona do siatki!

• Dośrodkowanie Rafała Kurzawy było zbyt głębokie, więc nie miał z nią problemu bramkarz Znicza. Dalekim wykopem chciał kontrę, ale Adrian Paluchowski nie poradził sobie z Adamem Wolniewicziem.

• Gromkie brawa za udaną interwencję otrzymał Piotr Misztal. Powstrzymał czysto w narożniku pola bramkowego rozpędzonego Łukasza Wolsztyńskiego.

• David Ledekcy zagrywa na lewą flankę do rozpędzonego Bartłomieja Olszewskiego. Ten został zablokował przez Damiana Jakubika.

• Atak Górnika środkiem przynosi rzut wolny z ok. 27 metrów. Rafał Kurzawa tak uderzył, że trafił w Macieja Mysiaka. Kapitana Znicza trochę zamroczyło.

• Gospodarze niespodziewanie wymienili 6 podań z pierwszej piłki i szybko znaleźli się w pobliżu "boksa" Górnika. Dośrodkowanie Damiana Jakubika zepsuło to pozytywne wrażenie.

• Adamowi Wolniewiczowi nie udało się wrzucił piłki w pole karne po całkiem udanej akcji prawą stroną. Piotr Misztal z "piątki".

• Kolejny źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Znicza w postaci lagi do Przemysława Kity. Ten co prawda wygrał pojedynek główkowy, ale posłał piłkę do nikogo.

• Mateusz Długołęcki zablokował dośrodkowanie Rafała Kurzawy. Rzut rożny, po którym górował obrońca Znicza.

• Zdaniem sędziego Damian Jakubik faulował Davida Ledecky'ego blisko lewego narożnika pola karnego. Znicz wychodzi cało z opresji po centrze z rzutu wolnego.

• Rafał Kurzawa kieruje piłkę lobem do siatki. W momencie podania z głębi pola był jednak na spalonym.

• Szymon Żybrowski przedarł się prawą flanką w okolice pola karnego gospodarzy. Został zablokowany, Górnik ma aut na wysokości "szesnastki". Bez zagrożenia.

• Od razu zaatakował Górnik, wychodząc z groźnie zapowiadającą się kontrą. Ostatecznie uderzenie zza pola karnego poleciało wysoko nad bramką Piotra Misztala.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego pierwszą połowę rozpoczynają gospodarze!

• Obie jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Znicza: Michał Olczak - Patryk Kubicki, Adrian Grabowski, Maksymilian Banaszewski, Marcin Rackiewicz, Karol Podliński, Kacper Skibko.

• Coraz więcej kibiców przybywa na trybunę główną. Liczą na wygraną, która przybliżyłaby do utrzymania w I lidze. Jednak Górnik też ma o co walczyć.

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Wojciech Pawłowski - Denis Janco, Konrad Nowak, Marcin Urynowicz, Sandi Arcon, Meik Karwot, Maciej Ambrosiewicz.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze trochę minut, więc odsyłam do zapowiedzi Przemysława Drewniaka:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko.

• Nadzieja umiera ostatnia, ale najpierw trzeba powalczyć o komplet punktów.' A potem "niech się dzieje wola nieba...". Za 25 minut walczący o utrzymanie (lub baraże) Znicz Pruszków zmierzy się z walczącym o awans do Ekstraklasy Górnikiem Zabrze!

Przemysław Drewniak

©Marzena Bugala-Azarko / Polska Press

Mecz Znicz Pruszków - Górnik Zabrze ONLINE. W niedzielnym meczu 32. kolejki Nice 1. Ligi Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Podopieczni Marcina Brosza wciąż mają szansę na awans do Ekstraklasy, ale by je zachować, bezwzględnie muszą w Pruszkowie sięgnąć po komplet punktów.

Mecz Znicz Pruszków - Górnik Zabrze ONLINE

Trzecie z rzędu zwycięstwo i atrakcyjna gra Górnika w śląskim klasyku z GKS-em Katowice sprawiły, że przy Roosevelta znów odżyły nadzieje na awans. By dokonać tego, co jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się niemożliwie, podopieczni Marcina Brosza muszą być już jednak bezbłędni i liczyć na to, że punkty stracą rywale.
– Będzie bardzo trudno, ale póki piłka w grze, trzeba walczyć. Żal mi jednak punktów, zwłaszcza tych straconych z pojedynkami z outsiderami naszej ligi – uważa legenda Górnika, Stanisław Oślizło.

Porażki z niżej notowanymi zespołami to największa zmora Górnika w tym sezonie, a jedną z najbardziej pamiętnych pozostanie ta ze Zniczem Pruszków. Jesienią beniaminek przyjechał do Zabrza jako ostatnia drużyna ligi i sensacyjnie wygrał 1-0.

Teraz Górnik spróbuje wziąć rewanż za tamto niepowodzenie, ale o zwycięstwo może być jeszcze trudniej, niż wtedy. Znicz wyraźnie poprawił swoją grę w porównaniu do pierwszej części sezonu i cały czas walczy o uniknięcie spadku z pierwszej ligi. Podopieczni Andrzeja Prawdy tracą pięć punktów do GKS-u Tychy i dwa do Wisły Puławy (które czeka do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz), zatem tak jak zabrzanie słyszą już ostatni dzwonek na wygrywanie.

W poprzedniej kolejce pruszkowianie zdecydowanie ulegli na wyjeździe liderowi Sandecji (2-5), ale u siebie prezentują się ostatnio wyjątkowo dobrze. Wygrali już trzy kolejne spotkania przed własną publicznością i będą chcieli przedłużyć swoją passę w spotkaniu z zabrzanami.

Gospodarze przystąpią do niedzielnego meczu osłabieni brakiem zawieszonych za kartki Grzegorza Janiszewskiego i Macieja Machalskiego. W szeregach Górnika mogą wystąpić za to wszyscy zdrowi zawodnicy.

Mecz Znicz Pruszków – Górnik Zabrze poprowadzi sędzia Daniel Stefański.

Znicz Pruszków - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz 1. ligi?