PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pobiła beniaminka Ruch Chorzów. Drugi mecz "Wojskowych" w lidze, druga wygrana 3:0!

Piotr Rzepecki
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów w meczu 3. kolejki. "Niebiescy" polegli aż 0:3, ale warto wspomnieć, że od 23. minuty grali jednego piłkarza mniej, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Konrad Kasolik.

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Legia Warszawa nie dała dziś szans beniaminkowi z Chorzowa. Pierwsza bramka dla "Wojskowych" padła w 20. minucie gry. Premierowe trafienie dla Legii zanotował Marc Gual, którego obsłużył podaniem z flanki Paweł Wszołek. Po drodze jeszcze piłkę trącił Maciej Rosołek.

Gol nie został pierwotnie uznany, ale arbiter po analizie VAR wskazał na środek boiska. Na 2:0 trafił Thomas Pekhart jeszcze przed przerwą. Czech zanotował swoje czwarte ligowe trafienie - przed dwoma tygodniami popisał się hat-trickiem z ŁKS-em. Tamto spotkanie Legia również wygrała 3:0.

Wynik podopieczni Kosty Runjaica ustanowili w drugiej połowie. Autorem gola na 3:0 był Josue, który huknął z dalszej odległości. Ruch należy pochwalić za odważną grę i próbę zakładania wysokiego pressingu. Bez wątpienia jednak gościom zostały podcięte skrzydła w 23. minucie - murawę bowiem opuścił Konrad Kasolik po faulu na Marcu Gualu i od tamtej pory "Wojskowi" grali w przewadze.

Następnym meczem Legii będzie domowe starcie z Austrią Wiedeń w czwartek 10 sierpnia w meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Z kolei Ruch zagra w poniedziałek 14 sierpnia z Wartą Poznań w meczu kończącym 4. kolejkę PKO Ekstraklasy.