Olimpia wygrała, ale pozycji w tabeli nie zmieniła

Jakub Lisowski
Roksana Ratajczak strzeliła w czwartek dwie bramki Czarnym Sosnowiec.
Roksana Ratajczak strzeliła w czwartek dwie bramki Czarnym Sosnowiec. Andrzej Szkocki
Olimpia Szczecin pokonała Czarnych Sosnowiec 3:0 w ekstraklasie piłkarskiej kobiet.

Przyjezdne przeważały w pierwszej połowie, ale obrona Olimpii była dobra, a i Beata Niesterowicz w bramce spisywała się bez zarzutu. Gdy już spodziewano się przerwy Kamila Szafrańska strzeliła tzw. gola do szatni.

Druga połowa to jeszcze mocniejsze ataki sosnowiczanek, które jednak nie miały sposobu na zaskoczenie szczecińskiej bramkarki. Niewykorzystane okazje zemściły się na nich w końcówce, gdy Roksana Ratajczak strzeliła dwie bramki w odstępie minuty.

Mimo wygranej Olimpia nadal jest na 7. pozycji w tabeli, bo swój mecz wygrały (1:0 w Białej Podlaskiej) również szóste w rozgrywkach akademiczki z Wrocławia. AZS i Olimpię dzielą dwa punkty, a do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Szczecinianki zagrają w Białej Podlaskiej i w Łodzi, a wrocławianki podejmą zespoły z Łodzi i Gdańska.

Materiał oryginalny: Olimpia wygrała, ale pozycji w tabeli nie zmieniła - Głos Szczeciński