Nie ma mocnych na Franza

Michał Wieczorek
Korona Kielce 4:0 Polonia Warszawa
Korona Kielce 4:0 Polonia Warszawa Wojciech Marczak
Kto jeszcze nie wierzył, dziś znów mógł przekonać się, że drużyny Franciszka Smudy grają do końca. Zagłębie cały mecz goniło wynik i wreszcie udało się. W ostatniej minucie!

Nie minęło 20 minut meczu Korony z Zagłębiem, a Smuda wychodził z siebie na ławce rezerwowych. Korona szybko i łatwo strzeliła dwie bramki, a w jej postawie widać było ogromną chęć odniesienia zwycięstwa. Przy pierwszym golu Korony mogliśmy podziwiać kunszt twórcy słynnej "szarańczy", Marka Motyki. Kielczanie pomysłowo rozegrali rzut wolny, a Jacek Markiewicz precyzyjnym i silnym strzałem pokonał Ptaka. Kilku minut później szkoleniowiec Zagłębia mógł być już naprawdę wkurzony. Przy drugiej bramce Korony, piłkarze gospodarzy nie byli zupełnie atakowani przez obrońców przyjezdnych. Złocisto-krwiści dokładnie rozegrali piłkę, a Cezary Wilk precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0.

Czym byłaby drużyna prowadzona przez "Franza", gdyby w takich, arcytrudnych sytuacjach nie potrafiła się podnieść? Nie minęła 30. minuta meczu, a Zagłębie zdobyło kontaktową bramkę. Po dobrej, oskrzydlającej akcji Costy, gola zdobył lis pola karnego, Ilijan Micanski.

W drugiej połowie znów wydawało się, że Korona odskoczy i dowiezie dwubramkowe zwycięstwo do końca. Wejście smoka zaliczył Paweł Sobolewski, który kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na boisku podwyższył na 3:1. Znów jednak dał o sobie znać lewy obrońca Zagłębia, Costa, który po zamieszaniu w polu karnym zdobył kontaktowego gola.

To nie był koniec emocji w Kielcach, bo drużynę Zagłębia nie zadowalał remis. W 90. minucie po raz kolejny zemścił się na swojej byłej drużynie Ilijan Micanski, a jego gol dał gościom zasłużony 1 punkt. Uśmiech wrócił na twarz Smudy. W ostatnich trzech meczach jego klubowa drużyna zdobyła 7 punktów.