Pierwsza wygrana Znicza

Marcin Makowski
Znicz Pruszków	4:0 GKP Gorzów Wielkopolski
Znicz Pruszków 4:0 GKP Gorzów Wielkopolski Piotr Werewka
W spotkaniu 3. kolejki I ligi Znicz Pruszków pokonał GKP Gorzów Wielkopolski 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Majkowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w tym spotkaniu chcieli przede wszystkim zmazać plamę z poprzednich dwóch kolejek, w których zdobyli zaledwie jeden punkt. Znicz starał się długo utrzymywać przy piłce, konstruując atak pozycyjny i szybko kasując ataki rywali. Mimo lekkiej przewagi, pruszkowianie nie potrafili jednak poważnie zagrozić bramce Sławomira Janickiego, głównie dzięki dobrze spisującej się obronie. W 35. minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Artur Andruszczak. Kapitan GKP kilka minut wcześniej został mocno kopnięty w kolano przez jednego z piłkarzy Znicza i nie mógł kontynuować gry. Ta zmiana źle wpłynęła na zespół z Gorzowa, co bardzo dobrze wykorzystali pruszkowianie. W 36. minucie Kamil Majkowski precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego i strzałem z prawie 30 metrów pokonał Janickiego. Bramkarz GKP zaskoczony bierną postawą obrońców, wyraźnie spóźnił się z interwencją.

W drugiej połowie gorzowianie za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Blisko szczęścia był Senegalczyk Mouhamadou Traore, ale jego strzał w 66. minucie pewnie obronił Adrian Bieniek. W 78. minucie meczu najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Sebastian Janusiński. Napastnik z Gorzowa otrzymał piłkę 5 metrów od bramki, oddał strzał, ale znów górą był bramkarz Znicza. Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Gorzowianie atakowali, dążąc do strzelenia wyrównującego gola, natomiast Znicz szanował piłkę, próbując trzymać ją jak najdalej od własnego pola karnego. Ostatecznie pruszkowianom udało się utrzymać korzystny wynik i po raz pierwszy w tym sezonie mogli cieszyć się z wywalczenia kompletu punktów.

Znicz Pruszków – GKP Gorzów Wlkp. 1:0
Bramka: Kamil Majkowski 36’

Znicz: Bieniek – Klepczarek, Ptaszyński, Jędrzejczyk, Januszewski – Majkowski (73’ Mikołaj Rybaczuk), Owczarek, Osoliński, Ekwueme, Kaczmarek – Chałas (90’ Bylak)

GKP: Janicki – Ziemniak (61’ Wan), Wojciechowski, Jakosz, Truszczyński – Andruszczak (35’ Maliszewski), Łuszkiewicz (71’ Janusiński), Obem, Kaczorowski – Piątkowski, Traore

Żółte kartki: Jędrzejczyk – Kaczorowski
Sędziował: Jacek Walczyński (Lubelski ZPN)