Wiktor Gumiński
Odra Opole - Motor Lublin 0:2
Odra Opole - Motor Lublin 0:2 Wiktor Gumiński
Piłkarze Odry Opole nie zanotowali udanego występu w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi, przegrywając u siebie 0:2 z Motorem Lublin.

Było to spotkanie o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Po wyjazdowej wygranej 1:0 w 29. serii gier nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, Odra wskoczyła na 6. miejsce w tabeli - ostatnie gwarantujące udział w barażach o udział w PKO Ekstraklasie. Motor jednak również wciąż jest w grze o ten sam cel, a dodatkowo przed pierwszym gwizdkiem starcia w Opolu miał na koncie dokładnie tyle samo punktów co opolanie (46).

Patrząc jednak na przebieg rywalizacji, kompletnie nie było tego widać. Tak jak i podczas potyczki w Lublinie, która zresztą również zakończyła się wygraną Motoru 2:0, tak i tym razem piłkarze opolskiego zespołu od pierwszych minut byli zupełnie bezradni. Już w 7. minucie od straty gola świetną interwencją nogami uratował go bramkarz Artur Haluch.

Potem Motor dalej napierał, za co pierwszą nagrodę odebrał w 26. minucie. W dużej mierze był to jednak prezent od gospodarzy, a konkretnie od Artura Pikka. Estoński defensor Odry w rogu własnego pola karnego niepotrzebnie sfaulował przeciwnika. Podyktowaną za ten faul "jedenastkę" na gola pewnie zamienił Piotr Ceglarz.

Miejscowi nie zdążyli się po tym ciosie dobrze otrząsnąć, a już otrzymali drugi. Około 60 sekund po pierwszym trafieniu Motor dołożył kolejne, którego autorem był Kamil Wojtkowski. Znakomicie uwolnił się on od obrońców i zaskakującym, mocnym uderzeniem z okolic 16. metra zaskoczył Halucha.

Gdyby jednak nie golkiper Odry, to ta do przerwy mogłaby przegrywać znacznie wyżej niż dwoma golami. Obok wspomnianej już parady z początku meczu, od straty bramki Haluch ocalił jeszcze swoją drużynę między innymi w 42. minucie. Poradził sobie wtedy z niełatwym uderzeniem Michała Króla.

Po przerwie obraz spotkania zasadniczo się nie zmienił. Motor mocniej skupił się co prawda na grze w defensywie, ale z tyłu poczynał sobie na tyle dobrze, że gracze Odry nie stworzyli sobie praktycznie żadnej dogodnej okazji do zdobycia choćby kontaktowego gola. Najgroźniej było po dwóch dynamicznych wejściach w pole karne Jakuba Szreka, przestawionego po pierwszych 45 minutach na lewą obronę, ale koniec końców obrońcy ekipy z Lublina sobie z nimi poradzili. I choć goście w drugiej odsłonie już ofensywnie nie zagrażali tak mocno jak wcześniej, to ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona.

Kolejny mecz czeka Odrę w piątek 3 maja. Wtedy to, o godz. 18, zmierzy się ona na wyjeździe z innym zespołem walczącym o udział w barażach o PKO Ekstraklasę - Górnikiem Łęczna.

Odra Opole – Motor Lublin 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Ceglarz (karny) – 26., 0:2 Wojtkowski – 27.
Odra: Haluch - Szrek, M. Kamiński, Żemło, Pikk (46. Mikinic) - Antczak (80. Surzyn), Niziołek, Purzycki (65. Continella), Czapliński (70. Hebel), Galan - Sarmiento (80. Nowak).
Motor: Rosa - Stolarski (59. Wójcik), Kruk, Najemski (81. Rudol), Palacz - Król (71. Kamiński), Scalet (81. Gąsior), Wolski, Wojtkowski (59. Wełniak), Ceglarz - Mraz.
Żółte kartki: Szrek, M.Kamiński - Wojtkowski, Stolarski.