Nigeria mistrzem świata do lat 17! [WIDEO]

Grzegorz Ignatowski
Nigeria wygrała mistrzostwa świata U-17
Nigeria wygrała mistrzostwa świata U-17 twitter.com/ntanewsnow
Reprezentacja Nigerii do lat 17 wygrała z rówieśnikami z Mali 2:0 i zapewniła sobie zwycięstwo w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.

Nigeryjczycy mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie, ale wówczas rzutu karnego nie wykorzystał Osinachi Ebere. Mimo tego "Superorły" zdołały udowodnić swoją wyższość nad rywalem, strzelając w drugiej połowie dwa gole. Autorem pierwszego był Victor Osimhen, a wynik spotkania na 2:0 ustalił Funsho Bamgboye. Trzecie miejsce na rozgrywanych w Chile mistrzostwach świata do lat 17 zajęła Belgia, która w "finale pocieszenia" wygrała 3:2 z Meksykiem.

NIGERIA - MALI 2:0 (0:0)
Victor Osimhen 56, Funsho Bamgboye 59
Nigeria: Akpan Udoh − John Lazarus, Lukman Zakari, Ejike Ikwu, David Enogela − Samuel Chukwueze (80. Orji Okwonkwo), Kelechi Nwakali − Funsho Bamgboye (90. Sunday Alimi), Victor Osimhen, Udochukwu Anumudu − Osinachi Ebere (46. Chinedu Madueke)
Mali: Samuel Diarra − Abdoul Dante, Siaka Bagayoko, Mamadou Fofana, Mamadou Sangare − Moussa Diakite (60. Mohamed Haidara), Amadou Haidara − Sidiki Maiga (70. Sory Ibrahim Keita), Aly Malle, Boubacar Traore − Sekou Koita (75. Mamady Diarra)

JEŚLI WIDEO SIĘ NIE WYŚWIETLA, KLIKNIJ "OBEJRZYJ W YOUTUBE"