Oceniamy lechitów po meczu z Polonią: zabrakło głównie skuteczności

Wojciech Maćczak
Bartosz Ślusarski nie zagrał tak dobrze, jak przed tygodniem w Chorzowie
Bartosz Ślusarski nie zagrał tak dobrze, jak przed tygodniem w Chorzowie Grzegorz Dembiński
Lech Poznań przegrał co prawda z Polonią Warszawa 0:1, ale nie rozegrał złego meczu. Zwłaszcza po przerwie poznaniacy mieli przewagę, byli aktywni, ale przy tym bardzo nieskuteczni. Zobacz, jak przełożyło się to na nasze oceny.

Jasmin Burić – 6 – Nie miał nic do powiedzenia, gdy Łukasz Piątek przepięknym strzałem sprzed pola karnego dał Polonii prowadzenie. Bardzo dobrze spisał się po strzale Miłosza Przybeckiego ze środka boiska, poradził sobie również z kilkoma innymi próbami graczy Polonii, ale interweniował dość niepewnie.

Kebba Ceesay – 6 – O ile na lewej stronie boiska za akcje ofensywne odpowiadał głównie Tonew, o tyle po prawej była to domena Kebby. Przeprowadził mnóstwo rajdów swoim skrzydłem, próbował dośrodkowań w pole karne rywala, mógł nawet zaliczyć asystę, gdyby po jego wrzutce celniej uderzał Ślusarski.

Marcin Kamiński – 6 – Był pewnym punktem defensywy poznańskiego zespołu. To drugi mecz z rzędu, w którym ustrzegł się błędów i pewnie radził sobie w obronie. Najwyraźniej wraca do formy z poprzedniego sezonu, gdy również zastąpił w składzie kontuzjowanego Manuela Arboledę.

Hubert Wołąkiewicz – 6 – Podobnie, jak Kamiński, ustrzegł się poważniejszych błędów. Kilkakrotnie jego interwencje powstrzymywały kontrataki Polonii. Miał okazję, by pokonać Mariusza Pawełka strzałem z rzutu wolnego, ale minimalnie przestrzelił.

Luis Henriquez – 4 – Najwyraźniej Panamczyk nie obudził się jeszcze z zimowego snu. Zabrakło głównie tego, co jest znakiem firmowym lewego obrońcy Lecha i co starał się robić na przeciwległej flance Kebba Ceesay – czyli rajdy bokiem boiska i dośrodkowania w pole karne rywala. Liczymy jednak, że był to tylko wypadek przy pracy.

Rafał Murawski – 5 – Aktywny, uczestniczył w wielu akcjach poznańskiego zespołu. Tyle że za wiele z jego gry nie wynikało. Brakowało celnych podań do przodu, a prób strzału kapitana Lecha chyba lepiej nie komentować.

Łukasz Trałka – 6 – Podobnie, jak Murawski – aktywny, w przeciwieństwie do niego bardziej efektywny. Dziesięć minut przed końcem meczu miał wyśmienitą okazję do strzelenia bramki, ale minimalnie pomylił się po dośrodkowaniu Linettego.

Kasper Hamalainen – 6 – Wystawienie go na prawej stronie boiska nie było dobrym pomysłem. Fin dużo cenniejszy jest w środku, zresztą gdy zajął swoją nominalną pozycję w drugiej połowie, Lech zaczął znacząco zagrażać bramce rywala. Minus za stałe fragmenty, które w sobotę wybitnie mu nie wychodziły.

Aleksandar Tonew – 6 – Był chyba najbardziej aktywny spośród wszystkich ofensywnych graczy „Kolejorza”. Wielokrotnie próbował dośrodkowywać w pole karne rywala, szkoda tylko, że najczęściej adresatem jego wrzutek był… obrońca Polonii Wojciech Szymanek. Był bliski zdobycia bramki, gdy po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.

Szymon Drewniak – 4 – Słaby występ. Został ustawiony na pozycji ofensywnego pomocnika, ale swoich zadań nie spełnił. Nie był wystarczającym wsparciem dla wysuniętego Ślusarskiego i w przerwie został zmieniony.

Bartosz Ślusarski – 4 – To nie był ten zawodnik, który przed tygodniem rozegrał bardzo dobry mecz w Chorzowie. Przeciwko Polonii Ślusarski przez większość czasu snuł się po boisku, nie miał nawet zbyt wielu sytuacji bramkowych. Najlepszą stworzył mu w 55. minucie Kebba Ceesay, ale napastnik Lecha przestrzelił po dośrodkowaniu Gambijczyka.

Vojo Ubiparip – 5 – Dał niezłą zmianę. Po wejściu na boisko Serb wprowadził trochę aktywności w poczynania ofensywne poznaniaków. Niestety, nie przełożyło się to na zdobycie chociażby jednego gola.