Peszko nie strzelił karnego

Piotr Szymański
Były pomocnik Lecha Poznań, Sławomir Peszko wystąpił w drugiej połowie sparingowego meczu w którym FC Koeln podejmowało w finale Antalya Cup Eintracht Frankfurt. W regulaminowym czasie był remis, a w serii rzutów karnych Polak zmarnował swoją "jedenastkę".

Peszko wszedł w przerwie za przeciętnie spisującego się Adama Matuszczyka. "Peszkin" wprowadził w poczynania swojego zespołu sporo ożywienia, co zaowocowało bramką Lukasa Podolskiego w 52. minucie. Jednak w pierwszej połowie to Caio dał Eintrachtowi prowadzenie, więc całe spotkanie zakończyło się remisem.

O zwycięstwie zadecydowały "jedenastki", które skuteczniej egzekwowali zawodnicy 7. zespołu Bundesligi. Strzał Peszki obronił bramkarz Oka Nikołow, a Koeln przegrało 5:6.