Arka w półfinale Pucharu Ekstraklasy

Chruścik/własne
Arka Gdynia
Arka Gdynia P.IK.
Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 2:2 w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Ekstraklasy i awansowała do półfinału tych rozgrywek. W pierwszym meczu gdynianie pokonali Polonię 2:0.

Początek meczu dostarczył sporo emocji, piłkarze Czarnych Koszul już po 8 minutach odrobili dwubramkową stratę z pierwszego meczu! Już w pierwszej minucie Makowski celnie uderzył głową, a siedem minut później Mierzejewski podwyższył na 2:0.
Gospodarze jednak szybko wzięli się do roboty i już w 16. minucie Tomasz Sokołowski wykorzystał podanie Bartosza Ławy i zdobył bramkę dla Arki. Trzy minuty przed przerwą Lubenow dośrodkował z rzutu wolnego, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Ława, który pokonał Radosława Majdana.
W drugiej połowie Polonia dążyła do zmiany rezultatu, ale Arkowcy kontrolowali sytuację i wynik nie uległ już zmianie.
W 1/2 finału przeciwnikiem Arki będzie Śląsk Wrocław.

Arka Gdynia - Polonia Warszawa 2:2 (2:2)
Tomasz Sokołowski 16'; Bartosz Ława 42' - Bartłomiej Makowski 1'; Adrian Mierzejewski 8'