16. kolejka: Bramek jak na lekarstwo

Michał Wieczorek
Dużo mniej ciekawie niż można było się spodziewać było na piłkarskich stadionach Orange Ekstraklasy w sobotę. W 5 meczach padło zaledwie 5 goli, nie zawiedli natomiast faworyci. Zarówno Zagłębie Lubin jak i Korona Kielce wygrały na własnym terenie 1:0. "Miedziowa jedenastka" pokonała Odrę Wodzisław, piłkarze Kolportera ograli Arkę Gdynia.

Kibice w Kielcach byli jednak zawiedzeni, liczyli bowiem na dużo więcej goli swoich pupili, szczególnie biorąc pod uwagę problemy, które ogarnęły ostatnio ekipę z Gdyni.

A przypomnijmy, że nie dośc, że klub znad morza utopiony po uszy jest w aferze korupcyjnej, w dodatku w ostatnich dniach jego piłkarzy dopadła grypa.
Mimo to Kielczanie wygrali tylko jedną bramką, w dodatku strzeloną z rzutu karnego przez Bonina.

Trener Zagłębia Lubin Czesław Michniewicz również nie był zachwycony z gry swojego zespołu w pojedynku z Odrą. Formę zespołu tłumaczył słabszą dyspozycją Macieja Iwańskiego - To było bardzo trudne spotkanie. Gdyby sugerować się tylko miejscem obu zespołów w tabeli, to powinniśmy wygrać wysoko. Dobre było pierwsze 30 minut w naszym wykonaniu, ale brakowało dokładności. Na grze zespołu odbija się forma Iwańskiego, mam nadzieję, że wkrótce odbuduje swoją dyspozycję z jesieni. Pierwszy mecz zawsze jest ciężki, bardzo trudno jest ocenić w jakiej formie jest zespół.

W pierwszej, lepszej jak mówił Michniewicz, połowie Zagłębiacy strzelili jedyną bramkę meczu. Zdobył ją niezawodny Michał Chałbiński. I właśnie w pierwszej odsłonie spotkania przyczyn porażki upatrywał Jacek Zielinski - coach Górnika:
- Przeżywam tu małe deja vu, bo trzy dni temu w tej sali mówiłem, że mi przykro po porażce w ostatniej minucie. Dziś też jest mi przykro, bo była szansa na wywiezienie przynajmniej punktu. Nie mam żalu do chłopaków, zwłaszcza za drugą połowę. Niestety, rozstrzygająca była część pierwsza meczu. Za tydzień gramy z Cracovią i to jest teraz najważniejsze.

Zobacz komplet wyników i opisy meczów 16. kolejki Orange Ekstraklasy.

Jutro, w niedzielę zostanie rozegrane ostatnie spotkanie tego weekendu. W Zabrzu Górnik podejmie Wisłę Kraków. Zapraszamy na relację LIVE! z tego meczu już od godziny 14:30. Po meczu szegółowa relacja, wypowiedzi i fotoreportaż!