Nudny szlagier w Warszawie. Legia lepsza od nowego mistrza Polski

Robert Rutana, Michał Wieczorek
Mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków rozstrzygnął się po jednej akcji tuż przed przerwą. Po zderzeniu w polu karnym Miroslava Radovicia z Sergeiem Pareiko, Legia dostała rzut karny, a sędzia wyrzucił z boiska bramkarza Wisły.

Legia Warszawa - Wisła Kraków - zobacz zapis naszej relacji live!

Za nami hit 28. kolejki polskiej Ekstraklasy. Hit czy raczej kit? Spotkanie bez kibiców gości, a i znany już jest mistrz Polski. Zatem nie było bodźców, które zelektryzowałyby zarówno trybuny jak i murawę boiska. Atmosfera jaką stworzyli kibice oraz piłkarze miała charakter sprzężenia zwrotnego. Towarzystwo poza nielicznymi fragmentami wzajemnie się usypiało.

Pierwsza część spotkania do 43. minuty była spektaklem nudnym i obalajacym mit, iż nowe stadiony pomagają zmienić wizerunek polskiego futbolu. Oba zespoły miały po dwie klarowne sytuacje podbramkowe, jednak żadna z nich nie została wykorzystana. Dopiero na 2 minuty przed przerwą przy ul. Łazienkowskiej zawrzało. Pareiko zderzył się w sytuacji sam na sam z wbiegającym Radoviciem. Sędzia podyktował rzut karny (wątpliwy?), a także wręczył zawodnikowi krakowskiej Wisły czerwoną kartkę. Do jedenastki podszedł Alejandro Cabral. Wprowadzony do bramki Milan Jovanić miał piłkę "na dłoni", jednak Argentyńczyk uderzył na tyle mocno, że pozwoliło to przełamac dłonie bramkarza.

Po zmianie stron obraz meczu znacząco się nie zmienił. Wisła kilkakrotnie próbowała w dość chaotyczny i nieskuteczny sposob przejąć inicjatywę. Na wyróżnienie zasługiwał Michał Kucharczyk, który w tej części spotkania był bardzo aktywny i miał kilka świetnych bramkowych okazji. Jego jedynym mankamentem okazała sie skuteczność.

W 85. minucie meczu wyczuciem wykazał się trener legionistów wprowadzając, w miejsce świetnie radzącego sobie Kucharczyka, Sebastiana Szałachowskiego. Ten odwdzięczył się pięknym strzałem w 90. minucie meczu w długi róg bramki gości i wszystko stało się jasne - świeżo upieczony mistrz Polski z Warszawy wyjedzie bez punktów.

Poziom meczu niestety rozczarował. Gra była toczona w średnim tempie, brakowało podbramkowych spięć, szczególnie w pierwszej połowie. Wygrała drużyna bardziej zdeterminowana. Dzięki zwycięstwu Legia zrównała się punktami ze Śląskiem Wrocław. Do drugiej w tabeli Jagiellonii traci 2 punkty.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Alejandro Ariel Cabral (45+03 k.), 2:0 Sebastian Szałachowski (90+1).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Wawrzyniak, Jakub Rzeźniczak, Alejandro Ariel Cabral. Wisła Kraków: Tomas Jirsak, Dragan Paljic. Czerwona kartka - Wisła Kraków: Sergei Pareiko (45-faul).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 19 236.