Pewne zwycięstwo Arsenalu

Łukasz Pasieka
Po bardzo jednostronnym pojedynku podopieczni Arsena Wengera pokonali na Emirates Stadium drużynę Wolverhampton 2:0. W bramce Kanonierów po raz kolejny mieliśmy okazję oglądać Wojciecha Szczęsnego.

Mecz mógł się podobać tylko momentami, gdy Arsenal przyspieszał grę. Bramki padły po bardzo składnych akcjach całego zespołu z północnego Londynu. Autorem obydwu trafień był Robin van Persie. Holender wpisywał się na listę strzelców 16. i 56. minucie.

Wojciech Szczęsny przez cały mecz nie miał wielu okazji do interwencji, gdyż Wilki rzadko mijały połowę boiska. Jedynym pozytywem dla przyjezdnych mogła być postawa ich bramkarza. Gdyby nie on, wynik byłby co najmniej dwa razy większy.

Arsenal teraz spokojnie może przygotowywać się do potyczki z Barceloną 16 lutego w ramach Ligi Mistrzów.