Pewne zwycięstwo Barcelony

Marcin Szczepański
Kolejne zwycięstwo zgodnie z planem zaliczyła FC Barcelona, która na Camp Nou pokonała 3:0 Racing Santander. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się liderowi, który powiększył przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt.

Kibice jeszcze dobrze nie zdążyli się rozsiąść na stadionie, a Barcelona już prowadziła 1:0. W 2. minucie bramkę dla Blaugrany zdobył Pedro. Ataki Dumy Katalonii trwały w najlepsze, a rywale nie byli w stanie wiele zdziałać. W 31. minucie musieli się ratować faulem na Davidzie Villi w polu karnym i sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Tę pewnym strzałem na bramkę zamienił Leo Messi.

W 44. minucie Racing mógł zdobyć bramkę kontaktową, jednak po strzale głową Adriana dobrą interwencją popisał się Victor Valdes.

Na początku drugiej połowy kolejny cios zadała Barca. Bramkę zdobył Andres Iniesta po akcji Davida Villi z Pedro. Po bramce na 3:0 Barcelona ciągle przeważała i miała okazje na kolejne gole. Santander też mógł zdobyć bramkę honorową, ale na posterunku czuwał Valdes.

Dzięki zwycięstwu Barcelona zwiększyła przewagę nad Realem do 7 punktów. Królewscy swój mecz w 20. kolejce rozegrają jutro.