Oprawa Widzewa Łódź na meczu z Puszczą Niepołomice. "Miłość, wiara, walka". Kartoniada na dwie trybuny

Jacek Czaplewski
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Komplet widzów obejrzał niedzielny mecz Widzewa Łódź z beniaminkiem Puszczą Niepołomice. W drugiej minucie ultrasi zaprezentowali efektowną kartoniadę z hasłem: Miłość, wiara, walka. Gościom z Małopolski nie udało się zapełnić sektora, ale to właśnie oni cieszyli się z bramki na 1:0. Jeszcze przed przerwą miny im zrzedły, gdy wyrównał debiutujący Fran Alvarez.

Kibice na meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice

Widowisko śledziło około 17 tys. widzów. Tyle też Widzew sprzedał... karnetów na nowy sezon. Pojedyncze miejsca, które się zwolniły na mecz znalazły nabywców dosłownie w ciągu sekund.

Do Łodzi przyjechało około dwustu kibiców Puszczy. Większość z nich miała na sobie jednakowe białe koszulki. Kilka flag zawisło na ogrodzeniu, a pozostałe na kijach powiewały nad głowami sympatyków.

Widzew zaprezentował oprawę pod przekaz telewizyjny. Kartoniki ukazały się bowiem na tych trybunach, które najlepiej widać w Canal+ Sport.

Widzew ugrał drugą frekwencję kolejki. Więcej kibiców przyszło tylko na Legia Warszawa - ŁKS Łódź (26 584), a porównywalnie na Górnik Zabrze - Radomiak Radom (16 543).

Aktualizacja: Widzew poinformował pod koniec meczu, że na stadion przyszło 17 098 osób. Co ciekawe, po końcowym gwizdku kibice Puszczy bawili się razem z gospodarzami, za co zostali nagrodzeni oklaskami.